Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Mar. 27th, 2015 @ 09:49 am
[info]honeybee
No rīta biju Rīgas satiksmē, pretī džeks čalotājs, pie tam no tiem pozitīvajiem, kas runās par visu un jebko, izdiskutējām, kāds uzvārds manam vīram un cik daudz bērni ēd.
- Jums ceturtais bērns arī būs?
- Ēēēē, es nezinu.
- Jūs zinājāt, ka no sešiem bērniem arī jūsu vīram ir bezmaksas kartiņa? Jā, abiem diviem, gan jums, gan vīram!
- ...
- Jā, iespējas ir, vajag tik paņemt!

Attiecīgi šorīt visu rītu smaidu un ķiķinu.

Mar. 26th, 2015 @ 09:08 pm
[info]veelviens
Cilvēki, kas vēl meklē atbildes uz dzīves lielajiem jautājumiem, vienkārši nav redzējuši šo video.
Mūsu izcelšanās, nākotnes izredzes un augstākie mērķi un ideāli īsumā:

https://www.youtube.com/watch?v=L0Mqmab9nys
Jūtiņa: :D

Mar. 26th, 2018 @ 03:11 pm
[info]snorke
Nu tatad Barcelona- Diseldorfa - tas bijis acimredzot suicide pec pedejam liecibam

bet - kaa te bbc zurnalists piezimeja : es nevaru nosaukt par pasnavibu ricibu, kur 149 tiek panemti liidz

Mar. 26th, 2015 @ 03:38 pm
[info]observer
Kāpjot lidmašīnā, ieskatīties acīs pilotiem. Abiem.

Mar. 26th, 2015 @ 01:46 pm
[info]honeybee
Nu, un kā lai tagad te pastrādā, koa? :)
http://www.laligaba.lv/berni/ieva-melgalve

Mar. 26th, 2015 @ 11:54 am
[info]amatieris
Liekam jaunu bildi iekšā.

e-maximaMar. 26th, 2015 @ 08:59 am
[info]kihelkonna
liels bija mūsu prieks, kad e-maximas atnestajā maisā atradām ananāsu sulas paku. to es nebiju pasūtījusi. kad sula bija izdzerta, konstatēju, ka maisā trūkst viena cita dzēriena, un 6 auzu pārslu paku vietā ielikta tikai 1.

sūdzēties? skāde par apmēram 4 eiro.

Mar. 25th, 2015 @ 10:45 am
[info]honeybee
No rīta, vārdsakot, dungoju Rob Dougan (es vispār pēdējā laikā mostos ar Rob Dougan galvā).

Es: - She thinks that I was born yesterday...
T.: - Suddenly...

Mar. 25th, 2015 @ 08:04 am
[info]honeybee
I'd thought I'd buried Mother. No. Some of us cremate parents, not bury them, cremate them in our own fires, then sift and sieve the bits of bone to fine particles, down to dust. As we discard the dust, some of it settles on our arms, faces.

/Roberta Payne. Speaking To My Madness

Pēdējā darba dienaMar. 25th, 2015 @ 07:34 am
[info]oblica
pirms atvaļinājuma.

Piektdien agri no rīta izlidosim un pusdienas jau ēdīsim palmu ēnā, + 31 celsijos. Jess!

Bažas gan par izvēlēto viesnīcu (man tā vienmēr), varbūt vajadzēja ņemt kādu no jau zināmajām, bet - nu, kā būs, tā būs.
Gribu pirmo stāvu ar terasi, tik nevaru saprast - pie baseiniem un bērnu laukuma vai ar skatu uz jūru.

Aizvakar bija vienkārši sliktās pašsajūtas diena, vakar bija sliktā spiediena diena - 135/110!!! un vakara reibonis. Šodienu ceru pārdzīvot bez īpašiem traucējumiem. Un no stradiņiem vēl neviens nav zvanījis. Mostos joprojām laikā no 4-5. Vakar darbā biju 6.50, šorīt kaut kādos 6.20 un bez telefona. Jāsāk vienkārši dzert. (ar piektdienu, jo UAI).


Labrīt!

Dzīves stila meklējumosMar. 24th, 2015 @ 08:19 pm
[info]bljanna
Lūk, sapratu, ka Agnese Kleina gan prot dzīvot ar glanci un ka viņai ir ļoti izteikts dzīves stils. Nolēmu, ka man, meitenei no Mikrorajona, arī nevajadzētu samierināties ar savu bloku mājas un divsvītru treniņbikšu štampu un izkopt pašai savu dzīves stilu.

Izpētes sākuma procesā nedaudz nododos nozarei veltītās literatūras apskatam.
Piemēram, vietnē http://www.xango.lv , kas nodarbojas ar mūžīgā skaistuma eliksīru tirdzniecību, ir rakstīta stilīgas dzīves iesācējiem visai noderīga (un arī skarba) informācija - ar ko tad sākt, lai dzīve pārtaptu par dzīves stilu:

"pasaulē ir simtiem dzīves stilu, kas neatbilst stila jēdzienam. Reizēm ir stils, bet nav īstas dzīves, vai ir dzīve, bet bez stila izjūtas. Pirmais, ko iemāca XANGO, ir atziņa, ka dzīve un stils ir vienots veselums.
Dzīve nav saraksts ar to, ko mēs negribam darīt. Un stils nav tikai tādu cilvēku nevajadzīga iedoma, kuri var to atļauties. Dzīve ir laiks, lai mācītos, izzinātu un mīlētu. Stils ir īpašība, kas mūs atšķir no citiem, prieka sastāvdaļa, tas, kas sniedz īpašu baudījumu. Ar XANGO jūs iegūsiet ideālu dzīves un stila apvienojumu.
Mēs uzskatām, ka pirmdienas rītam jābūt tikpat gaidītam kā piektdienas vakaram....
"

Pameklējot vel mazliet, saprotu, ka pirmās vadlīnijas, lai mana dzīve pārtaptu par dzīvestilu, ir jālūko tādās vietnēs kā http://www.lilla.lv/, http://www.upene.lv/dzvesstils/ , noteikti neiztikt ari bez žurnāla Ir.Brīvdienas abonēšanas, regulāras pusdienošanas Trusis Kafē un Fonda "Viegli" albumiņa iegādes.

Dārgie cibiņi, kādi vēl obligāti priekšnoteikumi man būtu jāievēro, lai vismaz tik vien kā uzsāktu virzību uz ideālu dzīves un stila apvienojumu?

Papildjautājums: vai, attīstot savu unikālo dzīvesstilu, es drīkstēšu turpināt sportot parastās treniņbiksēs un t-kreklā, vai man obligāti būs jāiegādājas ZIB sporta kolekcijas apģērbs?
Akurāt skan: The Irish Rovers

Mar. 24th, 2015 @ 07:12 pm
[info]krii
Dzīvot bail, bet ļoti gribas.

diktafons neredziigam?Mar. 24th, 2015 @ 06:51 pm
[info]kihelkonna
jautaajums. Radinieks kluvis loti vaajredziigs. Nu taa, ka gandriiz tikai gaismu redz. Cilveeku laikam parastos apstaaklos neredz. Vins turpina aktiivi straadaat, sacerot juridiskus dokumentus kopaa ar savu deelu. Nodiktee rakstaamo, palludz nolasiit un taa taalaak.

Darbam vinam vajadziigs diktafons. Lai vareetu ierunaat tekstus, tad tos klausiities, labot un papildinaat.

Un neko taadu neatrodam. Vajag taadu ieriici, ko var darbinaat laagaa neredzot. Plansetdatoraa - ja arii skanas ierakstiisanas programmas piedaavaa lielu koshu record pogu, ko pacensoties var ieraudziit, tad taalaak ieraksta pabeigsana, saglabaasana un it iipasi atskanosana ir kaut kas ar loti siikiem burtiem.

Veco laiku diktafoni un kasesu magnetafoni - nu arii kaut kaa ne taa. pa maajaam atrastie aparaati neder.

Nav kaut kaadi musdieniigi aparaati, kurus var darbinaat neredzot, tikai uz tausti. Ierakstiit, pagriezt atpakal, noklausiities, runaat taalaak? Summa nav svariiga, uzneemums apmaksaa.

:)

Agnessssiiiiigaaaaas modes vēsmasMar. 24th, 2015 @ 06:57 pm
[info]bljanna
Jūs zināt, kas ir Agnese Kleina? Es nupat uzzināju, ka tā ir sieviete, kas sevi sauc par vizuālo žurnālisti, jo viņai ir modes blogs !!! un viņai ir plānotājs . Vēl mazliet un viņa būs arī vizuālais antropologs.
Bet es uzzināju arī to, ka šī sieviete ir modes dāma, stila ikona, dīva - un tas viss tādēļ, ka viņa uz galvas nēsā mikipeles, puķes, bumbuļus, lākturus, burciņas un vēl sazin ko , kas cilvēkiem ļoti patīk.

Vienradži auļoMar. 24th, 2015 @ 03:34 pm
[info]ezss
Prokrastinējot es mēdzu lasīt e-klasi. Nesen tajā bija sastopams raksts par to, ka mūsu devītklasniekiem ir slikti rezultāti dabaszinību diagnoscējošā darbā.
Te ir tas darbs. VISCs ir solījis sniegt komentārus par rezultātiem aprīlī, tādēļ par tiem nerunāšu, bet es palasīju arī raksta komentārus.
E-klases raksta komentāros, protams, pārsvarā šitstorms par to, cik briesmīgs ir bijis šis darbs un kādēļ rezultāti ir tik slikti. Lietas, kuras es šajā komentāru jūrā pamanīju, cilvēki sūdzas, ka darbs ir bijis pārlieku sarežģīts, pārāk daudz burtu. Nu, pieņemot, ka Latvijā ir obligāta deviņu klašu izglītība, man būtu ļoti skumji, ja vidēji astoņi līdz deviņi teikumi lapā ir par daudz, lai cilvēki, kas ir atzīti par rīcīb un lemtspējīgiem, tos spētu izlasīt un saprast.
Tāpat komentāros dominē paziņojumi, tas darbs nav uz atzīmi, bet ir kaut kādi procenti, neviens tak necentīsies procentu dēļ. Vai arī "mēs taču pirms tam neatkārtojām visu trīs gadu vielu, kurš tad to var atcerēties!" Bet darbs taču ir diagnosticējošs - domāts, lai parādītu skolēnu vispārējo zināšanu līmeni, nevis spēju sagrābāties pirms eksāmena. Tas būtu tāpat kā zvērinātam kolas triepējam neēst cukuru nedēļu pirms asins analīzēm, lai, nedod Dievs, cukura līmenis nav paaugstināts.

Meh.

Ļaļačku skoliņas turpina uzņemšanuMar. 24th, 2015 @ 03:43 pm
[info]barbala
Brīnumu uzracēja [info]vedjmah pienesa pelnītu atbildi nomācošajai, novecojošajai un paši zināt, Dievietēm nekam nederīgajai formālajai izglītībai.

Tad nu dūjas, vaskojiet spārnus uz Kā būt Laimīgai Attiecībās skoliņu,
bet pirms tam iegaumējiet zelta likumiņu no treneres* Sarmītes – "Būtu labi, ja sieviete savu vīrieti, tad kad viņš ierodas mājās vienmēr sagaidītu atliekot iesāktos darbiņus, vai emocijas, kuras nesaistās ar to, ka Viņš ir mājās.
( Dziļāk nestāstīšu, jo ir klāt daudz un dažādas nianses)".
.

*vārdiņš trenerītis ir jaunais radošums un vecais koučs.

Man ausīs sapūta smiltis no ziemas sālījumaMar. 23rd, 2015 @ 08:45 pm
[info]ezss
Nez kādēļ kaķa paika vienmēr beidzas sliktu laikapstākļu dienā, un tad tu ej uz to attālo zooveikalu, kur pārdod tava izlepušā kaķa pārtiku, lietus un vējš sitas sejā, un domā, tak nenovērtēs viņš šito ziedošanos, nenovērtēs!

Mar. 23rd, 2015 @ 11:41 am
[info]krii
Māra Ārgaļa pēcnāves izstāde Rīgas Mākslas telpā ir vērienīga un iespaidīga, piedodiet šo banālo un neko neizsakošo raksturojumu. Es tik tiešām gribu ieteikt to apmeklēt, tas noteikti būs piecu eiro biļetes vērts (studentiem - 2,50, topošajiem un esošajiem māksliniekiem - bez maksas). Ir jārēķinās ar vairāk nekā stundu laika, un ja esat apzinīgā vecumā piedzīvojuši 70., 80. un 90. gadus, jūs tos piedzīvosit vēlreiz.

Mar. 23rd, 2015 @ 10:33 am
[info]veed_logs
Šodien gribu tēju. Vieglu un bez cukura. Nedaudz. Varētu mazliet bērzu sulas. Neesmu vēl atkopies no sestdienas Bārgājiena. Ne fiziski, ne garīgi. Jūtu, ka mans nākamais Bārgājiens būs ar tēju un bez aklohola un tādā diennakts laikā, kad ir maz tautas un ārā gaišs. Un varbūt arī ar maz pieturas punktiem.

Principā pēc visiem standartiem pasākums bija ļoti izdevies. Mums bija viss - plašs un interesants kontrolpunktu skaits, gaumīgi dzērieni, pieturēšanās pie plāna un neizbēgamās kontrolētās novirzes no plāna. Satikti ļoti sen neredzēti draugi, un vienkārši draugi, arī nejauši izvēlēti draugi, kas cienā ar dziriņu. Neagresīvas sarunas ar krieviem, īsts nēģera sveiciens no īsta nēģera, (ne)spēka paraugdemonstrējumi un konfliktsituācija ar bāra apsargu, kaut kādas svešas meitenes, skaļa dziedāšana sabiedriskajā transportā, ēšana pēc pusnakts, dejas diskobārā. Un arī mazi pārrāvumi filmā. Noteikti aizmirsu vēl kaut ko būtisku. Jā, šņabi gan beigās nevajadzēja, tas bija pilnīgi lieki. Saki šņabim - nē!

Trakākais ir tas, ka man pēc visa šī ir milzu morālās paģiras. Nezinu, kāpēc. Laikam es sev ļoti nepatīku, kad esmu sadzēries, vai arī principā man nepatīk tie dzērāji, kuru skaitā es sevi iesviežu šāda pasākuma laikā. Varbūt savas veselības žēl, nezinu. Šādas pārdomas pēdējā laikā mani pavada pēc katra šāda pasākuma, lai gan kaut kas tāds notiek labi, ja dažas reizes gadā, parasti retāk.

Virkne dažādu iespaidu. Rīga ir izmainījusies, nevar nepamanīt, ka ir uzradušies ļoti gaumīgi alus bāri ar interesantu alus izvēli. Nav vairs kā agrāk, kad bāra izmaksu līmeni mērīja pēc Aldara Zelta alus cenas, jo to tirgoja visur, tagad Aldaris vēl ir jāpameklē. Labietis ir dikti gaumīgs, patika. Skyline bārs ir interesants, tādā nozīmē, ka pat varbūt dīvains, tīri dēļ publikas, ja kas, labākais skats uz pilsētu tajā iestādījumā ir no atejas loga (vīriešu!). Ļeņingradā pamaz vietas, bet jaukas flīzes. Alus Celle pārteidz ar vājprātīgi lielu dzērienu izvēli.

Sausā statistikas atskaite: apmeklēto bāru skaits - 7. Varbūt arī labi, ka tā.

Mar. 23rd, 2015 @ 08:34 am
[info]honeybee
Klau, brīnišķīgā friendliste, vai jūs varēu izstāstīt, kāds ir naratīvs par atšķirību starp guilt un shame, nu tb kāpēc vainas apziņa un kauns tik bieži parādās pārī, vienlaikus uzsvērti nošķirot vienu no otra? (Man, piemēram, kauns un vainas apziņa gandrīz nekad neiet pārī - nu tb es varu drīz vienu pēc otra izdarīt glupību, par ko man ir kauns un glupību, par ko es jūtos vainīga, bet tas ir tāpēc, ka es esmu riktīgi veikla; praktiski nekad tā nav viena un tā pati glupība; parasti lietas, par kurām es jūtos vainīga, un lietas, par kurām man ir kauns, ir ļoti dažādas - un reizēm kaunināšana izrubī vainas apziņu.)
Vārdu sakot, man ir sajūta, ka eksistē kaut kāda teorija/koncepcija/grāmata, kas skata šo abu fenomenu mijiedarbību, atšķirības, līdzīgo/atšķirīgo izcelsmi un attīstību, un es to esmu palaidusi garām. So, vai kaut kas tāds pieejams, vai arī šitais ir kaut kas tik acīmredzams, ka neviens par to nerunā?

/nu tb es gribu zināt, vai ir kāda grāmata, kas saucas tipa "The Guilt and Shame in Catholic Culture" vai "Shame as a Social Replacement for Guilt", vārdsakot, kaut kas, kas šito lietu ir pētījis dziļāk un es neesmu lasījusi (un tagad man būtu jānokaunas par to, ka neesmu lasījusi un pat nezinu, kas tas tāds varētu būt :D)

mūžīgais ētera vilinājums?Mar. 22nd, 2015 @ 09:07 pm
[info]barbala
Klausījos LR3 un te pēkšņi- Ainara Mielava šovprogramma ar delfīnu svilpēm fonā. Še nu bija, "gribu lai neviens fonā nerunā, uzlikšu ka LR3."

saulesp 2Mar. 22nd, 2015 @ 08:05 pm
[info]kihelkonna


http://cenovis.com.au/make-your-own-sundial/

saulespulkstenisMar. 22nd, 2015 @ 07:31 pm
[info]kihelkonna
šis varētu būt mūsu nākamā mēneša projekts: saulespulkstenis! uz palodzes!http://lucysspaceblog.blogspot.com/
http://analyzer.depaul.edu/paperplate/Portable%20Sundial%20IV.htm
http://www.olgapanades.com/blog/cardboard-sundial/
http://www.wikihow.com/Make-a-Sundial
http://www.liverpoolmuseums.org.uk/kids/games-quizzes/sun/something_to_do.html

ja nesanāks, tad nāksies taisīt telefonu no bundžām.
Tags:

Mar. 22nd, 2015 @ 06:37 pm
[info]honeybee
"When Narcissus was born his mother, Liriope, took him to the blind seer Tiresias and asked him for a prophecy: "will he have a long life?"
Before Tiresias became a prophet he had spent seven confusing years as a woman, and made two important discoveries about women. First, that women get more pleasure from love making than men. When he told this discovery to Hera and Zeus, Hera, in a rage, struck him blind, which lead to his second discovery: not all women want to hear this.
Zeus tried to make up for his blindness by giving him the power to know the future.
So Tiresias gave Liriope his cryptic prophecy:
"He'll have a long life as long as he never knows himself."
tl;dr )

Nekas īpašsMar. 21st, 2015 @ 03:16 pm
[info]oblica
Godīgi sakot, ar vienu kāju jau esmu atvaļinājumā.
Negribas vairāk galīgi neko un nemaz, tikai to vienīgo - lai ātrāk pienāk ceturtdienas vakars.

Vispār tāda laba nedēļas nogale -
darbos lielā mērā kaut kādi posmi noslēgušies, atlicis tikai galiņš,
veselībā - gaidu zvanu otrdien un arī tikai galiņš (cerēsim, ka ne mans, jo tas, kas mani nenormāli uztrauc ir nejaušība un cilvēciskais faktors operācijas sakarā)
Un ceturtdien man izrāva to zobu. Ideāli. Puspiecos bija pieraksts, piecos piecpadsmit es biju jau mājās.

Ar gulēšanu gan joprojām nav labi, bet tur nu neko pagaidām ar savu dižo gara spēku mainīt nevaru.

B šodien sacensības - kopš 9 jau prom. Nesaprotu, ko tur tik ilgi sacensties - izkaujās un pa mājām. Visi suši sakaltīs.

psihopāts vai narciss?Mar. 20th, 2015 @ 03:38 pm
[info]barbala
Aptumsuma diena šķiet gluži piemērota, lai veiktu kādu paštestu, piemēram Self-Assessment on Psychopathy /Narcissistic Personality Disorder . Par veselību!

Mar. 20th, 2015 @ 12:53 pm
[info]honeybee
- Ā, un es vienai meitenei teicu, lai atsūta tev savu CV. Viņa gan tagad ir BKA...
- Baltijas komunikāciju aģentūrā?
- Nē, bērna kopšanas atvaļinājumā.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba