Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Mar. 23rd, 2019 @ 12:37 am
[info]krii
Gribēju priecīgi ierakstīt, ka man pat izdevās salabot taimkodu un tas pierāda, ka vismaz dažreiz cilvēki līdz ar vecumu kļūst gudrāki. Tad Ciba man norādīja, ka ieraksti nevar sekot cits citam nepareizā laika secībā, un es biju spiesta manuāli nomainīt ieraksta laiku.

Bet jūs man ticiet, ja!

Mar. 23rd, 2019 @ 12:24 am
[info]krii
Mana datora nobrukušais taimkods rāda jau nākamo dienu, akurāt to dienu, kad es atkal skaitīšos kļuvusi vecāka, un kārtējo reizi nesekmīgi apņemšos kādreiz izaugt par šarmantu, gudru asprātīgu un stilīgu dāmu, kura nepiespiesti flirtē un joko, un visiem, nu, labi, daudziem, patīk, un tad gan es atkal rīkošu viesības, klāšu galdu ar saviem skaistajiem Kuzņecova traukiem, un mēs visi līdz rītausmai dzersim, smiesimies, būsim mazliet ciniski, iesim ārā pīpēt, aprunāsim paziņas un mērīsimies erudīcijas krāniņiem (es labprāt eifēmismu lietojumā būtu dženderneitrāla, tomēr mērīties sievišķajiem orgāniem ir dikti sarežģīti, es pat nezinu, kā to dara, bet tā noteikti nav nekāda viesību spēle), un viesi atkritīs gulēt uz mīkstajām mēbelēm, apsegušies ar mājdzīvnieku nospalvotiem plediem, un izlietne būs leģitīmi pārpildīta traukiem, un jā, nu, būs tak tā dzīve vienreiz tāda, kādai tai jābūt!

Un šodien es impulsīvi-kompulsīvi nopirku kleitu, kuru droši vien nevarēju atļauties, bet viņa bija tik stilīga, ka es biju gatava parādu verdzībai, un tad ar kleitu somiņā es skrēju klausīties akustiskos prozas lasījumus (manā dzīvē pēdējā laikā ir ļoti daudz akustiskas prozas), un atklāju, ka esmu pazaudējusi vienu no pūcīšu auskariem, jo stilīga kleita un skaisti auskari - tad nu būtu par daudz laimes vienas sievietes mūžam. Mazliet pabēdājos un nolēmu atlikušo kādreiz aiznest pie juveliera, lai pārtaisa kulonā.

Ir pavasaris, un ir pilnmēness, un uz naktsgaldiņa vīst mimoza.
Avotu iela izskatās pēc upes gultnes, jo tā kādreiz esot bijusi upes gultne. Upi sauca par Speķupīti. Tā nu es dzīvoju Speķupītes krastā. Iespējams, tas daudz ko izskaidro. Jāatsāk taču skriet un vingrināt vēderpresi.

Ā, un vēl tikko konstatēju, ka man sākuši garšot Sicīlijas vīni ar saldeno rozīņu pēcgaršu. Ceru, ka nākamā stadija nav babulis, kas sūc krējuma liķierus vai ko tamlīdzīgu...

smejos nevaruMar. 22nd, 2019 @ 06:08 pm
[info]ctulhu
personas ``mapats`` reakcija uz maniem komentāriem, citēju:

//Papildināts:
Kā ir rakstīts internetā - Nebaro trolli, tāpēc šī izklaidējošā sarakste un turpmākie lietotāja ctulhu ieraksti šajā sarakstē tiks dzēsti kā tematam nepiederīgi, pat ja būs piederīgi, jo nu nevajag man te viņa problēmu izlādi-izrādi komentāros.

Īsumā: lietotājs ctulhu mani nosauca par nacistu, atbildēju ar homoerotisku brīdinājumu neapkaunot sevi, lietotājs ctulhu turpināja uzvesties kā aizvainota pusaudze un es viņu rupji pasūtīju un beigās uzrakstīju šo papildinajuma penteri.//

kāds nezina kur var dabūt knupīti ar kāškrustu, vajadzētu šai/ šim uzdāvināt

http://klab.lv/users/mapats/239130.html?mode=reply

Mar. 22nd, 2019 @ 03:53 pm
[info]ctulhu
Ja raksta rakstu

un kājas silda kaķis

tad kaķis ir materiāli un metodes vai līdzautors?

Mar. 22nd, 2019 @ 08:13 am
[info]ezss
Aizstiepu kaķi pie veta paranojas uzplūdā. Vets paskatījās un teica, ņemsim asins analīzes. Kādu brīdi apsvēru Pikseli pārsaukt par vismaz Pavaroti, jo viņa dvēseles sāpe skanēja skaņi cauri visai klīnikai un uzpurnim. Uzpurnis skaņu slāpēja daļēji. Kad to uzlika, no kaķa iznāca ārā tāda skaņa kā izslēdzot urbi, bet tad dzīvnieks saprata, ka, lai gan gaismas padeve ir izslēgta, skaņai viss ir kārtībā.

Kamēr zvaigzne atguvās, ārsts ieradās ar pilnas asins ainas un 14 bioķīmiskajiem marķieriem izdruku. Es biju pārsteigta par to, cik ātri viss notika. Uz šī pārsteiguma fona vets ņēmās skaidrot, ko katrs marķieris nozīmē - te aknu veselības rādītājs, te amilāze - aizkuņģa dziedzera veselības rādītājs... Pie amilāzes man, tikko 60 kolokvijus izlabojušai par amilāzes nozīmi diagnostikā, izlauzās "es zinu", ar ne mazāku dvēseles sāpi kā Piksim. Sabaidīju ārstu, nācās atvainoties par profesionālajām deformācijām.

PadomiņšMar. 21st, 2019 @ 03:34 pm
[info]bljanna
Nedzeriet melno tēju ļoti, ļoti tukšā dūšā.

Mar. 22nd, 2019 @ 12:41 am
[info]krii
Banka tik tikko piespieda man atzīt sevi par politiski nenozīmīgu personu.
Īsu mirkli sajutos nedaudz skumja.

Mar. 21st, 2019 @ 03:45 pm
[info]honeybee
Un tad, burtiski 10 minūtes vēlāk, tas pats avots:
"For the implication of resituating anthropological research in the triad of powers that be, researcher and researched may be that, as individual researchers, we can never find an audience to which we can show a ‘true’ face: ‘impression management’ towards both sponsors and people researched will be the only way to continue our existence as (paid and accepted) ethnographers. There is, clearly, a contingent limit to showing what one’s politics is about. Maybe that has been the case all along; maybe anthropologists have always been forced to maintain the secret that, in the end, they can never be completely trusted by anyone, because there are no overarching values to which any of their projected audiences can definitely hold them."
(Pels 2004, 165)

(un es esmu noraudājusies kā bērns)

Mar. 21st, 2019 @ 03:33 pm
[info]honeybee
As such, Castaneda’s work can be taken as giving the lie (literally) to both the liberal isolation of the self in ethnography.. (Pels 2004, 158)

sasmējos balsī

/vispār "antropologi raksta par Kastaņedu" ir smieklīgākā lasāmviela ever :D

QOTDMar. 21st, 2019 @ 12:43 pm
[info]honeybee
No piezīmēm/papildjautājumiem, kas pierakstīti intervijas laikā:

"ko nozīmē "godīgi izlikties"?"

PDXMar. 20th, 2019 @ 03:28 am
[info]bljanna
Ļoti patīk Portlendā,OR. Bet bezpajumtnieku daudzums pilsētā ir šaušalīgi iespaidīgs. Nav brīnums - salīdzinoši silts klimats, nežēlīga gentrifikācija un augstas īres un īpašumu cenas ir darījušas savu.

Mar. 19th, 2019 @ 11:47 pm
[info]krii
Ir vēlāks nekā tu domā, - noteica mans dators un sāka rādīt citu laika joslu.
Šobrīd esot 23:47, viņš apgalvo. Jāiet gulēt, steigšus nudien.

Mar. 19th, 2019 @ 06:53 pm
[info]krii
Būt kādā pasākumā gan dalībniecei, gan organizatorei - tā nekad nav laba doma, es zinu. Bet turpinu tā rīkoties.

Mar. 19th, 2019 @ 10:24 am
[info]krii
Manas dzīves veiksmju un neveiksmju formula ir apbrīnojami līdzīga - skaisti noblefot un tad ar šausmām domāt, kā izkārpīties. Ja izdodas - eņģeļu kori, palmu zari un lauru vainagi; ja neizdodas - dziļa atejas bedre un smilkstēšana, rāpjoties ārā.

Citādi - viss pa vecam: darbi, darbi, darbi un samērā draņķīga fiziskā pašajūta. Ziema ir mani izsūkusi kā zirmeklis mušu. Ļoti gribu atvaļinājumu, bet līdz tam vēl gandrīz trīs mēneši.

Mar. 18th, 2019 @ 10:03 pm
[info]veed_logs
Es varbūt neesmu nekāds diplomētais eksperts attiecīgajā jomā, bet, manuprāt, neverbālā komunikācija ļoti uzskatāmi nodot melošanu video 01:02-1:05. Šeit:
https://www.tvnet.lv/6547284/rigas-satiksmes-saga-svarigakie-notikumi-divas-minutes

Mazliet atgādina Klintona episko apgalvojumu par Levinskas jaunkundzi, ar kuru viņam neesot bijis sakars. Gan jau ir vēl kādi smuki piemēri. Forši vispār būtu kādreiz palietot melu detektoru uz šāda tipa ļautiņiem.

Mar. 18th, 2019 @ 08:39 pm
[info]honeybee
Tas neveiklais mirklis, kurā tevi tik ļoti besī autors (kurš, tavuprāt, ir pilnīgs kverplis personiski un iedomīgs pūslis rakstīšanas stilā, un uz kuru turklāt katra otrā atsauce ir "viņš par šito raksta, bet toč neko nav sapratis"), ka tu mēģini izfigurēt veidus, kā viņu necitēt, lai gan par viņa necitēšanu sekos jautājums "a hahuj necitēji"?

Btw, akadēmiskajiem nažiem: ja es vnk pieminu, ka konkrēts autors ir kādā jomā nozīmīgs, vai man ir jāatsaucas uz konkrētiem tekstiem un jāliek referencēs?

// upd.: nu labi, uz jautājumu "a hahuj necitēji" es varu leģitīmi atbildēt ar "I am aware of his work. However, in too many sources he is referred to mainly as having misunderstood things, so I was wary of using his writings as a source", should fckn shut 'em up

Mar. 18th, 2019 @ 12:38 pm
[info]honeybee
OMG, man jau likās, ka kaut kam tādam ir dabā jāpastāv, un pastāv arī

*reāli asaras acīs, khhh*

https://culanth.org/fieldsights/series/speculative-anthropologies

speculative anthropologies!!!
antropologi, kas lasa SF/F un kaut ko par to visu pasaka!!!
pizģec
*tagad tikai neiegrimt tajā visā*

sienāžu biedsMar. 18th, 2019 @ 10:08 am
[info]ezss
Minesotā esot liels somu pēcteču pulks. Kad kāds īrs prasījis šiem, vai jums ir savs svētais, soms izdomājis svēto Ūro . Ja svētais Patriks esot izdzinis čūskas no Īrijas (kas gan tur nekad nav bijušas), tad svētais Ūro, izdzinis sienāžus no somu vīna dārziem.
Svētā Ūro diena, pavisam nejauši iekrīt 16. martā, vienu dienu pirms Patrika dienas.

Mar. 17th, 2019 @ 08:37 pm
[info]honeybee
In other news, es pavadīju ~2h, lai uzrakstītu vienu draņķīgu rindkopu

Mar. 17th, 2019 @ 05:12 pm
[info]bozena
Par spīti lietum, dungojot "This is my land", zemē tika ieguldīts pirmais šīgada kurmju atbaidītājs, kurš darbojās tik spīvi, ka pašiem gribējās ātrāk tīt makšķeres.
Es saprotu, ka kurmis arī ir dungojis, jo zālājs vairs nebūt nav gluds, arī tur, kur it kā formāli nav veikti acīmredzami rakšanas darbi, tomēr ir saprotams, ka zem nelaimīgajiem zāles kumšķiem ir nelegālas pazemes komunikācijas, un zālājs būtu pelnījis saukties par kurmjaini.
Ārzemju ziņās - bebrs nokodis kaimiņu lazdu, un blakuskaimiņienes mājasdraugs, kurš mūs ne pārāk priecēja ar pašizpildītām operu ārijām, ir nomiris.
Akurāt skan: Simple Minds, jopcik, This Is Your Land

Ģertrūdes dienaMar. 17th, 2019 @ 11:02 am
[info]krii
Kaut gan īstā ekvinokcija vēl jāgaida trīs dienas un trīs naktis, tomēr jau šodien diena ir mazlietiņ garāka par nakti.
Esam jau pirkstu galiem aizķēruši tumsas bedres malu, rāpjamies jau laukā.
Esi slavēts, Ģērdaci, pavasara nesēj!

Un esiet gatavi šodien, ja satiksiet lāci, atbildēt uz viņa bargo jautājumu - "Ģērd, kur mani pērnie kāposti?!"

Mar. 16th, 2019 @ 11:07 pm
[info]honeybee
Un tad ir šis klips
https://youtu.be/UT2QNZ2MqFk
Akurāt skan: Ex:Re - The Dazzler

Mar. 16th, 2019 @ 09:21 pm
[info]honeybee
jessss, nupat dabūju jaunu go-to lamuvārdu
vārdsakot ir cilvēki, kas ir izpelnījušies vārdu "kverplis"
un tad ir cilvēki, kas ir izpelnījušies vārdu "gliemis"

Mar. 16th, 2019 @ 07:40 pm
[info]bozena
Izlasīju, ka normāls japānis dzīvo tik ilgi (ja vien nav izveicis goda pašnāvību), ka dzīves laikā vismaz trīsreiz esot pieklājīgi mainīt profesiju.
Es jau vienreiz pilnībā esmu mainījusi profesiju, tāpēc domāju, ka vajadzētu vēlreiz, jo, lai arī zināms līmenis ir sasniegts, korporatīvā elpa karsti elpo pakausī, virsstundas nespirdzina, gandarījums mazinās. Es arī esmu gatava ieguldīt pārmaiņās laiku un naudu, bet pagaidām vēl neesmu pārliecināta, kādās tieši, Lielo Aicinājumu vēl neesmu sadzirdējusi, īpašu talantu nav. Mīļā draudze, kādus pakalpojumus es jums varētu iemācīties sniegt? Iemācīties masēt? Izmācīties par mālderi un pindzelēt durvis? Kas ir pilnīgi nepieciešamas profesijas, kurās var iesaistīties ar īpašu talantu neapveltītas matronas?
Man šķiet, ka pilnvērtīgi gleznot un vadīt trolejbusus es gan neiemācīšos.
Patīk, bet ne padodas, visādu augu audzēšana un dzīvnieki. Cilvēki arī nav pretīgi. Interesē medicīna, bet nu tie gadi... Ar cipariem ne tā ka draudzējos, bet attiecības uzturu.

Ģēdi vojevaļi und das ist mein Kampf?Mar. 16th, 2019 @ 06:19 pm
[info]krii
Nesen mazliet citā kontekstā nācās atcerēties, ka, lūk, vēl astoņdesmitajos gados gandrīz katram manam vienaudzim bija vismaz viens vectētiņš sarkanarmietis. Kaut kad ārkārtīgi disidentiskajās virtuves sarunās, kad alkohols bija palietots jau krietni daudz un visi svešie aizgājuši varbūt tika pieminēts arī kāds vecmāmiņas brālēns leģionārs, bet tā, starp citu.
Situācija strauji mainījās deviņdesmitajos, kad vectētiņi sarkanarmieši pēkšņi nozuda (ragaviņas? mežs?), bet vectētiņi leģionāri, kaulus grabinādami, sāka birt no skapjiem kā rudens lapas.
Es saprotu deviņdesmitos, es saprotu šo krāšņo mežonīgo laiku, ar visiem tā pēkšņajiem pavērsieniem un absolūto racionalitātes trūkumu. Visi, kuri nekruķīja nelegālu biznesu, nešāva un nespridzināja, vai nu bija žūpīgi izbadējušies studenti (kā es), vai runāja lozungos - brīžiem pat bez saikļiem.

Taču tagad ir cits gadsimts, un bijusi jau iespēja ieelpot, izelpot. Un es nekādi nespēju saprast lepošanos ar faktu, ka kādam no senčiem nācies pret savu gribu sadarboties ar noziedzīgu totalitāru okupācijas režīmu. Vienu vai otru.
Varu saprast nožēlu. Varu saprast piemiņas godināšanu un sēras. Lepošanos un svinēšanu - nevaru.

Lai vai kā, apsveicu visus, kuru vectētiņi - atšķirībā no manējiem - pārdzīvoja karu un varēja audzināt savus bērnus un pieredzēt mazbērnus.

Mar. 15th, 2019 @ 10:21 pm
[info]honeybee
- Mammu, tu vari man iedot mīlestības telefonu? ... Jo tu esi mīlestība, un tas ir tavs telefons, un mīlestība ir tam pieskārusies
Tags:

Mar. 15th, 2019 @ 09:57 pm
[info]bozena
Jaunkundze ar draudzenīti aizgāja fotogrāfēties. Nu tāpat vien, lai smukas bildes kopā. Tad nu ir tā, ka 16 gados var ar bīsi šaut pa zvēriem, bet lai fotogrāfētos (drēbēs, pieklājīgās, bet nu bez hidžāba) vispār vajag vecāku rakstveida piekrišanu.
Fotogrāfs bijis saprātīgs un noticējis uz vārda, ka datu subjektu vecāki viņu neiesūdzēs par fotogrāfēšanu bez vecāku rakstiskas atļaujas.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba