Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

Sep. 21st, 2017 @ 10:25 pm
[info]krii
Sveicināti, rinovīrusi un adenovīrusi. Turpmākos desmit mēnešus, kā jau ik gadu, es būšu jūsu barotne un hostelis. Uzvedieties kārtīgi, atstājiet ķermeni dzīvu un pārāk neizmocītu - gan jau nākamgad jums atkal to vajadzēs.

Sep. 21st, 2017 @ 07:31 pm
[info]bozena
Jaunie gumijnieki nemaz nepalīdz. Man pavisam slapjas kājas.
Stāv mājās priekšnamā un nepalīdz. :(

Sep. 21st, 2017 @ 08:06 am
[info]bozena
Nu ir klāt laiks, kad no rīta pirms iešanas laukā būtu prātīgi izžāvēt matus, nevis skriet ar pusslapjiem.

Sep. 20th, 2017 @ 08:10 pm
[info]krii
Viņa riet.
Priecīgu Roš-Hašānu, mīļie!

Sep. 20th, 2017 @ 06:47 pm
[info]bozena
Stāvu pieturā. Lasu virsrakstus preses izdevumos Narvesen skatlogā.
Kārtis nemelo. Precizitāte 80%
Plēpis šokā par piedzīvoto slimnīcā.
Līdaka puravos.
Pēc 45 dzīve tikai sākas (krievu val).
Mēneša padoms: kā tikt vaļā no neveiksmēm (krievu val)
Valters nenožēlo un netais..(cits žurnāls virsū, nevar saprast, ko netais).

Ļoti žēl, ka no tirdzniecības vietām pazudis izdevums DDD. Tur bija daudz jauku virsrakstu.
Vēl noskaidroju, ka Viesturs Rudzītis pauž, ka laulības uzdevums ir sekss un mīlestība, nu apmēram tā.

current sffSep. 19th, 2017 @ 10:50 pm
[info]ctulhu
Tiek atklāts, ka hēlijs fiksē mikroleptonu ķermeni, kas ir cilvēka smadzeņu pavadošs nospiedums. Hēlija piedeva tiek lietota jaunas konstrukcijas ātro neitronu reaktora kontūra dzesēšanai perspektīvā AES. AES tehniķi tiek pierunāti nēsāt līdzi speciālas ampulas ar hēlija maisījumu. Notiek katastrofa un pēc tās tehniķu - spoku brigāde stājas mūžīgajā dežūrā.

Darja Zarubina ``dzeltenais ceļš``

rets žanrs - atomfentezī.

par bezgalībuSep. 19th, 2017 @ 02:10 pm
[info]ctulhu
Īstenībā doma par bezgalību rodas no elementāras ekstrapolācijas. Ja ir kaut kas tad kāpēc lai nebūtu vēl kaut kas aiz tā. Ja ir N, kāpēc lai nebūtu N+1. Attiecīgi iedomāties kaut ko galīgu, kur ir robeža aiz kuras nekā nav ir daudz grūtāk. Vot ja cilvēkiem kaut kā dabiski piemistu doma par galīgumu, tas būtu jocīgi.

only lovers left aliveSep. 18th, 2017 @ 10:34 pm
[info]bljanna
"Vai, atvainojiet, Bļanna, pareizi? Es tikai vēlējos Jums pateikt, ka Jūs uz mata izskatāties kā mana jaunības dienu girlfriend. Vai, cik tas bija sen! Sešdesmitajos. Es neteikšu, kā viņu sauc, jo tepat blakus, raugi, tā ir mana kundze. Bet kādas atmiņas Jūs man atsaucāt prātā. Ai, ai, ai."
Sirmais kungs sirsnīgi saņēma savās plaukstās manējās, pavisam liegi un cieņpilni pasmaidīja, tad aplika savu vieglo roku man ap plecu un klusiņām noteica: "Nāciet, izstāstīšu Jums kādu noslēpumu!"
Akurāt skan: Pērkons - Pie baltas lapas
Tags:

Sep. 19th, 2017 @ 12:36 am
[info]bozena
Izskatās, ka šī bija starptautiskā lietussargu un gumpeļu diena. Mans galvenais rūpests, lai vasarsmājas ateja nepārplūst. Viss pārējais ir čikeniekos.

I go where he goesSep. 18th, 2017 @ 09:10 pm
[info]panacea
Hau kūl iz dat. Jau otro reizi neplānoti ierodos pilsētā, kur ir ūberīgā izstāde David Bowie is. Tad nu šodien atkal cītīgi skaitīju valdziņus Deivida ūziņās. Domāju, ka būs mož garlaicīgi, jo 1x jau redzēts, bet jāsaka, ka toreiz DB bija laika biedrs, bet tagad ir vēsture. Un tas sajūtas atšķirīgi. Vēl visticamāk, ka es to Čikāgas izstādi pareizi vairs neatceros, bet man likās, ka tur bija vairāk objekti un labākā - hronoloģiskākā - kārtībā. Šeit likās kaut kā haotiski. But very cool anyway, kaut vai redzēt visus tos pārējos aizgrābtos un saviļņotos apmeklētājus un justies ar viņiem uz viena viļņa.

buuuSep. 18th, 2017 @ 09:07 pm
[info]oblica
Saaukstējos. Pilnīgi nelaikā :(
Man vajag skaidru galvu un vieglu elpošanu, jo daudz darba un rīt šūšanas kursi. (haha)

Par aktuāloSep. 18th, 2017 @ 02:36 pm
[info]ezss
Kamēr vīrusojos, tas ir, drudža dēļ nevarēju gulēt, meklēju internetā dažādas lietas. Viena no lietām, ko uzzināju, ka rudeņos un pavasaros ir visvairāk saaukstēšanās gadījumu (rinovīrusa saslimšanas), jo vīruss vislabprātāk vairojas 32 grādos (temperatūra, kas būs elpceļu audos, ja ārā ir vēss gaiss)

Sep. 18th, 2017 @ 01:50 pm
[info]krii
Pēc minūtes jāiet ārā. Ak, kaut jel šis kauss man varētu aiziet secen!

Sep. 18th, 2017 @ 01:16 pm
[info]krii
Uzdrošinos cerēt, ka ellē man vajadzēs vārīties piķa katlā. Un nekad ne mirklīti vairs nebūs auksti.

Dievu psihozesSep. 18th, 2017 @ 09:43 am
[info]krii
Grib Dieviņš šo zemīti
Ar ūdeni slīcināt;
Mīļā Māra Dievu lūdza,
Ap galviņu glāstīdama.

Sep. 16th, 2017 @ 07:32 pm
[info]krii
Meteoziņas tviterī - "Jaunākās prognozes: lielākie plūdi jaunnedēļ Kurzemē, tie var paplašināties valsts austrumos un sākties arī vietām valsts centrālajā daļā."

Atgādināšu, ka tas joprojam ir šīgada septembris, "siltāks, saulaināks un sausāks nekā parasti".

Sep. 16th, 2017 @ 05:36 pm
[info]bozena
Pēc baravikām mūspusē tagad jāiet vietējā pasaku meža purvainē, kur katr(i)s un ikviens vis nestaigā, kur zilās malduguntiņas un zvēru takas, un kur jāuzmanās nepamodināt suni uz piecām kājām, kurš tur pilnīgi iespējami guļ.
Es tur šodien biju. Iegāju iekšā un iznācu ārā. Ar baravikām.
Bet tā kopumā, bērni, neejiet vieni tīrelī.

Sep. 16th, 2017 @ 03:51 pm
[info]honeybee
Vot kā ir ar to miega bada izgulēšanu - ir kaut kāds limits, cik daudz ir iespējams to atgūt vienā reizē vai ne? Jo it kā jau šorīt es "gulēju, cik gribēju" un pamodos astoņos (tb 2 h vēlāk nekā parasti), nupat atkal atplīsu uz 2 h un pamodos pati no sevis; vai tas nozīmē, ka es varētu būt dabūjusi atpakaļ visu miegu, ko organismam vajadzēja, vai arī tikpat labi varu līdzīgā veidā atslēgties arī rīt?

Sep. 16th, 2017 @ 12:37 pm
[info]ctulhu
Man piesienas, ka es neesot apskatījies kas ir transcendence

nu es apskatījos

tas esot šitas:

*ārpus laika un telpas stāvošs; ārpus izziņas robežām esošs; pāri pasaulei eksistējošs;*

Tātad koncepts konstruējas sekojoši:

a) postulē robežas ( laiktelpai, izziņai, pasaulei)
b) postulē objektus aiz tā robežām
c) nosauc objektus (b) par transcendentiem

Jautājums: Kāda jēga no šādas konstrukcijas?

Par sazvērestības teorijāmSep. 15th, 2017 @ 07:19 pm
[info]kjiimikjis
Uzgāju interesantu rakstu par sazvērestības teorijām.
Būtībā, matemātiska pieeja jautājumam, cik ilgi brīvi izvēlēta sazvērestība noturētos neatklāta.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4728076/

Modelis, protams, ir nepilnīgs, lai arī interesants. Pētāmā objekta uzstādījums, diemžēl, paredz, ka precīzu parametru iegūšana ir faktiski neiespējama, un pārbaudīt modeļa prediktīvās iespējas ir nereāli (principā - pagaidām, lai tas būtu ar vērā ņēmamu ticamības pakāpi - iespējams, vispār). Tiesa, raksta autori to kompensē, pieņemot to atklāšanas iespējas vērtību, kas, izejot no pieejamajām, ir sazvērestības neatklāšanai vislabvēlīgākā - t.i., worst case scenario priekš tiem, kas kā reiz gribētu šo sazvērestību atmaskot. Apskatīta arī šī parametra samazināšana - t.i., ja nu piepeši iespējamība, ka šo sazvērestību atklās, kļūst par kārtu mazāka, nekā zināmajām atklātajām. Rezultāti, kā jau varētu sagaidīt, liecina, ka sazvērestība tiktu atklāta ātrāk. Tiesa, to, cik ļoti ātrāk, es nebūtu iedomājies tā uzreiz.

Jāatzīst, ka man ir zināmi iebildumi pret šo matemātisko modeli - tiesa, ne tādi, kas manā skatījumā to invalidētu kā tādu. Tik vien, kā gribētos labāku parametrizāciju, atsauces uz iepriekšējiem pētījumiem par sabiedrību, kur parādās attiecīgā statistiskā modeļa piemērotība līdzīgu procesu analīzei, un tā. Bet citādi, interesants ieskats.

ā, vēlSep. 15th, 2017 @ 12:41 pm
[info]barbala
citās ziņās, man jautājums – Zuzānu kolekcijas izstādes iekārtojums LNMM ir kaut kas tāds ko tikai es sacīsim, nesapratu un nodomāju, ka tiktāl nu esam, vieglā valdoda virs visa, "lielākās", "dārgākās", "seksistiskākās" (?), "bosa kabineta" gleznas vai (uz ko ceram) tas bija rafinēts joks, kurš gluži uzreiz man nepieleca un es, kā nereti gadās, pārāk nopietni atnesos pret kultūrmantojumu ?

Precizēju jautājumu – tas bija joks, pranks vai diemžēl, koncepcija?

Sep. 14th, 2017 @ 11:45 pm
[info]ctulhu
Kā apakšgadījums ir humānisms?

Kognitārisma.

mušas ar kotletēmSep. 14th, 2017 @ 10:25 pm
[info]ctulhu
Citāts:

/Reliģijas ir kaut kas līdzīgs realitātes kartēm, tā, kā lietas i r, realitātes struktūra. Piemēram, mēs zinām, ka ūdens sāk vārīties simts grādu temperatūrā, mēs zinām, ka tā ir daļa no realitātes uzbūves. /


Tagad atdalam mušas no kotletēm.

Kotletes: Realitātes kartes, kāda ir realitātes struktūra. To nosaka ar izpētes palīdzību, sk. ``indukcija``, ``zinātniskā metode``, novērojumi, eksperimenti, sumulācijas. To apraksta matemātiski un attiec. nozaru terminos.

Mušas: Reliģijas, pilnīgi izdomātas kartes, kuras neatbilst nekādām reālām teritorijām. Tās tiek nodotas no paaudzes uz paaudzi, lēni evolucionē ``sabojātā telefona`` efektu ietekmē.

Sep. 14th, 2017 @ 11:52 am
[info]honeybee
Jāpiezīmē, ka mans slepenais (un visnotaļ vainīgais) anthro-crush ir Maļinovskis. Paņēmu viņa "Crime and Custom in Savage Society" prezentēšanai seminārā, un čalis godīgi sāk savu darbu ar indīgi dzēlīgām piezīmēm par visiem saviem priekštečiem (ietverot, piemēram, Dirkhemu). Teiksim, kritizējot tā laika autoritāti Riversu, viņš komentē (visnotaļ nopietni zinātnisku tekstu) sekojoši: "Thus here again we are assured that 'unwitting' or 'intuitive methods', 'instinctive submission' and some mysterious 'group-sentiment' account for law, order, communism and sexual promiscuity alike! This sounds altogether like a Bolshevik paradise, but is certainly not correct in reference to Melanesian societies, which I know at first hand."
Nespēju neiztēloties Maļinovski tviterī

Sep. 13th, 2017 @ 09:22 pm
[info]bozena
Braucu uz vasarsmāju pļaut zāli, kura aug, kā visu vasaru nebija augusi, var just, ka rudens zālei traki patīk, bet pa tam lāgam uznāca lietus, tā nu no pļausmes nekas nesanāca. Nospriedu, ka ko ta es te sēdes ka tāds vīriets bez dārb', kā reiz sacīj manas draudzenes vīramāte no Talsiem.
Iesēju redīsus. Pakašājos pa zemi, un jau tumšs, ko domajies!
Domāju, nāk brīvdienas. Vajadzētu tā kā sēnēs.

Made my daySep. 13th, 2017 @ 02:55 pm
[info]panacea
Brīnišķīgs ziedu sakārtojums ar princeses Diānas sejas interpretāciju.Tikmēr Gulbenē.. Sep. 13th, 2017 @ 11:18 am
[info]ctulhu
Jūs domājāt, ka šitā

https://en.wikipedia.org/wiki/Destruction_of_cultural_heritage_by_ISIL

dara tikai aptrakuši mežonīgi islāma fundamentālisti?

Nekā

http://m.delfi.lv/latvija/article.php?id=49235315
Top of Page Powered by Sviesta Ciba