Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Jan. 21st, 2018 @ 09:36 pm
[info]honeybee
Noguruma bingo iezīmējam rūtiņu "pārāk noguris, lai aiz noguruma iedzertu"

Maskulinitātes spožums, ne postsJan. 21st, 2018 @ 08:44 pm
[info]krii
Ai, un, ja nu par manu personisko gaumi - visseksīgākais vīrietī ir racionalitāte (ieskaitot spēju un prasmi loģiski korekti argumentēt) un perfekta robežu izjūta - tā, kas ļauj nemanipulēt un nepakļauties manipulācijām.

Ārpus erotiskā konteksta var draudzēties arī ar visiem aizrautīgajiem zēniem, kuriem nekad nevarēs iemācīt lietot pat Aristoteļa loģisko kvadrātu, ar visiem ideoloģiju sludinātājiem, ar lādzīgi žūpīgajiem mačo, ar sportistiem, dejotājiem un metroseksuāļiem, ar žurku skrējienā pagurušiem japīšiem, ar neirotiskiem dzejniekiem un čakliem, muskuļotiem remontstrādniekiem. Viņus var mīlēt kā brāļus, kā čomus, kā cīņubiedrus. Ar viņiem var sadzert, pļāpāt un strīdēties. Var slēpties no vēja viņu žaketēs, var dot padomus, kā salabt ar brūti, var ļaut savā istabā uz dīvāna izgulēt paģiras, var ar kafijas krūzēm kopīgi rāpties uz jumta saullēktu skatīties, akdies, var pat mierinājuma vai iepriecinājuma vārdā vienreiz nokniebties.

Bet lai skatītos viņa acīs ar vieglas aritmijas trīsām krūšukurvī un ar eiforiski ļodzīgiem ceļgaliem gaidītu katru tikšanos arī vairāk kā desmit gadus pēc pirmā randiņa... nu, jā - tur jābūt tam loģiskajam kvadrātam un "Alfas" nometnei jaunības anamnēzē un stingri konturētam personiskajam kodolam.

Jan. 21st, 2018 @ 06:16 pm
[info]krii
Dārgie antropologi! Ko jūs man ieteiktu no pēdējā laika maskulinitātes pētniekiem? Ar kaunu jāatzīst, ka man bez Konela(-s) nekas nenāk prātā, bet gadsimts jau pavisam cits...

Jan. 21st, 2018 @ 12:56 pm
[info]krii
Žoklis, kurš pirms mēneša tika nomierināts ar ibuprofēna paciņu, vakarnakt atsāka sāpēt.
Šoreiz vairāk šķiet, ka pie vainas varētu būt viens no gudrības zobiem - drīzāk apakšējais, nekā augšējais.
Sajūta tāda, it kā cauri galvaskausam būtu izdzīta tērauda skrūve. Vai striptīzdejotāja stienis. Un mana dzīve tagad riņķo ap to.

Jan. 20th, 2018 @ 11:42 pm
[info]krii
Atrodi savu Dievieti.

Jan. 20th, 2018 @ 02:33 pm
[info]indulgence
"Latvijas Nacionālais vēstures muzejs pagājušajā nedēļā laidis klajā populārzinātnisku pētījumu "Ceļā uz latviešu tautu". (..) Visus jautājumus vienā grāmatā nav iespējams aplūkot. Šī ir populārzinātniska grāmata, bet man jau šķiet, ka mums kā zinātniekiem un pētniekiem reti kuram ir talants pasniegt grūti uztveramas jautājumus vienkāršā tautai saprotamā veidā. Tikpat grūti ir kliedēt sabiedrībā valdošos stereotipus un mītus."

Jan. 20th, 2018 @ 01:46 pm
[info]honeybee
(Es nogurstu jau no domas vien, ka varētu iesaistīties kādā politiskā/ideoloģiskā diskusijā)
Galvenā bēda jau ir tur, ka tā notiek divos kategoriski dažādos līmeņos, ļoti seklā un primitīvā vs dziļākā un niansētākā, arī kontraversālākā; un tās lietas, kuras ir pilnīgi normāli un OK pateikt otrajā līmenī, pirmajā līmenī - tajā, kas ir reāli truls un saukļveidīgs - visticamāk, tiks interpretētas kā reiz tā, kā nevajag, been there, done that, rezultātā tu veiksīgi sadirsies ar visiem un ienīsti sevi arī pie reizes

Milzīgi apbrīnoju cilvēkus, kas spēj lēni un pacietīgi skaidrot lietas
It īpaši tāpēc, ka skaidrs taču - lielākā daļa no diskusijas biedriem vienkārši ir atnākuši, izvilkuši pimpi un noziņojuši "nu posmotri, kakoj krasavec", un maksimums, ko tu vari panākt (bet parasti nepanāc) ir tas, ka viņi to pimpi gluži nevicina tev sejā

(Protams, tas attiecas arī uz mani, hence neesmu rakstījusi "sorry, bet nav vis nekāds krasavecs" tipa komentārus svešās cibās jau nezcik ilgi, lai gan absolūti ir gribējies, bet nu būsim reālisti, tas liktos labi/smieklīgi tikai cilvēkiem, kas man jau tā +/- piekrīt, bet ne tiem, kas nepiekrīt)

kas droši vien ir no vienas puses psih* veselīgi, bet no otras nahuj neveselīgi un beidz mani nost, es domāju, ka patiešām *justos* labāk, ja aizietu un palektos, tikai stulbi

D. absolūti nepalīdz, sēž, enigmātiski smaida, skaidro, ka šis ir labākais, uz ko es vispār būtu varējusi cerēt, studējot antro, un, šķiet, pie sevis domā "paskatīsimies, kas ar viņu notiks trešajā līmenī, hehehe".

Jan. 20th, 2018 @ 01:12 pm
[info]krii
Pagājušajā naktī pārlasīju "Sūnu ciema zēnus" - pirmo reizi pieaugušā vecumā. Ko lai saka - Andrejs Upīts ir patiešām ļoti labs rakstnieks, ar dzīvu un tēlainu valodu. Bet to jau jūs visi zinājāt.
(Ziemas apraksts sākumā man mazmazdrusciņ atvedināja Gogoļa "Dikaņku", bet patiešām mazdrusciņ. Un tie folkloriskie iestarpinājumi arīdzan.)

MontekarloJan. 20th, 2018 @ 12:54 pm
[info]indulgence
Starp citu, ja kāds vēlas bērnus aizvest vai pats aiziet uz īstu cirku, tad atgādinu, ka Montekarlo firstistē no 18. līdz 28. janvārim noris 42. cirkus festivāls.


#sāpeJan. 19th, 2018 @ 09:44 pm
[info]celies
fb
katrs domā, ielikšu tikai vienu mazu sūdiņu. un beigās veidojas sūdiņu straume.

в канун Kрещенья...Jan. 19th, 2018 @ 01:58 pm
[info]krii
Я не хочу ни горести, ни мщенья,
Пускай умру с последней белой вьюгой.
О нем гадала я в канун крещенья.
Я в январе была его подругой. /A.A./

Jan. 19th, 2018 @ 01:32 pm
[info]bozena
Pēc tam, kad visu rudeni mani neņēma nekādi vīrusi (es biju kā terminators starp visādiem nopuņķojušamies radiniekiem un kolēgām), ļaunie spēki mani beidzot ir pieveikuši.
Guļu ar temperatūru, kaullauzi un vipārēju sūdīgumu un filosofiski apceru visas tās lietas, kuras man šodien darbā būtu bijis jāizdara, kuras es nebūšu izdarījusi un par kurām mani varētu gribēt nogalināt.

viss kā parastiJan. 18th, 2018 @ 09:52 pm
[info]oblica
Jau 3.janvārī BB norāva pamatīgu angīnu, bet es vakar mēģināju būt Pļuščenko un tiku pie ortozēm (kuras man nav, bet ir elastīgā saite) abām plaukstu locītavām uz 2 nedēļām. Nu, neko - sadzīviski esmu nespējīga, bet pirksti kustās, ja plaukstu locītavas ir pareizā leņķī, tad pat bez īpaši stiprām sāpēm. mļe

Jan. 18th, 2018 @ 05:31 pm
[info]honeybee
Starp muļķīgākajām sajūtām ever: kad tu, cilvēks, sparīgi uzliec produktivitātes appu uz 25 minūtēm, pēc četrdesmit minūtēm sāc domāt, nafig nezvana, un tad pirmo reizi pacel galvu no darāmā, lai konstatētu, ka neesi to figņu nemaz palaidis.
Nēnu kindof nostrādāja droši vien, varbūt tikpat labi nostrādātu, teiksim, maza zīmīte uz datora "ciba šodien neiet" vai "feisītī sēž cilvēks, kam tu apsolījies atdot piecdesmitnieku, bet vēl neesi atdevis"*

*šim gan man vajadzētu atrast kādu, kas būtu ar mieru aizdot piecdesmitnieku, bet nu no otras puses, ja man strādā nepalaists produktivitātes apps, droši vien strādātu arī "tu kādam no saviem feisīša draugiem esi parādā piecdesmitnieku, kura tev šobrīd nav - kontā skatīties pat nav vērts -, un turklāt tu pat neatceries, kuram un kāpēc, also, dedlains ir nevis 31., bet 21. janvāris, also, tiem, kas iet uz tualeti, pirms ir pabeiguši dienas normu, podā dzīvojošā žurka iekož dibenā"

Jan. 17th, 2018 @ 08:27 pm
[info]krii
Šodien, Teņa dienā, pieturējās sals, kas varētu nozīmēt siltu un saulainu laiku pēc diviem mēnešiem, ap Ģērdaci.
Ceru, ka jūs ēdāt kāpostus ar cūkgaļu un neko nešuvāt, nelāpījāt un, pasargdies, neadījāt.
Lai vai kā - man nav iebildumu pret to, ka ziema atnāk, jau iegriezusies uz pavasara pusi. Vismaz šodien, brienot pa sniegu, man nebija jāmurmina :"Diestēs, kā man šitas viss jau pieriebies." Tā, kā tagad ir ārā, ir ļoti normāli, tā var palikt divas vai pat trīs nedēļas un nepieriebties.
Pēc divarpus nedēļām būs Sveču diena. Tad - Metenis. Un tad tie, kuri pārcietīs arī martu, dabūs mazliet pavasara.
Būs labi.

Jan. 15th, 2018 @ 11:08 pm
[info]krii
"Viņam bija tādas acis kā meitenei, kura alkst kopoties ar inkubiem."
Tā Ubertīno no Umberto Eko "Rozes vārda" saka par Adelmo - jauno, māksliniecisko geju, to, kurš pirmais gāja bojā, izlēkdams pa bibliotēkas logu.
Jāatzīst, ka es kādu laiku nesapratu, kāds ir šis skatiens. Bet tagad es to zinu.

Respektīvi, - es zinu, kā skatās puisis,
kad viņš skatās tā,
it kā viņš būtu meitene,
kura cer,
ka naktī viņu apciemos inkubs.

Jan. 15th, 2018 @ 05:32 pm
[info]krii
Vispār jau nav gluži tā, ka es būtu pilnīga botāniskā lūzere.
Lūk, piemēram, mājassvētība man regulāri zied, arī šoziem atradu lēni vaļā verošos zvaigznīti. Dracēnas ir ņipras, pagājušovasar nogrieztā pušķa vietā rūkdams nāk ārā jauns, savukārt, vecais pušķis, labi iesakņojies, traucas pret griestiem. Ir pat cerības, ka Ričmonda apgrauztais kāts pārziemos.
Juka zeļ un briest.
Ķīnas roze, kuru pagājušogad gandrīz noēda kukaiņi, spirgta un vesela raisa jaunas lapiņas.
Ziemassvētkos esmu tikusi pie mandarīnkociņa un jauna olīvkoka. Tie abi uzvedas rāmi, netrako ar augšanu, bet visa šī gandrīz mēneša laikā nav izrādījuši arī ne mazāko sanīkuma vai adaptācijas stresa pazīmi.
Par alvejām un naudaskokiem vispār nerunāsim, pieņemu, ka tie visai drīz demokrātiskā ceļā piespiedīs mūs pārējos nobalsot par sukulentu valdību.

Jan. 15th, 2018 @ 11:30 am
[info]krii
Mirtes uz palodzes mokoši agonē, un manas cerības, ka vismaz viena sagaidīs pavasari, mazinās ar katru dienu. Lapas nebirst, bet novīst, izskatās, ka vienkārši noveco, bet jaunas nešķiļas. Nelīdz ne mitrināšana, ne vēsināšana. Iespējams, vienkārši pietrūkst gaismas fotosintēzes minimumam, un tur man vairs nav padoma, ko iesākt.
Ļaunā slepkava ziema, ciniskā, izņirdzoša sadiste, lūdzu, pasaudzē manas puķes, beidz viņas žņaugt un smacēt ar šīgada īpaši biezo, necaursitamo tumsu!

Jan. 14th, 2018 @ 10:25 pm
[info]scope
Kolka - not so cool
... )

Jan. 14th, 2018 @ 11:13 am
[info]bozena
Lasu Ārprātija piedzīvojumus. Ļoti smejos jau no pirmās lappuses.

Jan. 11th, 2018 @ 12:28 pm
[info]scope
Vispār interesanti.
Kolēģim pie mājas privātā teritorijā viens no kaimiņiem regulāri liek stāvvietā automašīnu, kurai nav biedrības izsniegtās atļaujas.
Jautrais fakts ir tāds, ka municipāļi atbrauc, sodu uzliek, bet to jau var nemaksāt, jo automašīnai ir UK numurs, kuru pārbaudot DVLA servisā, var redzēt, ka automašīna noņemta no uzskaites 2014. gadā.
Vakar kāreiz pievērsu uzmanību vienam pa priekšu braucošajam ar UK numuru, piefiskēju - izrādās, tas pats varonis.

No kā var secināt, ka pa LV 3 gadus var mierīgi braukāt ar ārzemju auto bez tehniskās apskates (diez, kas ir ar OCTA) un neviens to pat nepamanīs.

NovērojumiJan. 11th, 2018 @ 09:05 am
[info]ezss
Kontroldarbi ir labs laiks, lai novērotu studentus. Pēc interneta datiem populācijā ir aptuveni 10% kreiļu. Pašlaik mani jaunieši uzrāda 4 kreiļus no 23 apskatītajiem. Pētijums tiek turpināts

Upd. 5/47

Jan. 11th, 2018 @ 08:08 am
[info]honeybee
Padomāju un nonācu pie secinājuma, ka, ja Rakstnieku savienība sāks uzstāties kā organizācija, kas vērtē biedru ētiskos pārkāpumus, es no turienes izstāšos. (Vai, variants B, sēdēšu komisijā, kurā tiks atrasti un izlustrēti visi rasisti, homofobi, elitisti, eiblisti un #metoo materiāla gādātāji. Bet nu tas ir tā kā reāli mazticami + šaubos, ka vispār ir jēga mazgāt, labāk taisīt augšā jaunu.)

tradicionālās vērtībasJan. 10th, 2018 @ 10:33 pm
[info]ctulhu
Vēl viens cīnītājs par tikumību

http://jauns.lv/raksts/arzemes/266143-krievijas-vesture-baisakais-maniaks-sodien-stajas-tiesas-prieksa-par-81-slepkavibu

//Popkovs arī sacīja, ka vērsies pret tām sievietēm, kuras bijušas alkohola reibumā vai arī viņa ieskatā dzīvojušas netikumīgu dzīvesveidu./

citāts iz SCJan. 10th, 2018 @ 08:37 pm
[info]ctulhu
`` šī gadsimta episkā cīņa būs organiskais visums pret tehnisko.``

jautājums:

kas ellē ir organiskais visums?

Jan. 9th, 2018 @ 11:15 pm
[info]krii
Šovakar atkal gadījās būt Nacionālajā Teātrī. Kā abas ar likteņbiedri pēc izrādes spriedām - Čehovs savulaik ir uzrakstījis izcilu lugu. Protams, arī izcilu dramaturģiju var neglābjami saķēzīt, un šim darbam tāds potenciāls noteikti ir. Tomēr Nastavševs lugu sabojājis nekādi nav, un liels paldies viņam par to.
Tiesa gan - arī neko labu vai interesantu viņš ar to nav izdarījis. OK, ir nolicis uz skatuves izpletni, un jauki atrisinājis Irinas- Soļonija- krēsla skatu. Viss pārējais ir samērā garlaicīgi. Aktieri ļoti godprātīgi atstrādā tekstu, Melbārdis ir dīvains ar ūsām... nujā, un tad viņi bezsakarā ņemas ar nošu turētājiem un svecēm (tajos brīžos es mazliet feispalmoju). Dažubrīd kļūst mazliet garlaicīgi, bet, ja esi vidusskolēns, kurš Čehovu nav lasījis, varbūt pat nekļūst... varbūt... ļoti uz to ceru.

Lai vai kā - trīs stundas ar Čehovu nav slikti pavadītas stundas.

Noteikti mājās nebūtu darījusi neko interesantāku.

Jan. 9th, 2018 @ 11:29 am
[info]bljanna
Man bibliotēkā ir mana mīļākā vieta. Taisnību sakot, visās bibliotēkās man ir vismīļākās vietas, un, ja tās ir aizņemtas, es kļūstu viegli nervoza. Apsēžos un strādāju citā, bet piemetas kaut kāds nervu tiks un es visu laiku čekoju, vai nav atbrīvojusies MANA vieta.

Citās ziņās: atgādinājums par neapturamo laika plūdumu - manam klasesbiedram ir sirmi deniņi.
Akurāt skan: Brendan Perry - Wintersun
Top of Page Powered by Sviesta Ciba