friends [entries|archive|friends|userinfo]
mazaa_mija

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Aug. 15th, 2020|12:02 pm]

prtg
Klejotājnerva neticamie piedzīvojumi
linkpost comment

[Aug. 15th, 2020|11:11 am]

pajautaa

[slepkava]
Ja Tev ir liels žīdu deguns, tad kovidnieks atnāk ātrāk?
linkpost comment

[Aug. 15th, 2020|10:28 am]

klusais_okeans
Nesen braucot mājup no laivbrauciena, aizsākām sarunu par personiskajām laimībām un nelaimībām, un jāatzīst, ka es esmu ļoti priviliģēta mentālo kaišu kontekstā, nekad dzīvē neesmu lietojusi antidepresantus, nelaimības ir īslaicīgas un visbiežāk saistītas ar pārstrādāšanos vai neizdošanāmies privātajā dzīvē. Tas sašūpo pašvērtības sajūtu, bet pēdējo gadu laikā esmu tīri veiksmīgi apguvusi mehānismus, kā no šīm skumjām izrauties un neļaut tām sevi definēt. Nekad arī neesmu ilgtermiņā jutusies laimīga, arī dzīves piepildītākajos brīžos prāta fonu vienmēr veido "is that all there is?" sajūta, un nevis tāpēc, ka man visu vajadzētu vairāk, krāšņāk un labāk, bet drīzāk tāpēc, ka laimes sajūta man allaž nāk ar apziņu par tās īslaicīgumu un nepastāvību. Un tas viss ir ok. Man nav iebildumu pret savu mērenību, mani drīzāk traucē (varbūt manis pašas izdomātais) uzstādījums, ka cilvēka sajūtām allaž jābūt kategorizējamām tikai šajos virzienos. Un tiekšanās pēc laimes pilnīgas man šķiet tāds teju kapitālistisks emocionālās labsajūtas pašmērķis.

Man ir svarīgi šo visu sev atgādināt, jo ilgu laiku uzskatīju, ka mana dzīve ir briesmīga, es tam cieši ticēju un ļoti tiecos būt nelaimīga un tāda arī jutos gandrīz visu laiku - tā drīzāk bija sevis nepazīšana, pašanalīzes trūkums, dzenoties pēc iedomātām vēlmēm, slinkums strādāt ar sevi un trula čīkstēšana, gribot tikai saņemt no pasaules, nevis pašai iesaistīties un sevi veidot. Bet tas laikam ir normāls broken home bērnu pieaugšanas sindroms, es sevi par to nešaustu, bet būtu bijis tik lieliski neiztērēt skaisto jaunību šajās melanholiskajās bezjēdzībās. Iespējams, ka tagad esmu iegājusi pārāk dziļā pašpietiekamības tripā un vēlmi pēc māju, piederības sajūtas reducējusi līdz tās meklēšanai tikai un vienīgi sevī, jo būt atkarīgai no citu vēlības un uzmanības man šķiet tā nāves cilpa, kurā es pazaudēju savu spēka enerģiju. L. man kaut kad pusaudzībā teica, ka esmu vientuļākais cilvēks, ko viņa pazīst, es pati tolaik par to tā nejutos, bet laikam tas stepes vilka instinkts sevi izstaroja man nesaredzamos veidos. Kāds nu tur brīnums, ja neredzēju arī daudz pašsaprotamākas lietas.

Šo visu pierakstu tikai un vienīgi aiz cieņas un empātijas pret tiem, kam sāp pa īstam un vairāk, nevis tīksminoties par saviem nejaušajiem "sasniegumiem".
link2 comments|post comment

pretrunu pilna tā cilvēka daba, kas mētājas starp esošo un izdomāto [Aug. 15th, 2020|10:16 am]

indulgence
[Tags|]

No vienas puses, objektīvi redzam, ka tie ļautiņi ir ellē atšķirīgi. Un dumji šīs atšķirības ideoloģiski ignorēt, jo tās apzināti un neapzināti ietekmē tās savstarpējās attiecības. Proti, noteiktās situācijās ļoti nozīmīgs var izrādīties gan dzimums, gan vecums, gan ādas krāsa un ķermeņa uzbūve, gan ēšanas paradumi, veselības stāvoklis. Pat frizūra un matu krāsa. Visnotaļ reāla ir situācija, kad, neatkarīgi no tās neatkārtojamās iekšējās būtības, īsi cirptai blondīnei dod priekšroku pār čirkainu bruneti (un otrādi). Un tā nebūs nekāda diskriminācija, bet gluži vienkārši pārdomāta un pamatota izvēle.
No otras puses, mūsu civilizācijā dzīvs ir no kristietības nākušais postulāts, ka visi cilvēki ir vienādi (attiecīgi, līdztiesīgi).

Pretruna? Manuprāt nē.

Ja lietojam analoģijas (un man tās patīk lietot, jo tās palīdz labāk saprast), tad ar cilvēkiem ir kā ar suņiem, proti, suņi ir viena suga Lielā Darvina priekšā, taču suņu šķirnes ir visnotaļ atšķirīgas. Un būtu dumji apgalvot, ka čivava un dogs ir vienādi. Katrs suņa īpašnieks piekritīs, ka dažādām šķirnēm ir savas kopējās, no citām šķirnēm atšķirīgas, tikai konkrētajā šķirnē selekcijas ceļā izkoptas “rakstura” pamatiezīmes.

Tāpat ir arī ar cilvēkiem – vienādi mēs esam, kā jau pirmavots māca, tikai Dieva priekšā. Bet savstarpēji pat ļoti atšķirīgi. Tāpēc, lai kā pēdējos gadsimtos - kopš Apgaismības, - vara ir eksperimentējusi ar sabiedrības unifikācijas mēģinājumiem, tas sociums dalās apakšgrupās, kuras atšķiras ar uzvedību, manierēm, gaumi, izglītotību, interesēm un vērtībām.

Aizdomas, ka centieni ideoloģijas “visi cilvēki ir vienādi” vārdā kopš bērnības sabāzt visus vienā Prokrusta gultā ir un būs neveiksmīgi – cilvēku “šķirnes” atšķīrās, atšķiras un atšķirsies. Atsevišķie gadījumi, kad ar īpašu dresūru un laika patēriņu izdevies no sētas kranča izaudzināt medību suni, nekādi neietekmē kopējo situāciju – ir un paliek atsevišķi gadījumi. Un neviens kinologs nebāzēs savu pasaules skatījumu uz izņēmumiem. Atšķirībā no pedagogiem, kuriem tikai atsevišķie “veiksmes stāsti” ļauj uzturēt pie dzīvības dzelžaino turēšanos pie Svētā Pāvila mācības sadzīvē, vienā klasē un vienā solā liekot kopā dogu un čivavu kucēnus. Lai gan Pāvils tak par dvēseli runāja, nevis par talantu, prāta spējām un civilizētības līmeni.
link7 comments|post comment

[Aug. 15th, 2020|08:41 am]

virginia_rabbit
[Tags|]

Cilvēki par jebkuru jomu iemācījušies domāt, tikai ieņemot nostāju “par” vai “pret” un pēc tam piemeklējot argumentus savai nostājai. Šī uzvedība ir tiešā veidā pārņemta no partijām.
(..)
Šie cilvēki ir zaudējuši spēju atšķirt labu no ļauna.
Ir arī tādi, kuri nav ar mieru izskatīt neko, kas būtu pretrunā ar viņu viedokli. Šāda uzvedība ir tiešā veidā pārņemta no totalitārisma.
(..)
Pat skolas, lai veicinātu bērnu domāšanu, vairs nespēj neko labāku kā likt viņiem iestāties par vai pret. Bērniem nolasa priekšā kāda izcila autora citātu un prasa: “Jūs piekrītat vai nepiekrītat? Pamatojiet savu izvēli.” Un eksāmenā nabaga skolēns, kuram dotas tikai trīs stundas domrakstam, nevar atļauties veltīt vairāk par piecām minūtēm tam, lai izlemtu – piekrist vai ne. Būtu taču daudz vieglāk dot uzdevumu: “Padomājiet par šo tekstu un izsakiet savas domas.”
Gandrīz visur – un bieži vien tikai tīri tehnisku iemeslu dēļ – cilvēki izvēlas nevis domāt, bet gan ieņemt nostāju: par vai pret. Šāda izvēle aizstāj domāšanu.
Tā ir kā spitālība, kas radusies politiskajās aprindās un pārņēmusi valsti, nodarot kaitējumu visai cilvēku domāšanai.
link2 comments|post comment

[Aug. 15th, 2020|12:09 am]

martcore
2:8 ir labs rezultāts, leo ir toč sataisījies itālijā spēlēt.
linkpost comment

Par darbu [Aug. 14th, 2020|06:39 pm]

teja
Neticība sev nav ticības sev trūkums- tā ir aktīva autodestruktīva energija, gravitācijas nobīde, kas apgrūtina pat visnormālākās situācijas un sarežgī visvienkāršāko uzdevumu izpildi. Autodestrukcija ir magnētiska: tā piesaista arī citas nelogiskas darbības

Neticību sev nevar uzvarēt palielinot aktīvu ticību sev, jo arī tā, var gadīties, ir prāta murgi
link7 comments|post comment

[Aug. 14th, 2020|04:02 pm]

martcore
skatos telekanālu lietus, kuru manai mammai nesen izslēdza no paketes, kā viņai paskaidroja - deļ reitinga krituma, un to vispār neviens normāls cilvēks neskatās
viņa vispār ir par putinu un solovjovu, taču ir drausmīgi sašutusi, ka nespēj dzirdēt pretējo viedokli un bombardē mani ar telefona zvaniem

interesanti, ka pārdomas par līdera neeksistenci pārņem aizvien vairāk ekspertu
tādēļ pāriesim pie otrā punkta: kādēļ to visu nevar izbeigt ar armiju, kas zamočīs visu savā ceļā
atbilde: atšķirībā no mentiem, jebkāda armijas vardarbība pret miermīlīgajiem iedzīvotājiem ved džekus pie tribunāla, kas reāli nav 15 diennaktis obezjaņņikā, bet minimums 15 gadi kamerā
tādēļ viss netīrais darbs vienmēr ir policijai
linkpost comment

[Aug. 14th, 2020|01:20 pm]

virginia_rabbit
[Tags|]

kamēr mamma kameru priekšā grozās, bērni ēd:

link3 comments|post comment

[Aug. 14th, 2020|11:09 am]

martcore
ciba, man nav taisnība, un jūs mani parliecinājāt, ka ja ne pats lukašenko, tad viņa administrācija ir pēdējie idioti
tādam šizofrēnijas līmenim ir grūti noticēt, kad pie galda sēž pieci mudaki, kādam taču jābūt ar saprāta dzirkstelīti

viena no krutākajām lietām, ko var izdarīt raiotā - novākt no skatuves līderi, lai padarītu neiespējamas nekādas pārrunas
respektīvi, piļīt uz antikompromisu
es šo tēzi labprāt pašrocīgi ierakstītu suna czi enciklopēdijā

vienkārši paskatieties, cik tas tagad ir lieliski
rinkēvičs arī saka, ka jāveido ir dialogs
dialogs ar ko? ar opozīcijas līderi, kuru viņi paši izpiļīja no valsts, un par kuru baltkrievijā vispār neviens nekaro, jo cilvēki ir sākuši karot par sevi?

no opozīcijas puses - kādēļ ir vispār jāveido dialogs ar cilvēkiem, kas miermīlīgus iedzīvotājus uz trotuāra vienkārši heračī ar stekiem?
a varbūt sākt veidot dialogu ar vācijas armiju, kas pizģīja poļus un ebrejus varšavas geto? viņīem ta ir līderis.

jau no seniem laikiem skaitās, ka novākt oponenta karali ir, tipa, kā nocirst hidrai galvu
es domāju, ka mūsdienās tas ir otrādāk, un to saprot arī kremlis ar navaļniju
konkrētā punktā hidra paliks tikai vēl spēcīgāka
link3 comments|post comment

vai šo jau redzējāt? [Aug. 13th, 2020|09:28 pm]

virginia_rabbit
[Tags|]

link3 comments|post comment

[Aug. 13th, 2020|05:52 pm]

lara
Katrā pasakā vajag pūķi. Ždanoka ir "Mūsējo" pūķis. Visi viņu pamana, šausminās par ugunīgajiem spļāvieniem un baida bērnus ar ždanokpūķi.
Varētu šo lappusi aizlīmēt un mierīgi lasīt tālāk smuki un harmoniski. Lai bēni nekad neuzzinātu, ka ir tādi mūsu valstij nelojāli cilvēki.
link5 comments|post comment

robežas, robežas [Aug. 13th, 2020|03:21 pm]

barbala
Vienīgais, kas mani pa īstam dara uzmanīgu jautājumā par Ždanokas iekļaušanu iekš "Mūsējām" ir tas, ka caur šādu tvērumu: izzināt personību, tās attīstības ceļu, apzināties, ka dažādiem viedokļiem ir tiesības līdzāspastāvēt, diemžēl, mēs kā sabiedrība esam hroniski uz grābekļiem kāpuši, jo viegli pieņemam patīkamo, izprotamo personības daļu, taču neievērojam darbus un nelabprāt nošķiram (patīkamo) personību no tās praktizētajām vērtībām: darbiem, praksēm, vārdiem.

Pavērojiet, ar cik vieglu roku allaž atrodas attaisnojums itinkā laba cilvēka nepiedodamai, bīstamai vai apdraudošai rīcībai- piemēram- varmāka, bet talantīgs mākslinieks;
neuzticams alkoholiķis, bet reizēm labs autors;
pilsēteles mērs ar neaprakstāmi brangu korupcijas un tiesiskuma piesmiešanas tvērienu, bet "smukas, bruģētas ielas un piemaksas pie penzijas" un tādā garā.

Atbalstu empātijas veicināšanu un cilvēciskā kodola atrašanu, taču nekritiski pieņemot un veidojot cilvēkstāstu, faktiski vari attaisnot ikvienu un tas nav kritiskās domāšanas trūkums lasītājiem, bet paškritikas trūkums, parastā nepadomāšana autoriem. (jā, arī raudošs šlesers priekšvēlēšanās ir no šīs pašas bezgaumīgās paletes).

Cilvēks tomēr ir viens veselums un nudien nav veselīgi nošķirt raksturu, profesiju, uzvedības musturi no personības vērtībām,
ar šo nošķīrumu esam ieguvuši dažādas (bīstamības) kalibra ākstus uz skatuvēm, trampus, putinus, šīzogobzemus un kantānes, jūlijas vai rībenas, kaitinošāko pasvītrot.

Vērtību jautājumi, tiem ir nozīme un dažkārt stiprāka par vajadzību būt pamācoši iekļaujošiem vai dumpinieciskiem tomēr ir vajadzība būt ar robežu izjūtu- par ko tu, tavs varonis stāv/ceļas un krīt un te nu TŽ atrašanās blakus VVF, Skulmei, Ķeniņai un citām granddāmām šķiet nevietā.
link62 comments|post comment

[Aug. 13th, 2020|04:45 pm]

virginia_rabbit
[Tags|]

šodien uzfilmējām filmu par Annu Ķeniņu un parunājām krievu radio Stuģija Andreja (par Rebeku Kohu galvenokārt)
link1 comment|post comment

[Aug. 13th, 2020|12:03 pm]

martcore

"Personīgā izvēle, protams, ir katra paša ziņā, tomēr pamatlietas, kas pārbaudītas gadsimtu gaitā, būtu jāievēro.
Pamatlietas varētu būt:

          • Cilvēka dzīvība ir galvenā vērtība,

          • Visi cilvēki ir līdztiesīgi,

          • Cilvēki ir atšķirīgi, katrs indivīds ir savdabīgs,

          • Agresija (genocīds, karš) nav pieļaujama jebkurās tās izpausmēs,

          • Miers – tas ir stāvoklis bez kara."

nav skaidrs, kāpēc autors kā pirmo ar agresiju saprot genocīdu, un ar otro - karu. tipa, citas agresijas formas vispār neeksistē, vai arī tā nav agresija 
bet tas viss ir figņa
jo "miers - tas ir stāvoklis bez kara", tas ir tik smieklīgs apgalvojums 2020.g. un skats no alas, nezinu pat, bļaģ, ejiet tur harari pārlasiet, kāpēc tas jau sen nav tā   
link1 comment|post comment

kas ir "cilvēks"? [Aug. 13th, 2020|12:20 pm]

indulgence
[Tags|]

Iz sarunas pie alus kausa lokālajā kultūras un atpūtas centrā:
- Dievs taču radījis mūs pēc sava ģīmja un līdzības. Tā teikts Rakstos.
- Tiesa gan. Un dzīves uzdevums ir šim bezspalvu pērtiķim izaugt par cilvēku. Priekš tam viņam ir dota brīvā griba. Taču ne katram tas izdodas.
linkpost comment

[Aug. 13th, 2020|10:52 am]

martcore
izspēlēju vai izlasīju vizuālās noveles steins gate romantisko spinofu "darling, you idiot!"
man ļoti patika vispār
taču, kāpēc galvenajiem varoņiem visu nedēļu nedarbojās phonewave?

lūk, te jums būs pirmais uzdevums kvantu fizikas stīgu teorijā

teiksim, jūsu rīcībā ir agregāts, ar kuru palīdzību tu pats sev vari nosūtīt pagātnē ziņu uz mobilo telefonu
kuru jūsu "pagātnes es" interpretēs pareizi un izdarīs visu, kā jūs teicāt, šādi tauriņa nezināmos efektos mainot vēsturi
ja jūs no šī agregāta nosūtīsiet sev ziņu pagātnē "liecies mierā un neizgudro agregātu", kādas sekas tas izraisīs tajā nākotnē, no kuras šī ziņa ir nosūtīta?
link5 comments|post comment

brīvības cena [Aug. 13th, 2020|09:01 am]

virginia_rabbit
[Tags|]

Man patīk, kad man uzliek ģipsi, jo tad var neiet uz dārziņu
link2 comments|post comment

[Aug. 12th, 2020|11:12 pm]

martcore
man liekas, ka ar tihanovsku kaut kādas daudz interesantākas lietas notiek, nekā mūs šeit informē

paklausoties tihanovskas hostage lasījumu, jūs tiešām ticat, ka politisko bēgli, kas ir vienlaicīgi esošas valsts vēlēšanu prezidentūras nu jau eks-kandidāte, kaut kādi lietuviešu(!) specdienestu darbinieki var piespiest sākt lasit džihāda
"es, māris kalniņš, noskuvos, nepiedalījos, atkāpjos" juridiski absolīti absurdu runu, kas var novest tikai pie īslaicīgas notikumu eskalācijas un ne kā cita?
a varbūt vladimirs vladimirovičš grib destabilizēt vēl vienu lielu kaimiņvalsti, zamočījot baķku? vai arī tas šeit ir win-win, ja neizdodas?

svetlanas georgijevnas demaršs tiek izplatīts televizorā, vai arī internetā, kura baltkrievijā nav?
link3 comments|post comment

Septembris tuvojas [Aug. 12th, 2020|08:53 pm]

pajautaa

[zimbardo]
Kur jūs pērkat bērnam skolas lietas? Rimi liekas dārgs.
link3 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]