Jautājums ir vai ņemt nelielu kredītu uz 6 gadiem ar fiksēto procentu likmi (drusku augstāku) vai mainīgo (drusku zemāku pašlaik - bet kurā ietilpst Euribor)...
Godīgi sakot, ja tas nav saistīts ar kādu sava biznesa uzsākšanu, tad ieteiktu turēties tālāk no jebkādiem kredītiem vismaz gadu pusotra. Vai vismaz ir jābūt plānam "B" kā nomaksāt darba zaudēšanas gadījumā. Pašlaik neganti ož pēc finansiālam atrakcijām Dievzemītē. Kā veci ļauži māca - tici labajam, bet gatavojies uz sliktāko.
Da nē, apdrošināšu to kredītu, un summa nav liela. Un ir gan B gan C plāns atdošanai. Vajag tak remontu taisīt. Labi, pierunājāt - jemsim fiksēto likmi.
Skaidrs, nu ja remonts mājai vajadzīgs, tad vajadzīgs. Pie tam tagad tas varētu būt pat izdevīgi - daudziem materiāliem cenas ir lejā. p.s. Tautu dēli, kuri vēl nepasen bez 100Ls dienā pakaļu nekustināja, tagad tekalē apkārt un piedāvājas par 20Ls/d. Interesanti laiki.
Ja Eirozonā pastiprināsies inflācija, tad visticamāk likmes varētu celties. Ja Eirozonā būs nepieciešamība stimulēt ekonomiku, tad visticamāk likmes varētu kristies. Kura nepieciešamība ECB šķitīs svarīgāka lēmuma pieņemšanas brīdī, mārrutks viņu zina :(
Vakar, 6. martā, Eiropas Centrālā Banka (ECB) nolēma nemainīt eiro bāzes procentu likmi. Tomēr ECB vadītāja Žana Kloda Trišē preses konferencē sniegtais eiro zonas ekonomikas novērtējums un izmantotās frāzes liek domāt, ka ECB nesteigsies ar procentu likmes samazināšanu. Tas ļauj atstāt mūsu prognozi par eiro bāzes procentu likmes saglabāšanos patreizējā līmenī vismaz nākamos 3-6 mēnešus, bet arvien lielāka uzmanība jāpievērš problēmām ASV un to ietekmei uz Eirozonu. Arī Anglijas Centrālā Banka šodien nolēma nemainīt mārciņas bāzes procentu likmi un saglabāt to 5.25% līmenī.