Kurvjzieža kontemplācijas

Žīdi, velni un Miķeļi

Krāšņais Kurvjziedis

Žīdi, velni un Miķeļi

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Un tomēr es gribētu zināt, kāpēc tieši pa Miķeļiem pazūd žīds?

Vēsturnieki ir stāstījuši visu ko.
Vispirms es noticēju versijai, ka līdz pat 19.gs. Miķeļu tirgus bija pēdējā diena gadā, kad ebreji drīkstēja tirgoties Vidzemē un Rīgā, tāpēc Miķeļtirgus pēcpusdienā, saulrietam nākot, viņi steigšus plēsa nost savas nojumes, svieda vezumos neiztirgotos lakatines un biszāles, un, pirms kāds paspēja attapties, prom bija.
Tad es uzzināju par sukota svētkiem, kuri šeitan mēdzot iekrist ap Miķeļu laiku, un tad īstenticīgie tup savās zaru būdiņās, un ir pazuduši visiem, kas pēc viņiem raugās.
Visbeidzot nāca skaistā teika par velnu, kurš ik gadu Jon Kipura svētkos jeb Žīdu Miķeļos akurāt pa vienam žīdam nozogot, tāpēc pārējie žīdi tajā dienā raud.

Bet aizvakar es sastapu Iļju Ļenski, kurš jo bargi man teica: "Neviens no šiem avotiem nav uzticams, nedz arī kāds no šiem stāstiem godīgam vēsturniekam izmantojams un tālāk vēstāms!"
 • Manu Meitu Tēvs ironizē, ka uz vispārējā politkorektuma un datu aizsardzības fona " kā žīds pa Miķeļiem" vietā jāsaka "kā persona pa svētkiem".
  • Nu nē, krievi Masļeņņicā un latvieši Jāņos pazūd pavisam citu iemeslu dēļ, esmu vairāk nekā pārliecināta. :)
 • Nevar būt saistības ar to, ka tad sākās grūti ceļojamā sezona laikapstākļu dēļ un vai nu neceļo tālāk vai steidzami evakuējas uz citām zemēm? Tajos laikos kad bija tikai grants lielceļi un zirgu transports vai vilciens.
 • Viedajam Ļenskim (kura eksistencei man nav ne mazākā pamata ticēt, pirmā un pēdējā reize manā mūžā, kad dzirdu par tādas personas teorētiski iespējamu eksistenci, ir kaut kāds anonīms pussprādzis kaktu sociālais tīkls) vārdu sakot, tam personai bija kāda labāka versija?
  • Viņam ir versija par versijām, jo atšķirībā no tādiem profāniem kā mēs ar tevi, viņš ir visas šajā teritorijā šobrīd pieejamās versijas nosvēris, izmērījis, saskaitījis un atradis par spekulatīvām esam.
   • skāde.

    Vai arī!

    Viņš atrada īsto versiju par hebreju izzušanu Mikaēla dienā. Divas minūtes pēc atklāšanas pie viņa durvīm pieklauvēja sešpadsmit neuzkrītoši kungi un paskaidroja, ka, ja viņš vēlas pavadīt sava mūža atlikušās dienas bez smagām traumām, tad viņš tūdaļ pat aizmirsīs, ko atklājis un nekad nevienam neatklās, lūk.
   • Da puskoka lēcējs un spekulants tas tavs Ļenskis ir...
    • Ja nu pavisam nopietni, tad šī bija aboslūti nepelnīta piezīme, jo viņš patiesi ir viens no erudītākajiem cilvēkiem, kurus es pazīstu un no ļoti retajiem, ko dziļi cienu un atzīstu par harismātisku. (Esmu kašķīga, kritiska un augstprātīga, tā ka tas varētu būt rādītājs.)
Powered by Sviesta Ciba