kanariņš - [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jan. 12th, 2015|03:04 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:January 12th, 2015 - 06:29 pm
(Link)
es domāju, ka neuztveru mūža ieslodzījumu kā sodu (sods vispār viena no samudžinātajām un sviestainajām tēmām), bet gan kā sodāmā izolāciju no sabiedrības, līdz ar ko nav starpības, vai viņš sēž ķurķī visu atlikušo mūžu, vai arī ietaupa visiem līdzekļus un finalizē savu dzīvi šeit un tagad: ārpus sabiedrības viņš ir abos gadījumos.

tiesa, manas domas var arī nebūt saistošas, jo kas gan es tāda esmu, (bio)medicīnas ētiķe noteikti nē.
Man vairāk satrauc egoistiskais uzstādījums, lai tad, kad es pati vārtīšos savos sūdos kādā slimnīcas gaitenī (un tā ir reāla iespējamība, tā kā mans dzīvesveids un ienākumi noteikti nenodrošinās pensijas 100 līmeni ar personīgi aprūpi zelta dzintarkrasta pansionātā), es labāk gribētu varēt izslēgt savu dzīvi un darīt to bez kādām papildus morālām, praktiskas dabas u.c. sekām "sabiedrībai kopumā".
From:[info]komentaarietis
Date:January 12th, 2015 - 06:40 pm
(Link)
Vai tas nav egoistiski pret tavu nākotnes 'es'? Un vai vispār nav egoistiski, nezinu, diezgan atsvešināti šādi saplānot dzīvi uz priekšu?
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:January 12th, 2015 - 07:21 pm
(Link)
Man labak patiktu, ka butu iespeja izveleties, nevis, ja sadas iespejas nav. Lidzigi ka ar abortiem - tas, ka iespeja veikt abortu eksiste, automatiski nenozime, ka visas grutnieces gribes to veikt vai tiks mudinatas to veikt. Versijas, iespejas un eksistencialas pardomas tas neatcel, tas tikai nodrosina normala veida izpildit savu pardomu rezoluciju.
From:[info]komentaarietis
Date:January 12th, 2015 - 07:29 pm
(Link)
Bet ja valsts kā sabiedrības organizēšanās un kopābūšanas, un sakārtošanas rupors leģitimizē vai aizliedz, vai ir aizliedzis, vai juridiskā ceļā iegrožo vai regulē noteiktas darbības, tad kāds iemesls taču ir bijis, vai ne? It īpaši jautājumos par likšanu dzīvot un ļaušanu mirt.
Juridiski mēs (kā sabiedrība, valsts), piemēram, regulējam to, kā rīkoties ar tiem, kas izvairās no nodokļu maksāšanas. Jā, viņš tik un tā var izvairīties no nodokļu maksāšanas, bet valstij tad arī ir tiesības attiecīgi rīkoties. Līdzīgi arī, piemēram, ir noticis ar slepkavības, pat slepkavības mēģinājumu, plānošanas ierobežojumiem/aizliegumiem. Arī eitanāzija. Tie ne obligāti ir patvaļīgi aizliegumi. Un es tikai priecājos, ka reizēm valsts ir ieviesusi mehānismus, kā dažu cilvēku vēlmes izpildīt savu pārdomu rezolūcijas var tik ierobežotas.
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:January 12th, 2015 - 08:27 pm
(Link)
Saja ieraksta arguments balstits virkne pienemumu, kuriem es fundamentali nepiekritu, tacu man neinterese un nav laika izversties.