Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

mežonīgais kapitālisms lvOct. 25th, 2014 @ 08:24 pm
[info]kihelkonna
aiz gara laika kašķējos, bet patiesībā man šitais nesāp un īpaši neuztrauc  )

atliec cik gribi, taa pat reiz pienaaksOct. 25th, 2014 @ 07:06 pm
[info]pikaczu
Dreegnais rudens ar riiszanu, skumjaam un niknu psoreaazes saasinaajumu ir klaat. Gulju pa 8h un nevaru atguleeties. Esmu tikusi valjaa no diviem kupriem (agstskolas un mgr rakstiiszanas), bet taa pat nevaru iztaisnot muguru un ievilkt elpu. Man atkal nekam nepietiek laika. Uztaisiiju asinsanaliizes, viss normaa, taatad nespeeks no tarakaaniem. Kaut kaa taa bateriju laadeeszana nesokas. Esmu kaa veca ieriice, kad ir kaads dziivesprieka sztepselis, tad darbojos, kad nav - uzreiz nodziestu.

1917. gada 30. maijs, otrdienaOct. 25th, 2014 @ 09:29 am
[info]kira_alendorfa
Māmiņa vēl joprojām ņemas ar kalpotājiem. Iespējams, ka ja mums būtu virtuvene, mēs jau būtu Ņežinā. Pie mums gan dzīvo virtuvene Paša, taču viņa visu laiku runā, ka iešot prom, tāpēc māmiņa katru rītu brauc uz kantori. Vakar māmiņa pieņēma [darbā] virtuveni; tā bija norādījusi tālruņa numuru atsauksmēm; māmiņa uzreiz piezvanīja, bet tur saka, ka tāda virtuvene Nataša pie viņiem nekad nav strādājusi; tad māmiņa pateica virtuvenei, ka nevar viņu pieņemt [darbā]. Šodien māmiņa pieņēma [darbā] citu; viņai jāierodas septiņos vakarā; dzīvos pie mums kopā ar savu septiņgadīgo dēlu. Arī istabenes mums nav: to aizvieto palīgauklīte Fima.
Vakar piezvanīja m-me Rozanova un stāstīja, ka Judino platformā* ir pansija, māmiņa ar mazajiem vēlas padzīvot pansijā.
Tā kā, iespējams, uz Ņežinu mēs brauksim nākamnedēļ. Dienasgrāmatu, acīmredzot, turpināšu rakstīt jau Ņežinā.

* Mūsdienās Perhuškovas platforma pilsētas Odincovas rajonā – Платформа Перхушково (Одинцовский район).

Oct. 24th, 2014 @ 07:17 pm
[info]celies
rīt kalni.
pa nedēļu jau paspēja par sevi atgādināt ceļi, ka viņi tādi ir. Un vēl kaut kas, aizmirsu jau.

vakarnakt... kaut kas pagriezās. es nezinu kādās enerģijās, bet bija šift.
daudz, skaidru atbilžu nav. Drīzāk uz labu, nekā sliktu, tik vien var teikt. Cik lielā mērā personīgi grūti teikt. Liekas, ka vairāk vispārīgi. [kgan kas to lai zina] stc arī cilvēki šodien bija drusku savādāki.
Kaut kāda attiecību enerģija. kaut kas atbrīvojošs. vecas, neproduktīvas saites dzēšošs.

2014.10.24.Oct. 24th, 2014 @ 02:31 pm
[info]walkire
Es nojautu, ka kādreiz rādīsies vēlme atgriezties. Pavisam drīz patīrīšu draugi listi, jo saprotu, ka daudzus, patiesībā, nemaz vairs nelasu. Es nezinu, vai veca palieku, vai man beidzot pārādās emocionālās sievietes dzimumpazīmes, bet es gribu rakstīt par attiecībām, kosmētiku, karjeras plāniem, iepirkumiem, atlaidēm un citām lietām, kas agrāk nelikās burtu savirknējumu vērtas. Un, oh, man ir tik daudz, ko teikt...

газета Megapolis-Express от 8 апреля 1992 года (№15, стр. 19)Oct. 24th, 2014 @ 12:00 pm
[info]indulgence

kad nebija ne mobilo tālruņu, na aifōnuOct. 24th, 2014 @ 11:03 am
[info]indulgence

pēcvēlēšanu gaisotnēOct. 24th, 2014 @ 10:59 am
[info]indulgence
Par t.s. "saskaņiešu" apkarošanu* atradu analogu citātu:
«Как-то, несколько недель тому назад, в самый разгар большевистской власти мою прислугу посетил ее брат, матрос, конечно, социалист до мозга костей. Все зло, как и полагается, он видел в буржуях, причем под буржуями разумелись все, кроме матросов, солдат. Когда ему заметили, что едва ли вы сможете обойтись без буржуев, например появится холера, что вы станете делать без докторов? – он торжественно ответил, что все это пустяки. «Ведь это уже давно известно, что холеру напускают сами доктора».
Иван Павлов. «О русском уме» 1918

-----------
* Šai gadījumā mani neinteresē šis politiskais grupējums, par kuru man nav ne mazāko ilūziju, bet gan pretējās puses argumentācija, to apkarojot. Tb ļaužu argumentācija karojošajā paradigmā "mēs/viņi" joprojām dzīva.

Ziemassvētki tuvojasOct. 24th, 2014 @ 10:57 am
[info]indulgence
Visiem īstenajiem tautas tikumības un tīrības sargātājiem iesaku patiesi gaumīgu Ziemassvētku dāvanu.

pamanīju pie [info]unpy
Tags:

Oct. 24th, 2014 @ 08:50 am
[info]kaukau
es jau tagad zinu, ka svētdienas vakarā man vajadzēs vēl vienu dienu, kad atpūsties siltumā. sēdēt mājās pidžamā un dzert kakao, ieritināties azotē zem segas, nevis vienai guļammaisā nekurienes vidū. bet laikam jau reizēm vajag gan to, gan to.

Oct. 23rd, 2014 @ 11:39 pm
[info]kaukau
ja šodiena iesākās baigi labi, ar reālu apsveikumu, ko sazīmēja (un pantiņu sadzejoja) abi divatā, sarkanbaltsarkano latviešu zīmīšu bufu dāvanā un vispār daudz foršu emociju, tad pa dienu noķēru stresiņu, jo neko atkal nesaprotu... un gandrīz aizbraucu mājās kurnēt par netaisnībām. saņēmos, man pat atveda peldbrilles, un devos nezināmajā a.k.a. savā pirmajā peldēšanas treniņā (izņemot to vienu test režīmā ar ironman.lv). nereāli. 45min, un ūdens aizskalo un ar hloru izdezinficē visas figņas, kas nāk prātā un krājas viena virs otras. priecīga. un brīvdienas atkal būs mežā :)

aprēķiniOct. 23rd, 2014 @ 11:19 pm
[info]bozena
Skolu jaunatne fizikas mājasdarbā jo viegli aprēķināja, ka Zēns (kaut kāds, mēs viņu nepazīstam, ja), braucot ar ragutiņām no kalna, tā lejasdaļā sasniedz ātrumu 80 m/ s.
Man kā cilvēkam ar pieredzi likās, ka kaut kas te neštimm, tālabad es arī nolēmu parēķināt un aplēsu, ka, pirms šis Turbozēns kalna lejā apstājās, viņa kamanas sabremzējā ar 120 m/s2 dižu paātrinājumu (palēninājumu).
Akurāt skan: Speed (ir tak kādam tāda dziesma)

Oct. 23rd, 2014 @ 11:09 pm
[info]krii
Ienācu mājās, gaidu, kad atkusīs seja.

Oct. 23rd, 2014 @ 09:54 pm
[info]scope
Kultūras iestāžu apmeklēšana nepadara kulturālu.
Adresēts tik ļoti salstošajai meitenei, kurai bija jāsmēķē pie pašas LNMM Arsenāls galvenās ieejas.

kas noticis ar perfekcionisti?Oct. 23rd, 2014 @ 04:55 pm
[info]pikaczu
Dabuuju pa pipeli darbaa. Man esot necieszama polju valoda. Es datu baazi uztveru kaa maisu, no kura jaavar izvilkt laukaa, bet tieszaa priekszniece grib literaaraa konkursa cieniigu sniegumu. Nu neko, vinjai naakamgad iestaajas pensijas vecums, es nekur prom netaisos. Turpinaaszu buut augonis uz redakcijas miesas. Mana dziive noris aarpus darba.

Oct. 23rd, 2014 @ 05:59 pm
[info]scaramouche
Ruby un JS dīvainības )

izņemot at atļaujām. Oct. 23rd, 2014 @ 03:33 pm
[info]kihelkonna
vakar eju ar mazzaķi pa ielu, viņš kaut ko runā, es neklausos (jo mašīnas).

pēkšņi dzirdu:
vai ne, ka kauties ir nelabi. izņemot ar atļaujām.

? a? e?

mz rāda uz ceļa zīmi (ejam caur izpilddirekcijas stāvvietu), tur ķieģelis, apakšā uzraksts: izņemot ar atļaujām.

resp mz pa paradumam lasījis redzamos uzrakstus, un spēji mainījis tēmu.

Oct. 23rd, 2014 @ 02:51 pm
[info]bljanna

Oct. 23rd, 2014 @ 11:56 am
[info]veed_logs
Ik pa laikam dzirdam, ka mūsu valstī cilvēki "mirst badā", jo ir mazas algas, mazas pensijas vai mazi pabalsti. Kārtējais apliecinājums tam, ka cilvēki tiešām pie ēšanas netiek ir atrodams masu apziņas portālā:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/lielo-rindu-del-pirceji-paliek-bez-vakarinam/666677

Nesaistīti ar iepriekš minēto. Pēc dažām nedēļām būs pagājis gads kopš Zolitūdes Maximas notikuma. Man aptuveni ir skaidra gan lielveikala, gan visu pārējo iesaisīto pušu izpratne par atbildību šajā sakarībā, mani vairāk interesē vienkāršā patērētāja atbildība. Skaidrs, ka patērētājs mūsu valstī ir visai skaidri pateicis, ka viņam ir pilnīgi pohuj. Man tikai gribētos, lai kāds viņam pēc pāris nedēļām atgādina, ka viņam tiešām ir pilnīgi pohuj, pastāvot ar kādu informatīvu plakātiņu pie Maximas kasēm vai ieejas-izejas (jo pie kasēm būs grūti ilgi nostāvēt). Vēlams tajā diennakts laikā, kad ļaunais lielveikals liek patērētājam stāvēt tajās briesmīgajās, garajās rindās (!! >:). Un tad arī vietā būtu atgādināt, ka, ja tev ir pohuj, tad varbūt nevajag "taisīt drāmu", ja tev vai kādam tavam radagabalam uzkrīt uz galvas kāds jumta gabals. Drāmu taisīt nevajag arī citos gadījumos, kad kāds kārtējo reizi ir appisis valsti vai arī appisis konkrēti tevi. Jo tev taču ir pohuj. Vajadzētu vismaz būt konsekventam!

tiem, kas no sirds "nīst savu tautu" (kas mīl, tie par šo neinteresējas)Oct. 23rd, 2014 @ 12:14 pm
[info]indulgence
Andris Šnē: Karotāji, tirgotāji vai kolonizatori: skandināvi Latvijas teritorijā vikingu laikmetā

Oct. 23rd, 2014 @ 08:57 am
[info]veed_logs
Šorīt termometrs rādīja -5 grādi un uz peļķēm bija ledus (pirmo reizi šogad).
Nedaudz lika padomāt par ziemu.

1917. gada 20. maijs, sestdienaOct. 24th, 2014 @ 07:55 am
[info]kira_alendorfa
Mēs vasarā brauksim uz Ņežinu!!! Kāds man prieks, kāds man prieks! Kāds man prieks!!!
Trešdien saņēmām no vecmāmiņas vēstuli, kurā viņa raksta, ka mums noteikti jābrauc uz Ņežinu; māmiņa un tētis ir ar mieru. Šķiet, mēs brauksim pēc kādām divām nedēļām; vai nu tētis, vai māmiņa pavadīs mūs līdz Ņežinai. Varbūt tomēr brauksim mazliet vēlāk, nevis pēc divām nedēļām, jo tētis saka, ka pirkšot biļetes tad, kad viss nokārtosies ar to pretīgo kalpotāju (istabene iet no mums prom šodien, un arī virtuvene grasās uzteikt).* Māmiņa saka, ka ļoti jau nu vēlētos, lai mēs braucam, jo Maskavā [vasarā] ir ļoti putekļains; pēc tam māmiņa teica, ka kad mēs aizbrauksim, viņa nemaz nealgos apteksni, un māmiņa un tētis pie [pusdienu] galda saldo [ēdienu] neēdīs.
15. maijā māmiņa, Šura, Igors un es** ciemojāmies pie vecmāminas Aņutas.
16. [maijā] es un Šura vannojāmies; 16. [maijā] bija ienācis tēvocis Kostja apskatīt Marinočku, jo viņa vēl joprojām nav īsti vesela.
17. [maijā], trešdien, pie mums viesojās tante Aņa Poļivanova un tante Zina Alendorfa. Ceturtdien māmina, Šura, Igors un es viesojāmies pie vecmāminas Mašas, jo tur dzīvo Jeka, un, tā kā Jeka šij Igoram uzvalciņu, ņēmām Igoru līdzi piemērīšanai.
Šīs dienas bija ļoti karstas, ēnā bija 21° siltuma, bet šodien jau vēsāks; ēnā vairs 14° siltuma.

* Šķiet, Lidija un bērni bijuši visai neganta rakstura, ja jau kalpotāji mainās vai ik nedēļu, neviens nevar samierināties ar darba apstākļiem.
** Interesanti, kā laikam ritot un Kirai augot lielākai, ģimenes locekļu uzskaitījumā viņas "es" pamazām pārvietojas no saraksta sākuma uz beigām.

Oct. 23rd, 2014 @ 12:22 am
[info]kaukau
kāds man saplāno nedēļas nogales pārgājienā līdzi ņemamās lietas. 'pretiedeguma krēms'.

1917. gada 11. maijs, ceturtdienaOct. 22nd, 2014 @ 10:29 pm
[info]kira_alendorfa
Šajās dienās noticis liels jo liels notikums: tante Taņa iziet pie vīra! Viņa precas ar Andreju Ivanoviču Kleinu!
Vakar vecmāmiņa Anuta uzaicināja māmiņu un tēti vakarā ciemos, teica, ka būšot arī tante Taņa un vecmāmina Maša, taču māmiņa atteica, ka nevarot, jo esot daudz jārosās pa māju. Pēc tam piezvanīja tante Taņa un saka: "Lidočka, tu vakarā būsi pie Likošiniem?" "Nē", saka māmina. "Ļoti žēl", teica tante Taņa, "es gan gribētu, lai tu tomēr esi, jo vēlos tevi iepazīstināt ar topošo radinieku." "Kā?", izsaucās māmiņa, "vai patiesi precies?" "Jā", teica tante Taņa, "ar Kleinu". "Nu šādā gadījumā es, protams, došos pie Likošiniem! Lai sastaptu tevi un tavu līgavaini, atlikšu visas saplānotās darīšanas", priecīgi teica māmiņa. Es gan vēl nezinu, kad īsti būs viņu kāzas.
9. [maijā] Marinočka apslima, pa dienu vinai bija 38,8°, māmiņa pasauca tēvoci Kostju, taču tēvocis teica, ka slikto laika apstākļu dēļ aizkavēšoties, atbraukšot tikai vēlu vakarā. Tad māmiņa teica, lai nākot 10. [maijā]. 10. [maijā], t.i. vakar tēvocis atbrauca un, apskatījis Marinu, un teica, ka viņai ir maziņš bronhīts. Vakar Marinočkai karsoņa vairs nebija, taču šodien viņai [atkal] bija 38,3°, māmiņa baidās, vai tikai Marinočkai nebūs plaušu karsonis.
9. [maijā] bija šausmīga vētra, visu dienu putināja un bija ļoti auksts. Savukārt šodien ļoti silts: ēnā bija 16° siltuma.
7. [maijā] mēs bijām zooloģiskajā dārzā. 7. [maijā] pie mums ieradās vecmāmiņa Maša un tante Taņa (mēs vēl nezinājām, ka tante ir līgava).
M-lle pie mums nenāk, jo ir aizbraukusi ar kādu ģimeni uz vasarnīcu. Mums tagad ir jauna virtuvene Paša.
Visu šo laiku mums nebija virtuvenes. 2. maijā vajadzēja atnākt virtuvenei Pašai, taču vina jau nākamajā dienā aizgāja, jo no kaut kurienes pārbraucis viņas līgavainis. Šodien māmiņa noalgoja virtuveni, kurai jāierodas ir rīt. Šodien vakarā māmiņa un tētis, iespējams, dosies pie Poļivanoviem.

par VeneecijuOct. 22nd, 2014 @ 08:50 pm
[info]pikaczu
Tagad man jaatziistas skalji sev un citiem - es nebuuszu VFF salidojumaa. Lai vai kaa es miileetu savu alma mater, kas mani par cilveeku savulaik pataisiija, es uz Itaaliiju izteereeju paaraak daudz naudas un laika. Tomeer tas bija taa veerts.
Mees braucaam ar raini uz Bolonju. Bolonja arii ir jauka pilseeta, ar lielisku universitaates muzeju un arhiologijas kolekciju. Bolonjas makaronus needaam, jo atradaam labaaku variantu - netaalu no galvenaa laukuma ir eko szmeko regjonaalo produktu tirdzinjsz. Tirgus halles viduu ir galdinji, kur nopirkto var uzreiz apeest. Paeedaam juuras muudzjus, padzeeraam viinu un devaamies taalaak. No Bolonjas 2 h/11 eiras un bijaam Santa Lucia stacijaa, aizdevaamies uz savu viesniicu, kas jau 400 gadus lepni nes savu vieniigo zvaigzni. Viesniica bija starp Rioalte tiltu un Marka laukumu, liidz ar to tas, kaa mees no pudeles dzeram leeto viinu buus daudzu cilveeku atvaljinaajuma bildees. Vienu dienu vienkaarszi kliidaam pa pilseetu, ik pa laikam iekliistot kaadaa arhitektuuras izstaadee, vecaa bazniicaa, eestuvee vai dzertuvee. Otraa dienaa es skreeju pa muzejiem. Peec dodzju pils varu pateikt, ka var tomeer greznaak par ukrainju iereedni iekaartoties. Peedeejo nakti bijaam Bolonjaa. Izgaajaam pilseetaa uz drinku. Tas, ko paszi itaalji lok spainjiem - kampari, kaut kaads likjieris un dzirkstoszais baltviins, man szkjita par saldu un ruuktu
u, bet alus kroguu tiek pasniegts neatszkjaidiits.
Vitamiina h uznjemszanai ljoti labveeliigi apstaaklji.

Oct. 22nd, 2014 @ 08:02 pm
[info]krii
Mīnus viens grāds, patiesi, patiesi. Esi sveicināta, ziema. Un zvaigznes kā asi ledus vižņi.
Šovakar skrienot izdomāju, ka beidzot kas jādara ar vēderpresi un vispār - ķermeņa augšdaļas muskulatūru. Pirmais noskrienamais kilometrs (vispār jau pirmajam kilometram nedrīkst ticēt, jo tas vienmēr attēlo pasauli daudz baismīgāku un tevi pašu - daudz tizlāku nekā īstenībā) man nesaudzīgi lika saprast, ka diafragmas vietā man ir ļengana nobrukusi zeķe, kas nespēj izcilāt tik smagu krūšukurvi, un ka uz pleciem man ir pārak smaga gadu nasta, lai tie turētu staltu stāju. Nevarētu teikt, ka šīs pārdomas mani priecē, jo vēderpreses kačāšana ir visnotaļ mokoša nodarbe, kad tu kā apkritusi vabole rausties un tirinies uz grīdas, turklāt gar acīm neslīd nekādas daiļas urbānas ainavas, kas tik līksmi pacilā garu skriešanas laikā, gluži otrādi, tu esi spiests blenzt vai nu uz savu nepietiekami vingro rumpi, vai uz griestiem, kuros noteikti redzamas kādas gluži liekas plaisiņas vai zirnekļu tīkls, līdz ar to galvā nav nevienas poētiskas apceres, ir tikai maurojošā trenere ar savu pātadziņu.

klau, klau, draudziņiOct. 22nd, 2014 @ 05:17 pm
[info]oblica
es atbrīvoju frendlisti no ilgnerakstošajiem un gribu kādus nebūt jaunus draudziņus.
Ir ieteikumi?
Lūdzu, ņemt vērā, ka:
1) no zematslēgas ierakstiem viegli izpīpēt, kas es esmu (un par ko varu kļūt) - tādus, kas to varētu ļaunprātīgi izmantot, neiesakiet (lai gan - kā ta nu to diži izmantos...);
2) esmu 35 gadus veca māte;
3) mīlu iedzert.
m?
Top of Page Powered by Sviesta Ciba