inca ([info]incagirl) rakstīja,
@ 2006-05-30 15:08:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Njā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]incagirl
2006-05-31 14:54 (saite)
Piektdien, gan jau papukstēšu šeitan par to, kas tur būs bijis, īpaši jau pēdējā uzdevumā ;)

Uzzīmēt funkciju y=x, y=-2x+6 un y=0 grafikus un aprēķināt grafiku izveidotā trijstūra laukumu. Noteikti y=x un y=-2x+6 veidotā šaurā leņķa tangensu. Laukums man sanāk 6, bet tg jejbogu neprotu dabūt :)

Nu jā, matemātika tomēr man pati no sevis nenāk, tikai pateicoties kombinatorikas tēmai uzvilku gada atzīmi uz 9.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]genius
2006-05-31 16:51 (saite)
Ja nemaldos, tangenss sanāca 3 vai 1/3 - kaut kas tāds bija, varbūt kļūdos - atmiņa nav tik laba. Tur bija jāizmanto tangenss no divu leņķu summas. Leņķi, kas jāatrod, veido 2 citi leņķi, kas atrodami viegli (precīzāk tangenss no tiem leņķiem ir atrodams viegli no rūtiņu attiecības), tā arī varēja atrast. Jāatcerās, ka tangenss no leņķa ir pretkatete pret piekateti. Vēl varēja izmantot sinusu teorēmu un kosinusu teorēmu, atceroties, ka tg(x)=sin(x)/cos(x). Piece of cake! :)

Gadu vēl pirms tam bija ekstrēmu uzdevums, kas ir diezgan liela sāpe, ja nezin atvasināšanu, jo tad tur iet čakarīgas formulas. Lai gan nekas pārāk traks nav - sastādot funkciju atrod virsotnes koordinātas (minimuma vai maksimuma punkts) un tas ir arī prasītais atrisinājums. Tikai grūtākais ir sastādīt to funkciju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]incagirl
2006-05-31 18:49 (saite)
Aaa, sanāk 3. Izmantoju sinusu un kosinusu teorēmas. Eh, tiešām eļementarno, Vatson :) Paldies :)
Jā, to ekstrēmo uzdevumu šodien pieķērām klāt konsultācijas beigās. Nu kad jau uz tāfeles skolotāja visu parādīja, tiešām nekas sarežģīts tur nebija. Īstenībā eksāmena uzdevumos tā ir, ka izrēķināt viņus lielākoties var ātri un viegli, ja izdomā, KĀ to izdarīt :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]genius
2006-05-31 20:27 (saite)
Analītiskā ģeometrijā šo var atrisināt nemaz nezīmējot neko - visu darot tikai ar funkcijām, un formula ir tieši leņķa tangensam. tg(φ)=(k2-k1)/(1+k1*k2) - kur k1 un k2 ir taišņu virzienu koeficienti (skaitlis pie x :) un ar šo formulu vienkārši ieliekot sanāk 3.

Bet bija arī tangenss no leņķu summas - ja novelk perpendikulu pret x asi, tad leņķis, kas jāaprēķina ir sadalīts divās daļās - katrai daļai tangensu var atrast pēc rūtiņu attiecības (sanāk vesels rūtiņu skaits). Un formula tg(x+y)=[tg(x)+tg(y)]/[1-tg(x)*tg(y)] - baigi sarežģīti izskatās vienā rindā uzrakstīts. Šķiet, ka šādi varētu atrisināt.

Es tur ņēmu un rēķināju ar diagonālēm un ir aizdomas, kas tas labotājus īpaši neapmierināja, tāpēc nebija maksimālais rezultāts, bet rezultāts bija labs.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]incagirl
2006-06-01 09:24 (saite)
Nja, par to otro paņēmienu es iedomājos pašā sākumā, bet neiedomājos, ka to otro leņķi varētu dabūtu no rūtiņu attiecības ;)
Eh, bet kurš man rīt pateiks priekšā, ko darīt. Aizmigu šonakt ar ģeo grāmatu pie vaiga :)))

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]genius
2006-06-01 14:16 (saite)
Es jau labprāt tavā vietā rakstītu matemātikas eksāmenu, nevis eksāmenu analītiskajā ģeometrijā un augstākajā algebrā :) Un es esmu n-tās reizes vidusskolas laikos aizmidzis ar kaut kādu grāmatu pie vaiga :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?