Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Sep. 26th, 2016 @ 08:26 pm
[info]observer
Kaspars Zemītis un Daumants Kalniņš. Runā, ka abi esot neglābjami darbaholiķi, tad attiecīgi arī var. Dūdieviņam visus locījumus izlocīt līdz pēdējam, nevis kā Grāvers vai Igo, kaut kā nomuļļā. Vai viens pats ar elktroģitāru Im.Ka. "Pūt vējiņus" salikt pa plauktiem (nu, tur bišķi ieraksts piedalījās). Jā, Zemītis ar elektroģitāru.

Tik tā Imanta Kalniņa runājošā galva kaut kā ne tāda ne šitāda. Problemātiskie teksti no kādreiz-puķu-bērna-tagad-jokaini-politiski-iekrāsota skan ar tādu stulbu zemtekstu. Bet mūzika laba, sevišķi tā mazākpazīstamā.

Urbāno nomadu identitātes meklējumiSep. 26th, 2016 @ 04:19 pm
[info]indulgence
Buks Artis. Urbāno nomadu identitātes meklējumi. // Satori. 26.09.2016.

(..)Cilvēkam, kurš savu identitāti apzinās "līdz matu galiem", ir "tajā iekšā", nav vajadzības to meklēt, jo viņš šo identitāti nav nekur pazaudējis un, galvenais, nejūt nepieciešamību savu izpratni par to uzspiest apkārtējiem. Līdzīgi kā ar reliģiozitāti. Pazīstu pietiekami daudz patiesi ticīgu ļaužu, taču viņi savu reliģiozitāti patur pie sevis, un apkārtējie bieži vien par to nenojauš, jo tā ir viņu pašu darīšana, savukārt ar sludināšanu visbiežāk nodarbojas neofīti, kas nupat kā pievērsušies un nu jūt mesiānisku vēlmi to paust visai pasaulei. Zinu pietiekami daudz vienai vai citai tautai piederīgo, kas ir dzimuši un auguši savā kultūrā, citu nemaz tā īsti nepazīst un negrasās nevienam mākties virsū ar to, kādam jābūt īstenam latvietim, krievam, vācietim, lietuvietim vai kam citam. Savukārt, cik nu nācies novērot sadzīvē – iespējams, kļūdos, jo statistikas pētījumus neesmu veicis, – visaktīvākie nacionālās idejas sludinātāji nāk no etniski jauktām ģimenēm vai lokālmigrantiem, kas pazaudējuši pēctecības sakņu sajūtu un nu cenšas rast sev jaunu identitāti aktīvajā nacionālismā. Sanāk, ka ar identitātes meklēšanu un glābšanu nodarbojas tie, kas to vai nu kaut kur pazaudējuši, vai kam tā jākonstruē no jauna. Vecais, labais Hantingtons to skaidro ar pārāk strauju provinciālās sabiedrības modernizāciju un kardinālām dzīvesveida izmaiņām. (..)

par tautības ierakstu pasēSep. 26th, 2016 @ 10:20 am
[info]indulgence
15. septembrī Saeimas deputātu vairākums nolēma nepieļaut Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā iespēju mainīt tautību, pie kuras nepieder vecāki un vecvecāki. http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/627050-genetiski_nemodificetie_latviesi

Tb ar steigu visos biogrāfiju izdevumos un vikipēdijā ir jāpārraksta Kārļa Ulmaņa, Jāņa Cimzes, Zigfrīda Meierovica, Vilhelma Muntera, Rūdolfa Blaumaņa, Gunta Ulmaņa, Teodora Tverijonas un simtiem citu tautas dižgaru datus, kuri bija etniskie vācbaltieši, lietuvieši, poļi u.c., kas letonizējušies un nepamatoti uzskatīja sevi par latviešiem.

Nu un vajadzētu uzrīkot pārbaudi – katram, kuram vecmāmiņa vai vecvectētiņš ir kāds baltkrievs, vācietis, krievs, ukrainis, leitis vai polis, jāsvītro no pases "latvietis", jo tie tagad vairs nav latvieši. Pirmā pazīme jau ir nelatviski uzvārdi, kas skaidri norāda uz nelatvisku izcelsmi, pēc tam arhīva izziņa par ciltskoka tīrību 7 paaudzēs.

Eksistences risksSep. 25th, 2016 @ 02:15 pm
[info]ctulhu
http://www.sdelanounih.ru/glavnyj-resurs-sovremennogo-kapitalizma-debily/

[tajā skaitā] šī iemesla dēļ mums vajag projektu ``orions``

Sep. 25th, 2016 @ 10:37 am
[info]krii
Jaunnedēļ būs Miķeļi - pazudīs žīdi un atnāks veļi.

noziegums vs sodsSep. 25th, 2016 @ 09:03 am
[info]bozena
Pa tam lāgam Itālijā...
http://www.bbc.com/news/world-europe-37461042

Sep. 25th, 2016 @ 03:29 am
[info]bozena
Vēl neizstāstīju, ka šodien, nē jau vakar, Rajončikā redzēju meiteni ar sesku. Tā kā viss uz labu, uz labu.

Sep. 25th, 2016 @ 03:19 am
[info]bozena
Sēdējān ar biedriem viena biedra dārzā, kurinājām uguni, cepām desas un salām. Formāli iemesls nakts sēdēšanai un salšanai - sagaidīt, līdz pulka bērns, Jaunkundze iebrauc no Pēterburgas ekskursijas. Divos divdesmit es par spīti plus desmit grādiem attapos aizmigusi dzīvnieciskā, tīras sirdsapziņas katalizētā miegā, sēžot plastmasas krēslā, ietinusies cepurē ar bunbuli, rokā sažņaugts alus.

Sep. 25th, 2016 @ 01:23 am
[info]ctulhu
Cilvēka - mašīnas saplūšana

ko par to saka Elons Masks

https://m.geektimes.ru/post/280516/

Sep. 24th, 2016 @ 08:40 pm
[info]krii
Ja atslēdz acis, ausis un termoreceptorus, tad gadalaikus var nekļūdīgi atpazīt pēc dūmu smaržas.
Rudens dūmi ir mitri, smagnēji, tiem ir žāvējuma piegarša, izteikts sīvums. Spēcīgi tanīni, es teiktu.
Ziemas dūmi ir sausi sprakšķoši un mierinoši, tie ož pēc miegainām cerībām.
Pavasara dūmi ir gaisīgi un asi, tajos ir nedaudz intrigas un daudz sangvīniska temperamenta.
Vasaras dūmi - zemi, silti un slapji kā sekss tūdaļ pēc pamošanās.

Sep. 24th, 2016 @ 07:37 pm
[info]bozena
12 grādi! Dāmas un kungi, man liekas, tas būs rudens.

Tikmēr KrievijāSep. 24th, 2016 @ 02:48 pm
[info]ctulhu
http://vademec.ru/news/2016/09/23/milonov-my-vyvedem-aborty-iz-oms-v-techenie-goda/

Jeb atbilde uz man bieži uzdoto jautājumu :`` kas tad tajā tikumībā tik slikts``?

Nu te mēs redzam viņas vēlīnākas stadijas.

[vēl vēlīnākas ir piemēram ISIS kontrolētajās teritorijās]

Sep. 24th, 2016 @ 01:32 pm
[info]krii
Masu slepkavas sestdienas rīta prieciņš.

Sep. 24th, 2016 @ 11:31 am
[info]ctulhu
žurnāliste, kurai ļoti patīk nāve

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/09/22/sorry-mark-zuckerberg-your-plan-to-put-an-end-to-disease-is-a-si/?WTmcid=tmgoff_soc_spf_fb&WT.mc_id=sf36677387&utm_content=buffer79d7d&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

jeb sliktas žurnālistikas megapiemērs

par atmiņu fiksēšanas nepieciešamībuSep. 24th, 2016 @ 09:21 am
[info]indulgence
Rakstīt/rekonstruēt PSRS ikdienas vēsturi ir tikpat grūti, kā rakstīt par dzīvi "zonā" (cietumā, koncentrācijas nometnē, izsūtījumā) vai karā frontē identisku iemeslu dēļ. Proti, nekas nenotika tā kā bija noteikts priekšrakstos, pārāk daudz bija dažādu situatīvu kompromisu un "ēnu" prakšu, kuras nekādi neatspoguļojas oficiālajos avotos (laikraksti, lietvedības arhīvi, statistika u.tml.), par kurām vispār nevar izstāstīt paradigmas un konstutīvo uzvedības paraugu līmenī. Tāpēc padomju laikus piedzīvojušie vai nu klusē, vai stāsta anekdotes, vai, visbiežāk kuļ kanonisku sviestu (disidentisku, vai ostalģisku, kas nu kuram tuvāka). Rezultātā, jo laika nogrieznī esam tālāk no padomju laika, jo grūtāk ir objektīvi rekonstruēt tā ainu.

Sep. 23rd, 2016 @ 10:20 pm
[info]_zirgs
Mēs noskatījāmies filmu, kas būs IFF. In daimen handen. Jeb Tavās rokās.
Par māsu un puisi, kas veic asistēto pašnāvību Šveicē. Filma, kas turas uz tavu nervu šķiedru gala. Līdzīga Terija Prečeta dokumentālaijai filmai, kas par to pašu.
Filma jūtīga. Skumja.
Bet tad. Pēdejā aina ar Mocarta Rekviēmu. Nu kā var tā izšaut caur sirdi? Skaistākā skumju skaņa pasaulē.
Asaras plūst aumaļām. Kādam vēl Mocarta Rekviēms ir jūsu bēru mūzika? Tad, kam skanēt, kad būsi miris.
Lacrymosa.
Runāt ir tik pliekani.

Sep. 23rd, 2016 @ 12:17 pm
[info]krii
Irānā šodien sākas solārā kalendāra mēnesis ar nosaukumu "Mehr" - tulkojumā: mīlestība, sirsnība, viesmīlība, piemīlība.
Lai nu tas viss šomēnes nāk arī pār mums!

Sep. 23rd, 2016 @ 08:04 am
[info]bozena
Ēdu viesnīcas brokastis. Lielie konferences vīri, CEO un visādu veidu Dižie nāk brokastot kā daždien ģimenestēvi un vectēvi. Rūtainos kreklis un izspūruši. Tik mīlīgi.:)

pamanīju internetu ārēsSep. 23rd, 2016 @ 08:57 am
[info]indulgence
"Mums tā tīk iedomāties, ka esam lieli un pašā pasaules centrā. Mēs cīnamies pret miljons bēgļu ierašanos Latvijā, bet saskaitot secinam, ka te palikuši tikai divi, bet procesā esam jau paguvuši apgūt 15 milj. €.

Mēs cīnāmies pret sejas aizsegšanu musulmaņu sievietēm, bet tad secinām, ka tāda mums ir... aptuveni viena. Diena pat nointervēja "Latvijā zināmāko islāmticīgo sievieti Fatimu". Smējos balsī.

Un visa sabiedrība vārās un kasās kā negudra. Pajautājiet labāk mūsu Saeimas tūdaliņu frakcijai, kāds bija pēdējais sakarīgais valsts ekonomiku uzlabojošais likumprojekts, kuru viņi tur ir pieņēmuši."

Sep. 23rd, 2016 @ 01:02 am
[info]ctulhu
Vai teoloģiju var uzskatīt par pseidozinātni?

Un ja ne - tad kāpēc?

gatavojamies Sep. 22nd, 2016 @ 09:33 pm
[info]_zirgs
Šodien iegādāju jaunu halātu - ar pareiza garuma piedurknēm. tādām, kas ir mazliet zem elkoņa. jo tā prasa infekciju kontroles dienests. lūk! 
Un pirmos scrubs jeb to pidžamu ar ko staigāšu lielāko gada daļu, turklāt visiem patiks, ka darbā atrodos apģērbā, kas ir pidžama. (vispār. vislabāk man strādājas tieši pidžamās. lieliska profesija, kur to atbalsta, ne?) 
Vēl tikai tādus rozā zābaciņus laikam jāsagādā. :D 

Ā. noslēdzu 'mazo līgumu', drīz slēgšu 'lielo līgumu' ar slimnīcu. 
Kolēģe jau noslēdza 'lielo'. Citā specialitātē, bet slimnīca viena. Ziniet, kāda bija alga pirms nodokļiem? 554 eiro. pēc nodokļiem 401 eiro. To sauc par rezidenta diētu 4 gadu garumā :D tik dod par to, lai mums būtu veseli bērni, veseli vecāki, veseli vecvecāki. ļoti vērtīgas zināšanas. šķiet, santehniķim maksā vairāk. :) :D bet ko nu tur. 
nolēmām veidot FB grupu - dažādi veidi kā pagatavot grūbas, bulguru, prosu un kā vislabāk to paņemt līdzi somiņā. :)))) 
Jūtiņa: chipper

BirjānīSep. 22nd, 2016 @ 06:50 pm
[info]panacea
Vispār birjānī ir viens no maniem mīļākajiem ēdieniem. Konkrēts comfort food. Yum yum.

Sep. 22nd, 2016 @ 05:50 pm
[info]bozena
Prāga nudie' ir brīnišķīga, paldies Vistu_zaglis, kurš man vakar laipni izrādīja vietas, kuras es citādi neatrastu un neievērtētu. Un! Prāgas bruģītis būs bijis iedvesmas avots slavenajai Rīgas Baronielas ainavu arhitektei, pat josliņas tādas līdzīgas, vienīgi Prāgas bruģītis ir granīta (vai bazalta) ej nu sazini, kamēr Rīgas bruģītis-frankenšteins droši vien sastāv no presētiem pīļu mēsliem.

Kaut kā tā, jā...Sep. 22nd, 2016 @ 05:30 pm
[info]krii
Жена пишет СМС мужу: - Не успеваю с работы, купи курицу. Через время СМС от мужа: - Целую. Она в шоке, 8 лет в браке же, а тут такие слова. Пишет ему ответ: - Милый очень люблю, нежно целую. Он: Дура курицу спрашиваю целую брать?

IdiotismsSep. 21st, 2016 @ 10:45 pm
[info]ctulhu
Te redzams idiotisms + mežonība diezgan tīrā veidā:

https://manabalss.lv/nelausim-iznicinat-cirku-cirks-kultura-miljoniem/show

Mežoņi vēlas savas primitīvās mežonīgās izklaides, absolūti nerēķinoties ar izraisītajām ciešanām.

Vita. Tā pati, kas Brakovska.Sep. 21st, 2016 @ 04:08 pm
[info]bljanna
Jāatzīst, ka šī ir viena no interesantākajām mājas lapām, ko pēdējā laikā nācies skatīt: http://www.brakovska.lv/

Sadaļa "Par sevi" vēsta: "Cilvēki mani dēvē dažādos vārdos. "Zināšanu eņģelis" un "Krišjāņa Barona Dainu skapis""

Un tas, ka ir sadaļa "Tēzes", jau vien ir ko vērts :) Tur Vita sniedz dažnedažādas atziņas (ko tikpat labi var uztvert arī kā padomiņus, kā būt tikpat veiksmīgam, kāda ir Vita): ""Pasaule izvēlas vai nu labāko vai to, kas ir atšķirīgs. Kurš no šiem diviem esi tu?" - nav jēga būt tādiem pašiem kā pārējie - ja gribi gūt panākumus, tas nāk caur atzinību. Atzinību nesaņem viduvējības."

Un ir arī galerija!
Tags:

Sep. 21st, 2016 @ 12:31 am
[info]bozena
Šodien dzirdēju stāstu par bērnudārzu, kura direktrise vecākiem allažiņ daudznozīmīgi jautājusi, ko viņi kā savas profesijas pārstāvji var palīdzēt dārziņam. Nu, galdnieki tiek lūgti kaut ko uzmeistarot, tipogrāfiju darboņi atnest papīru, mijonāri-iedot naudu. Pa starpu pagadījies vienss tētis, kas nodarbināts Ieslodzījuma vietā par augsta ranga vadītāju. Tas palicis gluži laimīgs
Top of Page Powered by Sviesta Ciba