Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

PfffApr. 30th, 2016 @ 11:21 pm
[info]kjiimikjis
Sāk likties, ka šajā dīvainajā zemē alkoholam grādus norāda fārenheitos.

3 in 1Apr. 29th, 2016 @ 10:36 am
[info]bljanna
Equus Dailē ir jāredz kaut vai lugas materiāla dēļ vien. Un aktieru dēļ arīdzan. Patiesībā tieši to pašu varu teikt par Ž.Sibleirasa / Ģ.Ēča "Lidojošo klusuma darbnīcu" jebšu "Papelēs šalko vējš". Klusuma darbnīca, iespējams, not gonna blow your mind away, bet tā ir viena no sirsnīgākajām izrādēm, ko pēdējā laikā esmu redzējusi. Liriska, bet ne salkana, traģikomiska - kā jau pati dzīve. Par dzīvotgribu arī tad, kad ķermenis sāk pievilt, kad it kā nekas daudz vairs nav atlicis un it kā nekas daudz vairs nenotiek. Par notikšanu. Gistavs, Renē un Fernāns izpelnījās manu maigumu un mīlestību. Absolūti.
Equus, savukārt, liek justies viegli neērti šī vārda labākajā nozīmē, iedarbojas mazliet hipnotizējoši, pēc brīža attopoties, ka esi saliecies uz priekšu un burtiski ieurbies uz skatuves notiekošajā. Urdoša tēma, protams.
12 krēsli JRT neapšaubāmi ir meistarības un kvalitātes paraugstunda, tajā pašā laikā tā ir Dailes teātra style kases grāvēju JRT versija. Es tapu komfortabli un ļoti kvalitatīvi (noteikti ne primitīvi) izklaidēta četru stundu garumā. Un darbadienās dažkārt tas ir precīzi, kas vajadzīgs. Bet skatītājs ir atstāts tikai un vienīgi vērotāja lomā, iesaiste nenotiek, prāts atpūšas, sirds nenotrīs.

Šopavasar esmu īstena teātra slampa. Šī visa dēļ diēta tūliņs sāksies bez liekas piespiešanās.
Akurāt skan: Wolf Larsen - Kitchen Door

Apr. 29th, 2016 @ 09:29 am
[info]scaramouche
Why we need 4th wave feminism )

Apr. 29th, 2016 @ 12:33 am
[info]bozena
Kad sensenos laikos es un Manu Meitu Tēvs vēl bijām jauni, skaisti un viens otram patikām, mēs izdzerstījāmies pa visiem toreizējiem Rīgas krogiem, cik nu viņu bija, un es allaž raudzīju maksāt par katriem otrajiem dzērieniem. Vienus viņš, nākamos es. Kaut kā sanāca pēc gadiem atcerēties šo Saldējuma un Kino periodu, un MMT bija pilnīgi pārliecināts, ka vienmēr man izmaksājis. :)

Apr. 28th, 2016 @ 12:57 pm
[info]ctulhu
Asprātīgs raksts par LV vēl neatrisinātu problēmu

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/cehslv-par-kristigas-macibas-izcakaretajiem-pratiem.d?id=47371187

Apr. 27th, 2016 @ 06:52 am
[info]bozena
Es šorīt nokavēju. Paspēt vannas istabā pirms Līželes. Tāpēc klusi nopūtos un devos mazgāt matus virtuves izlietnē. Jūs jau nezināsiet, ko nozīmē Līžele vannasistabā. Noderīgi uzturēt labas attiecības ar kaimiņiem, lai spriedzes gadījumā varētu aiziet pie viņiem pačurāt. Gadījumā, ja viesiem paredzētajās vannsistabās notiktu remondarbi, protams. :)

Dienas frāzeApr. 26th, 2016 @ 08:40 pm
[info]kjiimikjis
Kolēģis (nobažījies, ošņā gaisu): "Something smells like chemicals!"

(Ja kāds nenojauš, mēs strādājam org. ķīm. laboratorijā)

Kā kaķītis rūpējāsApr. 26th, 2016 @ 09:45 pm
[info]ezss
Kādu vakaru es nācu tik vēlu no darba, ka visi kaķbarības veikali bija ciet. Bet kaķītis kā reiz bija visu apēdis. Tad nu atkausēju saldētavā iegrūstas vistu sirdis un iedevu tās. Pati aizdevos gulēt. Pēc brīža pamodos, lai saprastu, ka kaķītis gādīgi nolēmis ar mani padalīties un pāris sirdis novietojis man blakus gultā

gastronoms manīApr. 26th, 2016 @ 09:05 pm
[info]bljanna
Kāpēc man neviens agrāk nepateica, ka brīnišķā tomātu zupa top vēl brīnišķāka, ja tai pievieno šķipsniņu kanēļa? Halō! Tieši tas, kā trūka.
Taisnības labad jāsaka, ka mana tomātene tomēr nav uz pusi tik garda kā boženas. Es domāju, pie vainas mans vispārējais kūtrums uz gatavošanu. Runā, ka meistarību nodzert nevar, tomēr regulāras prakses trūkums gan liek par sevi manīt. Es te nesen pagatavoju ko tik negaršīgu, ka visu izmetu ārā. Ēdiena negaršīguma pakāpei esmu novērojusi arī saistību ar izsalkumu. Jo izsalkušāka, jo nepacietīgāka un steidzīgāka, jo negaršīgāk. Lūk. Kanēlis tātad. Kur es biju agrāk.

P.S. Kreses (neēdamās, bet tādas, uz kurām tik vien, kā raudzīties un priecāties par to daiļumu) tagad stiepjas par vismaz 1 - 1.5 cm dienā. Amazing!

Apr. 26th, 2016 @ 02:57 pm
[info]bljanna
Man ir sajūta, ka beigās visi nomirst ar vēzi. Arī tie, kuriem salāpa sirdi un asinsvadus, beigās nomirst ar vēzi. No kaut kā jau ir jānomirst. Bet brīžiem nevar saprast, kāpēc Viņa tik nepacietīga un ņem arī jaunus. Vēzis ir tik vardarbīgs pret miesu un garu.


"lūdzu, saglabājiet mieru!
Es tikai bļaustos -
es neesmu vardarbīga.
Es neesmu ļauna.
Es esmu rezultāts."

Tā pati Nāvīte M.Zusaka grāmatā "Grāmatu zagle"

OdnakoApr. 26th, 2016 @ 01:40 pm
[info]ctulhu
Uzdūros sekojošam tekstam:

В 1958 году 40% церквей в СССР закрылось. Только за 1959 год 200 иереев и протоиереев сложили с себя сан. Порядка 3000 служителей более низшего сана ушли из церкви. Были ликвидированы целые епархии: Сумская, Челябинская, Ульяновская. Три четверти монастырей в СССР было закрыто. Трагедия для РПЦ была более масштабная, чем после революции 1917 года. Что случилось? Ничего сверхъестественного — РПЦ обязали платить налоги.

secinājums- tā ir lieta, ko vajag ieviest. Jo, cik es saprotu, LV šitie te vēl ir atbrīvoti no nodokļiem.

kā ar sniegu apsnigusiApr. 26th, 2016 @ 12:36 pm
[info]bljanna
Bēdu, manu lielu bēdu. Jūlijā draugu mīļbērnam pastarītim būs krustabas. Ballīte būs varena. Cien. vienu gadu jaunais kundziņš tiks pie vesela bara krustvecāku, mani ieskaitot. Bet vaimanu, vaimanu - esot jāvelk baltas drēbes! Obligāti. Miniet trīs reizes, vai man ir baltas drēbes?! Nekad, nekad apzinātā vecumā man tādu nav bijis! Jāsāk aust vadmala. [info]elina, tu arī jūtu sāpi? :D
Tags: ,

Apr. 24th, 2016 @ 11:05 pm
[info]bozena
Uznāca grūti formulējams skumjums par Volgas diženo tecējumu un zvaigžņu nemierīgo mirdzumu, par ko raudāja māte, raudāja meita. Par visu un neko. Iespējams daļēji par to, ka šodien es palieku 44 gadus veca. Atskaites punkts tomēr. Dzert arī vairs negribas. Vajadzētu iet gulēt, bet kā gadījās, kā ne ieliku krāsnī parastajā maizi cepties, diezvai es tā ņemšu un pēc pusotras stundas gluži pamodīšos. Es tak pat no pērkona nemostos, un man liekas arī Apokslipsi pārlaistu saldi guļot.

Apr. 24th, 2016 @ 10:03 pm
[info]veed_logs
Jūtu, ka uz mani pēdējā laikā iedarbojas t.s. "lūpukrāsas efekts". Tas ir tad, kad naudas nav, bet gribas sevi iepriecināt ar kaut kādiem krāšņiem niekiem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lipstick_effect

Nesen esmu iegādājies brīnišķīgu "trench coat" tipa mēteli. Nezinu, kā to sauc latviski, bet tas ir tas foršais mētelis, ko jau labu laiku esmu gribējis iegādāties. Tagad es nekavējoties varu darīt vairākas brīnišķīgas lietas:

1.Iet uz parciņu virināt.
2.Tēlot Šerloku Holmsu, inspektoru Capu vai to džeku no kinofilmas Kasablanka.
3.Uzvilkt kaut ko sezonai atbilstošu virs sava gaumīgā uzvalka
4.Izmirkt līdz ādai šādos vai līdzīgos laika apstākļos, jo diemžēl mans supermētelis ir ūdens caurlaidīgs.

Ja mans nestabilais stāvoklis turpinās progresēt, tad nākotnē varētu iegādāties vēl vienu foršu rokaspulksteni. Metu acis uz šādu skaistuli:
... tālāk ... )

Apr. 24th, 2016 @ 11:50 am
[info]scope
Interesanti ar to talkošanu.
Piemēram, nesaprotu, kāpēc jātalko kalicirtē, stādot kociņus, kur šīs darbības būtu jāveic meža apsaimniekotājam/materiālā labuma guvējam.

sapnisApr. 24th, 2016 @ 12:41 am
[info]ctulhu
Tundra, kaut kur Krievijas ziemeļos. Urāna bagātināšanas/ izotopu atdalīšanas rūpnīca. Mēs garāmejot esam to nedaudz aptīrījuši, tātad katram kabatā pa palielam bagātināta urāna oksīdu maisījuma klucim. Kopā kādi 15 cilvēki, tb neliels bariņš. Atjēdzamies, ka esam pamanīti un mūs ķers ciet (nu tipa helikopteri lidinās, kaut kāda brīdinājuma šaušana un tā.) Ko darīt? Risinājums vienkāršs - katrs savu urāna paraugu norij. Visi iet tālāk. Tundra. Auksts, visi nosaluši. Atkal, ko darīt? Elementāri - jāsastājas cits citam tik tuvu, lai norītajos urāna elementos sāktos stabila ķēdes reakcija un tie siltu, attiecīgi ķermeņu ūdens strādā kā neitronu palēninātājs, reakciju regulē ar attālumu starp cilvēkiem, izvēlas komfortablo, tā lai katram silti. Viss ir brīnišķīgi, tikai 2 meitenes vēl joprojām nosalušas, jo viņas vazājušās nevis pa gatavās produkcijas novietni bet pa centrifūgu cehiem un attiecīgi pievākušas/ norijušas pudeles ar urāna heksafluorīdu, kurš karsējot iztvaiko un tāpēc baidās nākt par tuvu.

Apr. 23rd, 2016 @ 06:56 pm
[info]bozena
Cilvēki ņem no patversmēm slimus zvēriņus, ārstē, baro. Pie manis ir tik šauri kā kosmosa kuģī, nav vietas pat veseliem papildu zvēriņiem, tad nu es laiku pa laikam cenšos izglābt kādus nomocītus audziņus no lielveikaliem. Šodien es savācu Maximā 4 rožu stādus, nīkuļus pilnīgus. Maksāja 1.19 eur gabalā, patiesībā vajadzētu vēl piemaksāt tiem, kas viņus grib stādīt un uzdāvināt pudeli kokakolas par mokām.
Iestādīju, lai dotu audziņiem vēl vienu iespēju. Viņi, protams, var izvēlēties, augt vai otrādi. Nīkulīgās narcises, kuras rudenī pakaļ meta, ir lielākoties izvēlējušās augt.

Apr. 23rd, 2016 @ 07:23 am
[info]honeybee
Zajebisj.

Pagājis fucking MĒNESIS, kopš es aizrakstīju VIDutiņam par savu vēlmi maksāt nodokļus no saimnieciskās darbības, tagad pilnīgi atļāva, kvīīī.

Apr. 22nd, 2016 @ 10:24 pm
[info]honeybee
Jāpiezīmē, ka šodien totāli sajutu akadēmiskā backgrounda trūkumu. Un visu to īpašību, kas nepieciešamas akadēmiskam backgroundam, trūkumu arī. Aizstāju smagu un rūpīgu izpētes darbu ar jociņiem (kas vismaz bija kaut cik smieklīgi).

Apr. 22nd, 2016 @ 09:15 pm
[info]ctulhu
Sāk mēģināt uz cilvēkiem ar telomēriem saistīto gēnu terapiju

http://bioviva-science.com/2016/04/21/first-gene-therapy-successful-against-human-aging/

Sivēna DeApr. 22nd, 2016 @ 02:33 pm
[info]indulgence
- Man liekas, - teica Sivēns, kad arī viņš bija aplaizījis degunu un atradis, ka tas tikpat kā nemaz nepalīdz, - man liekas, ka es tagad esmu gan atcerējies. Es patiešām atcerējos, ko es aizmirsu izdarīt vakar un nekādi nevarēšu izdarīt citu dienu. Tāpēc man noteikti vajag iet mājās un izdarīt to tagad.
- Izdarīsim to pēcpusdienā, es tev palīdzēšu, - Pūks sacīja.
- Tas nav tāds darbs, kur tu varētu man palīdzēt pēcpusdienā, - steidzīgi atbildēja Sivēns. - Tas ir īpašs rīta darbs, ko vajag darīt no rīta un, ja iespējams, noteikti starp... Cik varētu būt pulkstenis, Pūk?
- Ap divpadsmitiem, - paskatīdamies saulē, sacīja Vinnijs Pūks.
- Starp, kā jau teicu, divpadsmitiem un divpadsmitiem piecām minūtēm. Tā ka, lūdzu, atvaino mani, mīļo Pūk, bet man patiešām...Tīrot datoru, atradu sensenos laikos paša pārtulkotu Bendžamina Hofa gabaliņu par Sivēnu: grāmatiņu "Sivēna de" (senos laikos biju aizrāvies ar visādiem dao, dzen un nedzen šamanismiem). Tb ja kādu interesē, lai lejuplādē un lasa. Ja kādam drukātājam šķiet interesanti drukāt, lai dod ziņu.

Etimoloģijas iluminācijaApr. 22nd, 2016 @ 12:27 pm
[info]ezss
Mani vienmēr ir viegli kaitinājis, kad universitāti sauc par skolu. Jo kaut kā vienmēr gribējies uzsvērt to atšķirību mācību procesā un cilvēku atbildībā. Bet šodienas pajautā posts man lika saprast, ka tiešām iekš LU piederība vienmēr ir bijusi izteiktāka fakultātei, nu un tad no rītiem gāja uz fakultāti vai faķi.

krāsiņasApr. 22nd, 2016 @ 11:50 am
[info]bljanna
Esmu vienkārša radība. Nāku no mikrorajona, kur treniņbikses ar vienu strīpu bija norma, meitene no sirds un no rajona, bez smalkiem ciltsrakstiem. Prāts un gaume ir drusku uzaudzēta, jā. Man vispār patīk pucēties jeb, precīzāk būtu teikt, pats process man dziļi riebj, bet patīk rezultāts (tikai neiedomājieties, ka mikrorajonos nepucējas, un kā vēl!). Bet, kad runa ir par skriešanu vai cita veida sportošanu, manī mostas meitene, parastā. Visas tās ZIB kolekcijas ar sporta apģērbiem var iet ieskrieties. Es saprotu advancētu materiālu izmantošanu - nu, lai nesaslst no sviedriem, kas tek pār miesu, lai apavi ir īpaši viegli un amortizējoši utt. - tas viss man ļoti piedur. Bet ne jau vienmēr tas ir par to. Tas ir arī par sporta modi, vai ne, vai ne. Nu, lūk. Kad nonākam līdz sporta modei, manī runā mikrorajons. Vai svīstot ZIB kolekcijā es būšu skaistāka? Tak ne jau. Un vai vispār skrienot, elšot un svīstot ir jābūt skaistam un stilīgam? Ēēēm, nu nez. Tad nu lūk, be aware!!! - es skrienu ļoti nesmuka. (Ja redzat Āgenītī skrienam necila auguma radību ar sekundārajām sieviešu dzimuma pazīmēm nestilīgā paskatā, tad ziniet, tā esmu es). Man ir pilnīgi parasts t-krekls (ļoti iespējams, ka tajā pat iemeties kāds caurumiņš, jo tie daži t-krekli man ir seni un ļoti mīļi), nike puiku (jā, puiku nudien) šorti (nu vai nike bikes, atkarīgs no sezonas), bet tas nike ir tikai sagadīšanās pēc, zvēru. Botas arī laikam nike, bet ļoti parastas, ērtuma ziņā - varētu būt vieglākas. Saskaņā ar šī pavasara modi vispār nav stilīgas. Tāda nu es jožu, nebēdāju ne nieka, bet arī, ja kāda bēda uznāk, pabāžu zem akmens. Bet tad ar mani notika TAS. Ciemojoties pie ļ.cien. Boženas, es uzmērīju viņas jaunos revolucionāros skriešanas apavus. Firmu neatceros, bet ir saskaņā ar modi - laistījās visādās smukās varavīksnes krāsiņās (and gay parade may begin). Tas viss nieki, bet tas, kā Viņas piegūla manai daļai kājiņai, siedza orgasmisku sajūtu, vilkt nost vispār vairs negribēju, domās jau cilāju kājas, jozu un tā vien gribējās laimē diet. Un tagad, dārgie draugi, ir noticis tas, par ko bažījos - tagad es ļoti kāroju šādas vieglas un, jā, krāsainas, botas, lai gan mājās man ir veseli divi skriešanas apavu pāri, kas kalpo godam. Tagad man liekas, ka es vairs negribu skriet bez tādiem ze apaviem. Kas tālāk? Polsterētās ZIB riteņbraukšanas biksītes?
Tags: ,

Apr. 22nd, 2016 @ 10:24 am
[info]krii
Šampanietis par godu Karalauču Imanuelam.

all the lovely creaturesApr. 21st, 2016 @ 08:50 pm
[info]bljanna
Btw, katru reizi, kad nositu kodi (vai ko tml.), es jūtos drusku slikti. True story.
Akurāt skan: AURORA - Runaway
Tags:

lietas, lietas, lietasApr. 21st, 2016 @ 08:24 pm
[info]bljanna
Man ir smuki apgriezti mati (drusciņ, nekā daudz jau nav, ko griezt) un iesmaržināti kā vīnogas, jaunas, glītas balerīnkurpes (ļoti meitenīgi pat), mažoriska mūzika (tas ir retums, ja), sarkanvīns (nav izcils, bet ir ok), dzeja (no latviešiem neviens mani neplosa tik ļoti kā Vācietis, lasot viņu, es esmu arī raudājusi; no dzīvajiem un jaunajiem visvairāk piedur Vērdiņš un ik brīdi tas kretīns Pujāts, Ostups brīžam arī trāpa, no sievietēm - Gaile).
Bet šodienas pats svarīgākais notikums ir, lūk, kāds - kad plkst. 07:15, pagulējusi vien pāris stundas, jo JRT 12 krēsli ir gara, gara izklaide, gāju uz Kalpotāju namu mācīt bērnus tb lasīt lekciju, svētdien iesētās cīnijas tikai knapi bāza laukā savas galviņas. Tagad, atgriežoties mājās, tās braši slejas vismaz 7 milimetru garumā!!!!! Arī timiāns ir sācis spirināties, baziliks, rožu kreses un nemēzijas cītīgi sakniebušas lūpas un pagaidām klusē. Nu, labi, labi, dodu viņiem vēl laiku.
Nu, kā var nepatikt dārza lietas?!!!
Akurāt skan: Bruce Springsteen

Dari tā vēl, un sauc mani vārdosApr. 21st, 2016 @ 12:19 am
[info]kjiimikjis
Kādu laiku (neatceros, cik ilgu, bet visērtāk mēnešos mērāmu) atpakaļ, manā dzīvē parādījās noslēpumaina sieviete. Jau no paša sākuma bija skaidrs, ka mūsu pazīšanās nebūs vis parasta - viņa vēlējās, lai mēs spēlētu lomu spēli. Kādu laiku to īsti nevēlējos, bet viņa ir visai uzstājīga. Turklāt viņa jau bija izdomājusi man Tēlu, un šim Tēlam - Stāstu.

Tātad, es esmu Anda. Īstenībā, tie ir 50% mana Stāsta. Otri - ka es nelieku mieru Daņilam. Un Noslēpumainā Sieviete (jo sev viņa, acīmredzot, vārdu nav izdomājusi) vēlas, lai es, Anda, tomēr lieku mieru Daņilam. Brīžiem parādās variācijas, proti, viņa vēlas arī to, lai es atšujos, lai saprotu, ka ir vēla nakts, un arī - kaut es sapūtu. Kopumā jāteic, ka iesākumā visai vienveidīga tā padarīšana bija.

Savas vēlmes Noslēpumainā Sieviete izsaka īsziņās. Parasti tās viņa sūta vēlās nakts stundās.

Pašā sākumā, kad nolēmu tomēr spēlēt pēc viņas noteikumiem, paklausīgi pieņēmu savu lomu. Paziņoju, ka viņa ir nokavējusi, un Daņila jau ir "šeit". Vēlāk, kad centos no šīs spēles izstāties, viņa man piešķīra jaunu lomu. Kļuvu par Andas tuvu draugu, kurš zina Andas numuru, un var piezvanīt Andai un pateikt, ka lai tak viņa liek mierā Daņilu.

Spēlei attīstoties, es arī esmu izvēlējies spēlēt "pa nopietnam" - esmu izdomājis sev citu Tēlu. Šis mans tēls ir vīrietis, kuram nav ne mazākās nojausmas, kas, pie velna, ir Anda, vai Daņila, vai pati Noslēpumainā Sieviete. Vēl šis vīrietis vēlētos, lai viņu nesauc par Andu, kā arī - lai viņam vēlās nakts stundās neviens neliktu nodot kaut kādus ziņojumus Andai (lai vai kas viņa arī nebūtu), pat ja tie ir tik svarīgi, kā, piemēram, "liec mierā Daņilu". Šis tēls gan Noslēpumainajai Sievietei nepatīk. Viņa atsakās to pieņemt, un cenšas visu laiku spēli pavērst iepriekšējās sliedēs, uzspiežot man kādu no viņas izvēlētajām lomām.

Vispār, tīri interesanta nodarbe. Esmu šo un to ieguvis. Piemēram, iespēju attīstīt savas īsziņu rakstīšanas prasmes - mans telefons joprojām nav vieds, un Noslēpumainā Sieviete komunicē krievu valodā, tāpēc tas nemaz nav tik vienkārši. Dažus anatomiskus terminus, īpaši tos, kuri pareizā locījumā un/vai ar attiecīgu priedēkli var apzīmēt ceļojuma galamērķi, esmu iemācījies uzrakstīt apskaužami ātri. Tāpat esmu ieguvis Andas tēla prototipa telefona numuru (lai parādītu, cik augstu šādu dāvanu novērtēju, nodemonstrēju savu prasmi populārāko krievu valodā lietoto anatomisko terminu izmantot četros dažādos variantos vienā īsziņā).

Vismaz pagaidām atkal tiek ieturēta pauze. Redzēs, kā notikumi attīstīsies. Šobrīd gan likšos uz auss, jo, kā teica Noslēpumainā Sieviete, "ночью людей нельзя тревожить" (tiesa, viņa vēlējās, lai es, Tuvs Andas Draugs, to paskaidroju Andai. Savā atbildē devu mājienu, ka šāds aicinājums šajā diennakts laikā izklausās visai ironiski. Precīzu citātu nesniegšu, vien piebildīšu, ka tas, saskaņā ar tikumības likumu, laikam nederētu mācību grāmatu saturam.)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba