Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Mar. 23rd, 2017 @ 11:54 pm
[info]scaramouche
Dzimumu līdztiesību atbalstām at šīs dziesmas versijas promotēšanu.

klikt

Mar. 23rd, 2017 @ 10:56 pm
[info]scaramouche
Un vispār. Šodienas xkcd bija ģeniāls.

Komikss:


Konteksts:
konteksts

Mar. 23rd, 2017 @ 10:34 pm
[info]krii
Paldies visiem, kas sveica.

Mar. 23rd, 2017 @ 10:04 pm
[info]scaramouche
Back home, I was filling test tubes in some dead-end lab. People knew me as Stephan. That was never who I was. I knew what I could do, and I knew who I wanted to do it as. "Hainly Abrams, Andromeda Explorer.". Thats me. Feels good. Feels right. Thanks for asking.

Jautājums bija - kas Tu esi un ko Tu dari nekurienes tuksneša vidū?

Torīna viktorīnaMar. 23rd, 2017 @ 08:52 pm
[info]barbala
Iedvesmojoties no jubilāra rasb- ot, kas vieno sārtvaidzību, vīna korķus un īkšķus?

Mar. 23rd, 2017 @ 07:37 pm
[info]panacea
Briesmīgi, kas notika Londonā -- es pati esmu cik tur reizes pa tām vietām drasējusi, brr. A kas man liekas jocīgi, ka neviens pa BBC tā arī nav pieminējis, ka terora akts notika Briseles lidostas terora akta gadadienā. Liekas milzīga sakritība, tāpēc liekas jocīgi, ka neviens vismaz publiski nevelk saistības.

SegmentjokiMar. 23rd, 2017 @ 06:55 pm
[info]ezss
Šodien studentiem paziņoju, ka mitohondriji ir kā tardis — bigger in the inside. Viens students sāka smieties, neapturami, pārējie bija neizpratnē. Citām grupām domu graudu neatkārtoju.

Mar. 23rd, 2017 @ 01:31 pm
[info]honeybee
Drausmīks kārdinājums aizslēgt un dadzēst visas diskusijas nah, jo laikam dadomājos tiktāl, ciktāl man tas bija interesanti (un sapratu, ko daru nepareizi, tb ja par "pareizi" uzskatām nevis "citu cilvēku kacināšanu", bet "mēģinājumu dabūt no viņiem kaut kādu pašu uztverē jēgpilnu atbildi"), bet, no otras puses, normāli izkašķējāmies, lai jau paliek nākamībai.

I did it. Mar. 23rd, 2017 @ 09:27 am
[info]oblica
https://www.facebook.com/inga.damskalne/posts/1609673339062262?notif_t=like¬if_id=1490254019713885

Mar. 23rd, 2017 @ 07:17 am
[info]honeybee
Bet vispār šitais ir interesanti, nu par atbildības/tās trūkuma elementu

Par provi, ja dzejnieks saraksta kaut kādu huiņu, tad no viņa pēc tam sagaida, lai viņš nesaka "ai, pohuj, dzeja ir dzeja, tas ir darbs, vai es tur slavēju Staļinu vai Raivi Dzintaru, vai Klintoni, viens pīpis"
Protams, viņu neliks cietumā un netiesās pēc kaut kāda panta, bet tomēr, tomēr. Atbildības uzņemšanās, šī fakta apspriešana sabiedrībā, mēģinājums ap to kaut kā apcilpot, bet visu laiku zināt, ka tas tur ir (Ojārs Vācietis-komunisms spektrā, piemēram), ētiskā dimensija ir reāli svarīga

Basņā (droši vien nepatiesajā, bet basņas ir zīmīgas) "Majakovskis izdarīja pašnāvību, jo nespēja izturēt faktu, ka ir slavinājis padomju režīmu, kas taču ir tik slikti" Majakovska rīcība ir vērtējama kaut kur spektrā "nujā, drausmīgi kļūdījās cilvēks, un pats to saprata", nevis "wtf tirliņš, viņš taču nekādā veidā nav atbildīgs par to, kā viņa tekstus interpretē, tāpēc jau tā ir dzeja, ka to var interpretēt dažādi, nav jau uzreiz jādomā, ka viņš slavināja padomju režīmu, turklāt viņš taču nav vainīgs, ka tos pantus publicēja"
Turklāt, nu, nav jau tā, ka tā dzeja būtu izmantota, lai cilvēkus nogalinātu

(Protams, varētu pieņemt, ka Trū Zinātnieki ir Pārāk Cieti, lai vispār zinātu, kas ir dzeja vai to lasītu, kur nu vēl domātu par ētikas/literatūras attiecībām, un likumsakarīgi šo pretrunu nav pamanījuši)

par to zinātnes apolitiskuma neiespējamībuMar. 23rd, 2017 @ 06:41 am
[info]indulgence
Nesaprotu, kur etimologa pētījums par sarkano un melno skudru sadzīvošanu uz salas Amazones upes deltā kļūst politisks.
Tags:

Mar. 22nd, 2017 @ 11:27 pm
[info]krii
Kad es rīt modīšos, man uz naktsgaldiņa būs atkorķēts vīns un sagriezts siers.

Mar. 22nd, 2017 @ 09:29 pm
[info]honeybee
Sausais atlikums:
izrādās, ka "cietajās" zinātnēs vispār ir problēma ar domu "zinātne un ētika ir apspriežamas lietas", nu tb viņiem pat nav properlīga kursa par zinātnes ētiku, kur nu vēl "katrā kursā atgādinām par ētiku", kas man šķiet reāli mulsinoši => un attiecīgi arī nespēja jēgpilni diskutēt par zinātnes "sekām", jo "wtf, kādā sakarā zinātne ar ētiku, ko tu aiztiec manu zinātni, ar ko nekas, nekas nav saistīts!!!"
(kamdēļ zinātnes/politikas korelācijas ir vispār ārpus domājamām kategorijām)
(kamdēļ viss diskurss nāk no kaut kādām debīlām redditīgām "āāā, eiblisma karodziņi, āāā, sjw, āāā, ko tu gribi aizliegt, āāā, tūlīt pasaule ies bojā, jo zinātniekiem būs jādomā!, āāā, vienkājainā-melnādainā-lezbiete-ar-z" līnijām, kas, piedodiet, bet ir totāli garlaicīgas, jo nedomā vnk defoltā, ne viena, ne otra puse)

Well, ja nebūtu tik nogurdinoši, varētu papētīt antropoloģiski, bet āāā, tas "es visu zinu, jo STEM" un "vicinos ar karodziņiem, jo viss, kas ir ētika, ir SJW" ir tik bēdīks pasākums, ka labāk nemaz nepētīsim, jo daloj to visu
Un tā mēs nogalinājām potenciālās zināšanas, khhhh

Mar. 22nd, 2017 @ 12:00 pm
[info]ctulhu
Zinātne nav apolitiska, zinātne ir virspolitiska

vismaz saprātīgi uzbūvētā sabiedrībā.

Jo kas sanāk:

Ja zinātne nosaka politiku - tā ir konstruktīva un efektīva politika.
Ja politika nosaka zinātni - tā ir ierobežota zinātne, kas dod mazāk iespēju realizēt konstruktīvu un efektīvu politiku.

Mar. 22nd, 2017 @ 11:35 am
[info]bljanna
Sidrs bija garšīgs, sarunas dzirkstīgas, miegs īss, bet ciešs.

Mar. 22nd, 2017 @ 07:27 am
[info]honeybee
Šis ir smieklīgi (nu, pareizāk, būtu smieklīgi, ja nebūtu bēdīgi): ka cilvēki pieņem, ka "zinātne ir apolitiska", tb ja tu citē kaut kādus pētījumus, statistikas, korelācijas un turklāt vēl spried "ko varētu darīt, lai to uzlabotu", tas ir apolitiski, un tev nav nekādā veidā jāatskaitās par to, ko tu ar savu politiku gribi izdarīt (piemēram, kuras grupas tu gribētu diskriminēt, pamatojoties uz savu "diemžēl tas ir fakts").
Un tas ir nenormāli interesanti savā ziņā, kurā brīdī šitā ideja vispār uzradās? Visa pasaules vēsture tak kindof liecina par to, ka zinātne *nav* apolitiska, nekādā faking veidā, Openheimers nav izņēmums, Galtons nav izņēmums, Darvins arī nav izņēmums (un tie, kas interpretēja Darvinu pa savam, arī nav izņēmumi). Bet, teiksim, es, ja tā padomā, 36 gadus dzīvoju ar implicītu pārliecību, ka "statistika nav politika".
Tas ir apmēram tā, kā "māksla ir apolitiska", nu kādas glupības, protams, ka nav. (Šito es sapratu drusku agrāk, un tas nāca kā Totāls Pārsteigums pēc tam, kad visu bērnību biju lasījusi tādas grāmatiņas kā "Viscilvēcīgākais cilvēks".)

Ar ko es gan negribu teikt "beidziet taisīt savu politnekorekto zinātni/mākslu". Es gribu teikt tieši un tikai "taisot mākslu un/vai zinātni, nedirs bumbiņas, ka tas ir apolitiski, tas nozīmē tikai a) nedomāšanu par to, ko dari b) apzinātu mēģinājumu nolekt no atbildības".

Also es gribu teikt "jēziņ, es taču esmu bijis tāds idiots visu šo laiku".

Mar. 21st, 2017 @ 11:31 pm
[info]krii
Lai neitralizētu sārtvaidzības propagandu, kas tik veselīgi un pavasarīgi strāvo no jūsu ierakstiem, un atgrieztos dienišķajā grūtsirdībā & nīgrumā, noder mediķi no Ļeņingradas videoklipa:
https://www.youtube.com/watch?v=DgdP5U28jHc

Mar. 21st, 2017 @ 11:11 pm
[info]honeybee
- Mammu, kas ir anatēma?
- [paskaidro]
- Man likās, ka tam ir kaut kāds jocīgs vārds latviski, šļūpgene?
Tags:

Mar. 21st, 2017 @ 10:21 pm
[info]bozena
Šī diena nepavisam nebija izdevusies, un es jau ap pusdienas laiku sāku gribēt, lai tā beigtos, jo katrs otrais darba zvans un e-pasts idejiski sākās ar vārdiem "Mums ir problēma...", kas, kā zināms, nozīmē, ka man ir problēma. Es domāju, ka tas tikai tālabad, ka Mēness šodien Āzī, varbūt jāsaritinās un jāgaida, kamēr ieiet Jaunavā.
Jaunkundzei draudzene dzimšanas dienā uzdāvināja Diesel smaržas, kuras sākumā atgādināja ilgi meklētās Pitonsmaržas, un es jau nodomāju, cik neganti būtu atņemt bērnam smaržas, bet vēl stulbāk būtu, ja māte un meita dvestu vienādus aromus, tad par laimi burvība pazuda un līdzība beidzās.
Es gribu atpakaļ savas Trussardi Python!
Šodien viss, kas mani uztrauc, ir tāds piezemēts. Piedodiet.
Jūtiņa: nīgrs un dirselīgs
Akurāt skan: Pār kapiem laižas melni kraukļi

Mar. 21st, 2017 @ 10:36 pm
[info]honeybee
- Mammu, kas ir ķermenis?
- Nu, tās ir tavas kājas, galva, vēderiņš, viss...
- Mammu, man viss ķermenis ir izžuvis!
Tags:

Mar. 21st, 2017 @ 08:29 pm
[info]krii
Pirms daudziem, daudziem gadiem, manā jaunībā, kad Latvijā vēl neviens nerunāja un pat nenojauta par dženderiem, Cimdiņa vēl nebija aizbraukusi uz Oslo un Feministica Lettica nebija pat iecerēta, man gadījās nokļūt Viktjuka teātra izrādē "M.Butterfly".
Pat vēl šodien pārskrien šermuļi, atceroties Kurmangalijeva metamorfozes fināla tiesas ainā.
Viņš bija sieviete, un viņš bija vīrietis. Viņa seja un ķermenis plūstoši pārtapa no vienas hipostāzes otrā. Kā tajos zīmējumos, kur, atkarībā no rakursa, ieraugām vienu vai otru attēlu.
Gabaliņš ieraksta to diemžēl neataino pilnībā. https://www.youtube.com/watch?v=PG1UdHaevLg

Bet kopš tā laika es nekā nezinu nedz par sievišķo, nedz par vīrišķo.

Mar. 21st, 2017 @ 07:19 pm
[info]krii
mana empātijas trūkuma pamatā ir tas, ka esmu tikusi kaunināta par visu ko citu, nevis izskatu.

grieķi un viņu traģēdijasMar. 21st, 2017 @ 04:20 pm
[info]bljanna
Tagad uz Mēdeju būs jāiet otrreiz - Jāsonu paralēli Mihailam Troiņikam atveidos arī Andris Keišs.

Cita starpā es vakar redzēju Marinas Cvetajevas/Romāna Viktjuka "Fedra. Gara mistērija". Uh un ah. Tas ir pilnīgi cits teātris, nekā līdz šim biju pazinusi. Un tomēr - ne bez iebildēm. Manuprāt, Viktjuks ir iestudējumu pārsātinājis. Neliegšos, ka brīžiem man bija arī valodas barjera - grieķu mīts izteikts dzejā, brīžiem gandrīz izdziedot, bija izaicinoši, tomēr pārsātinājums radās ne no tā - izrāde no skatītāja paņem ļoti daudz. Kaut vai tīri tehniski - aktieri izspēlē savus varoņus nepārtrauktā sakāpinājumā - viņi kliedz, viņi "ārdās", viņi elš, bez atelpas, bez pieklusinājumiem, bez mitas - un man tas bija par daudz. Man vajag ievilkt elpu. Man vajag kaut sekundi klusuma, jā, arī izrādē-traģēdijā-erotikā-dejā.

atkal mēs sliktieMar. 20th, 2017 @ 09:00 pm
[info]ctulhu
Franck Thilliez "Pandemia"

krimināls trilleris


Sliktie, protams, ir transhumānisti. OK, viņi nav nosaukti par transhumānistiem, bet slikto midzenī ir krionēti cilvēki. Ļoti nemākulīgi aprakstīti gan.

Bet also tendence. D. Brauns, tagad šis.

Galvenais sliktais pirms nāves saka: ``Atnāks citi. Viņi atjaunos struktūras, līdzīgas kā šeit, kaut kur citur. Jaunās tehnoloģijas, mūsdienu sakaru līdzekļi apvieno un tuvina mūs. Jūs varat nonāvēt mūs, bet ne mūsu zināšanas un mūsu gribu``

Nuuuu vispār jāpiezīmē, ka viņam var piekrist.

Mar. 20th, 2017 @ 08:10 pm
[info]ezss
Mazbebiji, kamēr vēderā, pārtiek no ogļhidrātiem, pēc tam viņiem naski jāpārslēdzas uz taukiem bagāto mātes pienu. Tā kā šīm sīkbūtnēm ir īss gremošanas trakts un žults ar aizkuņģa dziedzeri, kas šķels lielāko daļu tauku pieaugušajiem, vēl nav tik aktīvi, maziem bērniem mutē un kuņģī arī izstrādājas taukus šķeļoši enzīmi.

K čemu ja? Ja jūsu gādībā ir zīdainis, iespējams ar tā siekalām var izņemt tauku pleķus.

Vieta 70 cilvēkiemMar. 20th, 2017 @ 04:04 pm
[info]bljanna
Dārgie cibiņi!

Ja jums nāk prātā vieta par saprātīgām cenām (vēlams muiža vai kas tikpat šarmants līdz ~ 2000 eur), kas varētu augustā beigās 23.08.-27.08. uzņemt nometni ar 70 pieaugušiem dalībniekiem, tai skaitā nodrošinot vismaz divas telpas (viena, kurā ietilpst šie 70 cilv.), otra, kurā ietilpst vismaz 35 cilvēki, neturiet sveci zem pūras.

Būšu pateicīga par ideju 'vētru'!

Dažādu iemeslu dēļ no sakontaktētajām vietām, mums NEder: Zaļenieku Zaļā muiža, Gārsenes muiža, Debesu bļoda, Ratnieki, Nītaures dzirnavas, Hotel Ezeri, Līcīši, Billes nams, Kazdangas saieta nams.
Tags:

Mar. 20th, 2017 @ 11:27 am
[info]kjiimikjis
Lasot rakstu par tādu tēmu kā "oxidative cleavage of 1,2-diketones", pieņēmu lēmumu, ka vārdu savienojums "oxidative cleavage" turpmāk tiks tulkots nevis kā "oksidatīvā šķelšana", bet "oksidatīvais dekoltē".

Citās ziņās, guļamistabu angliski var dēvēt arī par "relationshipyard".
Top of Page Powered by Sviesta Ciba