Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Dec. 7th, 2016 @ 12:48 pm
[info]krii
Droši vien pēc dažiem gadiem es atskatīšos uz šo laiku kā mīļu un bezrūpīgu. Līdzīgi kā šobrīd caur pūkaini matētu retrospekcijas lodziņu raugos uz citiem pagātnes periodiem, izņemot varbūt vissāpīgākos.

Ouch.Dec. 7th, 2016 @ 01:11 am
[info]kjiimikjis
Es tagad riebjos arī kaķītim.
Redz, kaķītim patīk, kad šamo glauda. Forši, mīļi, utt. Visi iesaistītie laimīgi.
Diemžēl kaķītim patīk piepeši glaudīšanas procesā piebāzt purniņu tuvāk manai plaukstai.
Te rodas fizikāla problēma. Kā izrādās, glaudot kaķi, ir iespējams uzkrāt pietiekami daudz statiskās elektrības. Pietiekami, lai kaķītim iešķeltu ar kādu dzirksteli pa mīlīgo purniņu.
Kaķītim, protams, nepatīk. Saraujas, nesaprot, un tad mēģina "vainīgo" plaukstu apošņāt vēlreiz. Kas ir liela kļūda, ja esmu turpinājis glaudīt kaķi, nesapratis pirmās lopiņa atraušanās iemeslu. Un pēc otrās, kad man, pēc dīvainās kaķīša uzvedības novērojumiem, tomēr prātā ienāk doma par statisko elektrību, tiesa, ar mentālo zīmīti "da labi, tiešām?", es arī tikai viegli piebremzēju glaudīšanu, nevis pārstāju pavisam, un arī ļauju kaķītim piebāzt purniņu pie manas plaukstas... Nu, vismaz es arī sajūtu sitienu, kas raksturīgs elektronu blīvuma straujām izmaiņām. Nu esmu kļuvis saprotošs, diemžēl kaķītim tas ir pie attieksmes gala - kaķītis ir dziļi apvainojies, ka es šamo tā klapēju ar voltiem, un ir palīdis zem gultas. Oh well :(

Dec. 7th, 2016 @ 12:32 am
[info]bozena
Nekad nav par vēlu pirmajai reizei. Pirmo reizi apmeklēju florbolu. Florbols, es jums teikšu, ir maiga un delikāta spēle. Noteikumi saprotami katram ezim. Nav vis amerikāņu futbols. Vai kērlings.
Vienīgā nelaime, ka atliek man pirmo reizi mūžā apmeklēt florbolu, kā mūsējie sīvā cīņā zaudē.
Jāpasaka Jaunkundzei, ka gadījumā, ja viņa nolems pielikt punktu baleta karjerai, viņa var atrast savu piepildījumu kā karsējmeitene. Viņas arī augstu un sinhroni mētā kājas.

Dec. 6th, 2016 @ 09:37 pm
[info]krii
Katrs rīts sākas ar kuslu mierinājumu sev pašai, ka drīz taču atkal drīkstēs iet gulēt.
Cik gulēja mūsu senči šajā joslā, šajā gadalaikā, pirms elektriskās spuldzes izgudrošanas? 12 stundas diennaktī? 16? 18?

Dec. 6th, 2016 @ 06:54 am
[info]bozena
Apakšveļas tirgotāji varētu būt attapīgāki un reklamēt savu produkciju ar lielāku azartu. Katra diena ir gana laba, lai vilktu savu Teātra apakšveļu. Gadījumā, ja cilvēku tomēr notriec bulkuvāģis, nebūs kaunā jāsarkst ātrās palīdzības vai morga darbinieku priekšā.

tradicionālās vērtības, joprojām. Dec. 5th, 2016 @ 11:00 pm
[info]ctulhu
Sākas tas ar parakstīšanos par tradicionālu ģimeni, likumprojektiem par olšūnu donēšanu

turpinās, piemēram šitā:

https://provladimir.ru/news/obshestvo/prezervativy-eto-muzhskoj-abort-i-drugie-citaty-aktivistov-iz-bogolyubovo

Vispār Krievija ir labs eksperimentālais poligons, kurā mēs redzam, kas notiek ja šitās tradicionālās vērtības sāk dominēt.

Ko es šodien atkaluzzinājuDec. 5th, 2016 @ 10:10 pm
[info]ezss
Nesen runāju ar dāmu no IZM, viņa stāstīja, kā tiek tulkota latviešu valodas olimpiāde neredzīgo skolās. Bet citu priekšmetu olimpiādes esot grūti pārceļamas, jo bildes netulkojot. Kas mani pārsteidza, jo šķita, ka reljefi attēli taču būtu viegli uztaisāmi. Šodienas sarunā kundze, kas ir neredzīgo grāmatu korektore, arī teica, ka attēli tajās grāmatās neesot.
Kādu brīdi padomājusi, es sapratu, ka telpisko informāciju neredzīgs cilvēks tiešām varētu uztvert pavisam citādi, kā mēs to esam paraduši. Mēs no mazām dienām mācamies vizuālo informāciju pārnest simbolos. Tāpat arī taktīlā izšķirtspēja ir atšķirīga no vizuālās izšķirtspējas. Tāpēc vienkārša reljefa bilde neredzīgam cilvēkam būs haotisks līniju un tekstūru jūklis.

Dec. 5th, 2016 @ 09:59 pm
[info]bozena
Šorīt Providence bija pret mani labvēlīga. Uz apgaismotas gājēju pārejas mani tomēr nenobrauca Škodas kabluks, kas ne tikai nesamazināja ātrumu, kad biju jau uz pārejas, bet vēl uzspieda gāzīti. Es izrādīju zināmu izveicību un ne pārāk graciozi palecu atpakaļ un galu galā nonācu darbā nevis kur citur.
Īsti pat nenobijos, toties krietni apskaitos un novēlēju izveicīgajam autovadītājam, lai līdzpilsoņi pret viņu būtu tikpat gādīgi un jauki, kā viņš/ viņa pret tiem.

Dec. 5th, 2016 @ 04:50 pm
[info]amatieris
If I'm not back again this time tomorrow, carry on; carry on as if nothing really matters.

vīns mēdz dziedētDec. 5th, 2016 @ 03:54 pm
[info]bljanna
Es nespēju noticēt, ka to saku, bet... gribas iedzert vīnu. Citās ziņās - mans viedais tālrunis vēsta, ka saulīte šodien lēca plkst.08:43, bet rietēja 15:44. Njā. Būtu vismaz sniegs pieturējies drusku gaismai.
Akurāt skan: Portishead

ar visu šito J***o valsti (c) ŠomaseDec. 5th, 2016 @ 03:51 pm
[info]oblica
Es visu dienu prātoju, ko un kā darīt.
Laikam visprātīgāk būs savu SIA ja ne likvidēt, tad vismaz apturēt saimniecisko darbību uz nenoteiktu laiku un to atļauto gadu strādāt kā pašnodarbinātajam MUN maksātājam.
Es īsti neredzu citu variantu.
A pēc tam - es pat nezinu, raudiens nāk. :/

Medījumi un mākslaDec. 5th, 2016 @ 03:35 pm
[info]bljanna
Šī nedēļas nogale bija vētraina, mani dārgie draugi. Noslēdzošā nots piederēja briedim - viņa griešana, malšana, ēšana utt. Brieža gaļa ir ārkārtīgi skaistā bordo krāsā, bet brieža tauki aizdambēs visas trubas jūsu mājā. (Šai ieraksta sadaļai es varētu uzlikt nosaukumu "Kad mājās ir mednieks").

Sestdien pēc skaistās piektdienas nakts bija tikai drusku grūti. Vakar pēc skaistās sestdienas nakts bija mazliet grūtāk - sirsniņa, redziet, vakar drusku neklausīja, motoriņš nevilka vīna straumes, bet saldējuma kokteilīc teijātera starplaikā cēla manu nogurdināto miesu, bet brieža buljoniņš pēcāk vēl jo vairāk.
Sazasolījos pastāstīt, kā patika "Peldošie - Ceļojošie. II daļa" Dailes teātrī. Es gan nenoliedzami vakar nebiju uzmanīgākais skatītājs, bet brīnišķīgā laikmeta beigas tomēr ir ārkārtīgi daiļš vizuālais baudījums. Sēdēju un skatījos kā vienu lielu un ārkārtīgi skaistu videoklipu. Dialogi arī otrajā daļā vēl aizvien ir "ne par ko" un "nekādi", tomēr atšķirībā no pirmās daļas JRT, šī nav tik enerģiska (klavieres kā cilvēka "pagarinājumi" tomēr bija ārkārtīgi spožs solis, ko, protams, nedrīkstētu atkārtot; šeit klavieres kļuvušas statiskas un cilvēkus pašus nospiedošas - aktieri neērti virzās pa šaurajām klavieru radītajām ejām, ik pa laikam viegli un eleganti pārslīdot tām pāri --> pašu radītā noslogojošā smaguma sajūta mijas ar cenšanos bezbēdnīgi aizmirsties un izrauties no "gaaaarlaaiiiiciiibaaas" un ikdienības). Bet no otras puses, protams, ne velti papildnosaukums ir "brīnišķīgā laikmeta beigas", kad visi kļūst maķenīt apcerīgāki, vecāki un sāk analizēt iepriekš sadarīto. Pirmo daļu paši JRT aktieri precīzi noraksturoja kā izrādi, kur forma ņem tik ļoti virsroku pār saturu, ka forma kļūst par saturu. Un tieši šis bija nedaudz vājāks 2.daļā. Iespējams, arī es esmu tik ļoti Nastavševa izlutināta, ka katru reizi gaidu ko pat ne vienlīdz mind-blowing, bet vēl vairāk un vēl vairāk nonesošu. Mani ļoti patīkami pārsteidza Ķesteris (Orests) - viņš izturēja savu lomu līdz pat pēdējiem skatītāju aplausiem. Otrs manu simpātiju ieguvējs bija Ilze Ķuzule - Skrastiņa (amizantais zvēriņš Ļoļečka), kura arī man ierasti ne visai iet pie sirds. Trešo simpātiju es piešķiru skatītājiem. Video ierakstā Intars Rešetins bija teicis, ka mīļajam Dailes teātra skatītājam pirms nākšanas ir jānobriest, ka šī nebūs parasta Dailes teātra izrāde, par ko man, protams, ir milzu prieks. Skatītāji bija rātni un zolīdi. Un vispār milzu prieks par aktieriem jeb, precīzāk, par to, ka viņiem bija iespēja izrauties no ierastā un ieslīgt Vlada prāta mistērijās.

Dec. 5th, 2016 @ 03:14 pm
[info]kjiimikjis
Laboratorijā ir tāds aparāts, kā Parr Shaker Hydrogenation apparatus.
Divi galvenie pielietojuma veidi:
1) Hidrogenēt dažādus savienojumus, un
2) Pakāpeniski dzīt neprātā tos, kuriem jāklausās šī aparāta darbībā.

Nevaru atrast nevienu ierakstu onlainā, un līdzi nav nevienas ierakstītspējīgas ierīces, bet tā gribētos padalīties ar to DAKADAKADAKADAKADAKADAKADAKADAKADAKADAKADAKADAKA...

Dzijas un kamolīšiDec. 5th, 2016 @ 01:57 pm
[info]krii
Jāpiezīmē, ka Ariadnes situācija ir diezgan līdzīga tai, kurā bija nokļuvusi Mēdeja: upurēdama visu savu līdzšinējo dzīvi (dzimteni, ģimeni, sociālo statusu), viņa palīdz ārēji simpātiskam varonim atrisināt viņa maskulīnās problēmas; sākumā viņš nopriecājas un saka paldies, pēc tam ne visai korekti pamet savu glābēju. Kā atceramies, Mēdeja, būdama visai pamatoti aizvainota, atstāja milzīgu kalnu līķu un aiztraucās debesīs ugunīgos ratos, lai ko arī tas nozīmētu. Naksas salā pamestā Ariadne nododas kalpībā Dionīsam. Lājošs Mešterrhāzi savulaik "Prometeja mīklā" apgalvoja, ka tas esot politkorekts veids, kā senie grieķi mēģinājuši nākamajām paaudzēm vēstīt: "meitene bēdās ņēma un nodzērās". Savukārt, cik nu es noprotu no Irigarajas, to var uzlūkot par dionīsiskā principa, t.i., jutekliskā, iracionālā, neapzinātā - izmantošanu kā glābiņu, kad apoloniskā kultūra tevi izstumj.
Un tomēr cūkas tie sengrieķu vīrišķi, vai ne?

Dec. 4th, 2016 @ 11:02 pm
[info]krii
No Cibas rubrikām man laikam vismīļākā ir [info]ezss "biostāsti".

Tik tā, lai nepieMirstas.Dec. 4th, 2016 @ 09:25 pm
[info]kjiimikjis
Life's a journey. Shame about the destination.

uzticīgs kā bebrsDec. 4th, 2016 @ 07:36 pm
[info]ezss
Dabā pastāv ļoti maz dzīvnieku, kuri dzīvo gan sociāli, gan ģenētiski monogāmos pāros. Monogāmija (pāra un pēcnācēju veidošana tikai ar vienu partneri) parasti novērojama sugām, kurām par pēcnācējiem jārūpējas abiem vecākiem, Parasti tās ir sugas, kuras dzīvo ļoti ierobežotu resursu apstākļos, piemēram imperatorpingvīni, vai rūpes par mazuļiem ir ļoti resursietilpīgas (lielākā daļa zvirbuļveidīgo ir monogāmi).

Bebri ir dzīvnieki, kas tiek uzskatīti par vieniem no retajiem monogāmajiem grauzējiem. Visas pazīmes uz to norāda - mātītēm ir īss meklēšanās periods (12 -24 h), abi dzimumi izskatās līdzīgi (nav izteiktas astes, ragi vai citi lieliskuma atribūti), tēviņi piedalās mazuļu kopšanā (bebris liels lops, bet ēd mizu un zāli - kalorijām samērā nabadzīgu pārtiku, kā arī daudz resursu iegulda dambju būvēšanā), mazuļi vēlu kļūst seksuāli aktīvi un piedalās nākamā metiena mazuļu audzināšanā. Uz ģenētisko monogāmiju norāda arī tas, ka bebram, salīdzinoši ar citiem grauzējiem, ir mazi sēklinieki un liela spermatozoīdu daudzveidība - tātad spermas konkurence šai sugai nav aktuāla. (atsauce)

Tomēr Amerikas bebriem ir novērots, ka var būt bebru mītnes, kurās mīt viens tēviņš un vairākas mātītes, lai gan šāda parādība nav bieža - ap 10 % no pētīto bebru mītnēm. Eirāzijas bebrs kādu brīdi bija uz iznīcības robežas, bet vairāki reintrodukcijas projekti ir palīdzējuši tam atgriezties Eiropā. Vairāku zinātnisko grupu veiktie mērījumi Krievijā, Norvēģijā un citās Eirāzijas valstīs norāda uz to, ka Eirāzijas bebrs ir strikti monogāms un pat cenšas izvairītes no citiem bebriem - bebra "ģimenes" teritorija ar citu bebru ģimeņu teritoriju pārklājas tikai par 2 %. Retie kontakti ar citiem bebriem samazina parazītu un slimību nodošanas risku. Krievijas zinātnieki ir mēģinājuši veidot bebru "ģimenes", kas sastāv no viena tēviņa un divām mātītēm, bet visi viņu mēģinājumi ir izgāzušies, tāpat kā hibridizēt Amerikas un Eirāzijas bebru (šīm sugām ir atšķirīgs hromosomu skaits, 40 un 48).

Lai gan nav skaidrs, vai Eirāzijas bebrs ir puritāniskāks, jo tam pašlaik ir pieejama plaša teritorija un tas nav spiests cieši sadzīvot ar kaimiņiem, vai arī tā ir sugas iezīme - bebris uzskatāms par tikumības simbolu. Atšķirībā no gulbja, kurš, lai gan ligzdo monogāmos pāros, 10% gadījumu putnēni nav no pāra tēviņa un 30% gadījumu ligzdā ir ģenētiski atšķirīgs gulbēns. ( atsauce)

gadījums, kuru būtu vērts apsekot pēc laikaDec. 4th, 2016 @ 06:21 pm
[info]pikaczu
Nu, lūk vardarbība vairs neskar tikai ierindas lumpeņus - Maria Ladenburgera, kuras tēvs ir augsts Eiropas Komisijas ierēdnis, tika izvarota un nogalināta. Aizturēts oficiāli 15 gadīgs afgānis. Tālāk būs interesanti redzēt, cik un ko piespriedīs. Vai, piemēram, pārbaudīs, cik patiesus datus afgāņu jaunietis ir sniedzis par savu vecumu. Kāda veida drošības līdzekli piemēros, ect. Pati Maria bija brīvprātīgā patvēruma meklētāju centrā. Pēc Krišjāņa grūpīju domu gājiena - kā var zināt, ka pati neuzprasījās?
Šeit var palasīt ķiršus:http://www.dailymail.co.uk/news/article-3998478/Teenage-Afghan-immigrant-arrested-Germany-murder-medical-student.html

Dec. 4th, 2016 @ 06:27 pm
[info]honeybee
Interesanti, vai cilvēks pats var redzēt alkohola atstātās pēdas savā sejā?
Nu, ne tās privāti zināmās "es izskatos noguris, jo vakar aizgāju gulēt nezincikos" vai "nuja, priekš tik dramatiskām pohām jau varēja sagaidīt šīs acis", vai pat "ar tik milzīgām skumjām, ko tad es citu darītu", bet tās, kas ir drīzāk piederīgas alkoholam kā dzīvesveidam, tik sāpīgi redzamas no malas, tūska un tāds kā gļēvums, vai tā spriedze, kad tu eksistē no vienas glāzes līdz nākamajai, un varbūt vari šo eksistenci pagarināt, bet tā vienalga būs tikai pagarināta eksistence?

Vai arī ieraudzīt to spogulī ir tik šausmīgi un skumji, kā nē, nepavisam un nekad?

dzimis 13.Dec. 4th, 2016 @ 04:29 pm
[info]oblica
Kad ej uz slidotavu ieģērbies teletūbija cienīgā kombinezonā, uzmaucis galvā bērna cepuri ar zaigojošu uzrakstu COOL un klusībā ceri nevienu pazīstamu nesatikt, bet uzkāpjot uz ledus pamani filmēšanas grupu, kas gatavo vakara ziņu sižetu, tu atkal atceries, ka esi dzimis 13.!

Dec. 4th, 2016 @ 02:04 pm
[info]honeybee
Nu šodienu jau var diezgan droši dēvēt par labu esam

Dec. 4th, 2016 @ 12:10 pm
[info]bozena
Mēs ar Līžu brokastīs ēdām griķu pankūkas ar pīlādžu sīrupu.
Pankūkas ir kat kas tāds, ko cep viens un visi citi tūdaļ aprij.
Mazā Jaunkundze pieturējās meinstrīmam un ēda trīsstūrmaizes ar sieru. Laikam tīšām, lai nobojātu kopējo slowfood bildi.

Nākotnes paredzēšanaDec. 4th, 2016 @ 12:38 am
[info]panacea
Oh, atradu vienu ierakstu no 2010. gada, kas arī nodarbojās ar pasaules nākotnes paredzēšanu. Kā rādās jau tad sāka parādīties tendences par nacionālisma uzplaukšanu Eiropā -- Francija aizliedza burkas, Zviedrijā parlamentā iekļuva radikālie nacionālisti.

Plus kāda saujiņa cibiņu var apskatīties paši savas prognozes par nākotni.

Šķiet, ka manas prognozes par to, ka cilvēki sūdīgās Eiropas situācijas dēļ izceļos uz ASV tagad ar Trampu diez ko nepiepildīsies.

http://klab.lv/users/panacea/2010/10/17/

Dec. 3rd, 2016 @ 10:11 pm
[info]ezss
Gulēju vannā un skatījos, ko man iesaka amazons, jo visas grāmatas bija izlasītas. Amazons teica palasīt Stone animals by Kelly Link.
Visnotaļ laba sestdienas literatūra, baisa, dīvaina un smuka. Tagad tikai nezinu vai tie truši man nenāks naktī piedzīt meslus par to, ka lasu par viņu privāto dzīvi.

Rediis, man liekas tev arī tā grāmatiņa patiktu.

Hilārija KlintoneDec. 3rd, 2016 @ 08:28 pm
[info]panacea
Omdžī, noklausījos pēdējo pirmsvēlēšanu This American Life par noplūdušajiem Hilārijas epastiem, kur izstāstīja, ka Hilārija nemāk rīkoties ar kompjūteri VISPĀR. Viņa tikai māk rīkoties ar vienu īpašu un vecu Blackberry telefonu, kuru vairs neražo un kurš tagad priekš viņas jāpērk iekš ebay. OMG!

Dec. 3rd, 2016 @ 07:42 pm
[info]bozena
Jauki, ja pēcnācēji jau tik lieli, ka var aizsūtīt uz koncertu bez pavadoņiem, bet brīnumaini pārpalikušajā laikā skatīties televīzijās, kā ķer Hydrocynus goliath, milzu tīģerzivi vai kā tā. :)

Hoe mooiDec. 3rd, 2016 @ 05:28 pm
[info]panacea
Hesus, šitā ciba pārvērtīsies par Olandes piezīmēm, bet ko darīt, ja dzīve tik pilna Olandes iespaidu.

Lai nu kā, izskatās, ka mana valodas galvā bāšanas nedēļa ir vainagojusies panākumiem. Spēju diviem olandiešu pensionāriem izskaidrot, kā ieinstalēt kabeļtelevīziju. Un spēju pat saprast, kad viens no viņiem kļuva visnotaļ aģitēts tehnoloģijas blīvuma ziņā un sāka runāt šausmīgi ātri (šeit gan nācās diezgan pamatīgi ieklausīties). Verī nais.

Vispār olandiešiem (mož pendžām tik ļoti nē) parasti ir lieliska angļu valoda. Parasti -- bet ar dažām īpatnībām.

Piemēram, zinu vienu holandieti, kas angļi 'kitchen', 'cuisine' un 'cooking' visus angliski sauc par 'kitchen' (mož olandiski visi šie ir vnk 'keuken', geen idee). Tas ir jau novedis pie pārpratumiem, jo reiz viņš man jautāja vai Is Latvian kitchen the same as Dutch? Es apjuku, padomāju, teicu, ka kopumā laikam jā, bet vispār mēs parasti vairāk siltinām savas mājas. Nu, jo man likās ka viņš prasa, vai latviešu virtuves kā telpas ir tādas pašas kā Holandē. Like, why? Bet bija tātad domājis 'cuisine'.

Vēlāk viņš stāstīja, ka viņa mātes 'kitchen' neesot bijusi pārāk laba. Ok, šoreiz bija lielāks konteksts ar ēšanu, bet tāpat pirmajā brīdī man bija mentāls apjukums, kāpēc viņš man stāsta, ka viņam bērnībā bijusi nolaista virtuve mājās. Ā, paga, slikti gatavoja -- ar mirkļa novēlošanos saslēdzās mani neironi.


Toties jāsaka, ka turpinu iefanot par tiem riteņu celiņiem. Sāk jau tagad likties gandrīz jocīgi, ka var pa visādiem lielceļiem braukt brakus mašīnām.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba