Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Sep. 20th, 2014 @ 04:37 am
[info]celies
bet vispār... OV lasīt un lasīt :)
Kāpēc Jānim kabatā ir:
liels zobrats,
mazs zobrats
pavisam mazs zobrats,
liela ass,
maza ass,
pavisam maza ass,
milzīgs dzelzs gabals,
vēl milzīgāks dzelzs gabals,
vēl mazliet?...

Tāpēc, ka –
viss traktors
kabatā neiet.

Sep. 19th, 2014 @ 11:15 pm
[info]bozena
Sēžu un lasu Cibu. Speķītis savukārt guļ man klēpī un taisa mazus, bet ļoti smakojošus jūrsacūku purkšķīšus.
Vispār viņam patīk gulēt man uz krūtīm.

Sep. 19th, 2014 @ 07:36 pm
[info]krii
Lai visi svētie stāv man klāt! Vakar pusmiegā pamanīju e-pastā kādas (acīmredzot ļoti vieglprātīgas) draudzenes it-kā-vēstuli, kuru apskatīt varēja tikai, ar FB profilu ielogojoties kaut kādā miskastē ar nosaukumu Two. Vēstuli tur tā arī nesameklēju, miegs nāca vēl stiprāk, aizgāju gulēt. Šodien atklāju, ka mans e-pasts ir piebiris ar kaut kādu nesimpātisku tēvaiņu bildēm no tās miskastes - viņi gribot ar mani draudzēties.
Izrādās, es pilnīgi nejauši esmu izgājusi (pareizāk, izgrūsta) uz virtuālā paneļa.
Gandrīz pusstunda man bija vajadzīga, lai no tā akača izrāptos un dzēstu kontu. Pēc katra klikšķa (kopsummā ap 15) tiek prasīts, vai tiešām neapdomāsies un kāpēc grib tik lielisku vietu pamest. Ik pa brīdim jāieraksta parole.
Dzeru nomierinošo tēju un jūtos kā noberzusi suņasūdu no kurpes - ik pa brīdim gribas vēl pārliecināties, vai kaut kaas vēl nav palicis un nesmird.

;-) Sep. 19th, 2014 @ 07:31 pm
[info]oblica
Luuk, izdzeeru gandriiz pudeli cava, kameer laulenis muusu gultu kaiminjienes dziivoklii skruuvee un sajutos smuka, tieva, pupaina un sharmanta.
Nevar saprast - uzreiz skriet uz Vecriigu vai plikshinaat garas skropstas un iedvesmot lauleni skriet peec veel vienas cavas.
Bet peec otras es vai nu buushu spridzeklis vai salillajusies.
Vispaar - Kur Ir Fjokla???

driikst, ja!?Sep. 19th, 2014 @ 04:03 pm
[info]oblica
eu, cava glaazi jau driikst, vane?
/Parasti 5 min peec shaada jaut uzdoshanas pashai sev meilu kaste spraagst pushu no asap darbiem

BB dzied:Sep. 19th, 2014 @ 02:09 pm
[info]oblica
"Tie tievie pidžamā, tie resnie pagalmā."

VēlSep. 19th, 2014 @ 12:42 pm
[info]oblica
Ja kādam ir izīrējams studio tipa vai vienistabas dzīvoklis centrā, netālu no centra vai Grebenščikova ielas apkaimē - mana māsa (lieliska, vnk lieliska!) meklē.
Bez bērniem, bez mājdzīvniekiem, tieva, smuka un diezgan gudra.
Vēlams mēbelēts, vēlams ar sadzīves tehniku, vēlams īre līdz 150 - 200.

m skolaSep. 19th, 2014 @ 12:35 pm
[info]kihelkonna
šorīt gandrīz nokavējām skolu. jābūt 8.15, bijām 8.26 (stundas sākas 8.30).

skolotājām bija varens ķēriens. pie garderobēm bija bariem kavētāju, un skolotājas visiem pēc kārtas bargi teica "jābūt 8.15! ". viena skolotāja vienu puiku bija pilnīgi noķērusi, tas nekur nevarēja sprukt un nekustīgi stāvēja kā aiz čupra noķerts trusis, un dzirdēju, ka skolotāja viņam teica "uzgriez pulksteni pusstundu agrāk!"

nu ar vārdu sakot tas ir labais ķēriens, 8.26 skolotājas palaidņus var dabūt štābeļiem.

Nekas īpašsSep. 19th, 2014 @ 11:49 am
[info]oblica
Esmu aizrāvusies ar vienu Valstiski Svarīgu Projektu (bāc, ja jūs zinātu, ko es lasu planšetē pa starpam CSI un Kāslam fonā :D)
Papildus vēl visādas lietas sabirušas, bet uz koferu fona tas viss šķiet traki nepaceļams.
Varētu neiespringt, atdot Draugam un saņemt vnk savus procentus, bet kaut kā pārāk interesanti, atdot žēl.

Vispār tāds ļoti, ļoti septembris. Milzīgu pārmaiņu septembris. Ar Milzīgu es patiešām domāju MILZĪGU!
Man ir ienākušies divi aicinājumi uz http://www.survivalkit.lv/lv/jaunumi/ un viens uz Baltijas pērli.
Otro laikam būšu nokavējusi, pirmo nez vai iespēšu.

Bet vispār velk ta ne uz Prāgu, ta ne uz Parīzi...
Taču HRG jau nobūkota, UAI, 7 naktis, 5 zvaigznes ar akvaparku jaunkundzei.
Bet noskaņojums tāds ... melanholisks. Kā reiz kādai Eiropas maz-vec-mīļ-pilsētai, krāsainām lapām, hosteļiem, ielu kafejnīcām un bezmērķīgai klaiņošanai ne daivingam un zvilnēšanai.


Tā kaut kā man te lielos vilcienos un mazos tramvajos, mīļie un jaukās. :)

Sep. 20th, 2014 @ 11:15 am
[info]veed_logs
Mazliet novēloti, bet tomēr. Pagājušajā nedēļas nogalē piedalījos Viļņas maratonā. Labi zināju, ka trase nav labākā labiem rezultātiem (reljefa dēļ), bet šis bija mans ieplānotais rudens maratons un braucu pēc sava personiskā rekorda. Ņemot vērā savas sajūtas pavasarī skrienot Nordea, es zināju, ka rudenī savs rezulāts ir jāuzlabo. Plānā bija nomest dažas minūtes. Praksē gan izrādījās nedaudz citādi.

Nepakavēšos pie organizatoriskajiem jautājumiem, bet vairāk par pašu skrējienu. Iepriekšējā diena bija visai silta, dienas vidū pat pārāk silta, tas manu noskaņojumu neuzlaboja, bet cerības viesa tas, ka siltums varētu uznākt tikai uz skrējiena noslēguma fāzi. Līdz pusei viss bija kā jau vienmēr - nekādu īpašo emociju. Otra puse arī, kā jau ierasts, sākās klausoties sevī un domājot par savām spējām un iespējām. Kad tie tempa turētāji, kas pavasarī man aizgāja garām ap trīsdesmito kilometru bija mani panākuši jau ap divdesmit piekto, es sapratu, ka ir jāturas līdzi. Tīri principiāli. Likās, ka viņi skrien ātri, bet spītīgi turējos līdzi, pašam arī bija sajūta, ka skrienu par ātru, bet kādus deviņus kilometrus līdz beigām es sapratu, ka varu skriet tādā tempā. Līdz pat finišam. Tajā brīdī pat domās uzsitu sev uz pleca un apsveicu ar lielisku rezulātu (ļoti precīzu laiku). Finišā gan biju nedaudz vēlāk par savu optimistisko laiku, bet personiskais rezultāts ir labots vairāk nekā par 10 minūtēm. Negaidīti pašam. Skrienot distances otrajā un noslēguma daļā bija tāda ļoti laba sajūta, ka beidzot es varu nevis tikai domāt par izdzīvošanu, par to, kā aizvilkt savas miesas līdz finiša līnijai, bet, ka varu skriet, noskriet, panākt, apdzīt, uzvarēt. Līdz šim pilnajā maratonā tāda sajūta man nebija bijusi.

Nezinu, kā citiem, bet man katrs maratons ir atšķirīgs. Taktikas un pašsajūtu ziņā. Viena iezīme gan ir kopīga - ar katru noskrieto maratonu sajūtas pēc skrējiena ir vieglākas. Pirmie skrējieni bija tādi, ka nevarēju normāli pastaigāt. Nākamajā dienā vēl trakāk. Šoreiz varēju gan staigāt, gan kāpt pa trepēm bez problēmām. Nejutos salauzts arī morāli, gluži otrādi, esmu gatavs jauniem sportiskajiem sasniegumiem.

Roterdamas Erasmu atcerotiesSep. 19th, 2014 @ 10:41 am
[info]indulgence
Visus darbus apdarījis, vakar sadomāju aizskriet līdz LNB uz istādes "BĒGT UN ATGRIEZTIES: PIRMĀ PASAULES KARA PIEREDZE" atklāšanu. Plkst. 16:15 mēģināju iespraukties 11. tramvajā. Acīmredzot arī citi ļaudis bija savus darbus apdarījuši ar uzvioju nostrādādami virsstundas, un nu ātrāk aizšmaukuši no darba, jo nevar tak būt, ka tik daudz bezdarbnieku dienas vidū, ka tramvajā tu knapi vari iespraukties pa durvīm un tur pat kā šprote bundžā iespiests paliec.

Bet ne par to stāsts. Pārlasot cibas latest posts list, piepeši atcerējos Plīnija un Marciana saraksti: Muļķi no gudra cilvēka var atšķirt pēc to attieksmes pret nesaprotamo, nezināmo. Gudrā cilvēkā nesaprotamais raisa interesi un vēlmi saprast, bet muļķī nesaprotamais raisa tikai nepatiku un noliegumu. Otras pārbaudes akmens ir kļūdas. Gudrs cilvēks atzīst savas kļūdas un cenšas tās neatkārtot, bet muļķis vaino citus.
Tags:

Sep. 19th, 2014 @ 10:05 am
[info]sermuliitis
Nolēmu atkal ķerties klāt sevis disciplinēšanai rakstīšanas jomā. Tas nozīmē, kad vakar aizgāju mājās, nevis pielogojos inetam, bet uzreiz apzinīgi atvēru wordu (pēc tam, kad ieslēdzu datoru, protams) un pēc tam arī iesākto stāstu un ķēros pie rakstīšnas.

Un tagad es laikam esmu atklājusi, kā izskatās un rodas pirmais uzmetums (first draft), par kuru klāsta visi tie rakstnieki, pa kuru blogiem es lurkoju savas stāstnieces dzīves jēgas meklējumos. Es neieslīgu lasāmu dialogu sacerēšanā, es necentos padarīt teikumus daiļrunīgus, es vienkārši uzrakstīju vārdus, kas iešāvās prātā, domājot par attiecīgo situāciju, kādā atrodas ga;venie varoņi.

Jā, es vismaz trīs reizes pārbaudīju, cik vārdus esmu uzcepusi, jo šobrīd mans mērķis ir rakstīt vai nu pusstundu no vietas, vai uzrakstīt 400 vārdus. Katru dienu. Kā viņi (nu, vairums to pieredzējušo rakstnieku) saka, ka nevajag forsēt, galvenais katru dienu, kamēr esi uztrenējies, kā maratona skrējējs. Un esmu tajā stadijā, kad man nav pacietības darīt ko vairāk, jo organisms vienkārši ir pieradis pie slinkošanas.

Taču galvenais ir tas, ka es uzrakstīju kaut ko, no kā es tagad varēšu izveidot pilnvērtīgāku stāstu, ko citi varēs lasīt. Tas ir apmēram tāpat, kā kad es lasu draņķīgu fanfiku un domāju: "jei bogu, šito taču var izvērst par tik sakarīgu lasāmgabalu"...

Īsāk sakot, paņēmu māla pikuci, saviļāju to apaļā lodē, uzliku uz podnieka ripas un tagad varu sākt veidot vāzi, ko pēc tam apgleznošu, apdedzināšu ceplī un pārdošu brīvdabas muzeja amatnieku tirdziņā par bargu naudu (es vismaz tā ceru).

Sep. 19th, 2014 @ 10:14 am
[info]celies
kaut kā skriešanas lietas ir aizgājušas slikti.
slikti nav labi )

tele2Sep. 19th, 2014 @ 09:47 am
[info]kihelkonna
es nesaprotu, kā mani nolīgtie 3 ls par tele2 pakalpojumiem mēnesī ir pārvērtušies par 9.34 euro.
jātin makšķere.

Sep. 19th, 2014 @ 07:50 am
[info]celies
šonakt pabiju mājas bēniņos, kur daudz mantu. Biju arī liftā.
Kaimiņš teica, ka tas mans dzīvoklis esot tāds nelāgs. Trokšņojot.

ScotlandSep. 19th, 2014 @ 07:44 am
[info]bljanna
Pusmirušas ideālists manī žēli nopūšas, sakot:"Eh, tie skoti tomēr ir piejaucēti" :) Kaut vai pastalās kiltos, tb plikās pēcpusēs, bet neatkarīgi vairākumam tomēr neizrādījās tik vilinoši.

Gribētos redzēt balsojuma rezultātu analīzi pa vecuma grupām, ienākuma līmeņiem, soc.grupām utt.

1916. gada 29. jūnijsSep. 19th, 2014 @ 07:18 am
[info]kira_alendorfa
Sestdien, 25. [datumā] atbrauca tētis, un sabija pie mums visu svētdienu. Sestdien, kad tētis atbrauca, viņš stāstīja, ka gandrīz jau nopircis mums velosipēdu, tikai vēl jāpakaulējas. Varbūt atvedīs to otrdien, t.i. 28. [datumā]. Taču vakar tā arī neko neatveda, jo jau esot visu sarunājis un grasījies pirkt, taču piepeši sabijies, ka tas būs mums par lielu. Tētis atbrauca vakar vakarā un šodien ir ar mums visu dienu, jo šodien ir svētku diena. Rīt no rīta tētis brauks uz Maskavu un ņems mani līdzi, lai aizvestu uz velosipēdu veikalu un palūkotu, vai es varu aizsniegt pedāļus. Kamēr tētis būs darbā, es laikam dzīvošos pie vecmāmiņas Aņutas, īsti nezinu. Aprakstīšu visu jo sīki, kad atgriezīšos. Jau trešo dienu mums te ir ļoti jauks laiks. Mums ir cita virtuvene, Juļa, [jo] Nastja uzteica darbu.

1916. gada 24. jūnijsSep. 18th, 2014 @ 07:05 am
[info]kira_alendorfa
Otrdien atbrauca tētis. Otrdien mēs ar Šuru ķērām zivis, ar tīkliņķeselīti* izdevās noķert, taču pēc tam atlaidām. Iepazināmies ar bērniem - Niku, Katju un Iru - tās ir divas ģimenes, kas dzīvo vienā vasarnīcā (viņi ir radinieki); vēl ir Iras brālis Kirils, taču viņš ar mums nerotaļājas. Kopā makšķerējām un lecām ar gigantu.


tēvs, Aleksandrs Alendorfs vasarnīcā

Vakar bija iebraucis tētis, atveda mums salātu, redīsu un magoņu sēklas. Tās mēs laikam šodien iesēsim. Šobrīd līst. [Ciema] vecenes jau sāk nest ogas. Šorīt no rīta tētis aizbrauca. Kad mēs pavadījām tēti līdz [dzelzceļa] stacijai, tur uz visiem ceļiem stāvēja ātrvilcieni, kas stāvēja ļoti ilgi, jo Caricinā esot notikusi dzelzceļa katastrofa. Taču pēc laika viens no ātrvilcieniem sakustējās, tētis tajā iekāpa un aizbrauca.

* сачок - uz koka kātā iestiprināta cilpveida rāmja uzvilkts tīkls, līdzīgs tauriņu ķeramajam tīklam.

slinkums taisīt anketi, bet tomērtSep. 18th, 2014 @ 11:16 pm
[info]barbala
tīri izziņas nolūkos nu izlūgtos jūsu atbildi cēlā nozares konferenču lietā.
tātad, saki man cibiņ marginālais, vai tajā nozarē, kādā tu strādā (saņem naudu), kādu jomu profesionāļi uzstājas ar lekcijām nozares gada pasākmā? (es nerunāju par arābstieņdejotājām un baložu un tīģeru dresētājiem sakarnieku arodbiedrībā (kā piemērs, ja), es par visādām tur LIKTĀM, LRA, LMS, ALAMA, AMLBA, FY@W)

nu piemēram,
"es esmu psihoterapeitu asociācijā, pie mums ar lekciju par froidujungu viesojās Raudives gars."
vai akal,
"es esmu Latvijas Žurnālistu savienībā un nesen klausījos Sandru Veinbergu par lidvāveru postažu zviedrijā."

bet ja nopietni?

"esmu IT nozarē, pie mums vienīgie margināļi ir Apple"

Sep. 18th, 2014 @ 09:55 pm
[info]krii
Šodiena kopumā bija jauka - ražīgs darbs un pusdienas patīkamā kompānijā.
Vakarā, atverot soc.tīklus, dabūju koncentrēta mudacīguma triecienu un sapīku, bet gan jau pāries.

Sep. 18th, 2014 @ 09:28 pm
[info]celies
pērkona vakars.
Vakars klāt, jāiet kājas pūtināt.
https://www.youtube.com/watch?v=VaTSq5nvJ3s

RrrrrrrrSep. 18th, 2014 @ 08:11 pm
[info]bljanna
Dažiem no jums varētu patikt:
DARKSIDE - Paper Trails

Es, manuprāt, varu uz šo pretendēt :D

Tags: , ,

Sep. 18th, 2014 @ 08:03 pm
[info]honeybee
Rubrikā "nīgruļa hronikas"

2dien un 3dien jutos tik slima, ka izvēlējos zīdaini vest mājās ar taksi.
Šodien braucām kā parasti, ar diviem transportiem, no kuriem abi bija pilni.
Ierados mājās pusstundu vēlāk nekā tad, kad braucu ar taksi, bet toties daudz labākā garastāvoklī.

Un nē, tas nav kompliments Rīgas Satiksmei (lai arī principā kāpēc ne, lai jau viņiem tiek).

daragaja redakcija, ja prosto h****u!Sep. 18th, 2014 @ 07:40 pm
[info]oblica
Partija "Suverenitaate" sola atjaunot latu!!!! Tas ir kaut kaads komeedijshovs vai kas pa LTV1? Riktiiga smieklu deva shim vakaram. Kaut kas no seerijas "aciim redzamais - neticamais"!
Es vnk nespeeju izteikt savas sajuutas par visu to, ko vinji tur gvelzh!
Eu, dzeki, juus to nopietni? :-D
Aaaaaaaaaaaa!!!!!!

mm skolaSep. 18th, 2014 @ 05:50 pm
[info]kihelkonna
mazmurkšķis pilda mājas darbus. tur jāvelk svītriņas, un skolotāja visulaik piesienas.

tagad mm mājasdarbā (pie jautājuma "kas ir silts", dabaszinības) ir uzrakstījis: RADIJĀTORS.

ļoti gribas zināt, vai skolotāja to izlabos, un vai par to noņems atzīmi!

(atzīmes nav, ir +, - un /. es pēc iespējas nelaboju, jo mm šķiet ļoti patstāvīgs, un būtu nepraktiski apkarot šo īpašību.)

BurmaSep. 18th, 2014 @ 04:26 pm
[info]kihelkonna
tas, kas angliski ir Burma - nepateiksiet, kā tas ir latviski? (vieta tāda.)

Lieciet nost Kosmo, mums ir bioloģijas grāmatas!Sep. 18th, 2014 @ 12:25 pm
[info]ezss
Pasaulē izplatītākais parazīts ir baktērija no Wolbachia ģints. Šī baktērija dzīvo posmkāju (kukaiņu, zirnekļu, vēžu) un dažu tārpu dzimumorgānos. Lai baktēriju civilizācija nebeigtos ar skudras nāvi, šīs baktērijas var ieperināties skudru ražoto dzimumšūnu citoplazmā un dzīvoties arī bērnos, kas rodas no šīm dzimumšūnām. Ir tikai viena nelaime, spermatozoīdiem ir pārlieku maz citoplazmas, lai baktērija tajā spētu izdzīvot, tātad, tēviņi baktērijai nav interesanti. Ar šo problēmu saskaras daudzi reproduktīvo orgānu parazīti un ir atrasti vairāki risinājumi.

a) "Diversificējam riskus" Vienšūnis, kas dzīvo odu dzimumorgānos. Odu tēviņos dzīvojošie vienšūņi veido nelielas sporas, kuras pēc tēviņa nāves, cerams, nonāk ūdenstilpē, kur tās apēd mazi vēzīši. Mazajos vēzīšos vienšūnis turpina vairoties un no vēzīšiem nākošās vienšūnu sporas apēd odu kāpuri. Odu kāpuri ir tie "komati", kas mēdz iemesties stāvošos ūdeņos. Odu kāpuri barojas filtrējot ūdeni, tādā veidā norijot vienšūņu sporas. Tad, kad vienšūnis ir nonācis odā, ja tā ir mātīte, viņš var ievākties olnīcās un inficēt visas olas, tādā veidā izplatoties, vai, ja tas ir tēviņš, atkal gatavoties kļūt par vēžu barību.

b)"Šovinistiskā" pieeja. Ja tēviņi nav derīgi, nobeidzam tos uzreiz. Daudzi parazīti nogalina tēviņus jau to embriju stadijā, lai nemaisās pa kājām. Lai gan pašam parazītam šāda stratēģija nav izdevīga, jo tas mirst kopā ar tēviņu, atbrīvojot pasauli no parazītu sugai nederīgajiem tēviņiem, tiek atbrīvoti resursi mātītēm, kas izplata parazītus ar savām olšūnām. Ir "humānāki" parazīti, kas tēviņus pārprogrammē, un tie sāk ražot sievišķās dzimumšūnas, jeb kļūst par mātītēm.

Te uzmanīgs lasītājs teiks, bet kā, bez tēviņiem nebūs arī nākamo mātīšu. Šeit parazītiem ir vairākas stratēģijas - inficēt tikai daļu no dzimumšūnām. Vai arī paziņot, piekāšam tēviņus!
Kukaiņiem samērā bieži ir sastopama partenoģenēze - spēja dēt neapaugļotas olas, no kurām izšķiļas mātītes. Izrādās, ja šādiem kukaiņiem iebaro antibiotikas, tad partenoģenēze pazūd un no olām šķiļas arī tēviņi. Ir zinātnieki, kas domā, ka visa kukaiņu pasaulē vērojamā partenoģenēze radusies pateicoties šādiem parazītiem. Tomēr, ne vienmēr jaunizceptie tēviņi zina ko darīt vai arī kukaiņu reproduktīvā sistēma nespēj strādāt bez parazīta, tādā veidā parazīts ir kļuvis par obligātu nosacījumu sugas pastāvēšanai.

Bieži vien ilgā dzīve kopā ar parazītu ir ļoti mainījusi ne tikai sugas anatomiju un fizioloģiju, bet arī uzvedību. Kādi Āfrikas tauriņu suga ir tik ļoti lielā mērā inficēti ar tēviņus iznīcinošiem parazītiem, ka tēviņu skaits populācijā ir ļoti sarucis. Tauriņu kāpuri bieži vien barojas ar kādu noteiktu augu, nātru raibeņu kāpuri ēd nātres, ozolu mūķenes kāpuri - ozolus. Lai nodrošinātu to, ka kāpuram būs ko ēst, mātītes dēj olas tieši uz šiem augiem. Bieži vien tēviņi pulcējas ap šiem barības augiem un gaida, kad atlidos mātīte, lai būtu iespēja ar to sapāroties. Tauriņu sugai, kurai ir ļoti maz tēviņu, ir mainījusies uzvedība, un barus, kas sēž un gaida, veido mātītes.

mācību grāmatas nodaļa, kur es šo sauli sasmēlos
Top of Page Powered by Sviesta Ciba