Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Oct. 5th, 2015 @ 11:37 pm
[info]krii
Ričmonds neparasti ilgi bija uzvedies labi. Lai pasaule atgūtu līdzsvaru, šovakar atradu vannasistabā uz grīdas sagrauzta skuvekļa atliekas. Par laimi galviņa ar asmenīti atradās zem vannas, taču, iekams to sameklēju, paguvu vairākkārt pārklāties aukstiem sviedriem.

Marsietis, piebilde. Oct. 5th, 2015 @ 09:16 pm
[info]ctulhu
Un vēl tā grāmata & filma ir himna hakeriem. Tam, kā viņi (cik varu spriest) uztver pasauli.

Izmantot lietas nevis tā, kā paredzēts, bet tā, kā vajag.

Ilustrācija:

Skolas informātikas stundā uzdevums - izslēgt datoru, izmantojot tikai peli.

Parastā pieeja: Nu tātad uzbrauc ar kursoru uz ekrāna pogām log off, shut down utt. Dators izslēdzas.

Cita pieeja: Paņem no galda peli un ar to nospiež tīkla slēdzi. Vai aizķer un izrauj štepseli. Dators izslēdzas. Ātrāk.

Oct. 5th, 2015 @ 08:14 pm
[info]krii
Manai nelaiķa vecmammai Elfrīdai šodien apritētu 100 gadu. Par godu šim notikumam ģimene un dažas attālāku radu tantes pulcējās pie mammas. Uzēdām šķovētus kāpostus ar cepeti, apēdām kūku, iedzērām kafiju ar upeņu balzamu un Dzintras tantes pašmargoto dzērveņu liķieri no aizpērnās ražas.
Tad sākās albumu šķirstīšana un stāstu stāstīšana. Man kā parasti nebija somiņā diktofona, ko gauži nožēloju. Jo, raugi, tie meksikāņu seriālu scenāristi - viņi par šiem stāstiem savas Akapulko villas būtu gatavi pārdot, lai desmitreiz greznākas par jauniem scenārijiem būvētu vietā.
- Paklau, - es apmulsusi jautāju mammai - kāpēc vecvecmāmiņas Marijas mirstamzīmē ir uzvārds XX? Viņa taču bija dzimusi kā N, pēc tam 16 gados salaulājusies ar K, tad aizbēgusi pie R. No kurienes XX?
- Ai, - nevērīgi atsaka māte, traukus mazgādama. - Viņa taču vienmēr bija ar kādu precējusies. Pēdējoreiz laikam ar XX, nu, vismaz oficiāli.

Un tad es skumji saploku apziņā, ka kopš 19.gadsimta vidus visas manas dzimtas sievietes - skaistas, gudras un ellīgi temperamentīgas, pat zvērīga vīriešu deficīta apstākļos (visādas revolūcijas un pasaules kari, ziniet, vai ne!) pamanījušās apprecēties ne mazāk kā trīs reizes mūžā.
Līdz piedzimstu es un neprecos nemaz. (Varbūt tas tāpēc, ka deficīts nav jūtams, ej nu sazini...)

Oct. 5th, 2015 @ 06:34 pm
[info]honeybee
- Paskaties, vai tu šito grāmatu lasīsi?
- Mhm, dirsā lasīšu.
- ???
- Tā bija metafora.
Tags:

bļaģ!Oct. 5th, 2015 @ 02:31 pm
[info]indulgence
Par to pēdējo/kārtējo kampaņcepienu (jāizsakās aši, jo gan jau pēc nedēļas sāksies jauna kampaņa un šī būs aizmirsusies).

Es, protams, varu kļūdīties, jo tā kultūras glazūra man plāna, taču man aizdomas, ka ar steigu jāpārdēvē mācību priekšmetu "literatūra" par "tikumīgā literatūra". Proti, līdzšinējā skolas mācību priekšmeta "literatūra" uzdevums līdz šim bija izglītot par literatūru kā tādu, lai tīnim pamatlīmenī rastos priekšstats par literatūras žanriem, stiliem, izmaiņām tajos laika gaitā (arī to, ka "sapratne, kas ir "laba" literatūra vai dzeja, mainās atkarībā no laika un vietas).

Savukārt "tikumīgās literatūras" uzdevums ir likumbijīga pilsoņa audzināšanai ar selektīvi atlasītu pozitīvās literatūras piemēru palīdzību (kā tas bija manā tālajā bērnībā padomijā), kas "atbilst Latvijas Republikas Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene", tb nevis izglītot, bet audzināt tikumīgu un patriotisku pilsoni.

T.i. vienkārši nav definēts, vai tas mācību priekšmets domāts likumbijīga pilsoņa audzināšanai ar selektīvi atlasītu pozitīvās literatūras piemēru palīdzību (kā tas bija manā tālajā bērnībā padomijā), vai tā ir metodika, kurai jāsniedz pamatzināšanas par literatūru kā tādu. Divas nesavienojamas lietas un tur tā nesaprašanās.
Bet ja tiks definēts, kā likums prasa, ka šajā priekšmetā literatūru jāapgūst šauri selektīvi (tāpat kā mākslas vēsturē jāizvairās no visādu plikņu un citu dadaistu aplūkošanas) tad viss ir skaidrs un nav iemesla protestēt. Bērni no sliktajiem vārdiem pasargāti un aug tikumīgi kā Ušītis vai Jūlīte un viņu atbalstītāji - īstani latviskā šariata nesēji, - aber literatūru un tās vēsturi, ja vecākiem šķiet vēlama atvases intelektuāla izglītošana, var apgūt mājas apmācībā (speciālistu netrūkst).

Citādi kārtējo reizi cepas viens par māti, otrs par meitu - katrs par ko savu un viens otru nesaprot. :)

P.S.
Ja pieturamies pie likuma burta, tad jāsvītro no programmām un izņem no skolu bibliotēkām krietnu daļu Raiņa (mēnesmeitiņu ciklu), Poruka (bālais zēns par laulību nedomā), Skujiņas, Čaka, Vācieša, Ziedoņa u.c. dzejas (erōtikas pārpārēm), brāļu Kaudzīšu (kukuļdošana, kautiņi krogos), Eglīša (līgavu mednieki nekādi neatbilst Izglītības likumā noteiktajam), nemaz nerunājot par visādiem Puškiniem (Oņegins kā ģimenes tēva paraugs, ha!), Mopasāniem (vispār šausmas), un kur nu vēl mūsdienu ārzemju literatūras dižgariem, visādiem Velbekiem, Peļeviniem un Bukovskiem (par latviešu mūsdienu dzeju, pateicoties Āgenskalna valsts ģimnāzijas aktīvistu grupai nu viss skaidrs) - visu pat nav iespējams uzskaitīt. Ieteiktu dibināt Saeimā tikumības komisiju (komisijas vadītāja jau zināma), tad vēl lokālās komisijas, kas pavētīs skolu bibliotēkas, tad IzM darba grupu skolu programmu pārrakstīšanai - tiks apgūti līdzekļi, fondi, sildīta ekonomika, visiem labi, tb pozitīvais ieguvums acīmredzams.

Oct. 5th, 2015 @ 02:15 pm
[info]scaramouche
Šņuk. Laikam ir neiespējami pasekot informācijai par datorspēlēm, kas interesē, netrāpot mūžīgajos aplī onanējošajos tīņu un mazgadīgo pulciņos.

Kas ironiski pozitīvi (bet savā veidā - vēl skumīgāk) - lasot diskusijas par galda spēlēm, tādas problēmas nerodas. Laikam galda spēlēm nopietni pieiet tikai kaut nedaudz nobriedušas būtnes.

Oct. 5th, 2015 @ 12:49 pm
[info]honeybee
Biju grāmatnīcā, no 5 grāmatām viena pat bija ieplānota. Greit saksess.

kultūras ziņasOct. 4th, 2015 @ 09:21 pm
[info]pikaczu
Latvijas pianists Georgijs Osokins šoruden cīnās Šopēna Konkursā. Tas ir viens no top5 pianistu konkursiem pasaulē. Pavasarī viņš izturēja atlasi (kādi 400 konkurenti). Tagad viņš ir viens no 82 konkursa dalībniekiem. Rītvakar 21.25 pēc Latvijas laika būs iespēja youtūbē skatīties viņa priekšnesuma tiešraidi. http://chopin2015.tvp.pl/21585053/georgijs-osokins
Es klaviermūziku tik labi nepārzinu, lai varētu kādu no dalībniekiem kritizēt vai slavēt. Man viņi visi šķiet kā Olimpa dievi, tādēļ turu īkšķus pēc patriotiskā principa.

Oct. 4th, 2015 @ 05:35 pm
[info]honeybee
Marsietis - kruta filma, pilnīgi noteikti iet Hugo listē
Par šo domājot - "Prāta spēles" a.k.a. Inside out tak tehniski arī kvalificējas? Ja jau Lego movie kvalificējās... Ja tā, tad arī in

Traitor Baru Cormorant - holy shit, yes (un te nu es biju, domādama, ka neko krutāku par Fifth Season šogad neizlasīšu...)
Sūds par to, ka galvenā varone ir tumšādaina lesbiete, galvenā varone ir fucking grāmatvede (nu labi, drusku cita specifika, bet smieklīgi izklausās)
Ūberļauna impērija, kas ir nepatīkami tuvu tam, ko varētu izveidot, ja rīkotos loģiski un saprātīgi, un galvenā varone, kas ir vienkārši ahujeķ savos "piesitīsim viņus ar smadzenēm" izgājienos
Also, ja lasāt, jo mazāk spoileru, jo labāk.
Tags:

Marsietis, tātad. Oct. 4th, 2015 @ 05:29 pm
[info]ctulhu
* Lieliski. Viņi NAV sabojājuši stāstu.
* Cilvēki ir tādi, kādiem viņiem jābūt. Kādi ir vecajās filmās like Hangar 18, Andromeda strain, Right stuff.
* Tehnika izskatās pēc tehnikas, nevis pēc kino dekorācijām.
* Nav aizmirsta tā frāze ``kosmosa pētniekiem jāsadarbojas``, grāmatā bija nedaudz izvērstāk ``kosmosa pētniekiem jāsadarbojas pa tiešo, nevis caur politiķiem, jo kamēr politiķi taisīs politiku, viss būs nokavēts``
* Nianse ar hidrazīnu tā pati kas grāmatā, tb vispār viņš varēja dedzināt hidrazīnu skābeklī pa taisno, tāpat dabūtu ūdeni, tā hidrazīna katalītiskā sadalīšana par slāpekli un ūdeņradi ir lieks solis , bet nu var arī tā.

Atrasts tīklāOct. 4th, 2015 @ 10:45 am
[info]krii
"Gludināmie dēļi - tie ir sniegadēļi, kuri atteikušies no sava sapņa un atraduši Normālu Darbu".

Oct. 3rd, 2015 @ 04:38 pm
[info]bozena
Interesanti gan būtu nodzīvot vēl kādus 50 gadus, lai piedzīvotu, kā vietējās etimoloģijas vārdnīcas raksturo vārdus Abižoties, Davaj, Hujviņzin un slaveno Atpizģīt.

Oct. 3rd, 2015 @ 01:22 pm
[info]krii
Ričmonds gulēdams sapņo ļoti emocionālus sapņus - vismaz spriežot pēc vaukšķēšanas, ņurdēšanas, ķepu un deguna raustīšanās, ausu cilāšanās.
Interesanti, kādi tēli dominē dzīvnieku sapņos? Arī vizuālie, vai tomēr skaņu, smaržu, kustību, resp., tie, kas (pēc mūsu domām) viņiem ir svarīgāks izziņas avots nomodā?

Oct. 3rd, 2015 @ 01:01 pm
[info]oblica
Vakar bija brīnišķīga diena, kas iestiepās nākamajā dienā un rezultātā esmu tikko modusies. Brokastis!

Oct. 3rd, 2015 @ 12:18 pm
[info]bozena
Man galīgi nebija laika neko pastāstīt, mīļo Garkājtētiņ, tad nu es īsumā par svarīgāko.
Izgājšnedēļ es pat paņēmu brīvdienu, lai varētu neredzēt kolēģus, toties redzēt sēnes. Rezultāts- 10 burkas ar marinētām sēnītēm un viena piesūkusies ērce, bet neliela.
Darbā man ir paaugstinājums, asistents, lielāka alga, toties pakausī jo spēcīgāk elpo korporatīvā elpa.
Aizvakar stāvot pie sarkanās gaismas luksoforā, pavisam nepazīstama sieviete pamāja man, lai paskatos debesīs. Tur bija 2 milzumlieli kāši. Dzērvju, proti.
Vakar mes ar Līzi bijam veikalā, un Līzei garām pagāja liels vīrietis ādas jakā, no kura dvesa ledains aukstums. Dīvaini, Līze teica, cilvēli parasti ir silti, bet šis bija kā no saldētavas iznācis. Es domāju, ka tas viņai būs spoks gadījies.
Dzeru zāles, tāpēc pavadu savu 6. dienu bez alkohola.
Mūsu ciema veikalā tirgo jaukas bikšeles, ražotas no Lielās Ķīnas tautas dēliem un meitām. Acīmredzot, Lielās Ķīnas tautas meitas ir ievērojami smalkakas miesasbūves, jo bikšeles, kas labi der Jaunkundzei, kura ir salīdzinoši neliela, rotā birka ar uzrakstu XXL.
Līžele nesen atgadināja, ka pēdējā laikā esmu nepietiekami tieva, tāpec aiz atriebības šodien nopirku viņai XXXL apaksbikses. Yes!

digitālā izkapts pļauj maigi un nenovēršamiOct. 3rd, 2015 @ 12:19 pm
[info]barbala
....un tad pienāk tādas dienas rīts, kad (viss tāds saulains, veiksmīgs un mazliet lecīgs) piezvana brašulis tēvs un pavēl, citēju, "beidzot (!) izveidot pašam savu mājas lapu tajā Fosbukā "pēc iespējas drīzāk (!!!).

Labi, labi, Fosbuku es vēl saprotu, bet kurš viņam ASAP'us iemācīja? Dārgie sociālo tīklu apokalipses jātnieki – jūs, lūdzu, uzmanīgāk tajos tirdziņos ar sirmgalvjiem izrunājieties, ja.

Portālu ziņasOct. 3rd, 2015 @ 11:32 am
[info]veed_logs
Skatos, ka cilvēki pēkšņi ir sākuši interesēties par dzeju.

Oct. 3rd, 2015 @ 10:35 am
[info]ctulhu
Dažreiz cilvēkiem ir iekšas . Arī mūsdienās.

par pantiemOct. 2nd, 2015 @ 07:23 pm
[info]pikaczu
Sākumā doma iztulkot dzejoli visās iespējamās pasaules valodās man šķita lielisks veids kā parādīt pigu, tiem kas Rīgā gribētu nosēdināt MIGus. Bet ja dzejoļa tulkošanas akcija novirzīsies: "Kādi mēs atpalikuši, cik pie mums viss slikti" gultnē, tad viss pozitīvais nevardarbīgās pretošanās dzinējspēks ir sabojāts.
Katru reizi, kad redzu tādu gaušanos atceros par skaudrajiem Tadeuša Konvicka vārdiem, kuros viņš ļoti precīzi noformulēja, kāpēc Austrumeiropas kultūras ļaudis ir tādi kādi nu ir. Ja jau esmu uz tulkošanas viļņa, tad padalīšos ar šo tekstu:

"Ikvienam zināms, ka īstam māksliniekam ir jāiebilst un jābūt opozīcijā pret spēkiem, kas valda viņa vidē, pret viņa sabiedrību, kā arī pašam pret sevi. Tā tas ir bijis vienmēr, tā tas šur un tur ir vēl joprojām. Rietumos šī būšana opozīcijā pieder pie mākslas labajām manierēm. Pat vairāk, tā ir spēcīga mode, nebūtu par maz teikts, tā ir ieejas biļete vērā uz ņemamiem saloniem. Tur notiek nepārtraukta un kaislīga būšanas opozīcijā aktīvu vairāksolīšana, kura ir vienlīdzīga ar progresa kulta atzīšanas privilēģiju. Būt opozīcijā, tātad būt progresīvam, tas ir pirmais solis mākslas druvā.
Mūsu apstākļos šis agresijas instinkts pret varu aiz aprēķina, protams, izpaužas nedaudz atšķirīgi. Būt pozīcijā pret varu, pretoties mūsu spēcīgajai birokrātijai nav nedz izdevīgi, nedz droši. Līdz ar to mākslinieki, kuri vēlas saglabāt eksporta cienīgu seju, kuri pasaules mākslas templī vēlas parādīt opozicionāru un progresīvu tēlu, virza savu agresijas instinktu jaunā gultnē. Tā vietā, lai uzbruktu sava laika varenajiem, tie uzbrūk un plosa miroņus no nožēlojamā, daudzkārt apgānītā nacionālā panteona. Tā vietā, lai drebinātu sava režīma pamatus, tie purina un apvelta ar nepiedienīgiem žestiem tautiskās tradīcijas totēmus, totēmus, kuri ir aplipuši ar divu pēdējo karu piegādātajām mirstīgajām atliekām. Tā vietā, lai iekostu pakaļā, tiem kam ir teikšana, viņi spārda klusējošos, jeb precīzāk viņu trūcīgo, pēdējo, dumjo bet vēl savējo, ne aizgūto priekštatu pasauli.
Bet Rietumi ieliek savu termometru šajos darbiņos, šajos klūgu groziņos kas pilni ar saliektiem ulānu pīķiem, apzeltītām, tautumeitu ģipša figūriņām ar nodauzītiem deguniem, pilni ar tām poļu mazajām skulptūriņām, kuras tiek godātas mazpilsētās kā tādi ceļmalas dieveklīši, kas tātad ir tādi uzblīduši un ar sevi mūžīgi neapmierināti. Rietumi ar saviem gredzeniem rotātajiem pirkstiem izvelk termometru un saka: jā tie ir īsteni opozicionāri darbi, kas patiesi ir pret iekārtu, pilnībā progresīvi."

Tedeušs Konvickis "Kalendārs un smilšu pulkstenis" Varšava 1976.

Oct. 2nd, 2015 @ 04:05 pm
[info]ctulhu
Kam ir visvājākā pienākuma apziņa - ķīmiskām reakcijām vai datorporgrammām?

Atbilde - softam, ar kuru analizē reakciju produktus!

Oct. 2nd, 2015 @ 02:44 pm
[info]scope
Noslēdzošā reportāža no Rīgas brīvostas.
Šoreiz bildes no izbrauciena ar motorjahtu "Amanda".
... )

?Oct. 2nd, 2015 @ 08:16 am
[info]oblica
Šorīt pa miegam ziņās dzirdēju, ka latviešiem beidzot esot mākslinieciski augstvērtīgs seriāls ar izciliem aktieriem. Kurš tas ir?

Oct. 1st, 2015 @ 11:05 pm
[info]honeybee
Šīsdienas food for thought gabaliņš:
neurodiversity - an approach to learning and disability that suggests that diverse neurological conditions appear as a result of normal variations in the human genome.[1] This neologism originates in the late 1990s as a challenge to prevailing views of neurological diversity as inherently pathological, instead asserting that neurological differences should be recognized and respected as a social category on a par with gender, ethnicity, sexual orientation, or disability status. (Šito attiecina uz autistiem, UDS un bipolārajiem)

Un automātiskais vikipēdijas clickthrough: Mad Pride, kas ir tieši tas, ko jūs padomājāt.

Oct. 1st, 2015 @ 09:57 pm
[info]scope
Turpinājums reportāžai no Rīgas brīvostas.
Šajā reportāžā kadri no SIA "Rīgas ostas elevators" Andrejsalā.
... )

Oct. 1st, 2015 @ 09:15 pm
[info]veed_logs
Ņemot vērā, ka man nav televizora un TV Panorāmu es neskatos, to nākas aizvietot ar jūtūbi. Nevaru nepadalīties ar dažiem aktuālajiem informatīvajiem un informatīvi izklaidējošajiem resursiem, ko mēdzu apmeklēt:
https://www.youtube.com/channel/UCkp0Tc7ll67bChomTyB1ezQ
https://www.youtube.com/channel/UCXHycZ0oqD_HqE3CFrh74EA
https://www.youtube.com/user/patcondell
https://www.youtube.com/watch?v=1jxMZRK3ufY
(ok, pēdējais nebija resurss, bet vienkārši video par aktuālo tēmu)

Starp citu, runājot par aktuālo, es labprāt iepazītos ar kaismīgiem imigrācijas atbalstītāju video. Laikam nemāku pareizi meklēt, jo man rāda tikai imigrācijas pretiniekus un to video (kas, jāteic, parasti ir visai argumentēti).

Citās ziņās - atkal noskrēju garām savam mirušajam draugam, jenotsunim. Novēroju, ka kāds pa šo laiku jau bija gar viņu mielojies. Detaļās neieslīgšu, bet žēl mazā plušķainā drauģeļa, skats jau ir netīkams. Kur tu biji, kad biji smuks un dzīvs, ko?! >:

?Oct. 1st, 2015 @ 03:31 pm
[info]oblica
Es vienīgā joprojām ticu, ka zematslēgas ieraksti tomēr netiek pārkopēti, pārsūtīti un tamlīdzīgi nelietīgi piesmieti un padarīti plaši pieejami?

Kakas visi, ja!

Oct. 1st, 2015 @ 12:37 pm
[info]honeybee
Mēneša grāmatliste (to buy):

Latvieši, "turot roku uz pulsa"
- Linda Nemiera "Kaķis maisā"
- Laura Dreiže "Zem mākslīgām zvaigznēm"
- Arno Jundze "Kristofers un Ēnu ordenis" (šitais man vislaik sēž uz nerviem, tb neesmu lasījusi, bet sanāk atsaukties uz)

Latviešu dzeja ftw
- Toms Treibergs "Drudzis"
- Justīne Jaunpaule "Tālsaruna"

EN
- Jim Butcher "The Aeronaut's Windlass"
- Max Gladstone et al "The Bookburners (vēl joprojām lasu, kruts formāts)
- Ellen Kushner et al "Tremontaine"
(citādi no ārzemniekiem droši vien uzlikšu mīksto hugo kandidātiem un lasīšu Vorkosigan sāgu, apriebusies man tā mūsdienu literatūra)

Bērniem
- "Krupim patīk visas krāsas"

Kas vēl?

Nē nu forši, atradu šitādu linku:
https://www.kirkusreviews.com/features/your-speculative-fiction-reading-list-october/
Top of Page Powered by Sviesta Ciba