Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Apr. 23rd, 2017 @ 12:27 am
[info]honeybee
Mēs ar bērniem gandrīz vai nobeidzāmies no smiekliem, skatoties šo te:
https://youtu.be/SqDDmDOezWs?t=3m55s

Mūzika vēl jorojām brīnišķīga, bet KO TU DARI AR TO KAFIJAS AUTOMĀTA KANNU, GRĀVER?

Vēlāk:
- Mammu, par ko ir tā dziesma?
- Ēē, nu, par Dievu.
- Tad varbūt tas ir svētītais ūdens?
Tags:

Čārlzs Džeimss NeipjersApr. 22nd, 2017 @ 11:07 pm
[info]indulgence
Pirms laika, lasot "Rīgas laiks", aizķēra Arta Sveces citāts:

"kad tradīcija tiek apšaubīta, ar atsaukšanos uz pagātni nepietiek. Loģikā ir pat iedots vārds argumentācijas kļūdai, kad mūsdienu uzskatus vai prakses mēģina pamatot ar tradīciju. To sauc (diezgan neinteresanti) par "atsaukšanās uz tradīciju" kļūdu jeb argumentum ad antiquitatem, kas būtībā ir ad populum kļūdas paveids, proti, runa ir par argumentu, ka izteikums ir patiess tāpēc, ka vairums cilvēku to uzskata par patiesu. To, ka šāds pamatojums nav drošs, var viegli un daudzveidīgi nodemonstrēt. Šoreiz atsaukšos tikai uz pastāstu par 19. gadsimta Britu armijas virspavēlnieku Indijā Čārlzu Džeimsu Neipjeru. Pie viņa esot vērsušies vietējie iedzīvotāji, prasot atļaut satī rituālu, kas paredzēja mirušā vīrieša sievas labprātīgu sadedzināšanos uz vīra bēru sārta. Neipjers it kā esot atbildējis: "Jūs sakāt, ka satī ir jūsu paraža. Labi, bet arī mums ir savas paražas, un viena no tām ir pakārt cilvēkus, kuri sadedzina sievietes dzīvas."

Nezin kāpēc jau cik nedēļas ik pa brīdim šo atceros ar nemierīgu prātu, un nekādi nesapratu, kāpēc tas man neliek mieru. Nu neliek un viss, nespēju atstāt aiz muguras, kā lielāko daļu no dzīvē dzirdētā, redzētā vai lasītā. Nupat, izpūšot vakara dūmu, sapratu, kas man tajā uztrauc!

Šis arguments interesants divējādi. Pirmkārt, tas klasiski raksturo koloniālo domāšanu. 19. gadsimtā Lielbritānijā bija nežēlīgākie krimināllikumi visā pasaulē – starp citu, uz Austrāliju sūtīja nevis slepkavniekus un ļaundarus, bet tos, kas vai nu bulciņu nozaguši, vai nav laikā renti lendlordam samaksājuši, jo burlakas tika pakārti daudz nedomājot, – un te redzam liecību t.s. kolektīvās atbildības ieviešanai. Proti, iedzimtie lūdza atļauju sievietei pašsadedzināties - viņas brīva izvēle, - savukārt koloniālo varas iestāžu pārstāvis pauž, ka ja sieviete to izdarīs, viņas tuviniekus un kaimiņus sodīs ar nāvi. Pie tam šos laudis, kuri personīgi ar notiekošo nav saistīti, sodīs pēc aizjūras valsts likumiem. Kaut kur manīts, vai ne? Otrkārt, esmu pēdējā laikā atsaukšanos tieši uz šo Neipjera izteikumu sastapis krievvalodīgajā blogosfērā, autotiem pamatojot Krievijas impērijas un tās mantinieces PSRS koloniālpolitiku "nacionālajās nomalēs". T.i. arī mūsdienās koloniālais pasaules skatījums tiek uztverts caur šādu prizmu, svētā pārliecībā par savu taisnību.

Jo interesantāk šķiet, kāpēc tieši šo vēsturisko piemēru izmanto Svece savā kultūrtrēģeriskajā esejā. Apzināti, vai neapzināti? Aizdomājos arī par to, vai atsevišķas postmodernisma laikmetā radušās jaunās ētikas nostādnes nepārstāv klasisko koloniālās domāšanas paradigmu – nest tumšajiem un atpalikušajiem iezemiešiem gaismu, no malas, – realizējot to pašu kolektīvo sodu (konkrētajā gadījumā, atrod vienu personu, kas dresē dzīvnieku vardarbīgi, un nevis vēršas pret vardarbību, bet pret dresūru kā tādu)? Varbūt tāpēc konservatīvāk noskaņotajā sabiedrības daļā ir vērojama netīksme pret daudziem jaunievedumiem ētikas sfērā – ne tāpēc, ka jaunievedumi kā tādi būtu slikti, bet tāpēc, ka tās nāk no "neipjeriem"?

Apr. 22nd, 2017 @ 05:42 pm
[info]krii
Baisajā, barbariskajā Irānā kādai musulmaņu apspiestai sieviņai tomēr izdevies dabūt darbiņu nelielā kantorītī. Labi, ka vīrs nav piekāvis un aizliedzis.
http://theiranproject.com/blog/2017/04/22/ipf-2017-held-76-foreign-intl-firms-attendance/

Apr. 22nd, 2017 @ 02:20 pm
[info]krii
Nākamsestdien jābūt brāļameitas kāzās. Manā mūžā ir bijuši vairāki kāzu periodi. Pirmais bija agrīnajos padsmit, kad precējās brālis, brālēns un citi radu jaunieši, apmēram desmit gadus vecāki par mani. Tajās mana konstantā funkcija bija "jaunā līgava", resp., skuķis, kam pēc līgavas mičošanas pārliek plīvuru.
Tad bija brīdis ap 25, kad īsā laikā cits pēc cita precējās daži tuvākie draugi jaunības trakumā. Nebija nekādu uzdevumu, bija jautri.

Nākamais cēliens - ap 35 gadiem, kad precējās nobriedušākie draugi un paziņas - kurš pirmo, kurš n-to reizi. Tās bija burvīgas, gaumīgas miniatūras cermonijas bez ākstībām un viesiem, kurās es parakstījos kā lieciniece un pēc tam izdzēru jaunā pāra uzsaukto šampanieti.

Tagad beidzot esmu nodzīvojusies līdz radu babuļa kārtai. Kleita jāpērk. Ne no tumšsarkana brokāta, ne no zila krimplēna negribas.

Apr. 22nd, 2017 @ 02:14 pm
[info]krii
Pārlasu "Faustu" - laikam pēc kādiem 20, ja ne 25 gadiem. Dažubrīd pieķeru sevi vēlmē rediģēt tulkojumu (piedodiet, Pliekšāna kungs). Bisenieka versiju diemžēl neesmu lasījusi.
Kaut kā bija izslīdējis no atmiņas, ka Valpurģu naktis "Faustā" ir divas: ne tikai juceklīgā antīkās mitoloģijas tēlu ņemtne otrajā daļā, bet arī vitālā, ģermāniskā - pirmajā daļā, kur "smird āži ar laumām un raganām", būtībā tāds normāls nakts pikniks ar svinga elementiem.

Apr. 21st, 2017 @ 11:32 pm
[info]krii
Šis ir tas jaukais laiks, kad var vērot deputātu kandidātu sarakstos midžināmies visādus pazīstamus uzvārdus, savietojušos pārsteidzošās kombinācijās. Nu ko, vajag, to vajag. Iespēju publicēt savu CV internetā vajag izmantot. Vismaz laiku pa laikam.

Apr. 21st, 2017 @ 11:21 pm
[info]honeybee
Man šķiet, ka pirmo reizi mūžā taisīju prezentāciju, balstoties uz drusku zinātniskas metodikas (tiešām drusku), un konstatēju, ka tā tiešām var iegūt interesantus datus (kas to būtu domājis). Rīt 15.15 RCB lasīšu lekciju/diskutēšu par to, kas mums ir jaunākajā latviešu SF/F un ko es/mēs gribētu redzēt vēl un vairāk.

Apr. 21st, 2017 @ 07:40 pm
[info]bozena
Darbs mani šodien ir pilnībā apmierinājis, vienīgais, ko es vēl šodien varētu iespēt -nopirkt kasti ar virtuļiem un norīties beigta.

Apr. 21st, 2017 @ 12:38 pm
[info]krii
Sapnī bija a bissele mazl. Vidusjūra, sarkanas rozes, un daži man nozīmīgi cilvēki darīja tieši to, ko no viņiem gaidīju. Freids šo sapni sauktu par infantilu. Bet man patika.

Apr. 21st, 2017 @ 09:43 am
[info]kjiimikjis
Hm. Pēdējā laikā piemetušies šizīgākie sapņi mūžā, kuros tiek pilnīgā randomā kombinētas detaļas no visa mūža (agrākās ir no bērnudārza laikiem). Interesanti, vienīgi bieži sanāk pamosties.

Hieronymus Bosch Butt MusicApr. 21st, 2017 @ 06:41 am
[info]indulgence
Protams, visi oir redzējuši Bosha triptihu "Pasaulīgo prieku dārzs", taču studente Amēlija Hemrika (Amelia Hamrick) no Oklahomas universitātes esot papūlējusies un atšifrējusi gleznā zem lautas daļēji saskatāmās notis.
Rekonstruētais skaņdarbs ieskaņots un ievērtējams arī brīvpieejā:

Tags:

Kā cilvēki nesaprot lietasApr. 20th, 2017 @ 10:53 pm
[info]ctulhu
Intervija ar J. Cālīti.

Viņam jautā:

// Visbiežāk cilvēkam nāve ir ienaidnieks, ar kuru jācīnās, kamēr zaudē. Interneta giganta «Google» vadošais zinātnieks Rejs Kurcveils izlēmis piemānīt nāvi, izveidojot savu digitālo kopiju, viņš ir pārliecināts, ka ne vairs tik tālā nākotnē cilvēks kļūs nemirstīgs. Kas notiktu ar kristīgo mācību, ja cilvēks patiešām kādreiz kļūtu nemirstīgs – fiziski nemirstīgs?//

Viņš atbild:

//Tas neko nemainītu. (Ilgi domā) Es domāju, ka mūs gaida daudz lielākas pārmaiņas, nekā papildus laiks mūsu DNS.//

visa intervija:

http://apollo.tvnet.lv/zinas/juris-calitis-noslicinat-sistemas-vergu/792456

Par masu slepkavībāmApr. 20th, 2017 @ 09:42 pm
[info]krii
Kā visefektīvāk var nogalināt siltumnīcas baltblusiņas? Mans hibisks cieš. Es viņu apsmidzināju ar pretkožu līdzekli, bet šķiet, ka tas viņam nepatika.

20. aprīlisApr. 20th, 2017 @ 07:43 pm
[info]indulgence
Starp citu, šajā dienā pirms 209 gadiem dzimis viens no dižākajiem politiķiem Eiropā kopš Renesanses laikiem.

Šis cilvēks izcēla no drupām savu valsti, kas bija izpostīta revolūcijā, sagrauta visu zemeslodi aptvērušā karā, nospiesta zem reparāciju sloga.

Šis cilvēks ilgi no nekā veidoja savu karjeru, iesviests cietumā ar safabricētu apsūdzību par "apvērsuma" organizēšanu, pa šiem gadiem, pateicoties savām rakstura īpašībām, ap sevi savācot uzticamu un pārbaudītu draugu un atbalstītāju pulku.

Šis cilvēks, atšķirībā no daudziem citiem saviem priekšgājējiem pie varas nāca ne to sagrābjot ar varu, ne iekļūstot krēslā ar dzimšanas tiesībām, bet gan godīgi uzvarot demokrātiskās vēlēšanās.

Šis cilvēks sapņoja pārvērst savu galvaspilsētu par arhitektūras pērli, un savu panāca – vēl šobrīd viņa veikumu apbrīno ik gadu miljoniem tūristu, bet cilvēku apziņā šī pilsēta iegūlusi kā "redzēt, un tad var mirt".

Šī cilvēks panāca, ka viņa vadītā valsts kļuva par visstraujāk attīstošos ekonomiku pasaulē.

Viņa dzīve beidzās traģiski. Valsts nonāca totālā izolācijā, armija sagrauta, bet pats viņš ne visai ilgi pārdzīvoja savus kareivjus, kas mira ar viņa vārdu uz lūpām. Taču mēs viņu atceramies.

... )

Apr. 20th, 2017 @ 01:32 pm
[info]krii
Vu nemt men a bissele mazl?

Jānoslauka deguns, jāiet ļaudīs.

Apr. 19th, 2017 @ 10:24 pm
[info]krii
Ja es tiktu pie naudas un nojuktu prātā (te secība ir ļoti svarīga!), es varētu performēt, staigādama apkārt citu gadsimtu tērpos.

Apr. 19th, 2017 @ 08:59 pm
[info]krii
Ričmonda deguna apskate liecināja, ka manā prombūtnē viņam bijusi nepatīkama saruna ar kādu no kaķiem.

Apr. 19th, 2017 @ 08:16 pm
[info]honeybee
Jā, starp visu citu vakar biju lieciniece episkākajam veidam, kā uzaicināt meiteni pie sevis uz mājām: "Man mājās ir pods un divas miskastes. Un tu drīkstēsi visam pieskarties."
Meitene aizrautīgi piekrita.
Mums, abu četrgadnieku mammām, nācās vien samierināties.
Tags:

Apr. 19th, 2017 @ 06:41 am
[info]honeybee
Bet vispār vakardienas kašķī man vislabāk patika arguments "jāsauc cilvēkus oriģinālajā vārdā un vietniekvārdā, ņemot vērā viņu bioloģiju ģenētikas līmenī, jo tā ir PATIESĪBA, un kaut ko tādu nedarīt ir problēma, kas būtu jārisina galvas pusē, un PATIESĪBA ir mans vienīgais credo, sabiedrības izlikšanās un roleplayings ir zem mana goda"

Incanti, kā tas ir, drošvien šitā:
- runājot par paziņu, kas nokrāsojusi spilgti zilus matus, viņi saka "tā meitene ar gaiši brūnajiem matiem"
- ja viņu paziņu lokā kādam ir adoptēts bērns, tad viņi katru reizi saka "tavs adoptētais bērns", bet bērnam - "tava adoptētāja", nevis "tava māte"
- cilvēkiem, kas izlabojuši sakodienu ar breketēm, saka "piedod, tavs smaids vēl joprojām ir reāli šķībzobains", bet briļļainos ved pāri pie ielas aiz rociņas
- ja kādu pilnā vārdā sauc Līga Elizabete (bet sarunvalodā par Līgu), tad arī vienmēr sauc šo cilvēku par Līgu Elizabeti
- also, visus augstākminētos pie pirmās izdevības sūta pie psih*, jo šiem točna ar galvu kaut kas nav kārtībā - ne ta psih* problēmas ar savu ķermeni, ne ta ar realitātes apzināšanos, figviņzina, bet KAUT KAS NAV KĀRTĪBĀ AR VIŅIEM

Apr. 18th, 2017 @ 11:10 pm
[info]scaramouche
Pierakstām kladītē. Internormal (a la flukting) ir par vārda brīvību, kas sakrīt ar viņējo. Pārējie jādedzina sārtā.

disorder vs diversityApr. 18th, 2017 @ 10:25 pm
[info]ctulhu
Debatē par dzimumu identitātēm

http://klab.lv/users/honeybee/1197124.html

un ar to saistīto tika nonākts pie problēmas ko uzskatīt par traucējumu un ko par atšķirību.

Problēma ir veca un ne es pirmais viņu pamanu, gan jau par to ir pāris bibliotēkas

bet

kā būtu ar šādu pieeju:

Tas, kas smadzenēm netraucē, tb nesamazina to spējas veikt radošas darbības - ir diversity
tas, kas traucē - ir disorder

tā sanāk?

.Apr. 18th, 2017 @ 08:45 pm
[info]oblica
Es kaut kad paredzamā nākotnē plānoju adoptēt bērniņu.
Nopietni.

un turpinot par dzīvesziņu, piedāvāju ap-tau-jiņu Apr. 18th, 2017 @ 06:12 pm
[info]barbala
Paspēlējam grāmatplauktos:
- lūdzu nosauciet pāris darbus iz latviešu literatūras (jebkurš laikaposms), kuros figurē veselīgi un funkcionāli vīriešu varoņi/tēli.

Ģeld jebkurās lomās – tēvi, vīri, mīļākie, dēli, karavīri, kombainieri, utt., bet akcents uz stāstā iesaistīts, lomu konstruktīvi iznesošs, veselīgs tipāžs, cilvēks.


Tencinu!

Apr. 18th, 2017 @ 04:45 pm
[info]blond
Man ir divas liekas biļetes uz Hermaņa Vīnē iestudētā Parsifāla ieraksta demonstrāciju Splendid Palace rīt, plkst. 19.00, 6. rindā, 29., 30. vietā. Biļetes cena 13 EUR. Varbūt kādu tas interesē?

Apr. 18th, 2017 @ 07:36 am
[info]honeybee
Also.
Ned. nogalē pirmo reizi dzirdēju, kā dabā izklausās tas, ka cilvēki sauc man pazīstamu transgender cilvēku nepareizā vietniekvārdā (tb dzimšanas, ne tagadējā), turklāt ar pamatojumu "man nav svarīgs dzimums, man ir svarīgs cilvēks, tāpēc es saukšu viņu tā, kā saucu, kad mēs iepazināmies".
Tas izklausās tik drausmīgi aizvainojoši un tik drausmīgi wrong. Visa tā saruna bija wrong.

Vēl joprojām dusmīks.
Also, visi, kas kaut ko diršas par "āāā unikālajām sniegpārsliņām, kam vajag unikālo vietniekvārdiņu" kaut kur tālu tālu ārzemju forumos, vienkārši fuck off, kā būtu, ja jūs iesākumā sadotu pa ausi tām unikālajām sniegpārsliņām tepat blakus, kas pat atšķirību starp viņš-viņa nav apguvuši, bļe?

Sniegoto Lieldienu piezīmesApr. 17th, 2017 @ 09:35 pm
[info]krii
Es patiešām esmu tā pamuļķa beibe, kas, mācoties latīņu valodu, nejauši izsauc velnu un pārdod savu dvēseli pēc visneizdevīgākā kursa.
Nu, neko. Kaut kas jau vēl ir palicis.

Aizsnidzis pavasaris atgādina smagi slimu (vismaz ar tuberkulozi, ja ne vēzi sirgstošu) pusaudzi. Sniegs uz pumpuriem, salnā noļukušas vijolīšu ziedlapiņas izskatās kā pāragri līķa plankumi uz vēl dzīvas miesas. Ienīstu sniegu, ja tas parādās pēc pavasara ekvinokcijas. Vispār - ārpus laikaposma starp Pirmo Adventi un Meteņiem sniegs ir ne tikai nevēlams, bet riebīgs un šausminošs pēkšņa mirstīguma un ļaunu ciešanu atgādinājums.

Nekādi nespēju izdomāt, kā es varētu gaumīgi svinēt urbānas Lieldienas laikā, kad man būs daudz naudas. Pat ar Jāņiem ir vieglāk. Cieti vārītas olas lielos daudzumos tomēr nav nekāds tīkamais ēdiens, mierīgi var konkurēt ar piparkūkām un apkaltušiem vārītiem zirņiem, vai sausu ķimeņsieru. Izdomāt kādu Ļoti Tematisku alternatīvu gaļas grilēšanai un šūpolēm pagaidām arī nesanāk.

Apr. 17th, 2020 @ 03:15 pm
[info]snorke
- biju sporta zalee - tiesi no ielas, bez pargerbsanaas, jo staigaaju trenuuzenees kruglosutochna, taa teikt! nominu savas 400 ccal, piesviidu, forsi
- nokaveeju jogu, noleemu neiet, panjeemu kafiju ar pienu un peetu tripadvisor - izskatas, ka jaaiet uz baaku
- telefonaa "freshly baked naughty thought"
- apkaart visi dzer alu/viinu un sobrid tiesam neskauz un negribas - patikams taads staavoklis
- lasu Olivera Saksa autobiografiju - forsaaka kas domaaju!
Top of Page Powered by Sviesta Ciba