Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Nov. 15th, 2018 @ 09:58 pm
[info]bozena
Ja serbi negrib sev šitik smuku pretrunīgi vērtētu terakota pūci, varbūt mēs varam to dabūt sev uz simtgadi?
https://www.bbc.com/news/world-europe-46226953
Kaut kā tiem serbiem trūkst? Mākslas sajūtas, vai?
Mākslinieka arī žēl, lipina viņš pūci pēc labākās sirdsapziņas, beigās kaut kādi profāni to neatšķir no, piedodiet, pimpja.

Nov. 15th, 2018 @ 08:24 pm
[info]honeybee
Pirms ~nedēļas noklausījos šo dziesmu un aizmirsu, ne tāpēc, ka tā neko nenozīmētu, bet tāpēc, ka tur bija tikai jautājumi un nebija nevienas atbildes un man vajadzēja atbildes

ir pagājusi nedēļa, un šos jautājumus man uzdod citi, un man ir jāizdomā atbildes, akadēmiski pareizas, psiholoģiski pareizas, individuālistiski pareizas, manis pašas objektīvo maznozīmību zinošas atbildes, un es tās visas varu izdomāt, jo es esmu gudra meitene un viskautko varu izdomāt

Why would you go when you could stay?
Why would you try when you could walk away?
Why should I care when you're not mine?
Why would I care when you're not even my kind?

..un tagad tikai neaizmirst - starp visām šīm atbildēm - ka neviena no tām nav īstā
Akurāt skan: Amanda Palmer - In Harm's Way

Stress toleranceNov. 15th, 2018 @ 04:55 pm
[info]panacea
Vispār apbrīnoju politiķus, ka viņi ir spējīgi panest tādu stresu. Man, piemēram, dienu var sabojāt stulbs un rupjš priekšā līdējs rindā vai nelaipns un neizpalīdzīgs klientu serviss. Bet, piemēram, būtu Terēzai Mejai šodien, kad būtībā visiem viņa riebjas, viņas darbs visiem riebjas, valsts nākotne vismaz daļēji viņas dēļ ir briesmās uttutjp. Kā tur vispār var ar tādu stresu tikt galā? Es ceru, ka viņa vismaz daudz dzer, vai kaut ko tādu. Ai mīn, man arī riebjas Terēza Meja, bet to viņas stresu neapskaužu.

krišjānis as sačNov. 14th, 2018 @ 10:56 pm
[info]ctulhu
krišjānis grib karu, citēju:

//Pēdējais laiks. Regeneratio per discordiae. Ab integro nascitur ordo. Bet integro var gūt tikai caur izaicinājumu un pārbaudījumu, ko sagādā tumultus et discordiae. //

Nov. 14th, 2018 @ 07:43 pm
[info]krii
Par spīti tam, ka FB esmu 95 gadus vecs vīriņš, šodien saņēmu kārtējo draudzības uzaicinājumu no kāda kabalista profila. Mesindžerī šis jaukais cilvēks bija man atsūtījis ziņu:
"vai jus velaties palikt bagata es jums varu palidzet palikt bagatai ja jums nava puisis".

Stundu sēžu domādama...

Tā paiet pasaules godībaNov. 13th, 2018 @ 10:50 pm
[info]bozena
Svētdien gājām uz Krastmalu nolikties svecītes, un ejot cauri Vecrīgai, Jaunkundze pēkšņi saka, vai, paskat, kāds nosaukums, Runcis, pavej. Un tur nu viņš bija, krogs Runcis. Nebiju tur bijusi gadus piecpadsmit. Un, kad nu sveces bija nolikušās, un Jaunkundze gribēja karsto dzērienu un pieaugušie gribēja pieaugušo dzērienus, un visur bija papilns, kurš cits gan kā es varēja ierosināt, ka vēl tak ir Runcis.
Varējāt jau nu brīdināt.
Jūs jau noteikti zinājāt, tikai man neteicāt, ka tur tagad ir kā pie Pudiņkājas madāmas tējnīcā. Visur sveces. Dažādas nesmukuma pakāpes. Kamīnā, piemēram. Kur es vēl atceros, ka kamīnu kurināja, kad tas vēl bija pieklājīgs krogs, visi godprātīgi dzēra alu un dzērienus un skatījās hokeju.

Tagad tur ir mākslīgās puķes uz katra galdiņa un pie sienām (man smagi to teikt) tur ir pielīmētas sūnas. Sūnas! Tās sūnas man atsauca atmiņā izstādes Rudentiņš bagāts vīrs, kuras parasti rīko bērnudārzos, un tādiem nolūkiem vecāki sestdienas vakaros paposta mežus un ar superlīmi pielīmē izpostītās sūnas pie dažādām virsmām un vēl piegludina.
Par sūnām mēs ar Jaunkundzi bez skaņas histēriski smējāmies

Nebija jau tā, ka viss nepatika, karstais dzeriens esot bijis labs, un mums ļoti patika glezna sieviešu tualetē. Tajā bija attēloti gūlbji.
Es gribētu izteikt visdziļākos cieņas apliecinājumus interjera dizainerim, tapetes ir pilnībā pieskaņotas visam citam.

spešel priekš rudzīšveida tikumistiemNov. 13th, 2018 @ 08:27 pm
[info]ctulhu
https://www.weforum.org/agenda/2018/07/a-bad-marriage-can-be-as-unhealthy-as-smoking/?fbclid=IwAR3QKivnx9Ngn-Grh1haZKbj4AwSFCN1FnRMDp2nUGDHvgfoacthtTgtAq4

he, hanna bēdz! neatskatoties.Nov. 13th, 2018 @ 05:55 pm
[info]oblica
Šodienas tēma sociālajās zinībās - Zēni un meitenes. Īpašības zēnos, īpašības meitenēs.

Hallo, kurš gadsimts aiz loga?

Nov. 12th, 2018 @ 08:52 pm
[info]krii
Kā ir - vai miežagraudiem līdzīgus norobežotus iekaisumus plakstiņu gļotādā ārstē okulists, vai drošāk iet uzreiz pie ķirurga?

Nov. 12th, 2018 @ 07:57 pm
[info]krii
Nu re, arī otrs šodienas eksāmens ček.

Pati gan jūtos kā Bābeles torņa drupas.

Nov. 12th, 2018 @ 02:39 pm
[info]krii
Visi promocijas eksāmeni nolikti. Atlicis vien nieks - uzrakstīt un aizstāvēt disertāciju.

Nov. 11th, 2018 @ 08:43 pm
[info]honeybee
Pilnīgi necerēti BPP koncis un tas klusums, kas iespējams vienīgi koncī

//Pavadīju lielāko daļu pasākuma, sargājot kaut kāda džeka somu. Jo somā bija dators un kamera, un viņam, dundukam tādam, šķita, ka ir daudzkārt svarīgāk sēdēt, apķērušam konkrēto somu, nevis iet dejot ar meiteni. Uzbrēcu "you are only young once", pievācu somu un aizdzinu viņu uz priekšu.
Pēc tam lielāko daļu laika pavadīju, domājot par to, ka tā nemaz nav, ka cilvēki var būt painfully young daudzas reizes, un es nemaz neesmu tik pārliecināta, ka tā ir laba ideja.

Nov. 10th, 2018 @ 09:21 pm
[info]honeybee
Dž paskatās uz intervijas nosaukumu, "Dumpnieciskais rāmums" vai kas nu tur, un saka: Ļoti atbilstoši. Tas ir tā kā pateikt "Ej dirst, tikai pa ceļam kāju nesasit."
Tags:

kur palicis sociālais taisnīgums 2Nov. 10th, 2018 @ 03:01 pm
[info]bozena
Lielākoties visi zina maziedarbīgās sociālās reklāmas, kas aicina pirkt sociāli atbildīgi iegūtus banānus un ētisku šokolādi, tajā pašā laikā aicinot neiegādāties sociāli bezatbildīgi iegūtos banānus un šokolādi. Šajos plakātos parasti attēloti mazlaimīgi bērni no trešajām pasaules valstīm un nostrādājušies vīrieši un sievietes no apmēram tām pašām vietām.
Visiem žēl šo sazinkuru vietu vīriešu un sieviešu. Un bērnu.
Bet! Paraudzīsimies tak apkārt!
Rēķinus par mizkastes* izvešanu mums atsūta pārstrādājušies grāmatveži no visādām mizkastu firmām, un, pat, ja tas ir automātiski piedzemdināts rēķins, to droši vien ģenerējis pārstrādājies programmētājs ar uzsēdētiem hemoroīdiem (nav ko smieties, tā ir briesmīga padarīšana). Bail iedomāties, ko izcietušies visi jaunizceptie personu datu aizsardzības speciālisti, kuri sacerējuši kalambūrus un oksimoronus par jūsu personu datu nodošanu vai nenodošanu un visas primātuma, atvainojiet, privātuma polītikas,informētību par kurām jums jāapstiprina, ja gribat, lai jums izved šito te pašu mizkasti. Cik nelaimīgu juristu nav naktīs raudājuši uz čupas dokumentu, kuros apdaiņotas direktīvu prasības un patērētāju tiesības, un represijas, kas iestāsies, ja jūsu uzņēmums gadienā nejauši kaut ko pārdos, vai nedod dies, nopirks no Vānes pagastā reģistrētas firmas, kas papildu kārklu mizu maukšanai tik pat nejauši sadarbojusies ar Ziemeļkorejas bebru audzētājiem.
Jānulūk! Ja nu mums kas pietrūkst, tad sociālās reklāmas šī bezjēgā nostrādinātā biroja planktona aizsardzībai.
Pircēj! Ieskaties acīs nelaimīgajam personu datu aizsardzības speciālistam un ātrāk spied pogu Piekrītu!

* Par mizkasti. Vienīgais pieklājīgais skaidrojums miskastes vārda izcelsmei ir Mizu Kaste. Tāpēc uzstāju, ka pareizi ir mizkaste jeb mizene.

Nov. 9th, 2018 @ 09:10 pm
[info]honeybee
Un tad ir tā diena, kad tu aizturi elpu un pārkāp pāri klints malai, un eņģeļi tevi nones lejā, un tu pat pēdu pret akmeni neapdauzi.
Akurāt skan: Lana Del Rey - Mariners Apartment Complex

Nov. 9th, 2018 @ 05:07 pm
[info]honeybee
One story best illustrates this side of [Alice] Goffman. It’s about cat videos, and she agreed to let me use it only if I made it clear that she’s not comparing her human subjects to cats. A journalist wanted to do a story about On the Run, Goffman explained, and she was trying to figure out whether to work with him on it. She looked up his prior work and saw that, among other things, he had written a light article about Maru and other super-famous YouTube cats.

“They’re funny to people,” Goffman said of these videos. “They’re really funny, these cat videos. And my feeling was, these cats don’t have any choice in this, and why are they being pushed into the bathtub for sport for all of the humans to watch? Why can’t you just honor what the cat wants and not make a funny video about a full-body protest against being in the water? And we’re all watching it for fun? I don’t find anything funny in the cat videos.”

https://www.thecut.com/2015/06/i-fact-checked-alice-goffman-with-her-subjects.html

Nov. 9th, 2018 @ 08:33 am
[info]scope
Pēc riepu maiņas oktobra beigās, vienai riepai sāka diezgan jūtami zust spiediens (ap 0.5 atm divu, trīs dienu laikā).
Tā nu 2 nedēļas nobraukāju, ik pa laikam pumpējot riepu, jo tikt savā iecienītajā mazajā riepu servisā (jo šeit vienmēr liek ielāpu, nevis kaut kādus striķus utml.) uz remontu nebija iespējams, ja vien negribējās vairākas stundas gaidīt rindā kopā ar riepu mainītājiem.
Vakar paveicās, uz riepu maiņu bija tikai viens auto un, pēc cītīgas cauruma meklēšanas, izdevās riepu saremontēt.

Šo gan vairāk rakstu tāpēc, ka "šips", kurš bija iedzinies protektorā, pēc izskata ļoti atgādināja (100% nevaru apgalvot) ceļu uzturēšanas tehnikas metāla birstes sara fragmentu, par kuriem, cik atceros, sūdzējās arī velosipēdisti, jo arī veloceliņus uzturēšanas tehnika pucēja ar metāla birstēm.

Grūta dzīve latvietim AmerikāNov. 8th, 2018 @ 05:00 pm
[info]bljanna
Sagribējās štovētus kāpostus. Nu, tā, ka ļoti. Tos nemaz nav grūti dabūt, ir katrā veikalā. MI latvieši jau mani gan brīdināja, ka tie ir ārkārtīgi skābi. Viņiem bija taisnība. Pēc skalošanas (!!!) un tonnas cukura ir aizvien skābi, bet jāēd vien ir. Vēl sagribējās desiņas. Nopirku kaut kādas organiskās, bezantiobiotiskās, laimīgo cūciņu un gotiņu desiņas/kupati. Samaksāju baisu naudu, organoleptiskās īpašības ir diezgan pat pieņemamas, lai gan aizvien īpatnas. Dzeru nedzidrināto, visparastāko ābolu sulu, ko viņi sauc par apple cider. Tā gan ir ļoti laba un atgādina mājas rudenī.


Tā kā Andrim šobrīd grūti laiki (sevis šaustīšana tomēr ir baiga padarīšana), atcerēsimies vismaz viņa vokālās dotības :D
te var būt arī bilde
Tags:

Nov. 8th, 2018 @ 10:08 pm
[info]krii
Ļoti gribētos steigšus piedzerties, bet attur doma par pohām. Laikam kļūstu veca, ja jau tik prātīga.

Nov. 7th, 2018 @ 11:22 pm
[info]honeybee
- Mammu, vai tu zini to latviešu stāstu vai romānu vai lugu, kur galvenajam varonim vai viņa tēvam bija zils - varbūt ne zils - žigulis, kurš bija iesaukts par denaturātu?
- ???
- Pauls Bankovskis?
- OK, es varu pajautāt Paulam Bankovskim
- Ā, nē, Paulam Bankovskim bija tas stāsts par trim vīriem laivā ar ievu un parazītiem
- ....


Gimme options
[info]anonymous, ir tavs?

// "Bet nopietni, es esmu diezgan pārliecināts, ka bija tāds žigulis, kas saucās denaturāts. Vai arī dīvāns. Tajā stāstā bija arī dīvāns. Bet tas nebija tik svarīgs, es šaubos, vai es būtu atcerējies, ka to dīvānu sauca denaturāts."
Tags:

Nov. 5th, 2018 @ 08:49 pm
[info]veed_logs
Nopirku blenderi. Tagad topā ir tie Nutri Bullet vai kaut kādi citi Bullet. Es nopirku līdzīgu, bet apmēram uz pusi lētāk, strādā labi, varu visu samalt. Es pat nezinu, ko ar viņu nevar izdarīt. Vienīgi nepatīk, ka tas ir skaļš, nav ieslēgšanas/izslēgšanas pogas un ir tikai viens pieejamais ātrums. Toties jaudas netrūkst. Esmu jau pagatavojis zemesriekstu sviestu, visādus bieznīšus (no vārda "smoothie") ar ledu, maļu saldētas lietas. Man vislabāk patīk "saldējuma" recepte ar vienu sastāvdaļu - saldēts banāns. To vienkārši sablenderē. Vienkārši un saprotami. To gan izdarīt nav tik vienkārši, jo tas visu laiku mēģina izvairīties no asmeņiem un lēkā pa to trauku, bet nekas, beigās es viņu noķeru un samaļu tāpat. Baigi garšīgi. Garšo tiešām līdzīgi saldējumam, bet ir nesalīdzināmi veselīgāk. Vēl par prieku šai receptei nopirku veikalā saldētas ogas, tās arī var blenderēt visādās iespējamās kombinācijās. Var tīrajā, var piejaukt mazliet pienu un arī proteīna pulveri. Ai, blenderēt var principā jebkādu ēdienu. Esmu ļoti daudz dzīvē palaidis garām un apēdis čupu ar visādiem sūdiem, tā vietā, lai uzblenderētu kādu saldētu augli vai ogu.

Visādi citādi - turpinu trenēties, tāpēc arī piedomāju par ēdienu un ēdu veselīgāk. Drīz (jau pavisam drīz) sākšu izskatīties tā, kā man jāizskatās. Principā es jau esmu sācis to darīt (par nepagāja 3 mēneši).

Ā, vēl, ir padomā nopirkt svarus ar speķa mērīšanas funkciju. Ir tādi. Sūdu maksā, neprecīzi rāda absolūtajās vienībās, bet, cik var noprast, precīzi salīdzinošajās. Proti, speķa procents būs neprecīzs, bet toties redzēsi labi, vai tas palielinās vai samazinās, man vairāk arī neko nevajag. Arī muskuļu masu it kā šis mērot. Līdz šim mans labākais speķa mērrīks bija vecie džinsi no ~videnes laikiem. Vakar tajos ielīdu un nejutos baigi neērti (priekšroku tomēr dotu saviem ikdienas džinsiem).

Protams, nevar vēl arī nepieminēt, ka dabūju savu pirmo puslīdz nopietno sporta traumu [šajā sportošanas piegājienā, protams!], bet esmu dzīvelīgs un optimistisks šajā jomā un drīz (jau pavisam drīz) atgriezīšos par visiem simts procentiem.Vēlāk:
Lieta darīta. Esmu atpakaļ (atkal esmu jenots).

Nov. 5th, 2018 @ 12:34 pm
[info]honeybee
Paradums skaļi dziedāt līdzi mūzikai ir nereāli forši līdz brīdim, kad tu klausies fat faded fuck face, iegāzies universitātes tualetē, konstatē, ka tur ir rinda un attopies ar izjustu "fuckin' puss!" uz lūpām.

Nov. 4th, 2018 @ 11:41 pm
[info]bozena
Uz manas jaunās profesionālo jūrascūciņu barības paciņas rakstīts, ka Gvinejas cūkām (!) nepieciešams svaigs ūdens un sazinkas vēl.

Nov. 4th, 2018 @ 07:48 pm
[info]honeybee
Kopā ar Dž dzima ideja grāmatas nosaukumam arhaiskā latgaļu valodā: "Cīņa ir sūds"
Tags:

Nov. 4th, 2018 @ 11:14 am
[info]bozena
Svētdiena - tas ir tad, kad kāds visu laiku atnāk un izdzer tavu kafiju un jātais jauna jau trešo reizi, un pašceptās olas arī, izrādās, nav man!
Un tad, kad visi ir ārā no mājas un es varētu dzert kafiju, izrādās, ka piens skābs un jādzer ar sojas pienu kā kādam hipsterim.

korporatīvo kaķu kultūraNov. 3rd, 2018 @ 08:16 pm
[info]bozena
Rajončika Zvēru veikalā, kur es pērku profesionālo jūrascūciņu barību, piemitinājies melns kaķis. Jau kādu laiku. Viņš bija parasts ielenis. Varbūt ne pavisam parasts, jo bija proaktīvs, neprokrastinēja, izrādīja iniciatīvu un piemitinājās veiklā. Veikals viņu tūdaļ apgādāja ar zilu siksniņu. Veikala meitene stāstīja, ka kopš korporatīvās karjeras uzsākšanas viņa reitings kaķu vidū zibenīgi sasniedzis A+. Iepriekš viņu citi kaķi esot visādi nievājuši un situši, tad tagad dod ceļu un klanās.
Vienu dienu nāku pirkt profesionālos graužamos kociņus šinšillām (kungs domā, ka ir šinšilla, viņam garšo viss, kas šinšillām), un pie durvīm uz skatloga palodzēm sēž jau divi meļņi. Laikam runas par brīnišķīgo veikala dzīvi aizklīdušas tālu, un vēl viens grib ieņemt veikala kaķa amatu. Otrs izcīnīja bļodiņu pie durvīm, bet veikalā un noliktavā tik un tā drīkst iet tikai Zilā Siksniņa.

Nov. 3rd, 2018 @ 08:25 pm
[info]krii
Ik pa laikam balsis manā galvā nodzied:

"Tu jāj uz augstu kalnu,

Kur divas kuplas liepas.

Pie vienas piesien zirgu,

Bet otrā karies pats."


Pantiņš gan nāk no garamantās noglabātā rituāla, kā mūsu sencenes atšuvušas brāķētus tēvadēlus. Bet man to vienādiņ gribas izmantot kā rīcības programmu. Labi, ka man nav zirga.
Top of Page Powered by Sviesta Ciba