Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

1918. gada 9. februāris, piektdienaApr. 17th, 2014 @ 06:44 am
[info]anna_alendorfa
No rīta stipri sniga, bet pārējo dienu jauks, maigs laiks.
Pamodos 6½, un līdz 8½ rakstīju referātu. Pēc nodarbībām ar zēniem atkal referāts un stunda pie Fedosoviem. Miša apslimis, tāpēc nodarbojos tikai ar Musju, taču ne pilnu stundu.
Pie Ļenas atkal nomācoši, jo viņa atkal ļoti nospiestā garastāvoklī un nemitīgi raud. Pēc pusdienām nekādi nespēju viņu atstāt vienu, tāpēc krietni nokavēju kursus. Tiku uz kreivu literatūras vēsturi un krievu valodas vēsturi, jauki izpļāpājos ar kursistēm.
Jā! Kursi ir vienīgais prieks manā dzīvē, savukārt ikdiena ir kaut kas šausmīgs.
Māmiņa atgriezās no Ļenas tikai pirms deviņiem, nomocījusies un neomā: izrādās, Ļena pēc manas aiziešanas nepārtraukti raudājusi, māmiņa nav spējusi uz to skatīties. Bez tam ieradies Vas.Vas. ar sliktām ziņām no ģimnāzijas: visi sūdzas par Vasju, ka viņš uzvedoties neizturami. Ak, Kungs! Kāds gan tas ir apgrūtinājums: gan mācās viņš slikti, gan uzvedas šausmīgi, kas gan ar viņu būs tālāk?!! Man ap sirdi tāds bezcerīgums, ka nezinu kur dēties no skumjām, kas pārņēmušas. Kungs, palīdzi!!!

Apr. 17th, 2014 @ 12:25 am
[info]amatieris
Citu ziņu sakarā radās jautājiens, sak, interesanti, vai Makeina šodienas citātus piepisīs pie sienas zem, virs vai blakus Buša citātam, a mok neliks vispār? Jo šodienas runa, apstākļu dēļ, ir kudiš svarīgāka, imho.

Apr. 17th, 2014 @ 12:20 am
[info]amatieris
Un, apparently, mana otra puse maigi nojūgusies, jo grīdu sākusi slaucīt ar Only zīmola drēbītēm. Sīriously.

Apr. 17th, 2014 @ 12:10 am
[info]amatieris
Atceros, ka pirmais mans sievietes ideāls, nu, vismaz tāda kā unobtainable fantasy ((c) Gatis Kandis) bija tā čika, kas HIM Right Here in My Arms klipa sākumā norauj rubiļniku un tad tru gar to stikla aļa studijas būri arī pavazājas. Likās viņa neticami sexy, nu, klipā tiešām kaut kā tā drusku dzīvnieciski trāpīgi parādīts.

Tai pat sakarā iedomājos par tām divām čikām stikla būrī ar pagrabu, well, aptuveni pilnīgi pretējas asociācijas. Netaisos apspriest ideju, neesmu tak, galu galā, hudožņiks ("ot slovo "hudo"" (c) Haralds Elceris), bet mesidžs vismaz man toč nolasījās tāds - mēs varam noorganizēt būri, tajā ielīst un uz mums arī kāds skatās. Nu forši, nu. Par jēgu nerunāsim, negribu pat zināt.

Un vispār, gribas rakstīt. Tik bēda, ka ja aprakstīšu sava dzīves notikumus, apvainosies pilnīgi visi pieminētie; ja rakstīšu izdomātus, tad būs pārāk garlaicīgi, hehe - jap, tas mājiens uz to, ka mana dzive tāda kā mega interesanta un shit. Nav jau. Bet ir kruta izlikties.

Tuvojas maijs. Man nepatīk maijs. C'est la vie.
Šodien sasmīdināja uzraksts - 10 jahre Garantie gegen Durchrostung, nu vai kaut kā tā. Huļi kāds to sūdu uz savas tačkas vadā apkārt 20 gadus pēc noripošanas no konveijera?

Avispār random šit, likvidēti garie bardakmati, ieviesti pāris krekli un Stockmann patīkami tukšs. Atgādina man ka trakajās dienās nudien negribu tur tuvumā iet. Hehe, atkal izliekos, domājiet, ka esmu fakins snobs. Hell Yeah.

Duša atbrīvojās, laiks man pazust. Un jā. Pusi šī ieraksta uzrakstīju, kamēr man blakus stāvēja kaila sieviete uz kuru ne reizi pat nepaskatījos. Toties tagad, kad viņa domā, ka neredzu, ar vienu aci šķielēju. Skaists augums, skaistas krūtis, nudien. Ceru, ka tā domā ne tikai alus manā organismā.

Rīt piegdienah.

Apr. 16th, 2014 @ 11:17 pm
[info]bozena
Konkursa jautājums, bet bez google, labi?
Kas ir Koļesova šķēps, un ko ar to dara?

bērnu seksuālā audzināšana, ibioApr. 16th, 2014 @ 10:46 pm
[info]honeybee
Es: Tu zini, kas ir homoseksuāls?
Dž: Hmm, homo ir cilvēks, tātad...
Es: Nē, paga, "homo" ir tā kā "tāds pats", un "hetero" ir tā kā "citāds".
Dž: Tad homoseksuāls ir tāds, kas taisa seksu ar cilvēkiem, bet heteroseksuāls ir tāds, kas taisa seksu ar citplanētiešiem?
Es: Nē, tas būtu ksenoseksuāls.
Dž: Nu, "cits" un "svešs" ir gandrīz vai viens un tas pats.
Es (mēģinu glābt situāciju): Homoseksuāls ir tāds, kam ir sekss ar sava dzimuma cilvēkiem, bet heteroseksuāls ir tāds, kam ir sekss ar pretējā dzimuma pārstāvjiem. Un vēl ir biseksuāls, kam ir gan tāds, gan tāds.
Dž: Bet kā sauc tādu, kam ir sekss pašam ar sevi?
Es: Tā ir masturbācija. Autoerotisms. Varbūt autoseksuāls.
Dž: Man dabas mācībā stāstīja, ka gliemežiem ir abu dzimumu pazīmes, tātad gliemeži taisa seksu...
Lia: ..automātiski.
Es: ..paga paga..
Lia: Piemēram, iet, ierauga Krišjāni un taisa seksu ar Krišjāni.
Dž: Gliemezis?...
Es (nekontrolējami ņirdzu, nožēloju, ka izvēlējos veikt seksuālo audzināšanu zem glāzes pāris glāzēm vīna, ar šausmām saprotu, ka droši vien esmu neglābjami visu sačakarējusi).
Tags:

Apr. 16th, 2014 @ 10:55 pm
[info]bljanna
Tas ērgļa deguns, gūzma harismas un mūzika, mūzika...
Bruce Springsteen - I'm On Fire
Tags:

Apr. 16th, 2014 @ 09:43 pm
[info]krii
Pagājušonedēļ tapu sentimentāla divu Feisbukā izlasītu stāstu dēļ.
Neviens no tiem īsti nevarētu būt par mani, un tomēr tie ir arī par mani, ja atmet biogrāfiskas detaļas.

Tas viens: https://www.facebook.com/jana.vagner/posts/756665864385991?stream_ref=10
Un tas otrs: https://www.facebook.com/jana.vagner/posts/764147393637838?stream_ref=10

pagari un krieviski gan.

Apr. 16th, 2014 @ 08:57 pm
[info]kihelkonna
vai jums arī šodien vindōze karas?
mūsu abi 2 datori karas, un vēl 4 citi datori karoties.
nezināt, kas par vainu?

Apr. 16th, 2014 @ 03:58 pm
[info]scaramouche
Jauks raksts par kādu notikumu štatos.

Īsā versija:
- Puisi regulāri pazemo;
- Puisis veic audioierakstu, kurā šis fakts tiek fiksēts, un kopā ar māti dodas pie skolas vadības;
- Puisim tiek izvirzītas apsūdzības par nelegāla ieraksta veikšanu.

Pats raksts: Special Ed. Student Records Audio Proof of Bullying, Threatened With Charges of Felony Wiretapping. Kā arī raksts no cita avota par to pašu atgadījumu. Šeit ir nedaudz nopietnāka analīze par apsūdzību pamatotību.

1. Interesanti, kāda šobrīd būtu attieksme un kādas būtu darbības, ja kāds skolnieks pie mums šādi rīkotos.

2. Pirmo rakstu manīju /.ā. Un manu uzmanību piesaistīja viens komentārs, kurš tad arī ir iemesls, kāpēc vispār šis ieraksts ir tapis. Protams, pie mums ieroči nav tik brīvi pieejami, kā štatos, bet viela pārdomām tik un tā.

komentārs )


Update: Un, [info]pirx iedvesmots, atstāšu šeit vēl vienu komentāru.

... )

Apr. 16th, 2014 @ 03:56 pm
[info]veed_logs
Šodien paēdu nedaudz lielākas brokastis, nekā ierasts, bet uz pusdienlaiku ēst sāka gribēties nedaudz ātrāk, nekā parasti. Pēc pusdienām vēl ieēdu mazo launagu, bet tāpat izsalkums ir jau klāt. Lielā ēstgriba nevarētu būt saistīta ar to, ka tagad ir pilmēness? It kā neko savā dzīvē pēdējās dienās neesmu mainījis. Diez, es šodien vienīgais esmu tik badīgs?

noutpads Apr. 16th, 2014 @ 11:50 am
[info]kihelkonna
es ilgojos pēc noutpada ar autoseivu. jau daudzus, tiešām daudzus gadus ciešu no tā, ka man neatturami gribas rakstīt sīkas piezīmes noutpadā, un tad visnegaidītākajā un saldākajā brīdī kaut kas nokrašojas, un pats labums aiziet figu.

nav kaut kas tāds izdomāts?

wordpadu utt lūdzu nepiedāvāt. vajadzīgs notpads vai editpads vai kas tamlīdzīgs. kauns atzīties, bet es laikam pat spētu par to maksāt.

Apr. 16th, 2014 @ 10:21 am
[info]krii
Dārgie praktiskie latvieši!
Kā pareizi dēvēt procesu, ko krieviski apzīmē ar "xолодная сварка" ?
Taču ne jau "aukstā metināšana"?

a rociņas ta' tizlas, prātiņš īss un samocītsApr. 16th, 2014 @ 09:55 am
[info]bljanna
Statoil'ā, kā zināms ir varena kafija. Tiešām laba.(Statoil, starp citu, ir lielākais kafijas tirgotājs Latvijā - nudien, nudien!) Un tagad viņiem ir speciāls piedāvājums tādiem pusaizmigušiem īpatņiem kā man - XL kafija - 591 ml, ja gribam būt precīzi. Bļannai, kas, šķiet, jau vairākas dienas atrodas intelektuālā skurbumā, es pat teiktu plostā, proti, tas sāk kļūt nepatīkami, pilnīgi noteikti vajag XL kafiju - varbūt pat divas. Tā nu sāpošu galvu, stīvu kaklu un visādu citādu tizlumu Bļanna, atdevusi daudzas naudiņas par lielo kafiju, ko noteikti vāc nabadzīgi Kenijas bērni un kā krūzītes pagatavošanai tiek izcirsti koki un dedzināts fosilais, tāpēc garantēti izpostījusi savu karmu Mātes Dabas priekšā, to ar slaiku vēzienu izlej pa visu bodi (visu to 591 ml!). Un kā tāds vainīgs suns, nolaistu galvu, iežmiegtu asti, atvainojas personālam un iet sev pildīt nākamo XL kafiju. Personāls tur dikti laipns - saka "nekas, nekas - ne pirmā, ne pēdējā reize". Samaksājusi pa otram lāgam un dikti nokaunējusies Bļanna dodas prom, lai laistos šīs dienas intelektuālajās orģijās. Atnākusi uz kalpotāju māju un, slēdzot vaļā durvis, Bļannas tizlums ņem virsroku otro reizi - kafijas krūziņa viegli un nemanāmi izslīd no rokas, un pa grīdu jau otro reizi pludo rūgti saldenais gaišbrūnais dzēriens. Kenijas bērni to nekad nepiedos.
Akurāt skan: The Doors

1918. gada 8. februāris, ceturtdienaApr. 16th, 2014 @ 06:37 am
[info]anna_alendorfa
Silts, taču turpina snigt.
Pamodos agri, 6½, un līdz 8½ mācījos latīņu valodu. Pēc tam [mācību] stunda ar zēniem līdz vieniem. Pie Fedosoviem ar Mišu nodarbojos visai maz, jo viņš ir apslimis. Kādu pusstundu paņēmos ar Musju, paspēlējāmies, bērns ļoti priecīgs. Ļenai, kad viņu satiku, bija visai labs noskaņojums, tā kā patīkami pavadījām laiku līdz pusdienām. Tā nu pēc pusdienām labā omā devos uz kursiem. Noklausījos Rezanova lekciju par Hercenu, un tad jau klāt bija latīņu valoda. Uzstājos vienu reizi, šoreiz veiksmīgi. Nepatīkama situācija bija ar Gorbatovu: viņa ļoti slikti lasīja, īdēja ko nesakarīgu, atbildot uz jautājumiem par gramatiku. Beidzot Kuņičs neizturēja un diezgan asi norādīja, ka viņai nav ne mazākā priekšstata par latīņu valodu un nemaz neļāva pabeigt mēģinājumu tulkot frāzi, palūdzot to izdarīt viņas vietā citai. Manuprāt šoreiz viņš nerīkojās īsti pareizi, ļaujoties emocijām.
Pārnākusi mājās, lasīju Rodionovas referātu, pēc tam pieķēros "Psihofizikas pamatiem", ko man iedeva Tihomirovs.
Pamiers beidzies, vācieši jau esot ieņēmuši Dvinsku*, bez tam klīst baumas, ka ieņemta arī Minska un pat Petrograda, bet tronī kāpis Pāvils Aleksandrovičs*. Ak, kaut nu beigtos tā lielinieku vara!!!

* Двинск - mūsdienu Daugavpils.
** Lielkņazs Pāvils (Павел Александрович, 1860-1919), imperatora Aleksandra II sestais dēls, ģenerāladjutants, kavalērijas ģenerālis. Pēc lielinieku apvērsuma turēts ieslodzījumā kā ķīlnieks, nošauts līdz ar citiem ķīlniekiem, atbildot uz Rozas Luksemburgas un Karla Lībknehta nogalināšanu Vācijā. - tulk.

Apr. 16th, 2014 @ 03:19 am
[info]orissa
eu, murkšķi, kas notiek..
nevar pievērt to pilnmēnesi mazliet ciet? vai arī, lai ir tā, kā vienmēr, ka tas ietekmē tikai mani, bet visiem citiem ne silts ne auksts. tā vien domāt, ka es vienīgā šoreiz esmu pie skaidra prāta.

Apr. 16th, 2014 @ 02:57 am
[info]orissa
eu, murkšķi, kas notiek...

Apr. 15th, 2014 @ 10:51 pm
[info]bozena
Acīmredzot man ir selektīva disleksija, kas no Tā Kunga Žēlastības dāsni izpaužas noteiktos dzīves posmos.
Jūs jau zināt, kas rakstīts uz vecās velorūpnīcas alias "Sarkanā Zvaigzne" daudz cietušās fasādes, ja, dakter.
"NEIZVĒLIES GARLAICĪBU. IZVĒLIES ALFU" tur rakstīts.
Zīmīgi, ka šodien man tas izlasījās kā "NEIZVĒLIES GARLAICĪBU. IZVĒLIES ALU".
Manā krājumā ir vairākas ovulācijas vai pilnmēness izraisītas zīmīgas teksta interpretācijas. Piemēram "SARGIES NO PRECĒTAJIEM".
Patiesībā uz tramvaja sāniem bija Propolki reklāma, kas vēstīja: "SARGIES NO INFEKCIJĀM.

Apr. 15th, 2014 @ 12:48 pm
[info]scaramouche
Abortion is a highly personal decision that many women are sure they'll never have to think about until they're suddenly faced with an unexpected pregnancy. But this can happen to anyone, including women who are strongly anti-choice. So what does an anti-choice woman do when she experiences an unwanted pregnancy herself? Often, she will grin and bear it, so to speak, but frequently, she opts for the solution she would deny to other women -- abortion.

"The Only Moral Abortion is My Abortion"

Apr. 15th, 2014 @ 11:46 am
[info]krii
Picas pamatne ledusskapī ir neglīti salocījusies. Teiciet man, labie ļaudis, ko darīt? Ja es to paturēšu virs karstiem tvaikiem, vai tā kļūs labprātīgi lokana pret maniem spaidiem? Vai arī tā mūžam paliks kā neeiklīda ģeometrijas uzskates līdzeklis, un jādomā kāda viltīga recepte Pavisam Īpašas Formas pīrāgam?

Apr. 15th, 2014 @ 11:46 am
[info]celies
Mans atkal nesaņemas uz neko. Gūlos laikus, cēlos laikus, bet turpinājumā neko, internets. Meitenes būrī.
Nezinu, kas būtu darāms. Labāk ko darīt.

Tā ar "neko" jau nepalikšu, gan jau ka.

Tomēr visu dienu darīju `neko`.

mz jautApr. 15th, 2014 @ 10:08 am
[info]kihelkonna
- kas notiek, ja viens cilvēks izmirst (izmilst), bet pārējie neizmirst (neizmilst)?

- kāda ir bizbizmārīšu valoda? kāda ir skudru valoda?

- kas būtu, ja kokiem nebūtu lapu?
- un kā tu domā, kas tad būtu?
- tad nebūtu no kā taisīt papīru.

(kaut kad agrāk mz prasīja, kā taisa papīru. es teicu, ka no kokiem, un mz piedomāja trūkstošo.)

- kas ir doma?

- kā reņģes var nobīties?

eko kalendāriApr. 15th, 2014 @ 10:17 am
[info]scope
Izskatās, ka šogad atkal būs kalendāri.
Ir neliels progress - šogad jau kopā trīs bildes tikušas gan Rīgas, gan Latvijas kalendāros.

Vakar beidzot saņēmos un atlasīju bildes Delfi gada foto konkursam http://gadafoto.delfi.lv/lv/galleries , visgrūtāk gāja ar dabas kategoriju.
Šeit gan ne uz ko neceru, ļoti liela konkurence.

1918. gada 7. februāris, trešdienaApr. 15th, 2014 @ 06:42 am
[info]anna_alendorfa
Pamazām kļūst siltāks, pa dienu jau kusa, taču ielās izteikta ziemas aina.
Līdz pusdienām nodarbības un latīņu valoda. Pie Ļenas mani ļoti sarūgtināja ziņa, ka par Vasju sūdzējies tā klases audzinātājs. Protams, Vas.Vas. šausmīgi sašutis. Jā! Tas Vasja mums mācību un uzvedības ziņā ir viens pamatīgs rūpju kamols! Protams, Ļena bija ārkārtīgi nomākta, taču pēc pusdienām mēs ar viņu pavadījām kopā ļoti jauku stundu: māmiņa aizgāja. Palikām divatā un no sirds izpļāpājāmies.
Uz kursiem devos tkai uz trešo lekciju, bet praktiskās nodarbības izlaidu. Bija loģika. Pārradusies mājās, mācījos latīņu valodu un gulēt aizgāju tikai pirms diviem naktī.

Apr. 14th, 2014 @ 11:24 pm
[info]observer
Te dažādas alternatīvas iks stundai:
-) emigrēt un kļūt par resnu vācieti.
-) palikt savā vietā un iestāstīt sev, ka "pa lielam" viss cits arī paliks.
-) aizlaisties mežos, oficiālākos vai mazāk oficiālos grupējumos censties sarūgtināt dzīvi iksstundas nesējiem

Visi varianti sūdīgi, bet citu nerādās.

Tad vēl atliek apdomāt, ko darīt, lai iksstundas varbūtība mazāka izskatītos:
-) aizmirst par "ekonomisko izrāvienu", un gādāt lai visi te puslīdz paēduši (arī Liepājas metalurgi, Rēzeknes rebiristi un Krāslavas sazinkasvēl). "integrācijai" nozīmes vien tik, lai elites idioti muti pieturētu.
-) gādāt stingerīšus, džavelainus, pancerfaustus utt. un rūpēties par tiem, kuri māk viņus darbināt. Tie lauku veči medību vietā varētu katru sestdienu izbliezt karjerā ar bazukām, nevis trenkāt lopus mežā.
-) nesist pa Putina ambīcijām dibināt kārtējo āzijas savienību ar Kirgīziju (es nemaz nebiju taisījies, ja vien šajā savienībā kāds netaisās mani ievilkt)
Cerams, būs vieglāk nākamajās vēlēšanās, neraugoties uz to, ka balsot "toč nava par ko"

Apr. 15th, 2014 @ 01:01 am
[info]bozena
Starp citu, laukāesamais laiks traucē pilnvērtīgi ciest un grūti pūst.

poētikaApr. 14th, 2014 @ 09:27 pm
[info]_zirgs

Zirgs izlasīja. Negribas pašlaik ķimerēties ar īsto vietu meklēšanu un citēšanu, tamdēļ būs brīvā muldēšana par tēmu.

Tātad. Pirmais, kas līdz pašām beigām tirda - n bet tad kāds būs tas teātris!?

Otrais. Nevajag teikt, ka augi ir tikai neinteresanti jeb runa par to, ka teātris no augiem nesanāks. Vajag zināt, uz ko skatīties. ;) Pat piemetu pāris piemēru. Viens tāds jauks joks ir - baltas puķes pārkrāsošana, kad tā uzsūc krāsu. Un tad var tur visādas greizsirdības zilās puķes taisīt. Tikko atradu video yūtūbā, kur saka, ka tas notiek ~4h, bet varu saderēt, ka gan jau biologu draugs L var izfunktierēt arī uz stundām 2. Vēl ir visādi piemēri, kurus var gan vērot klātienē,  gan ierakstā. Un tālāk sekojošā ideja man ienāca prātā par, kad runa bija par dziņām. Augiem tikai augt un vairoties, nekādu dziņu. Bet tieši viena no interesantākajām un dažādākajām lietām pie augiem ir tieši to triki, kā aizdabūt sēklas pēc iespējas tālāk. Šāvējgurķis (gurķis, kas šauj, no kidding) spridzene (rozā, aug visur kur, kad pieskaras - atsprāgst), visi ķereņi - ieķeras zvēra vilnā un ceļo līdz, bet viņu uzbūve ir ļoti šarmanta, pienenes - klisēja, klasika, utt, bet vieglums vai pat tāda kā vienaldzība vai eiforija var tikt piekabināta. Vēl ir kukaiņķērāji - dioneja, skaisti aizver savu slazdu. Un vēl piemēru būtu. Tāpēc nevajag. Augi nav boring. :D

Trešais. Lai gan ir ķirurgs, kuru tiešām sauc Ksenons, neticu, ka X ir šis ārsts. Jeb - interesanta burtu izvēle. :D visu laiku kacināja zirgu - kas varētu būt zem tā X...

ā, vēl atcerējos, ka Cēsīs, šķiet, pagājušajā Mākslas festivālā bija viens darbs, kas bija puķu pušķis vāzē tumšā telpā, kuru apgaismo lampa, kas visu laiku rotē ap galdu, uz kura stāv pušķis. Arī tad tika radīts dinamisks kaut kā statiska efekts. Lūk.

tā kaut kā.

Jī hā.

Spinoza - Mimoza un aina ar mimozu un citātu - skaisti! Bravo.

Top of Page Powered by Sviesta Ciba