kramers

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
07:46: Cienījamie, kolēģi,

Papildu piesardzības nolūkā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Imunizācijas valsts padome (IVP), Zāļu valsts aģentūra (ZVA) un Veselības inspekcija (VI) šodien ir rekomendējušas Latvijā uz laiku apturēt vakcināciju ar AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19. Lēmums pieņemts, balstoties uz ziņojumiem no atsevišķām Eiropas Savienības valstīm par trombembolijas un līdzīgiem gadījumiem, kas novēroti dažādos laika posmos pēc vakcīnas saņemšanas.

Vienlaikus SPKC, IVP, ZVA un VI uzsver, ka līdz šim nav datu par cēloņsaistību starp vakcināciju un nopietniem veselības traucējumiem. Lēmums uz laiku līdz 2 nedēļām apturēt vakcināciju ar AstraZeneca vakcīnu pieņemts tikai papildu piesardzības nolūkā līdz brīdim, kad tiks saņemta informācija par cēloņsaistības izvērtēšanu par līdz šim ziņotajiem gadījumiem.

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) vēl tikai vērtē saņemto informāciju par AstraZenecas vakcīnas iespējamo cēloņsaistību ar tromboembolijas gadījumiem, kā arī uzskata, ka ieguvumi no vakcinācijas ar AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19 ir lielāki nekā iespējamie veselības riski. Tomēr vairākas ES dalībvalstis (Vācija, Dānija, Nīderlande, Itālija, Norvēģija, Francija, Bulgārija, Īrija, Islande) uz laiku, kamēr notiek ziņoto gadījumu izvērtēšana, ir apturējušas vakcināciju ar AstraZeneca vakcīnu.

Tāpat jāņem vērā, ka veselības sarežģījumi, tostarp trombembolijas gadījumi, var tikt novēroti iedzīvotāju vidū dažādu iemeslu dēļ, neatkarīgi no zaļu lietošanas vai vakcinācijas, jo to iemesli var būt dažādi.

Līdz šim Latvijā nav apstiprināts neviens ziņojums, kurā norādītie veselības traucējumi līdzinātos citās Eiropas Savienības ziņotajiem gadījumiem par multiplu trombemboliju pēc vakcinācijas. Informācija par Zāļu valsts aģentūrā saņemtiem Covid-19 vakcīnu blakusparādību ziņojumiem tiek regulāri publicēta Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnē.
Līdz ar rekomendāciju uz laiku apturēt vakcināciju pret Covid-19 ar AstraZeneca vakcīnu, vakcinācijas kabineti tiek aicināti neizmantot jau atvērtos vakcīnu flakonus, kā arī neiesākt jaunus.

Veselības aprūpes iestādes norāda, ka iedzīvotājiem, kas līdz šim vakcinējušies ar AstraZeneca vakcīnu, nav pamata satraukumam. Ja slikta pašsajūta, kas atbilst ierastajām reakcijām pēc vakcinācijas, saglabājas ilgāk nekā 1-3 dienas pēc vakcīnu saņemšanas vai rodas citi veselības traucējumi, jāvēršas pie sava ģimenes ārsta.

Ievērojot minēto, SPKC aicina neatvērt vakcīnas AstraZeneca jaunus flakonus un neizmatot jau atvērtus, kā arī pareizi uzglābāt esošo vakcīnu līdz turpmākiem norādījumiem.

Comments

[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:16. Marts 2021 - 09:12
(Link)
Tātad ZVA uzskata, ka nav problēmu.

Gadījumu skaits nav lielāks kā nevakcinēto grupā.

Latvijā šādu gadījumu nav.

Pamata satraukuma nav.

Bet mēs apturam vakcināciju piesardzības pasākumu dēļ, jo ... ????
[User Picture]
From:[info]aborigens
Date:16. Marts 2021 - 09:21
(Link)
Jo gribam saprast vai vakcīna izraisa tromboeboliju
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:16. Marts 2021 - 09:27
(Link)
Šī ir vienkārša matemātika. Pēc esošajiem datiem visdrīzāk, ka neizraisa.

Un pat ja ārkārtīgi retos gadījumos izraisa (tik reti, ka nevar statistiski novērot), vakcīnas apturēšana var radīt vairāk nāvju no kovida nekā no trombembolijas.

Piesardzības pasākums nozīmē izvēli ar mazāku nāvju skaitu nevis otrādi.

Pēc trombembolijas būs gadījumi, kad kāds nomirs no kā cita – insulta, sirds mazspējas utt. Faktiski šāda apturēšana uz 2 nedēļām būtu jāveic visu laiku.

Šis vēlreiz pārliecinoši pierāda, ka šī ir tikai psiholoģisko baiļu pandēmija. Ja pat regulatīvās iestādes vairs nedomā loģiski, tad ir sākusies mentālā epidēmija.
[User Picture]
From:[info]aborigens
Date:16. Marts 2021 - 10:01
(Link)
to ka cilvēku bailes spēlē lielu lomu tas skaidrs. īpaši turīgajās valstīs. taču situācija, kad citas valstis aizliedz un Latvija izturas it kā nekas nebūtu, iespējams izraisītu lielāku neuzticību tam vakcinēšanās procesam. šādi vismaz rodas sajūta, ka kaut kas tiek darīts un tā vakcīna pēc 2 nedēļām atkal būs droša.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:16. Marts 2021 - 10:04
(Link)
Tātad tas tiek darīts neinformētu cilvēku baiļu dēļ. Tad tā arī vajadzēja paskaidrot.

Diemžēl, nu nebūs tā, ka pēc 2 nedēļām pauzes cilvēkiem pēkšņi radīsies drošības sajūta. Drošības sajūta rodas no informētības, un tas ir liels darbs pasniegt informāciju cilvēkiem viegli saprotamā veidā. Latvijā ar to pat neviens negrib nodarboties, vieglāk ir cerēt uz brīnumu.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:16. Marts 2021 - 10:20
(Link)
Bet visinteresantākais ir tas, ka Latvijā varbūt cilvēki nebaidījās tā, kā citās valstīs, bet regulatori izdomāja, ka ja baidās Vācijā, tad cilvēkiem ir jābaidās arī Latvijā. Un ja viņi vēl pietiekami nebaidās, tad jāpaziņo par šo vakcīnu apturēšanu, lai šīs bažas un bailes cilvēkos radītu.

Ne jau velti gudrākie cilvēki šajā krīzē ir ārkārtīgi kritizējuši regulatorus. Te maskas bija aizliegtas, bet pēc tam pieprasītas ar likumu utt. Vakcīnas tiek apturētas, bet pēc tam pieprasīs, ka vakcinācija ir obligāta (un pat ja formāli nebūs, tad praktiski bez tām neļaus ne strādāt, ne ceļot).

Laikam jau šie neinformētie cilvēki, kas ir bailes, nav parastie cilvēki, bet paši regulatori.
From:[info]kramers
Date:16. Marts 2021 - 11:39
(Link)
Nav jau jābūt īpaši gudram lai saprastu ka mūsu "eksperti" un pārējie ierēdņi ne vella nezin ko darīt un metās no viena grāvja otrā. Mūsu valstī izglītības un veselības sistēma strādā nevis pateicoties ministrijām bet par spīti tām.
[User Picture]
From:[info]aborigens
Date:16. Marts 2021 - 11:54
(Link)
precīzi :)
[User Picture]
From:[info]sw
Date:16. Marts 2021 - 12:46
(Link)
Pēdējais teikums superīgs :)
Powered by Sviesta Ciba