Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

par konsekvenciApr. 24th, 2014 @ 06:17 pm
[info]indulgence
Tāpat vien, aizdomājos, vai mediju fīrētāji vispār tā nepadomā par raidījumu savstarpējo saderību programmā? Fonā skan rādžiņš, kur ar patosu tiek izsludināta ziņa, ka Ventspilī nolemts ieviest vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu, ko varēs saņemt visas tikai Ventspilī deklarētās ģimenes. Un tad uzreiz nākamais sižets, kurā Rutkēvičs (šaurākās aprindās zināms kā Rutku Tēvs) klūp virsū Misteram Tventijam (šaurākās aprindās zināmas kā Andris Ameriks) par kaut ko, ka lūk, ja RD kauč kā atvieglo dzīvi Rīgā deklarētajiem, tad tā esot cūcība un klajš Satversmes pārkāpums. Būtu starp abām ziņām kaut pieklājibas pēc reklāmas pauzi ielikuši. :)
Tags:

Apr. 24th, 2014 @ 05:24 pm
[info]celies
jūtos slikti.
arī noguris.

Apr. 24th, 2014 @ 01:21 pm
[info]pecuminjsh
Un vēl es tikko atcerējos, ka Dānijā, kad ar kursu bijām aizbraukuši kaut kādā pārgājienā (vai kaut kādā citā tamlīdzīgā aktivitātē), satikām vietējo onkuli, kurš mūs visus uzaicināja uz tēju un cepumiem. Mēs aizgājām un visu laiku baidījāmies, ka tūlīt mirsim.
Akurāt skan: Rammstein -- Ich Will

Apr. 24th, 2014 @ 01:14 pm
[info]pecuminjsh
Tu, cilvēks, ņem un klusi sēdi mājās, atbildīgi meklē darbu, bet nēēēē, kaimiņam jāuzliek kaut kāds sūds, kas jāklausās visai mājai. 
Tā nu es uzliku skaļāku sūdu, kas jāklausās visai mājai. 

Jūtiņa: grumpy
Akurāt skan: Rammstein -- Ich Will

Apr. 24th, 2014 @ 12:12 pm
[info]scaramouche
Kāpēc latvieši alkohola virzienā lieto terminu "grādi", ja tie ir tikai procenti?

Gūgle kā pirmo rezultātu izmeta šo rakstu:

Alus grādi un procenti
Publicēts 17.4.2012

Šodien pastaigājoties, kādā brīdī sāku domāt par to, kādēļ, raksturojot alkohola saturu dzērienos, piemēram, alū, latviešu valodā izmanto gan grādus, gan procentus, turklāt šīs vērtības ir identiskas.

Mazliet pakonsultējoties ar internetu, izrādījās, ka tas tādēļ, ka alkohola, īpaši alus un vīna mērīšanai Latvijas teritorijā, sākot no 19.gs., pateicoties vācu ietekmei, izmantoja vācieša Johana Tralles grādus (kas ir gandrīz identiski franču zinātnieka un attiecīgi šajā laikā Francijā izmantotajiem Gay-Lussac grādiem). Un tie aptuveni atbilst alkohola tilpumam procentos. Taču jāņem vērā tas, ka latviešu valodā lietotie grādi un procenti sakrita tikai laikā no 1920. -1940. gadam, kā arī mūsdienās. Pārējā laikā, kad Latvija atradās tiešā Krievijas ietekmes sfērā – gan cara, gan padomju laikos, norādot alkoholu procentos, izmantoja tā svaru, ne tilpumu. Ja attiecībā uz ūdeni, 10% sver aptuveni tikpat, cik 10% tilpuma, tad situācija, pievienojot spirtu, kļūst savādāka un, lai no masas procentiem iegūtu tilpuma procentos, pēdējie jāreizina ar aptuveni 1,25 (protams, šis skaitlis ir mainīgs un der tikai dzērieniem ar nelielu alkohola saturu). Tieši tādēļ, skatoties padomju alus etiķetes (pirms tam alkohola saturu uz etiķetēm nenorādīja vispār, tas ir 20.gs. beigu jaunievedums), var likties, ka cieņā bijis ļoti vājš alus. Piemēram, Senču alum bija tikai 3%, taču, izsakot tos mūsdienās lietotajos tilpuma procentos, sanāk jau ap 3,75%.

Un mūsdienu globalizācija visu sajauc vēl vairāk. Uz importa alus etiķetēm parādās Čehijā un Vācijā ierastie misas sākotnējā ekstrakta procenti, kam nav tieša sakara ar alkohola saturu izbrūvētā alū, kā arī ASV un Lielbritānijā lietotie grādi jeb proof, ko aprēķina alkohola saturu tilpuma procentos pareizinot ar 4/7. Tik idiotisku lielumu tādēļ, ka 100° atbilst 57,15% jeb aptuveni 4/7, bet 57,15% pirms divsimt gadiem bija minimālais alkohola saturs rumā, ar kuru samērcēts šaujampulveris dega. Šādā veidā tika pārbaudīts vai pārvadājumu laikā angļu jūrnieki nav rumu atšķaidījuši ar ūdeni.

Bet kopumā man tagad ir pārliecība, ka grādi un procenti attiecībā uz alus stiprumu patiešām ir sinonīms.

Apr. 24th, 2014 @ 11:05 am
[info]scaramouche

Apr. 24th, 2014 @ 09:59 am
[info]scaramouche
Man nupat iztecēja acis.

Apollo ir atrodams lielisks raksts, kuru sagatavojusi Aelita Folkmane - Osho informācijas centra pārstāve Rīgā, biedrības "Dabas bērni" vadītāja, LTTPA biedre, regresijas terapijas praktizētāja un vēl tur kaut kas. Pats raksts - Nepopulāra patiesība par vakcināciju.

Pirms turpināt, atļaušo nocitēt xkcd: I can't remember where I heard this, but someone once said that defending a position by citing free speech is sort of the ultimate concession; you're saying that the most compelling thing you can say for your position is that it's not literally illegal to express.

Tātad, daži izrāvumi no šī populisma:

- Mums ir visneveselīgākā bērnu paaudze cilvēces vēsturē... Neeksistē tāda lieta kā nekaitīga vakcīna... Ideja, ka varam ievadīt indes ideāli veselā imūnsistēmā, ir, labākajā gadījumā, naiva... Saslimstība ar autismu 80-os gados bija 1 uz 10,000, 2013.gadā - 1 uz 50 ASV, bet Dienvidkorejā 1 uz 38. Tā ir patiesa epidēmija!

- Ir patiesi grūti atrast zinātnisku pētījumu, kas kaut kādā veidā nebūtu saistīts ar farmaceitiskajām kompānijām...

- Taču izrādās, ka vakcinētāju valodā 'efektīvs' nozīmē tikai to, ka substance tiek injicēta ķermenī un izveidojas antivielas. Vienkārši tiek mērīts antivielu daudzums. Taču neeksistē pētījumi, kas pierādītu, ka antivielu klātbūtne garantē imunitāti uz kaut kādu noteiktu laika periodu! Ko antivielu klātbūtne patiesībā nozīmē, ārsti nemaz īsti nezina...

- Mēs spēlējamies ar uguni: ar visdažādākajiem vīrusiem, ar DNS materiāliem - no dzīvniekiem, no vistu olām - DNS materiāliem, ko mēs nevis ēdam, bet injicējam. Tā ir Frankenšteiniska zinātne!

- Par spīti tam, ka neeksistē pētījumi, kas apliecinātu, ka kombinētās vakcīnas zīdaiņiem tik agrīnā vecumā būtu drošas, vakcinētāji apgalvo, ka bērnam potenciāli var ievadīt 10 000 vakcīnu devu.

- Šeit uzprasās jautājums: kā zinātniski ir ticis pierādīts, ka viens un tas pats cilvēks nevakcinēts būtu smagi saslimis vai pat nomiris, bet vakcinēts būtu izslimojis vieglāk? Šādu pētījumu tīri tehniski nav iespējams veikt, kas nozīmē, ka šāds apgalvojums ir no pirksta izzīsts.]

- Vakcinētāju dzelžainā nostāja savos uzskatos praktiski balstās uz reliģiozas ticības tam, kam viņi vēlas ticēt, nevis uz stabiliem zinātniskiem faktiem.

- Tai ir jābūt konsekventai, apzinātai kustībai PAR plašu un reālu visas sabiedrības (mediķu tai skaitā) holistisku izglītību veselības jautājumos, kas ļautu atbildību par sabiedrības veselību pārcelt uz tiem pleciem, kur tai īstā vieta - uz mūsu pašu pleciem.


Labi, pietiek, nespēju vairs. Lai jums arī labi tek.

1918. gada16. februāris, piektdienaApr. 24th, 2014 @ 06:56 am
[info]anna_alendorfa
Atkal saulaina, silta diena! Sniega uz ielām praktiski vairs nav, taču dubļi šausmīgi.
No rīta mazliet parakstīju savu referātu, taču neko daudz. Pēc tam [privāt]stundas un pusdienas pie Lenas. Viņa šoreiz bija visai labā omā un stāstīja, ka pat jūtot zināmu uzlabošanos kājās. Ak, dod nu Dievs, kaut nu tā būtu!
Kursos vispirms visai dzīvi analizējām Šuņevičas referātu "Čehova personība, spriežot pēc viņa vēstulēm", starp citu, izteicos arī es. Kad jau grasījāmies izklīst, ieskrēja Marija Ivanovna Šepeļova ar ziņu, ka Pēterburgā* noticis valsts apvērsums, Mihails Aleksandrovičs** izdevis manifestu*** par to, ka šajās Krievijai grūtajās dienās viņš nolēmis ņemt varas grožus savās rokās, lai vestu valsti pretī Satversmes sapulcei. Ak, kaut nu tā patiesi būtu, un patiesi lielinieku varai pienāktu gals!
Šī ziņa mani ļoti satrauca. Kaut nu tās atkal nebūtu tukšas baumas!!

* Kaut pilsētu nacionālisma inspirēti, jau pirms pāris gadiem bija pārdēvējuši par Petrogradu, sarunvalodā to turpināja dēvēt par Pēterburgu.
** Lielkņazs Mihails (Великий князь Михаил Александрович, 1878 -1918) - imperatora Nikolaja II jaunākais brālis, Aleksandra III ceturtais dēls.
*** Te kaut kas neštimm! Vai nu līdz Annai nonākušas absolūti aplamas baumas, vai kā, taču Mihaila manifests tika publiskots nevis 1918. gadā, bet gan 1917. gada 3. martā. - tulk.

Apr. 23rd, 2014 @ 10:10 pm
[info]veed_logs
Šodien nonācu līdz atklāsmei, kā vislabāk ietaukot savas lietišķās kurpes. Apavu smērējamos taukus izrādās visērtāk uzsmērēt ar pirkstu, nevis ar kaut kādām drāniņām vai citiem palīgrīkiem. Un bija jāpaiet tik ilgam laikam, lai līdz tam aizdomātos...

Apr. 23rd, 2014 @ 10:08 pm
[info]scaramouche
Cik pasaulē ir kontinentu?

Man skolā mācīja, ka ir:
- 6 kontinenti: Eirāzija, Āfrika, Austrālija, Dienvidamerika, Ziemeļamerika un Antarktika;
- 6 pasaules daļas: Eiropa, Āzija, Āfrika, Austrālija, Amerika un Atarktika.

Randoms mans draugs, vikipēdijā uzdūros kam šādam:

- The seven-continent model is usually taught in China, India, parts of Western Europe and most English-speaking countries, including Australia and England;
- The six-continent combined-Eurasia model is preferred by the geographic community, Russia, Eastern Europe, and Japan.
- The six-continent combined-America model is used in Spanish-speaking countries and in some parts of Europe including Greece (equivalent 5 inhabited continents model – i.e. excluding Antarctica – still also found in texts).

Apr. 23rd, 2014 @ 04:22 pm
[info]krii
Es mīlu Cibu. Tas tā, lai jums nešķistu, ka esmu mirusi.

Apr. 23rd, 2014 @ 01:54 pm
[info]observer
Te tādi medijos palaikam [man] neizprotamā kārtā uzziboši īpatņi:

Ilze Ostrovska,
Ilga Kreituse,
Raita Karnīte,
/put joor neim hīr/

Viņiem kaut kas nelāgi kopīgs, bet kas? Dzimums, tas skaidrs, lol.
Krievvalodīgajiem interesē kārtējo reizi apstiprinājums, ka te tūlīt būs pilnīgs pizģec, bet nafig vispār viņus intervēt?

Apr. 23rd, 2014 @ 01:46 pm
[info]amatieris
"Aptuveni pusei Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātu no Latvijas pastāv korupcijas risks, par to šodien Rīgas Centrāltirgū sarīkotā preses konferencē žurnālistus informēja «Sabiedrība par atklātību - Delna»".

Tas ir kā? Vajadzēja sročna bokerones, pardon, reņģes, un vajadzēja arī preseni noturēt. Nu tad laika ekonomijas nolūkos - visu tirgū?
Fantastiski.
Kur vēl varētu rīkot preses konferences par nesaistītām tēmām?
Piemēram, kādā restorānā. Ēd ierēdnis pusdienas un pie viena atbild uz jautājumiem.
Getliņos. Pie viena var paskatīties, vai neatrodas kas vērtīgs un saimniecībā noderīgs. Labs variants visiem praktiskajiem lauku cilvēkiem, nu, tur Bērziņiem, Emšiem, Dūklaviem.

iedzīt ĶīliApr. 23rd, 2014 @ 11:29 am
[info]pikaczu
Man arī ir plāns, ko vajadzētu darīt, lai zeltu un plauktu augstākā izglītība un zinātne vienlaicīgi. Ir jāaplikvidē visas mazās un nerentablās nozares un jāsāk beidzot pa īstam sadarboties starpvalstu līmenī. Piemēram, nav jēgas mācīt saujiņu poļu filologu Daugavpilī un saujiņu baltu filologu Varšavā un Poznaņā. Gala produkts šādai mācīšanai tā pat visbiežāk ir labākajā gadījumā viduvējs. Ir jāizveido sipendiju programma - piemēram, kādas 3-5 stipendijas gadā, pietiekami lielas, lai studējot nevajadzētu vēl haltūras ņemt (kādas 500 eiras mēnesī) un apmaksāt mācības šiem censoņiem no pirmā kursa līdz maģistra diplomam tajā augstskolā, kas dotajā nozarē ir visstiprākā. Tā Latvija iegūtu 3-5 cilvēkus, kas patiešām ir poļu filologi un Polija tā pat. Bet kur gan likt pāri palikušos mācībspēkus? Pavisam vienkārši - nolikvidējot mākslīgi uzturētās struktūras parādītos nauda, ko novirzīt uz grantiem dotās nozares pētniecībai. Raugos uz saviem kolēģiem, neviens pēc didaktikas gaužas asaras neraudātu, ja tā vietā varētu mierīgi saņemt naudu par to, kas patiešām interesē. Tas prasītu zināmu plānošanu, bet rezultāti būtu stipri konkurētspējīgāki.

Apr. 23rd, 2014 @ 12:02 pm
[info]scaramouche
Nav komentāru.Meet Flappy48, The Clone Game To End Clone Games

par krievu genomu - kirilica, gari un garlaicīgiApr. 23rd, 2014 @ 10:55 am
[info]indulgence
Nezinu, vai tā pīle, un cik adekvāti žurnālists atreferējis, taču šķita interesanti: Молекулярно-генетические результаты первого в России исследования генофонда титульной национальности сейчас готовятся к публикации в виде монографии “Русский генофонд”, которая выйдет в конце года в издательстве “Луч”. Журнал «Власть» приводит некоторые данные исследований. Так, оказалось, что русские – это никакие не «восточные славяне», а финны. Кстати, эти исследования в пух и прах разгромили пресловутый миф о «восточных славянах» – о том, что якобы белорусы, украинцы и русские «составляют группу восточных славян». Единственными славянами из этих трех народов оказались только белорусы, но при этом выяснилось, что белорусы – это вовсе не «восточные славяне», а западные – ибо они генетически практически не отличаются от поляков. Так что миф о «родственной крови белорусов и русских» оказался полностью разрушен: белорусы оказались фактически идентичны полякам, белорусы генетически очень далеки от русских, но зато очень близки чехам и словакам. А вот финны Финляндии оказались для русских куда генетически ближе, чем белорусы. Так, по Y-хромосоме генетическое расстояние между русскими и финнами Финляндии составляет всего 30 условных единиц (близкое родство). А генетическое расстояние между русским человеком и так называемыми финно-угорскими народностями (марийцами, вепсами, мордвой и пр.), проживающими на территории РФ, равно 2-3 единицам. Проще говоря, генетически они ИДЕНТИЧНЫ. В этой связи журнал «Власть» замечает: «И жесткое заявление министра иностранных дел Эстонии 1 сентября на Совете ЕС в Брюсселе (после денонсации российской стороной договора о государственной границе с Эстонией) о дискриминации якобы родственных финнам финно-угорских народов в РФ теряет содержательный смысл. Но из-за моратория западных ученых российский МИД не смог аргументировано обвинить Эстонию во вмешательстве в наши внутренние, можно даже сказать близкородственные, дела». Эта филиппика – лишь одна грань массы возникших противоречий. Раз ближайшей родней для русских являются финно-угры и эстонцы (фактически это тот же самый народ, ибо различие в 2-3 единицы присуще только одному народу), то странны анекдоты русских о «заторможенных эстонцах», когда русские сами этими эстонцами и являются. Огромная проблема возникает для России и в самоидентификации себя как якобы «славян», ибо генетически русский народ к славянам никакого отношения не имеет. В мифе о «славянских корнях русских» учеными России поставлена жирная точка: ничего от славян в русских нет. Есть только околославянский русский язык, но и в нем 60-70% неславянской лексики, поэтому русский человек не способен понимать языки славян, хотя настоящий славянин понимает из-за схожести славянский языков – любой (кроме русского). Результаты анализа митохондриальной ДНК показали, что еще одна ближайшая родня русских, кроме финнов Финляндии, – это татары: русские от татар находятся на том же генетическом расстоянии в 30 условных единиц, которые отделяют их от финнов. Не менее сенсационным оказались и данные по Украине. Оказалось, что генетически население Восточной Украины – это финно-угры: восточные украинцы практически ничем не отличаются от русских, коми, мордвы, марийцев. Это один финский народ, некогда имевший и свой общий финский язык. А вот с украинцами Западной Украины все оказалось еще неожиданнее. Это вовсе не славяне, как и не «руссофинны» России и Восточной Украины, а совершенно иной этнос: между украинцами из Львова и татарами генетическое расстояние составляет всего 10 единиц.

Ar latviešu ģenētisko kokteili, kurā pietrūkst tikai Austrālijas aborigēnu piešprices, gan viņu aparatūra uzkārtos un nosviltu. :)

Apr. 23rd, 2014 @ 09:42 am
[info]scaramouche
Igauņi tic citplanētiešiem - Gandrīz 70% aptaujāto uzskata, ka var garīgi pilnveidoties ar meditācijas vai līdzīgu prakšu palīdzību.

Pat nezināju, ka godīga meditācija ir pielīdzināma izbraucieniem, kuros gūst anālās zondes. On the bright side, vismaz rakstā ir nedaudz precīzāki cipari, un tas nav pilnīgi norakstāms.

1918. gada 15. februāris, ceturtdienaApr. 23rd, 2014 @ 07:18 am
[info]anna_alendorfa
Saulaina, spoža, pavasarīga diena, diemžēl to mazliet bojāja stiprais vējš.
Līdz pusdienām atkal latīņu valoda un [privāt]stundas. Pie Ļenas sabiju tikai mazliet, taču bija jauki, jo Ļena šoreiz labā garastāvoklī. Uz kursiem devos laicīgi, baidoties, ka pateicoties aplenkuma stāvoklim, lekcijas varētu atcelt. Man par lielu prieku bažas izrādījās veltas. Noklausījos Rezanovu par Hercenu, tad pienāca arī latīņu valoda. Kā vienmēr, lekcija bija jauka: šoreiz uzstājos visai labi. Ilgi Kuņičam nācās noņemties ar Gorbatovsku, tāpēc šoreiz pārtulkojām mazāk, nekā parasti.
Pārnākusi mājās, ne pie kā klāt vairs neķēros.

Apr. 23rd, 2014 @ 12:48 am
[info]kaukau
tātad, es visu laiku esmu trenējusies Vohandu jautrākajai ieskaites klasei, bet neesmu piedalījusies!?
lietišķie pierādījumi )

mazliet par nāvīti un rajonuApr. 22nd, 2014 @ 11:43 pm
[info]bljanna
Jūs zinājāt, ka ir tāds apbedīšanas informatīvais portāls saulriets.lv? Ļoti labs. Noskaidroju visādas labas lietas (varbūt "labs" nav gluži pareiza vārdu izvēle) par to, kas notiek ar bezpiederīgajiem un nezināmajām personām pēc viņu nāves. Šis ir daudz nesāpīgāk par buršanos caur likumdošanu.
Gandrīz tikpat kruts kā nekropole.lv.

Starp citu, viendien aizstaigājot līdz Matīsa kapiem ievilkt gaisu un mieru krūtīs, atradu līdz šim saviem lūramcaurumiem neredzējušu kapvietas dizainu. Nē, tā jums vis nav smiltiņa skujiņā, vulgaris, nogrābta vai celiņu izklāšana ar oļiem (tas tak vispār prasa pūles tikai vienu reizi!).
Glīši noklāta teritorija ar gliemeņu vākiem. Lūk, kas tas ir! ) Staigāt tik gar maliņu ļauts. Ziedi arī svaigi, kā redzams. Turklāt konkrētais cilvēks apbedīts jau tālajā 1962.gadā.

Un vispār - nokļūšana līdz Matīsa kapiņiem ir tāda nedroša padarīšana. Galamērķis ir vispatīkamākais un arī drošākais no visa pārgājiena. Saprotiet, šķērsojot jau robežšķirtni Avotu ielu, situācija strauji mainās. Paralēlais universs, goda vārds! Sirrealitāte - saulīte silda plecus un žmiedz acis, bet pretī zombīši labākajā gadījumā divsvītru sintētiskajās ūziņās veic publiskus iepirkumus neesošās apziņas izstiepšanai vai tieši pretēji - sazipošanai. Sajūties tāds maķenīt neiederīgs. Bet ķermenis pats no sevis mobilizējas - acis, ausis modras, kājas gatavas uzņemt zemo startu.

Apr. 22nd, 2014 @ 10:57 pm
[info]kaukau
sakarā ar resnības un tizlības fakta konstatēšanu, cīņa tika sākta, vienā paņēmienā pieveicot pusotru stundu uz velo un knapas 30min skriešus. jūtos vēl tizlāka un resnāka. buuu!
toties tas saulriets reāli sper pa aknām un sirdi, brauc ar ģīmi uz rietumiem un kaifo. protams, protams, man tās oranžās brilles, tāpēc izskatās pēc fotošopa kvadrātā (Maļēviča kvadrātā), bet vienalga, baisīgi smuki.
a bet tagad visas veselīgās lietas, tur griķīši (ar krējumu), biezpieniņš(ar zapti), Ķelmēnu maize(ar sviestu un zapti)..

Apr. 22nd, 2014 @ 07:37 pm
[info]scope
Vakar, kā jau daži varbūt pamanīja, bijām devušies ķert saullēktu pie Ventas rumbas. Saullēktu gan nesagaidījām, jo vimbas lec, bet saule gan nelec un slēpjas mākoņos, te gan jāpiezīmē, ka "Kuldīgas vimba ir attieksmes jautājums" © [info]sirdna
Pēcāk pastaigājāmies pa Kuldīgu un nedaudz pabraukājām pa tās apkārtni.
... )

pēdējais tiltsApr. 22nd, 2014 @ 05:36 pm
[info]pikaczu
Paņēmu slimības lapu līdz nedēļas beigām. Nolēmu, ja tagad nepieķeršos nopietni mgr darba pabeigšanai, tad to neizdarīšu nekad. Šodien sāku rakāties pa periodiku un ko jūs domājiet - 1938. gada maijā "Brīvā Zeme" raksta: "Pabeigta latviešu-poļu vārdnīca un drīzumā būs gatava ari poļu-latviešu vārdnīca". Tas nozīmē, ka man ir vēl vismaz viens pazudušais manuskripts, kam jādzen pēdas. Iesākumā uzrakstīju vēstuli Varšavas Universitātes muzejam.

iz vīriešu diskriminācijas vēsturesApr. 22nd, 2014 @ 05:14 pm
[info]indulgence
Ar interesi šķirstu starpkaru perioda feminisma propagandas izdevumu "Vīrietis un sieviete. Viņu savstarpējās attiecības tagadnes kulturelā dzīvē":

"Kas ir vecpuisis? - Cilvēks, kurš palicis neprecējies zināmā vecumā, kurš pēc savas zemes likumiem pārsniedzis zināmo vecumu, bet nav devies laulībā un dzīvo kā vientulis. Bet tā kā laulība arī tagad ir katras valsts pamats,, kā bijusi jau daudz tūkstoš gadus atpakaļ, top skaidrs, ka vecpuisis jāuzlūko kā niknākais valsts ienaidnieks! (..) Jo nav pasaulē nekā daiļāka un labāka par vīra un sievas saticīgu kopdzīvi savā namā. Kā gan vīrieši var atstumt šo daudzināto laimi?" (Nr.5., 1927.)
Tags:

Apr. 22nd, 2014 @ 04:01 pm
[info]bljanna
Nav vairs tie gadi, ka es jums saku, nav vairs tie gadi, kad nākamajā dienā pēc Pasākuma ar vērienu varēja smaidot diet, būt kreatīvs un valdzinošs un tam visam pa vidu arī spožs darbinieks. Nav vairs tie gadi. Smagums māc ķermeni, un tā vien gribas ieritināties palagos un laisties sapņu valstībā, pirms tam notiesājot ko treknu un taukainu, domās sūtot sveicienus Lolitai Neimanei.

Shit. A darbus kas labos? Bļanna labos, Bļanna labos....
Akurāt skan: Tori Amos - Raspberry Swirl

krupji Apr. 22nd, 2014 @ 03:30 pm
[info]kihelkonna


zirgu parametri Austrumeiropā, IX-XIII gs.Apr. 22nd, 2014 @ 10:03 am
[info]indulgence
V.Calkins (В.И. Цалкин) apkopojis mazu statistiku par Piemaskavā arheoloģiskajos izrakumos atrasto zirgu kauliem (apkopoti dati par 354 eksempāriem, kuru atliekas datējamas ar laiku XI-XIII gs.). Zirgu lielums, tb skausta augstums:
2,2% - 112-120 cm (tb atbilst mūsdienu ponijiem),
28,2% - 120-128 cm,
48% - 128-136 cm,
48% - 136-144 cm,
2,6% - 144-160 cm (tā laika milzeņi, bruņinieku zirgi).

Tb ja nu kāds vēlēsies taisīt mūviju par ķēniņa Nameiša karagājieniem, tad jārēķinās, ka zirgus nāksies importēt no Islandes vai Mongolijas. Protams, tas tikai gadījumā, ja kāda nebūt vēlme kaut minimālu autentiskumu panākt, nevis kārtējos "Rīgas sargus" taisīt.

Tags:
Top of Page Powered by Sviesta Ciba