Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Feb. 21st, 2017 @ 08:31 pm
[info]bozena
Jaunās dāmas saņēmušas pavisam jaunās Latvijas Republikas pases. Kopumā ļoti glīti tikai pagalam teiksmaini izskatās.
Agņeškas jaunkundzei mati saņemti atpakaļ un krīt ap ausīm autentiskā elfu meitenes frizūrā, austiņas līdz ar to izskatās spicas. Kopā ar izteiksmīgu Gendalfa attēlu pirmajā lapā, visādām rūnu zīmēm še un tur un teiksmainiem, miglā tītiem tēliem, pie pilsonības ieraksts "Gondoras ķēniņvalsts" izskatītos tikai dabiski. Vai Rivendella, ņemot vērā elfisko izcelsmi.
Un ko, pie sv Izidora bārdas, nozīmē notis? Zaļa un sarkana. Elfi ir lieli dziedātāji, ja?
Ko saka visu Vakarzemju sardzes posteņi par šādu pasakuzemes pasīti?

Feb. 21st, 2017 @ 06:14 pm
[info]krii
Burbuļi, ne burbuļi, bet iemeslam ar kādu par kaut ko diskutēt tomēr jābūt cerībai uz kaut cik produktīvu domu apmaiņu, nevis formāliem retorikas vingrinājumiem, kuros pats viedoklis zaudē nozīmi.
Tāpēc nevajag diskutēt par visu un ar visiem. Ja vienīgais ieguvums no diskomforta ir tikai pats diskomforts, tad ellē viņu. Kopā ar visiem oponentiem, kopā ar demagoģiskajām manipulācijām, kopā ar nesmieklīgiem pārspīlējumiem, neprecīziem salīdzinājumiem, fundamentāli atšķirīgām platformām, emocionālu nesaturēšanu un vēlmi pakašķēties, kad īstenībā nav, ko teikt.

un tieši tuvojas ikgadējais ziedonisFeb. 21st, 2017 @ 12:17 pm
[info]bljanna
Vaiiii... Kondratovičš miris. Bēdīgi. http://www.lu.lv/zinas/t/44873/

Mums dārzā ir viņa rododendri.

Feb. 21st, 2017 @ 12:01 pm
[info]kjiimikjis
Melodic Death Metal-catalyzed Multicomponent Hantszch Reaction.
Akurāt skan: Dark Tranquillity - Atoma

kognitīvā disonanseFeb. 21st, 2017 @ 10:39 am
[info]ctulhu
Tas moments, kad izteikti reliģiozs cilvēks sāk runāt par māņticību. Kritiskā tonī.

Feb. 21st, 2017 @ 09:47 am
[info]kjiimikjis
Eh, rīta sapņi, konkrēti, tie, kas sadzīti pa starpām atkārtotajiem modinātāja signāliem kļūst arvien šizīgāki. Visu ko citu jau esmu aizmirsis, bet viens pa pusmiegam uz vēlāku atlikts modinātāja signāls pārtrauca visnotaļ sekmīgu snaipera karjeru, un padarīja mani par bērnudārza audzinātāju kādā angliski runājošā zemē.

No vienas puses, liek aizdomāties par garīgo veselību, no otras - pārskatīt turpmākās karjeras izvēles, ja nu ar pašreizējo kas atgadās. Sapņi gan ir sūdīga simulācija, bet to, ka es galīgi nemāku bērnus, es biju nojautis jau sen.

Feb. 20th, 2017 @ 09:00 pm
[info]bozena
Man ir siltas jūtas pret Acu traumpunktu Biķernieku slimnīcā. Viņi pusdev
iņos vakarā piekrita apskatīt Jaunkundzes pagalam apsarkušās acis, lai gan nepilngadīgos viņi vispār neņem.

mikro-melnās-apenesFeb. 20th, 2017 @ 08:17 pm
[info]honeybee
Poll #20957 slims vai muļķis
Open to: All, results viewable to: All

Tavuprāt, mūsu sabiedrībā vairāk stigmatizē:

View Answers

mentāli slimus cilvēkus
34 (79.1%)

muļķus
9 (20.9%)

Tu pats/-i labprātāk kontaktētos ar

View Answers

mentāli slimu cilvēku
32 (78.0%)

muļķi
9 (22.0%)

Tev tuvu cilvēku vidū vairāk ir

View Answers

mentāli slimu cilvēku
24 (63.2%)

muļķu
14 (36.8%)

Tu vairāk apvainotos, ja tevi nosauktu par

View Answers

slimu
7 (16.7%)

muļķi
35 (83.3%)


Feb. 20th, 2017 @ 07:40 pm
[info]krii
No sākta gala esmu zinājusi, ka Šarlote sirds dziļumos ir ebrejiete, bet Emīlija - musulmaniete (iespējams, persiete, bet varbūt sīriete). Ričmondā es velti esmu mēģinājusi ieaudzināt britu lorda manieres, viņš arvien paliks lādzīgs redneks, lasīs Breitbartu, zags man siermaizes un centīsies iesaistīties ielu kautiņos, nekad neiedomādamies par senā jūdu-persiešu konfilkta dziļajām saknēm, kas determinē mūsu kultūru jau kopš Vecās Derības laikiem...

Pamanīju līdzībuFeb. 20th, 2017 @ 10:33 am
[info]pikaczu
Agņeškas Hollandas filma "Pokot" sudraba lāci dabūjusi. Noskatījos treileri https://www.youtube.com/watch?v=SxWvyBJx4xg
Nespēju atbrīvoties no domas, ka ļoti atgādina Melisas Makkarijas Superkausa reklāmu
https://www.youtube.com/watch?v=7u6M18M3D0s

Feb. 20th, 2017 @ 10:22 am
[info]amatieris
Dežavū.
Es reiz solījos neskriet pakaļ nevienai. Solījums, kas man ilgus gadus atmaksājās, bet tagad, šķiet, sācis atspēlēties.
Ar rungu pa galvu un aiz matiem uz alu? Vai varbūt tomēr laist vaļā, zinot, ka neatgriezīsies?

Klejojšā zobubirste, ibio.

Feb. 20th, 2017 @ 09:14 am
[info]amatieris
Vakardienas svētkos neapsveicu nevienu.
Ne spīts, ne princips... Nebija sajūtas.

Feb. 20th, 2017 @ 12:48 am
[info]celies
tēma #? (3)

kur ir tā robeža, kur nodoms paliek nodoms un kur nodoms sāk realizēties (materializēties)?

Mēs mēdzam domāt dažādas domas. Mums ir dažādi plāni/ieceres. Daļa no tām realizējas, daļa nē.

Kā domājamas ir domas, ja tās gribam realizēt. Kā atpazīt izšķirt domas, kuras nemaz negribam realizēt.

(šī tāda īsā tēma, radās tikai šodien, bet pietiekami spilgti)

Feb. 19th, 2017 @ 03:58 pm
[info]bozena
Sakiet, kokosriekstu piens bundžās vai pakās ir derīgs arī pie kafijas?

Feb. 19th, 2017 @ 12:14 pm
[info]krii
Tas noteikti atkal būs bodīšeimings, un kāds mani norās par feministes necienīgu uzvedību, taču man ļoti gribas pateikt: "cilvēki, kas labprātīgi liek sev izveidot galvas priekšpusē milzīgus spilvenveidīgus silikona piesūcekņus, nevar būt gudri".

Feb. 18th, 2017 @ 04:53 pm
[info]krii
Šodien ir tik burvīga pavasara mirāža. Vēl dažas stundas es drīkstu nedomāt par nākamnedēļ gaidāmo Armagedonu, par to, ka būšu spiesta iet laukā no mājas vispretīgākajā no dabas stihijām, spiesta lēni mirt no galvassāpēm, aritmijas, paralizējošas miegainības un tirpstošām ekstremitātēm. Nedomāšu par 7-10 dienām neizbēgamas un ļaunas elles, priecāšos par atlikušajām stundām dzidra gaisa un sniegpulksteņu, čukstēšu joprojām izdzīvojušajiem istabas augiem: "Turieties, vēl atlikuši tikai divi mēneši šausmu."
Vēl dažas stundas pārejošas, bet pilnasinīgas laimes.

A vot!Feb. 18th, 2017 @ 11:46 am
[info]kjiimikjis
Tātad, ir sestdienas rīta agrums (cīruļi, kas iebilst - dirst!).

Secinu, ka vakardienas džintonika konsumēšana ir rezultējusies faktā, ka ir kāds bišķis pārpalikuša tonika, bet ne drusciņas pārpalikuša džina. Risinājums gana viegls - sperties uz veikalu.
Tiesa, apzinos, ka veikalā džinu izvēle ir tāda pašvaka.

Ir LBešņika Džins. Sūds viņu zina, kāda pārpratuma pēc šī loterijas biļete ir 1) nosaukta par džinu un 2) atļauta tirdzniecībai. Tas draņķis ir pa lielam pilnīgs ārprāts, bet neparedzams. Edz, pa reizei gadās tāda partija, kas ir pat itin pieciešama. Tāda, kas, pirmkārt, garšo pieņemami, un otrkārt, neradīs nākamajā rītā vēlmi kopā ar pārējo izvemt arī nieri (jā, vēlmi tieši, vajadzība pati atčāpos). Vairumā gadījumu tas ir kaut kas pa vidam starp diviem galapunktiem. Pirmais: kārtīga lauku kandža - tobiš, zini, ka garšos bišku pēc gumijas zābaka ar liegiem traktora toņiem tur, kur no vīna gaidītu tanīnus, bet zini arī rezultātu. Un tas ir tur, kur gribi tikt, pat ja tas "tur" nozīmē "bez drēbēm pļaviņā zem līkā bērza, kuram atlobījusies tāss no mana peregara". Un otrais galapunkts - terpentīnā pamērcēta lupata, ar kuru tu nezināmu iemeslu dēļ esi izdomājis noslaucīt sudrabegles čiekuru no sveķiem, un tad to lupatu pakošļāt. Nenosodu tos, kam šāda vēlme ir, bet nu, atklāti nenosodu arī tos, kuri pērk ElBē džinu. Lai iet, khemm, labumā. Dzeriet droši. Kamēr es pihņīju patronlentu ložmetējā.

Vēl tur ir Beefeater. Dārgs, maita. Bet arī labs, maita. Parasto veikalu high-end dzēriens šajā kategorijā. Šamo var pat (mēģināt) izbaudīt, un gana ticami, ka izdosies izbaudīt arī nākamo rītu. Šis ir labs. Labie vārdi, ko etiķete teic? Ticēt. Šis ir džins. Nonācis uz viena plaukta ar iepriekšējā rindkopā aprakstīto pārpratumu, bet nepadomājiet sliktu tamdēļ. Būtībā, atskaites punkts, ja nu izdomājat vērtēt un salīdzināt džinus.

Nu, un vēl tur ir Propeller. Sūds viņu zina, kas tas tāds, un pat speciāli meklējot alkoRozetēs (outlet) džinus, šitādu putnu nebiju ievērojis. Cena neliek cerēt uz nezin ko, katrā ziņā. Bet! Ja gaidi Elbešņika švirlaka līmeni, uz ko prasītie eiriki varētu vedināt domāt, tad būsi patīkami pārsteigts/a. Šis ir tāds "ai, nu ok, derēs" līmeņa džins, un priekš savas garšas īstenībā pat palēts. Tāds mazais patīkamais pārsteigums, ja bāzes līnija ir bijusi "gribas nopirkt džinu, bet Beefeater'am nepietiek naudiņu".


Nu lūk. Apsvēru šīs izvēles. Bet tad - pamanījos pamanīt izkārtni, kas vēstīja "ALKO OUTLET". Tobiš, vieta, kur tirgo etanola šķīdumus. Un kur pēc idejas ir ekselenta izvēle. Ņemot vērā, ka nezināju, kurai no iepriekš minētajām divām, tfu, atvainojiet, trim opcijām dot priekšroku, izlēmu dot priekšroku šim iestādījumam. Nu, jābūt tur kaut kam vairāk!
Ieslāju iestādījumā. Pēc skata, no tuvējās apkaimes otrās dienas svinētājiem nogurušajam onkulim pavaicāju, kur šajā pudeļu bibliotēkā būtu džinu nodaļa. Tur, viņs norādīja. Devos Tur. Un Tur arī bišku Ahujel.

Redziet, cienītais lasītāj, man ir aplam pierasts pie pēc cenām (un tām liegi korelējošās kvalitātes) kategorizētā preču izvietojuma veikalos. Nujā, un stikla pagaļu bodēs es tā kā sagaidītu, ka vienas kategorijas dzērienu starpā valdītu tā hierarhija, kur augstākos plauktos savas etiķetes lepni spīdina high-ends, tiem, kam gaume un finansiālā rocība iet rokrokā, aptuveni acu augstumā būtu tādi kā "tautas smalkie" padzērieni, kuru pirkšana, būtībā, ir svarīgāka veikalam, nekā potenciālajam pircējam, maķenīt zemāk būtu tie, kas ir īsti tautas padzērieni, un pašā, pašā apakšā, t.s. "rāpojamplauktos" būtu, kā nosaukums vēstī, dzērieni tiem, kuri veikalā ierāpo, un kuriem attiecīgā šmiga tad būtu acu augstumā. Un sagrābuši to, šie darāpotu līdz kasēm, norēķinātos nospeķotām sīknaudām, un rāpotu tālāk, pretī savai gaišajai nākotnei, jauniegūto šķidro draugu mīļi apskāvuši.
Esmu arī pievērsis uzmanību tam, ko veikali piedāvā šai auditorijai. Nu tā, snobiski antropoloģiskas intereses vadīts. Jo sevišķi man tik mīļo džinu sekcijā.
Nu, tur ir Kristofs. Nav bijis tas, khm, gods, un ceru, ka nebūs ar, skatoties pēc cenas. Ziniet, džinniecībā eirikos izteiktais skaitlis šo to tomēr nozīmē. Ne tā, ka ļoti, bet nu, ja tas maksā apmēram tik, cik tāda paša tilpuma odekolons, tad apmēram tā arī garšos. Īsāk sakot - Kristofs: nē. Nekad. Tāpat arī Dervils. Šie ražo jebkura profila šmigu, un es pieļauju, ka fonā ir tas pats gandrīz-iekšķīgai-lietošanai-paredzēts spirķiks, ar attiecīgiem aromatizētājiem. Dervilu gan esmu garšojis, un tas bija ārprāts, bet lepni pieveicu visu pudeli, mīnus to, ar ko cienāju čomus (diskleimeris - biju jauns, stulbs, un svaigi pamests). Nekad vairs. Ja ko līdzīgu gribēsies, nez, nopirkšu Domestos. Garša gan jau ka līdzīga, un moš litrs-uz-litru sanāks lētāk. Bet joprojām, meklēšu apakšējā plauktā. Tā teikt, kur "apakšējo" vajadzību apmierināšanai paredzētās preces.

Un tātad, nonācu Tur. Tur, kur šajā alko-baudītājiem/nautiem/holiķiem plānotajā, no mārketinga viedokļa, paradīzē, būtu jāsastop džina dievs. Džina plaukts, ziniet.
Tur pāris džini bija, jā. Aci uzreiz piesaistīja Bombay Sapphire.
Ekselenta izvēle, ko novietot redzamā vietā. Pirmkārt, smuka pudele, ar savu gaišzilo krāsu un eleganti kantaino formu (pudelēm ķipa svarīgi). Otrkārt, vēstures mīļotājiem - atsaucīte uz britu koloniālisma periodu, kad Indija, Bombeju ieskaitot, bija zem šo līdz spīdumam nopucētās tupeles, un kur arī ķēra vajadzību patērēt džintoniku (man ir bijis ieraksts par šo). Nu, treškārt, man personīgās atmiņas. Edz, kad biju bezmazvai spīdoši aizstāvējis tiesību saukties par maģistru, kopā ar čomiem devāmies uz veikalu. Un tur - Bombay Sapphire ar atlaidi. Palikušas 3 pudeles. Mēs - 3 džeki. Rezultāts - pašsaprotams... Nujā, un, ceturtkārt, tas ir ellīgi labs džins. Tiešām, burvīgs. Garšo. Tīk. Smeķē. Esnezvienalgapajātkasnukuram,ziniet. Bet jā, tas ir mans high-end standarts. Ja neesi tāds pats, vai labāks, tad pis ka nu stūrītī, un pie viena savu "high-end" šiltīti nokurini nahuj, ja reiz dodies pīpēt. Ja džins grib izlikties labs, tad, kā minimums, šo jāmāk simulēt. Šis. Ir. Ekselents.

Un, blakus šim standartam, šai ekselences mērauklai, šim tradīciju nesējam, gaišzilajam kristālam, līdz to saskalo, šim ar, kā ražotāji teic, 10 botāniskajām satāvdaļām apdvestajam, šim burvīgajam, dievīgajam, neatkārtojama, šai dievības statujai, kurai drīksti nobučot kāju pirkstus, un tad - bet tikai tad - paskatīties augšup, šim neatkārtojami fantastiskajam džinam ir nolikts blakus...

...

Elbešņika "džins".

Bļe.

Edz, mēs ar mīļoto ne īpaši sen bijām Itālijā. Burvīgs ceļojums. Bet! Cita starpā mums sanāca nonākt Milānas Lampugnano autoostā. Aizdirstākā, tiešā nozīmē, vieta ever, un to es saku, būdams apmeklējis dažādu Latvijas dzelzceļa staciju tualetes. Pretīgi bija skatīties.

Tikpat pretīgi, kā redzēt šos divus džinus (viena gadījumā - džinam līdzīgu priekšmetu) vienā plauktā.
Nopietni, ja vēlies novietot Bombay Sapphire acu augstumā, tad priekš elbešņika džina tev ir jāizbūvē, kā minimums, divi stāvi pagrabā. Vēlams pēc tam, kad kāds tieši šo dzērienu prasa, pagaidīt, kamēr šis cilvēkveidīgais turp aizmuļļājas, un tad aizbērt nahuj to pagrabu. Ar betonu, stikla šķembām un ķīmiskajiem ieročiem. Lai būtu droši.

Bet nu jā, lai kā gribētos, nesāku haosu un iznīcību šmigas bodē. Lai kā viņi būtu pelnījuši papriekš Exterminatus un isi pēc tam Damnatio Memoriae, uzvedos civilizēti. Cik spēdams. Nopirku džinu. Saucas "Crafter's". Etiķete vēstī, ka esot "from finest juniper berries". Citi garšaugi nav piesaukti. Pēc garšas spriežot - jo nav. Ražots Igaunijā. Redzēs, ko mūsu ziemeļu brāļi ir uzražojuši. Esmu gatavs vērtēt, tiesa, man tuvākie veikali manu bāzes līniju ir nometuši uz grīdas. Oh well.

Priekā!

Feb. 18th, 2017 @ 11:31 am
[info]bozena
Jūtu mulsumā izvārīju katlu ar turku zirņiem.
Un ko tikai man tagad ar viņiem darīt? Katls tomēr.
Kāds ir gatavojis tos krāsnī apceptos ar garšvielām, ko ēd pie televīzoriem?

8. klaseFeb. 18th, 2017 @ 09:47 am
[info]bozena
Šis ir 8.klases uzdevums.
Tas jau gan būs tik vienkārši, kā krāniņus uz sienām zīmēt. Par basketbolu.
Valters meta soda metienus, bet Laura skaitīja iemestos metienus.
Pavisam foršais Valters raidīja groza virzienā 18 metienus. Par trāpījumu Laura viņam pieskaitīja 6 punktus, taču par garām aizmestu bumbu atriebīgais skuķis 5 punktus atņēma.
Bērni, aprēķiniet, cik reizes topošā zvaigzne Valters iemeta grozā, ja kopumā viņš sapelnīja 53. punktus?

Feb. 17th, 2017 @ 06:59 pm
[info]amatieris
Man patīk tā savādā sajūta, smēķējot benzīntankā.
It kā jau saproti, ka, lai notiktu huiņa, ir jāsaslēdzas gana nopietnam tauriņa efektam. Un ja nepīpē gluži pie sūkņa, bet kaut kur maliņā, it is fine. Bet tomēr. Apmēram līdzīga līmeņa anarhija, kā atteikties no tējas pulksten četros Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē.

Feb. 17th, 2017 @ 06:34 pm
[info]amatieris
Zini to zemo, seksīgo izpūtēja noti, kas pat tukšgaitā klusi burbuļo un suggesto "esmu spēks, esmu jauda"?

Nu vot. Šodien sapratu, ka man kauns ar tādu braukt.
Un drusku skērī arī.

jaunumi KABAČU ziņāsFeb. 17th, 2017 @ 05:25 pm
[info]bljanna
Šonedēļ C-tirgū kabači cukini (Turcija, Spānija) nopērkami jau par 0,80 - 1,50 eur/kg (tiesa, ne visai glīši), ja pērk pie pārdevējiem ārā, 2 - 3 eur/kg sakņu paviljonā un drusku smukāki. Then again - vai fevrālī vispār šī reģiona cilvēkam ir jāēd kabači/cukini? Mums tak ir skābēti kāposti!

Tālāk interesentiem vēl dažas cenas, kuras paspēju ievērot:

granātāboli: 1-2 eur/kg
mandarīni: 0,80 - 1,60 eur/kg (1,6 tādi skaistuļi ar lapiņām, vidēji 1-1,2 eur/kg)
lapu salāti: 6 eur/kg (pirms mēneša bija 7 eur/kg)
piens: piem., Talsu nedēļas laikā ir pakāpies no 0,79 eur/l uz 0,82 eur/l, LV piena cenas turpina ripināties uz augšu (veikalā vispār šausmas!), turpretim leiši, braļuki mūsu, notirgo pienu par ~ 0,65 eur/l.
Tags:

PētījumsFeb. 17th, 2017 @ 05:02 pm
[info]ctulhu
Pīrādziņa mineralizācijas pakāpe kā funkcija no laika starp apēšanu un skatienu uz Gorgonu.

Feb. 17th, 2017 @ 10:40 am
[info]bozena
Vakar līdz vieniem rēķinājām matemātikas.
Tagad katru vakaru vai nu viena vai otra beibe asarās mirkstot ļimst pār dažādu krāsu un lielumu matemātikas uzdevumiem biezā slānī.
Parēķiniet jūs arī, dārgā draudze.

Tātad, svaigas sēnes satur 90% ūdens, bet sausas - 12% ūdens.
Mazo draudziņ, aprēķini, cik kg sausu sēņu var iegūt no 88 kg svaigu sēņu.

Droši vien kaltēšana notika laboratorijas apstākļos, kur neviena cita sēņviela kaltēšanas laikā netika traumēta.

Feb. 16th, 2017 @ 10:48 pm
[info]krii
Ak, vai! cu.serveris.lv/ciba/ ,šķiet, vairs nestrādā.:(((

Vakari ar DonalduFeb. 16th, 2017 @ 09:38 pm
[info]panacea
Es vakaros esmu pasākusi skatīties CNN, kur parasti rāda Trampa preses konferences tiešraidē. Vispār jo vakars jo trakāk paliek, tāds man pagaidām iespaids paliek. Varbūt, ka dzīvoju echo kambarī, bet man sāk rasties šaubas, vai viņš šādā stilā novilks visu prezidantūru -- vai nu būs pašam jāmainās vai nometīs viņu, gribās cerēt.

Feb. 16th, 2017 @ 09:44 pm
[info]veed_logs
Vakar uzzināju vienu labu teicienu par ēšanu, kas esot atrasts kaut kur Ēģiptē senos laikos uzrakstīts ar hieroglifiem, skan apmēram šādi: "Cilvēks pārtiek no vienas ceturtdaļas visa ēdiena, ko tas apēd, no pārējām trīs ceturtdaļām pārtiek viņa ārsts".

Tas bija iekš jūtūbes video, kur cilvēks ieteica ēst mazāk un tikai vienu reizi dienā un teica, ka šad tad pabadoties esot veselīgi.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba