mexican - a
karoče, mazliet dakterējos te tagad un turpinu lasīt džonatana franzena grāmatu "the corrections" - tā ir tāda dekādes galvenā amerikāņu grāmata, kuru lasīt ir grūti, jo ellišķs blāķis, taču nelasīt nav iespējams, jo kļova šausmīgi
cik es saprotu, štatos viņu visi sen kaut kādā nereālā veidā ir piebeiguši
grāmata ir par ameriku kaut kur 90-o pēdējā piecgadē, tāds toms vulfs būtībā (kur to, kā cilvēks piue pusdienu galda ēd makaronus, kuri viņam negaršo, var aprakstīt trīs lappuses, un tās ir ļoti foršas lappuses!), par prozac nation līdz pat kaulam un asinīm, kur no vienas puses ir biržas akcijas, bet no otras sekss - un kaut kur pa vidu visam tam ir jau minētais abstraktais prozaks. pēc tam jau bija dvīņu torņi un akciju krišanās, kas ļoti, ļoti pārvērta dzīvi.
taču vispār tā ir ģeniāla grāmata par vecākiem un bērniem
franzens, šķiet ir izlasījis un uzzinājis par visu pasaulē, tāpēc arī raksta par absolūti visu pasaulē - sākot no ļoti sarežģītām smadzeņu ķīmijas/fizikas formulām, beidzot ar mūsu iecienīto kalifornijas avangarda ģitārgrupu thinking fellers local union 282 (viena no kosmonavtoviča mīļākajām bandām). karoče, kā stāstu krājums, tā būtu labākā grāmata universā, bet kā romāns (kurā pamatlīnija viņam, šķiet, pašam liekas visneinteresantākā) - vietām ļoti gribas nošauties. tomēr - tā visa sastāv no ahu-ahu-ahu-jenna krutām etīdēm.
protams, ka franzens nevarēja neuzrakstīt arī par baltijas valstīm pēdējās dekādes sākumā. sešu lappušu garumā ir tik precīzi aprakstīta visa mūsu privatizācijas vēsture, ka es biju gar zemi. viņam tur mazliet darbojas fikcionāls lietuvas ekspremjers (mūsu variantā, šķiet, tas varētu būt tāds kā krištopāns), kas cenšas vienam no varoņiem (kas tāds, tipa, duhovnijs no californication) ieparīt kārtējo valsts pārdošanas projektu.
2009-gada labākais lasītākais dialogs:
varonis - lietuvas ekspremjeram
- a kādi lietuvā ir galvenie dabas resursi?
- smiltis un grants.
- bet latvijā?
- latvijā ir spēcīgas demokrātiskās institūcijas. taču viņiem ir vajadzīgas smiltis.
2001.gadā uzrakstīts. pravietiski.