Ja par šodienas aktualitāti - pūcēm, cīruļiem un citiem septiņgulētājiem, tad man nudien liekas, ka visa tā pūčošanās ir pēdējo simt gadu tehnikas progresa, konkrēti elektrības lietošanas, izraisīta ķibele. Nespēju iedomāties, sirdsmīļās pūces, kā jūs skala gaismā līksmi lāpītu zeķes, austu prievītes vai grebtu karotes līdz trijiem naktī. Nespēju, un viss.
(Plāno bagātnieku slānīti, kas varēja atļauties visādas lampas un lustras, nepieminēsim. Tie izvirta visādās pūču ballēs visos laikos.)
bet jā, kāds jau te teica, vienkārši nevarēja atļauties pat domāt par tādām savām ērtībām kā pūču vai cīruļu daba.
arī daudzos citos jautājumos nevarēja domāt par savām ērtībām
labi, ka neesam tajos laikos
Par medībām nakts melnumā gan atļaušos pašaubīties. Potenciālie medījumi arī naktīs mēdz gulēt, un tiem, kuri neguļ, ir nesalīdzināmi labāka redze tumsā nekā cilvēkam.:)
http://www.livescience.com/12891-natura
Cik noprotu, tie miega bioloģiskie ritmi vēl vispār diezgan mazizpētīta joma.
Pārformulēju savu domu, lai skaidrāka
Bet tas, ka seno laiku cilvēkiem komforts un dzīve pēc savām vēlmēm bieži vien vispār bija visai sveši termini, par to mēs te, cerams, nediskutējam.
Re: Pārformulēju savu domu, lai skaidrāka
T.i., es domāju, ka mūsdienu situācija patiešam ir ļoti labvēlīga tam, lai cilvēki, kuriem ir kaut neliela nosliece vakarā ilgāk palikt nomodā, to arī darītu, kamēr nosacīti "dabiskos apstākļos" viņiem visticamāk jau nāktu miegs.