friends [entries|archive|friends|userinfo]
mazaa_mija

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jul. 22nd, 2017|10:34 am]

lennay
Draudzene aicina līdzi uz tikšanos ar kaut kādu vecīti, kuru psihoterapeiti ķipa pielūdz - īsti nesapratu, bet kaut kas uz to pusi - galu galā mēs dzeram vīnu vai tekilu, vai kas nu pa rokai un bezmērķīgi triecam, nevis apspriežam Jungu vai kā citādi runājam par darbiem. "Baigi jau nu mani interesē tavs aicinājums un sirdslieta," es viņai saku. Viņa māj ar galvu un turpina ar īsu vecīša aprakstu. Protams, ka iešu. Jāapskatās tak, kāpēc psihoterapeiti pielūdz Dr. Robertu.
linkpost comment

[Jul. 22nd, 2017|09:46 am]

pajautaa

[brokolis]
Labdien,

Vēršos pie Jums, jo tiešām nevarēju internetā atrast.

Kur var nopirkt šķidro parafīnu (lakas cietēšanai) ?

Paldies
linkpost comment

[Jul. 22nd, 2017|07:02 am]

simamura
vījīgais sievietes ķermenis
ir man
dziedāja baušķenieks
*
ko ko tur iemainīja pret krellēm
visu Dienvidameriku
madonna tu anglijas karaliene
*
Čomskis ANO -
īsti vīri
ļauj viņai teikt runu
jo nav žēl
*
tad latviešu valodā ienāca sieviete
šis precīzais vārds
*
ir brīži
kad jūtos atgriezies mājās
skaistā dzīvniece
*
tur kur vīrieši
nēsā maku
tur mazohisti
*
droši droši
derēs abiem
linkpost comment

[Jul. 22nd, 2017|12:39 am]

prtg
[Tags|]

Ezeri
Pink Elephant
linkpost comment

[Jul. 22nd, 2017|12:24 am]

prtg
[Tags|]

Nie yin niang AKA The Assassin (2015)
linkpost comment

este bueno [Jul. 21st, 2017|11:34 pm]

martcore
iešu lasīt vien tālāk o.henriju
kāposti ar karaļiem nezaudē savu svaigumu arī pēc gadiem
link2 comments|post comment

Patoss vs Pathos [Jul. 21st, 2017|05:47 pm]

pajautaa

[aai]
Vienkārši moka ziņkāre (un arī pieļautā kļūda sarunā ar angli, smadzenēm tobrīd domājot latviski (rakstot WhatsApp ziņu latviski), bet esot angliskā vidē) - svešvārdam "patoss" un pathos (angliski) taču ir vienāda izcelsme, ne? Taču nozīmes pielietojumā ir teju pretējas:

Pathos is a quality of an experience in life or a work of art that stirs up emotions of pity, sympathy and sorrow.
Patoss - kaislīga jūsma, aizgrābtība, ļoti liela pacilātība.

Kā nākas?
link5 comments|post comment

[Jul. 21st, 2017|06:17 pm]

pajautaa

[blond]
Hei! Atceros kādu runājam, ka Ventspilī jauns krogs esot atvēries? Ka tik pat ne "hipsterkrogs"? Vai kāds kaut ko zina un var ieteikt?
link27 comments|post comment

[Jul. 21st, 2017|04:15 pm]

penny_lane
tikko savā mīļājā grāmatveikalā redzēju Feju Danaveju no Arizona Dream. un nevarēju saprast, vai gribu viņu vai gribu būt viņa. jocīgi, jo tā laikam skaitās skumja novecošanas forma, bet mani pavelk. mazā vecā meitene ar lokainiem matiem, mazā meitene, kas staro, kas staro, kamēr vien nepaliek viena, tikai nepalikt vienai.
linkpost comment

[Jul. 21st, 2017|03:47 pm]

penny_lane
[Tags|]

-Labdien, es gribētu pierakstīties pie Annas (..)
-Tikai krāsot? Tikai šķipsnas?
-Jā, tikai krāsot, bet ar mani parasti ir ļoti ilgi... man to matu... daudz.
-Ā, Penija, tā esat Jūs, vai ne?
link1 comment|post comment

perniones [Jul. 21st, 2017|02:18 pm]

pajautaa

[lemurs]
visu zinošā Ciba, saki, kā latviski sauc tos niezīgos, sarkanos pampumus, kas no aukstuma parādās galvenokārt uz roku un kāju pirkstiem un locītavām. (nē, tie nav gluži apsaldējumi, jo parādās aukstumā un mitrumā arī temperatūrās virs nulles). latīniski perniones, angliski chilblains, itāliski gelloni, leitiski nuožvarba, krieviski цыпки utt.
izdodas atrast tikai apzīmējumu “sala puni”, bet jābūt taču vēl kādam. mums tak te mēdz būt auksts!
ir "dzērvju zābaki", bet to lieto tikai par ielaistu stadiju kājām. bet rokām?
paldies jau iepriekš!
link5 comments|post comment

[Jul. 21st, 2017|10:51 am]

klusais_okeans
Tas, ka visādas dumjas pīarščicas pēdējā laikā par savu atalgoto hobiju padarījušas vizuālo mākslu, nav nemaz tik nevainīgi smieklīgi, kā man mēģina iestāstīt, kad kārtējo reizi kaut ko "snobiski" burkšķu. Jo, piemēram, kaut kādiem bezgaumīgiem tetovējumiem tiek tērēti lielāki intereses resursi nekā mākslas izstāžu pamatfunkcijām - nodrošināt darbu eksponēšanu, pieejamību skatītājam. Pat šis palicis par sarežģītu, vai. Nesen, piemēram, tika publicēta mana ne pārāk glaimojoša recenzija par izstādi, kura (kā krietni pēc teksta publicēšanas izrādījās) tehniski nedarbojās. Visu pusstundu, ko pavadīju izstādes zālē, neatradās arī neviens, kas mani par to pabrīdinātu. No vienas puses, protams, sīkums, jo kurš gan vispār vēl lasa un kuru interesē - recenzijas ir tikai publicitātes ķeksītis kkf atskaitēs. No otras puses, to 2-3 cilvēku dēļ, kuru priekšā man ļoti negribētos izskatīties pēc pilnīgas duras, esmu izgāzusies un performējusi ar tehniski nederīgu viedokli, par kura kļūdainības iemesliem neviens neuzzinās. Stulbie tetovējumi, īsāk sakot.
link7 comments|post comment

Tev nepārdod produktu, tu esi produkts [Jul. 21st, 2017|10:36 am]

kautskis
Vispār interesanti sanāk. Biznisa presē tagad ir modē rakstīt opinion pieces par Generation Z (oi, jūs uzmanīgi ar tik dāsnu šķiešanos ar alfabētu, kā sauksit paaudzi pēc paaudzes Z?!), un doma ir tāda: viņi, edz, auguši krīzes apstākļos, kad naudiņas bijis maz, turklāt viņiem interneti ir rokas stiepiena attālumā, tādēļ viņi uzreiz redz cauri zīmolu bulšitam un uz zīmoliem nepavelkas.

Ha, pamanījāt, cik veikli še ir noslēpta pretruna? Lūk, še viņa ir: interneti rokas stiepiena attālumā. Lūk, lūk. Zīmolu nicinātāji paaudze Z jebkuŗā brīdī var izvilkt savu aifonu, uzgūglēt, tieši kādēļ tas zīmols ir slikts, un varbūt pat izsludināt feisbukā – atturieties no tā un tā zīmola, tas nav labs. Jūs domājat, ka tā ir nejaušība, ka tieši Apple, Gūgle un Feisbuks ir starp ejošākajiem mūsdienu zīmoliem? Salīdzinot ar Gūgli, Kokakola šķiet vien sājš burbuļūdens.

Neticiet pastāstiem par zīmolu nāvi, tās ir muļķības. Zīmoli mūsdienās ir spēcīgāki kā jebkad agrāk. Varbūt ne gluži tie zīmoli, kas agrāk bija spēcīgi, un varbūt ne tajos veidos, kā ir pierasts. Bet viņi ir spēcīgi, turklāt tur ir izaugsmes iespējas. Agrāk cilvēki zīmolus ēda, dzēra, vilka mugurā, ar zīmoliem brauca un varbūt ar zīmoliem izklaidējās. Protams, zīmoli arī tad vēlējās, lai patērētāji viņus mīlētu un ar viņiem identificētos, un cilvēki arī mīlēja un identificējās. Tomēr tagad zīmoloto jomu ir daudz vairāk un pat ir diezgan pagrūti atrast kādu, kas nav zīmolota.

Kā cilvēki mūsdienās meklē informāciju? "Bibliotēka" nav zīmols; Gūgle ir. Kā cilvēki dalās ar fotogrāfijām no ceļojuma? "Diapozitīvu vakars" nav zīmols; Instagrams ir. Kā cilvēki iepazīstas? "Zaļumballe" nav zīmols, Tinderis ir. "Lielisks bojeviks, ne acu atraut" nav zīmols, "Tāda un tāda supervaroņa filma" ir. "Televizors" nav zīmols, Netflix ir. Un tā uz priekšu.

Mūsdienu cilvēki ne tikai identificējas ar zīmoliem un ne tikai pieņem tos kā savus; viņa draudzējas caur zīmoliem, radoši izpaužas caur zīmoliem (paskatieties, cik bieži cilvēki instagramā liek heštegus #canoneos, #nikonshot vai #iphoneonly), viņiem ir sekss caur zīmoliem, bet pats galvenais – viņi cenšas piederēt grupai "tāda un tāda zīmola patērētājs" (sk. "Zvaigžņu kaŗu" cienītāju subkultūru vai rindas pēc aifoniem.)

Sajūtiet atšķirību. Nevis zīmols cenšas uzķert to, kas ir aktuāls un tam pielāgoties – nē, patērētāji ar atvērtām mutēm stāv un gaida, ko tādu izcilu zīmols viņiem pateiks. Zīmols neseko; zīmols vada. Ar zīmolu identificējas nevis tāpēc, ka patērētāja vērtības sakrīt ar zīmola vērtībām, bet gan tāpēc, ka patērētājs cer, ka kaut daļiņa zīmola spozmes uzspīdēs arī viņam. Atcerieties, kādu laiku katrs tūtiņdreijers (vai tūtiņdreiers?) savās nevienam nevajadzīgajās loterijās piedāvāja laimēt aifonu? Lūk, izcils piemērs mēģinājumam piesavināties spozmi.

Pat ja zīmols neskaitās stilīgs, bet vienkārši utilitārs – nu ko. Tas varbūt nav tik kruta kā būt stilīgam, bet arī tas nav slikti. Gaiss arī neskaitās kaut kas nenormāli stilīgs (lai gan es esmu pilnīgi pārliecināts, ka pēc zīmolota ūdens kaut kādā brīdī uzradīsies zīmolots gaiss; pagaidiet vien, kad Īlons mūs aizvedīs uz Marsu.) Svarīgi ir panākt, lai cilvēki arvien lielāku daļu savas dzīves dzīvotu ar zīmolu starpniecību.

Un še mēs nonākam pie galvenās mūsdienu zīmolu iezīmes. Triks ir tāds, ka [veiksmīgie -- red. piez.] zīmoli vairs nav produkti un cilvēki nav patērētāji. Ir otrādi: tu esi produkts, un zīmols tevi patērē. Zīmolam vairs nevajag vienkārši pircējus, zīmolam vajag savus cilvēkus, lietotājus, ja es būtu kreisāk noskaņots, es teiktu dzimtcilvēkus. Viņi pat bieži necenšas neko pārdot, jo patlaban kaujas sauklis ir "savāksim lietotājus". Viņi cenšas nopirkt tevi, nevis tev kaut ko pārdot.

Pasaule mainās, kas pats par sevi nav nekas neparasts, tomēr tagad viņa mainās ļoti būtiski. Digitālizācija nav tikai kaut kas tāds, ar ko sastopas tie dīvainīši, kas joprojām lieto analogos datu nesējus vai pastiprināti interesējas par Andŗa Šķēles politbiznesa darījumiem. Arvien vairāk un vairāk cilvēku dzīves jomu tiek digitālizētas, un tie digitālizētāji neizbēgami grib tām jomām uzlikt savu zīmolu. Nevis vienkārši "parādi savas bildītes citiem digitāli", bet gan "parādi savas bildītes tieši šajā digitālaja platformā".

Tieši tādēļ zīmoli tagad tik ļoti cenšas, lai iegūtu pēc iespējas lielāku tirgus daļu cilvēku dzīvē. Viņi sev vāc nevis vienkārši lietotājus; viņi vāc sev produktu portfeli, kas nodrošinās viņu izaugsmi ilgtermiņā. Viņi negrib tavu naudu, viņi grib tavu dzīvi vai vismaz kaut kādas noteiktas tavas dzīves jomas. Beigu beigās viņi grib būt tie, kas jaunajā, digitālajā pasaulē pārvalda noteiktas cilvēku digitālizētās dzīves jomas. Feisbuks grib būt digitālā draudzība, Tinderis grib būt digitālie randiņi, Instagrams grib būt digitālā zīmēšanās.

Viņi savu naudiņu liek uz to, ka ne-digitālā dzīve pēc kāda laika būs apmēram tas pats, kas plates vai fotofilmas mūsdienās (tas ir, pastāv un pat aug, bet pārliecinoši ir tikai un vienīgi nelielas, lai gan skaļas, nišas produkts). Tātad ar laiku izzudīs tas apzīmētājs "digitālais", gluži kā mūsdienās vairs neviens nesaka "digitālā fotogrāfija". Digitālais ir pēc noklusējuma; tagad īpaši izceļ "filmas fotogrāfiju".

Un, kad mēs nodzēšam "digitāls", paliek pāri "Feisbuks grib būt draudzība, Tinderis grib būt randiņi, Instagrams grib būt zīmēšanās." Nevis digitālā draudzība, bet gan vienkārši draudzība pēc noklusējuma ir Feisbuks. Ne-Feisbuka draudzība, lūk, tas ir tas, ko turpmāk vajadzēs izcelt.

Tā ka neuztraucieties, zīmolveži, Paaudze Z zīmolus neatmetīs, gluži otrādi. Paaudze Z būs tie, kas dzīvos zīmolotu dzīvi. Drīzāk uztraucieties par to, vai jūsu zīmoli viņai joprojām būs svarīgi.
link17 comments|post comment

jautājums mazu bērnu (līdz 6–7 gadiem) vecākiem vai citām bērniem tuvu stāvošām personām [Jul. 21st, 2017|09:09 am]

pajautaa

[kalevala]
Kā mūsdienu bērni sauc tualeti?
link4 comments|post comment

KarostaWaterTower [Jul. 21st, 2017|12:27 am]

mazaa_mija
Karostas ūdenstornī dzīvoju jau otro nedēļu, tornis ir nepielūdzams un skaists, bet sargi mums ir četri katrs ar savu raksturiņu un viena no tām ir m, kas mūs sargā un neaizmirst arī norādīt, ka mums gulēt jāiet 11 vakarā un jāsāk strādāt 7 no rīta, un vispār dzert jau nu arī teritorijā nevajadzētu, bet nu labi 1 aliņu jau var vakarā, un tad lūk nākamajā maiņā visi rātni pus 11 aiziet gulēt uz 100 m attālo skolu un es palieku viena ar sardzi, jo visi pārējie ir prom, es draudzīgi sarunāju, ka iziešu izsmēķēt pēdējo cigareti, un momentā uztinu. Saņemos atšaut dzelzs bultu milzīgajām durvīm un čīkstiem atbalsojoties visā tornī izslīdu ārā, pīpēju un bakstu cibu, kad pienāk msg no itāļa, kas ir aizmirsis lādētāju kaut kur tornī, tas viņam ir dzīvības un nāves jautājums, jo ir svaigi iemīlējies, bet iedomājos kā čīkstēs metāla vārti tagad jau pilnīgā naktī, jo ir jau 11, es piedāvāju uzskriet tornī atrast lādētāju, tornī ir 5 stāvi un viņš strādā pašā augšā, protams, bet tā saucamais ofiss mums ir tikai 2 stāvā, ceru uz veiksmi un lienu caur smagajām durvīm uz torni, kas skan neganti pie katra soļa, jo akustika te ir tāda, ka norauj jumtu, gaismas nav, iebakstu telefonā lukturi un lavos augšā, pagrābju pirmo līdzīgo vadu un nesos lejā, jo itālis jau grabinās gar vārtiem, izgrūž vadu pa vārtu apakšu un klusiņām tuvojos ieejas durvīm, kad atskan ārkārtīgi iepriecināts čuksts, kas nogrand pa visu neibourhudu: thank u also from My love, nekas cits man neatlika, kā atvērt vīnu, ko mans dārgais draugs, ko man gribas nosaukt par Mario, ir atstājis man ledusskapī, un tas ir saldākais vīns ko esmu dzērusi pēdējo gadu laikā
P.s par to nupat ieliku sieru beuys'a grāmatā

Posted via Journaler.
link4 comments|post comment

[Jul. 20th, 2017|11:57 pm]

prtg
[Tags|]

I, Daniel Blake (2016)
linkpost comment

Shit's real [Jul. 20th, 2017|10:50 pm]

lennay
Gari to laikam ļoti labi zina, un gan jau tāpēc ielika līdz tam ne sevišķi līdzestīgo pacientu klīnikas intensīvās terapijas nodaļā (un arī izrakstīja īstajā laikā, jo Visu Durvju Pilsētā ieradās Lūdzu Komatos, un no tā, protams, kaut kā bija jātiek prom). Un tajā nodaļā skanēja radio - kā jau visās tādās nodaļās - ar visām tām lielākoties briesmīgajām dziesmām, kas vislaik diendienā griezās uz riņķi, uzsēdās uz kumbra un neatlaidās arī klusumā un palīdzēja mani dzīt vēl dziļākā neprātā, bet varbūt arī dziedēt. Tur es pirmoreiz izdzirdēju slaveno Šīranu un nonācu šokā, no kā vēl tagad neesmu lāga atguvusies. Starp visiem tiem gan ne pārāk daudzajiem gabaliem griezās arī viena gaudu dziesma. Vienreiz es pacēlu galvu no urbjmašīnas un ieklausījos vārdos, māju līdzi ar galvu aizvien sparīgāk, un turpmāk jau vienmēr, kad atskanēja tā dziesma, drusku pašironiski (jo nav pieklājīgi identificēties ar megapopdziesmu (o bet man ir skapju skapji pilni ar tādiem skeletiem gan, jo desmit gadi Manilā man atvēra visvisādu popu pasaules), toties patiesi gaudulīgi no sirds dūcu līdzi.
Tā bija Linking Park dziesma Heavy.
linkpost comment

[Jul. 20th, 2017|08:31 pm]

pajautaa

[prtg]
Vai jūsuprāt ir atrodams pamatojums tam, kādēļ valsts noslēpuma statuss ticis piešķirts pierādījumiem par tirgošanos ar ietekmi? Likumā valsts noslēpuma jēdziens traktēts šādi: "..informācija, kuras nozaudēšana vai nelikumīga izpaušana var nodarīt kaitējumu valsts drošībai, ekonomiskajām vai politiskajām interesēm". Valsts ir visi tās pilsoņi, tātad manā izpratnē valsts noslēpuma statusa Rīdzenes sarunām piešķiršanas fakts ir nevis valsts intereses sargājis (kā to paredz likums), bet gan tiešā veidā tām kaitējis.
link9 comments|post comment

[Jul. 20th, 2017|03:25 pm]

prtg
Tortulla
linkpost comment

[Jul. 20th, 2017|02:56 pm]

penny_lane
kādam nav (vai links zināms) LV RU mediju liste?
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]