Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

mecJul. 28th, 2014 @ 11:25 am
[info]kihelkonna
aizvakara medus sviešanā tika ievākti 94 litri medus.
kādam nevajag medu?
(ap 100 siena ruļļiem nepiedāvāšu.)

detaļas )

Jul. 28th, 2014 @ 09:42 am
[info]celies
aizdomājos par cēlām lietām unnetikai )

Jul. 28th, 2014 @ 08:23 am
[info]indulgence
Lasot tādas ziņas kā "Исламисты приказали сделать обрезание всем женщинам Ирака", man (gan jau, ka citiem nē) neizbēgami rodas jautājums: cik gan ļoti no autoritārā režīma atbrīvotie irākieši šobrīd ir pateicīgi Rietumiem par šo faktu.
Tags:

Ķīna, 1971Jul. 27th, 2014 @ 08:39 pm
[info]indulgence


"Strādnieku šķira - Ļina Bjao un Konfūcija kritikas avangards!"


1971. gadā Ķīnas komunistiskās partijas kongresā viens no svarīgākajiem jautājumiem bija Konfūcija ideju kritika. Štrunts par to, kā un kāpēc tas notika. Man pašam šķiet interesants viens aspekts: es gluži vienkārši nespēju iedomāties, ka kādas Rietumu valsts vadošā partija savā kongresā vai parlaments savā sesijā, ar putām uz lūpām apspriestu, teiksim, Okamas Viljama vai Akvīnas Toma koncepciju neatbilstību valsts konstitūcijas preambulai. Tā Ķīna tomēr ir pavisam cita pasaule.
Tags:

uz brīdi izlīdis no mežiemJul. 27th, 2014 @ 07:46 pm
[info]indulgence
Mīļo dienasgrāmat', jāazīmē, ka nu jau pāris nedēļas jūtos absolūti laimīgs. Ne tā po žizņi - tā tikai pēdējos 2 gadus, kad ne par ko neīdu, viss šķiet šokolāde, - bet tā tieši gadalaiku sajūtās. Beidzot vasara ir vasara, nevis rudens prelūdija, un beidzot var cilvēks pilnvērtīgi lasīt Sanimelu, Mana ģimene un citi zvēri, 100 vientulības gadus u.c. klasiku - izjust to līdz muguras smadzenēm. Jo ja jūti tikai skandināvus ar viņu sniega un slapjdraņķa sajūtām, tad ļoti daudz kas no pasaules paliek nesaprasts un neizjusts. Bet nu beidzot sajutu, kas ir siesta. Galvenais ir neveikt straujas kustības. Un nolēmu: vecumdienās emigrēju uz Portugāli.
Tags:

Jul. 27th, 2014 @ 05:31 pm
[info]krii
Vienu brīdi šķita, ka māsas Brontē gatavas paust viņām neraksturīgas atziņas:
1) pietiek rīt;
2) ārā ir karsti.
Tomēr tas ir bijis tikai mirkļa vājums. Pēc dzīvoklī pavadītas stundas man atkal tiek brēkts par to, ka vajag piepildīt bļodiņas un pēc tam izlaist kaķīšus pasildīties.

Jul. 27th, 2014 @ 02:20 pm
[info]krii
Vasaras krāšņums ir tik ļoti juteklisks, visa tā mutuļojošā fertilitāte ar kukaiņiem un kukainīšiem, putnu bērniem, vienlaicīgo ziedēšanu un augļu ienākšanos, sajūtu intensitāte, kad nevar saprast, kas īsti dominē - vizuālais, audiālais, taktilais? Vienvienīga libidāla ārdīšanās, gluži uz pornogrāfijas robežas, ij ne salīdzināt ar pavasara juvenīlo aseksualitāti.

Diena parastāJul. 27th, 2014 @ 01:54 pm
[info]observer
Vakar bija sanācis, ka uz savu rūrālo nostūrīti nokļūt bija šādi tādi ierobežojumi. Attiecīgi prasījās pēc būtiskas kompensācijas, ka nevar visu dienu mērcēties saldūdenī. Kompensācijā sanāca sālsūdens.

Esmu jau mēreni pavecs nūģis, attiecīgi, skeptiķis par mūsu teritorijas atpūtas (un ne tikai) nozares infrastruktūras kapacitātes spējām pīķu brīžos, tādēļ līdz pēcpusdienai tika kaldināts Plāns. Apšuciems (siltais ūdens esot ielaists īpaši kurzemes līča rajonā). Maršruts pa Liepājas šoseju līdz Kalnciemam (sargies, dēliņ, Jūrmalas un jaunā viļņa!), tad Smārde, Klap-kalnciems un tad jau pēc apstākļiem. Līdzi divi ķekari banānu un pāris l krāna ūdens (sargies piejūras veikaliņu/tirgotavu/krodziņu!). Lūk, ap 16.30 Klapkalnciemā varēja noparkoties, savu 3min gājienā līdz jūrai, tad arī pievienojāmies tiem simtiem tūkstošu domubiedru, kas atzina šo par labi pavadītu laiku. Šis notikums ir pieminēšanas vērts dēļ to ūden. diez vai jelkad iepriekš ko tādu ir gadījiēs sajust, piemēram, Horvātijā pērn jūlijā bija stipri pavēss, salīdzinājumā.

Un tad vēl vakara treniņpusmaratons, ar finišu apmēram pl. 0:30.

šis gan druku besīJul. 27th, 2014 @ 10:19 am
[info]sursurs
Es brīžam nenormāli labi jūtu visādas smaržas - pat visniecīgākajā koncentrācijā. Traucē bīčā, ka citi sagāž tos aizsargkrēmus un tad tā smarža iet pa pus-pludmali, traucē, ka smēķē, utt, Traucē liftā, ja kāds iekāpis sasmaržojies vai pēc smēķēšanas, utt. Braucu naktī mājās no bīča un ošņājos pa ceļam - TIK daudz dažādu, interesantu smaržu.. :)
BET - es nejūtu gāzes smaku. Vnk nejūtu. Tb sajūtu TIKAI tad, kad gāzes koncentrācija vairs nav tā mazākā.. Varu mierīgi atgriezt gāzi, ķip iekurt (ir bijis, ka nodziest vai neiekuras), sēdēt blakus virtuvē uz pilnu katušku atgrieztai gāzei un nejust neko. Tikai pēc daudz minūtēm atčuhnoties, ka sen jau kkam vajadzēja vārīties, bet nevārās. Un tikai tad pamanīt (plus nav vēl teikts, ka arī tad to gāzi sajutīšu).
Vecumdienām man elektrisko plīti, pls - citādi es uzlaidīšu kādu māju gaisā..
Tags:

Jul. 27th, 2014 @ 08:28 am
[info]krii
Šarlote ielēca pa logu, nesdama zobos beigtu putnu (šķiet, čurksti), nosvieda to uz grīdas, blakus svariem un devās atkal ārā.

Jul. 27th, 2014 @ 08:24 am
[info]celies
mošanās 6šos
šaušanas sac. līdz 15tiem.
Miedziņš līdz 17:20
Skriešana 29km līdz 00:00.
Labrīt, jādodas uz karatē. Rupjmaize manā mutē.
Pēc stundas kāju kulstīšanas, kuras laika jau palika grūti nāca glābējzvans un 1.x pametu treniņu.
Te laukos jaunieši mācīti šaut, pagaidām šā tā. Nopeldos, kāds atbrauc piešaut. Viss notiek, labi.
nu bet meitenes... vajag, gribās :)

tad atlaižos mazliet, paēdu un uz pilsētu, te gan pasākts apmēram nekas.
Klausos Zadornovu https://www.youtube.com/watch?v=1kiCwk9BsLc
un tiesāju 3 saldējumus. A negribot. Sazinamies ar viņu pa sms aiz sienas esot. /stulbi, smieklīgi.

upsaaJul. 26th, 2014 @ 08:42 pm
[info]pikaczu
Atnaacu uz dziedaaszanas meistarklasi, bet te visi dejo. Tagad niigri dzeru.

Jul. 25th, 2014 @ 05:41 pm
[info]krii
Nejauši uzskrēju interneta dzīlēs kādam kristīga puisēna veidotam evaņģelizācijas klipiņam un ārkārtīgi saskumu. Bērniem taču skolā nemāca tādas muļķības kā tās, ar kurām viņš neveiksmīgi mēģina manipulēt. Kā ir iespējams, ka 21.gadsimta jaunieša priekšstati par dabaszinātnēm ir tik nožēlojami? Kā iespējams tik īsā brīdī izvērst tik daudz aplami veidotu slēdzienu?
Šajā gadījumā nav nozīmīga viņa piederība kristietībai - es zinu, ka kritiski domājoši un intelektuāli kristieši ne tikai ir iespējami, bet arī pastāv.:)
Mani šausmina tas, ka šajā bezdomu galviņā kristietības vietā varētu būt iedēstīta arī jebkura cita ideoloģija, tai skaitā apkārtējiem daudz bīstamāka.

Citās ziņās:Jul. 25th, 2014 @ 04:20 pm
[info]bljanna
viedie prāti ir izveidojuši sarakstu ar paradumiem, kas nogalinot sievišķību.

Dārgie cibiņi, man liekas, man vispār vairs nav cerību!
/Aiziet iekrist smagā depresņikā. /
Akurāt skan: PND - Ei, Tu, skaistā meitene
Tags:

Vai nav īsteni skaistuļi?Jul. 25th, 2014 @ 04:08 pm
[info]bljanna
Desmitiem žiguļu dodas braucienā pa Latviju.

Mūsu saimes vecais Indrāns arī vēl joprojām brauc ar žiguli - gandrīz Jāņu nakts krāsā. Tie, kas braukuši ar žigulēnu, noteikti zina, ka maķenīt jāpiešaujas - nu, kaut vai tam, ka stūre griežas ellīgi smagi (it sevišķi, ja tāda īsas, strupas roķeles kā man). Tas jums nav nekāds "ārzemju" produkts.

Lūk, es nelietīgi cierēju, ka Indrānu žigulēns kādreiz varētu nonākt manā īpašumā :) Man liekas, ka man ļoti tāds piedienētu.
Akurāt skan: Emīls Dārziņš - Melanholiskais valsis

Jul. 25th, 2014 @ 03:51 pm
[info]celies
Trīs saldējumi. Pluss 900 grami.
avenes, nātres,
skriešana, teniss
dīķis.
divreiz Liepāja izbraukāta
#joesvaru

StārtapiJul. 25th, 2014 @ 11:27 am
[info]veed_logs
Stārtapi. Stār-tapi? Stāvie tārpi? Nē... tu vienkārši esi neizglītots un neinformēts, stārtapi ir stārtapi. Zini, kas stārtapiem visvairāk traucē? Nodokļu politika tā ir, kas visvairāk traucē stārtapiem! Topi izglītots, muļķi:

http://www.delfi.lv/bizness/uznemumi/startapiem-visvairak-trauce-nodoklu-politika-parliecinata-it-jaunuznemeja.d?id=44768086

Jul. 25th, 2014 @ 10:45 am
[info]honeybee
Atšķirībā no LaLiGaBas, kur točna pārsteigumu nebija, Baltvilka balva gan ir pārsteigums, nu tāds "wtf why" tipa pārsteigums.

Nēnu protams Rungulis visnotaļ varētu dabūt balvu, teiksim, "re(uz)konstruēsim Latvijas vēsturi" vai "parausim uz nostaļģiju" vai da kaut vai "izliksimies, ka rakstām bērniem, bet patiesībā rakstīsim vectētiņiem" konkursā, bet kā bērnu grāmata Lapsu kalniņa mīklas nekādā veidā nav labāka par, teiksim, mazo Mulu. (Un mazā Mula ir tieši tikpat svarīgi-inovatīva LV bērnu grāmatu pasaulē, ja ne vēl vairāk; nu katrā ziņā tā iekrīt kategorijā "ja manā bērnībā būtu bijusi šī grāmata, es būtu labāks cilvēks", nevis Lapsu kalniņa aizņemtajā "manā bērnībā bija šādas grāmatas, un paskatieties, kas no manis sanāca".)

Jul. 25th, 2014 @ 10:49 am
[info]kaukau
say yes. jā! visiem pusnakts piedāvājumiem braukt peldēties; seriālu var pabeigt skatīties arī pēc tam! sen nebija gulēts uz ūdens un blenzts nakts zvaigžņotās debesīs.... :)

Jul. 24th, 2014 @ 10:21 pm
[info]krii
Ir labi un negribas iet gulēt. Bet, ja es neiešu gulēt, es rīt nevarēšu piecelties pietiekami agri, lai skrietu.

Jul. 24th, 2014 @ 09:14 pm
[info]krii
Ja čatnijam ir tiesības garšot kā piparainai zaptei ar visādām garšvielām, tad es to esmu pagatavojusi.

dzīvesziņaJul. 24th, 2014 @ 08:22 pm
[info]ezss
Dekāns mums kādreiz stāstīja, ka kārtīgam studentam vienmēr ir līdzi ieskaišu grāmatiņa un karote, ja nu paraksta vai iedod ēst. Tikko atcerējos šo prātulu, izvilku no somas karoti un apmierināti urkšķot izēdu saldējumu, kas bija iesprūdis plastmasas micītē (jo mazos saldējumus pērk tikai nīkuļi)

tradīcijasJul. 24th, 2014 @ 09:13 am
[info]indulgence


Vīne, 1933.

par diētolōģijuJul. 24th, 2014 @ 07:16 am
[info]indulgence
Tags:

Jul. 24th, 2014 @ 03:50 am
[info]celies
atgādinājums sev pašam: pašam )

Jul. 23rd, 2014 @ 11:05 pm
[info]honeybee
Nopirku prezervatīvus, profesionālā kretīnisma dēļ paskatījos copy uz aizmugures vāciņa, a tur - "The next generation" in condoms.

vertically challengedJul. 23rd, 2014 @ 05:28 pm
[info]bozena
Tā kā es neesmu neko gara (nu, patiesībā, es esmu īsa, ļoti īsa), daži veikalu augšājos plauktos nelietīgi uzliktie produkti un preces man nav pieejami (un ne tikai man, bet lielai daļai Dižās Ķīnas Tautas meitu un dēlu!), ja. Un, ja nu es gribu tieši to alu vai tualetes papīru, vai zeķbikses (indīgi piezīmēšu, ka veikalā Prizma 6. numuri joprojām apakšā, bet 1. un 2. pašā augšā), man nākas atrast kādu garāku personāžu, kas man izpalīdz. Lūdzu, vai jūs nepalīdzētu dabūt man to un to? Vai, paldies!
Vienreizi, sen, toreizējā Marijas ielas Neldā, apsargs nocēla manām ballītes vajadzībām no augšējā plaukta veselus 6 alus. Sirsnīgi pateicos. Es būtu bijusi vēl paticīgāka, ja apsarga kungs būtu man pajautājis, kāda suņa pēc man vajadzīgi 6 bezalkoholiskie (!) ali.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba