Baumas uz robežām

About Baumas uz robežām

viesu nams/pirts pie jūrasApr. 23rd, 2017 @ 07:30 pm
[info]iguaana, posting in [info]pajautaa
plāns ar draudzenēm aiziet nelielā pārgājienā gar jūru, kurš varētu noslēgties ar nakšņošanu un pirti kādā viesu namā. varbūt ir ieteikumi par foršām, mierīgām vietām? labāk netālu no Rīgas

a place-holder=>vietturis?Apr. 23rd, 2017 @ 03:31 pm
[info]solipse, posting in [info]iztulko
Kā jūs latviskotu "place-holder" šādā gadījumā? (Proti, vai, jūsuprāt, "vietturis" ir tāds apzīmējums, ko varētu nolasīt arī studenti (pati nebiju saskārusies)?

Konteksts:
"In this entry, trans will be used as a place-holder for the possibly productive political tensions discussed above (transsexual vs. transgender, trans* vs. transgender). Since many forms of transphobia involve categorizing individuals contrary to their own sense of self, caution is required in applying terms to individuals who may not self-identify with them. In light of this, the use of trans should not be understood to impute an identity or a shared political vision. Rather, it is a functional term restricted to this entry alone, and is not intended to invoke a shared category among diverse individuals The expressions trans women and trans men will be used to refer to MTFs and FTMs who self-identify as women and men respectively (where trans functions as a context-restricted placeholder for the aforementioned political tensions."

AkadTerm: "Definīcija: Teksta vai grafikas pagaidu elements, kas vēlāk tiek aizstāts ar īsto elementu. Vietturi izmanto, piem., grafiskā dizaina programmās, lai norādītu vietu, kurā tiks ievietots attēls. Vietturi izmanto arī programmēšanas valodās dažādu substitūciju īstenošanai."

elektr. klavieresApr. 23rd, 2017 @ 01:10 pm
[info]virginia_rabbit, posting in [info]vajag
pirms sāku meklēt ss.lv... varbūt kādam ir kādas jēdzīgas elektroniskās klavieres, kas stūrī krāj putekļus, bet kas noderētu mūsu bērnam, uz kā gammas vingrināt? nopirktu par vidējām naudiņām.

Zīdainis var/nevar satraumēties izkrītot no stāvoša auto?Apr. 22nd, 2017 @ 09:24 pm
[info]polija, posting in [info]pajautaa
Tātad es uzskatu, ka zīdaini, kurš vēl nestaigā, nekur nekāpj, tikai rāpo viskautkur NEVAR sēdināt auto priekšējā beņķī, kamēr no bagažnieka izvelk un saliek ratus, jo viņš var izvelties pa durvīm uz ielas vai novelties no beņķa autiņā ar galvu pa priekšu. Diemžēl otra pusīte domā citādi.
Tad nu jautājums citiem vecākiem - sieviešiem un arī vīriešiem (jo redz sievietes visu pārspīlējot drošības jomā :) ) Jūs uzskatāt, ka šādi atstāt 10mēn vecu bērnu, kurš pats vēl nekad nav ar kājām pa priekšu pat mēģinājis nokāpt no kādas augstākas virsmas (cenšos mācīt, bet pagaidām nestrādā), kamēr pats skraida ap bagažnieku/ratiem un nevar visu laiku paturēt bērnu acīs/aizsniedzamības attālumā ir/nav droši??

upd. Ja nu netapa skaidrs no paša ieraksta - bērns diespas nekur netiek vests autiņā tāpat, autobeņķis autiņā parasti nestāv (mikrorajons un tā) jautājums ir par noiešanu lejā no 4ā stāva un ratu, kuri glabājas auto grabažniekā, salikšanu un pretējām darbībām, atnākot no pastaigas. Man pieņemams šķita variants sēdināt zālē vai provēt žonglēt rokās ar bērnu un ratiem, bet katrā ziņa bija pamatīgi iebildumi pret bērna iesēdināšanu auto parastajā sēdeklī, atstājot durvis vaļā...

Vajag aukli! Apr. 22nd, 2017 @ 07:32 am
[info]digna, posting in [info]vajag
Šodien no 10.00 līdz 21.30 Imantā!

Apr. 20th, 2017 @ 11:40 pm
[info]dienasgramata, posting in [info]pajautaa
kādus jaunus un jaunizdomātus apsaukāšanās vārdus jūs esat dzirdējuši vai lasījuši? nu, tur tipa "liberasti", "sorosīti", "Trampistāna"... interesējos zinātniskos nolūkos

Apr. 20th, 2017 @ 08:26 pm
[info]ttp, posting in [info]pajautaa
kur rīt rīgā (āgenskalns/centrs) var tikt pie garšīgām brokastīm?

Saraksta sakārtošanaApr. 19th, 2017 @ 04:44 pm
[info]iive, posting in [info]pajautaa
Sveiki!
Man Word dokumentā ir garš saraksts ar filmām alfabētiskā secībā. Katras filmas beigās ir izveidošanas gads, minēts iekavās.
Vajadzētu šīs filmas sakārtot pēc gada. Kā to visnesāpīgāk izdarīt? Vienīgais variants, ko es varu iedomāties, ir Ctrl+F "gads" un tad ķeksēt ārā jaunā dokumentā. Bet tas izklausās pēc laikietilpīga un laikā atpalicīga veida, kā apstrādāt datus.
Vai jums ir kāds ieteikums?
Paldies!

Apr. 19th, 2017 @ 03:47 pm
[info]zazazumm, posting in [info]pajautaa
Domaju taisit kapostu titenus, bet risu vieta velos kvonoju. No kvinojas NEKO nesaprotu. Risus apvara pirms maisisanas ar svaigu malto galu, ko darit ar kvinoju? Kadu kvinoju vispar pirkt (dazadas krasas)? HELP!

Apr. 19th, 2017 @ 01:59 pm
[info]emi, posting in [info]par_velti
Čau! Varbūt kādam ir vajadzīgas šīs antīkās mēbeles? Atdodam visu par velti, mēbeles atrodas pie Dailes teātra.

Ja interesē, lūdzu rakstiet Aleksandram uz lal2002@inbox.lv vai 29207125. Update: Krēsli un šujmašīna vairs nav pieejami.
Kādi tur ir cilvēki?Apr. 18th, 2017 @ 09:24 pm
[info]panacea, posting in [info]pajautaa
Sveiki!

Es te esmu apceļojusi pasauli un dzīvojusi dažādās valstīs un lai gan piekrītu, ka katrs cilvēks ir individuāls, tomēr valstu pārstāvjiem mēdz būt visispārinošas iezīmes. Tad nu gribēju lūgt cibiņus dalīties iespaidos par to valstu iedzīvotājiem, kurās attiecīgajam cibiņam gadījies dzīvot (vēlams norādot, cik ilgi tur tajā valstī apmēram dzīvots).

Piemēram no manas pieredzes, ko nācies novērot:

Beļģi (novērošanas periods 1 gads), samērā lieli pofigisti, kas izpaužas tā, ka piemēram ir netīras pilsētas, bet tas visiem pofig. Kaut kas valstī nestrādā -- piemēram ilgi nav valdība -- atkal visiem pofig. Diezgan arī tādi dzīves baudītāji, tendēti uz izēšanos - nacionālie ēdieni ir frī kartupeļi, šokolāde un alus. Paši par sevi saka, ka ir introverti, kam daļēji piekrītu, ka cilvēki pārāk nelielās ne ar ko un vēl viņiem ir liels komplekss par savu necilo vēsturi, it īpaši abiem pasaules kariem.

Amerikāņi (novērošanas periods 2,5 gadi, divās dažādās lokācijās). Vispār man amerikāņi ārkārtīgi patīk. Viņiem ir tāds diezgan liels iekšējs moto, ka kamēr tu ej uz darbu un kontributē ekonomikai, tad ir diezgan pofig par to ko tu dari mājās, kāda ir tava tautība, kādi ir tavi dīvainie paradumi. Pat ja dīvainie paradumi amerikānim riebjas, tad viņš ne vienmēr to atklāti teiks, jo it īpaši paviršā komunikācijā valda liels pozitīvisms un entuziasms. Kopumā tas sociālo saskarsmi padara diezgan vieglu un patīkamu. Amerikāņi savu smaidu un prieku piedevām neuzskata par samākslotu un parasti jūtas sāpināti, kad eiropieši viņiem to pārmet. Bet tai pat laikā, jā, ir arī tāds undercurrent, ka spiediens uz pozitīvismu un spēju sasniegt ir tik liels, ka nesmaidīšana jau vairs netiek sociāli akceptēta un tad ja ir depresija vai skumjas, tad cilvēkiem var būt grūti to pavilkt. Nu un vēl amerikāņi tiešām ir nācija, kas ļoti daudz strādā. Viņiem ir arī normāli celties 4-5os no rīta.

Īstenībā, visās nācijās, kur man ir nācies dzīvot, ir uzskats, ka tieši viņi strādā visvairāk. Es teiktu, ka visvairāk strādā USA, tad UK, tad LV, BE un NL apmēram vienādi, bet, manuprāt, gandrīz vispār nestrādā PT (hehe).

Gaidu jūsu novērojumus un paldies!

vajag drēbju stangu Apr. 18th, 2017 @ 02:52 pm
[info]elvira, posting in [info]vajag
Vai kāds varētu atdot vai aizdot drēbju stangu? Vajag uz 28. aprīli.
Apmēram tādu:


plakans CRT monitorsApr. 18th, 2017 @ 02:43 pm
[info]elvira, posting in [info]par_velti
Atdodu CRT monitoru, vecs, bet strādā. Imanta. Bildei ilustratīva nozīme, bet apmēram tā arī izskatās.


Apr. 18th, 2017 @ 02:57 pm
[info]snauts, posting in [info]pajautaa
Kas ir tas no kā tu visvairāk baidies?

izdzēst bildiApr. 18th, 2017 @ 09:52 am
[info]flykting, posting in [info]sc_news
pēc terorakta zviedrijā cibas jūzeris [info]gnidrologs savā žurnālā iepostoja par to un komentāros ielika bildi, kurā redzami bojāgājušo līķi.


neviens normāls, ētikas normas ievērojošs medijs šīs bildes nav publicējis. feisbuks ir solījis izdzēst. jo publicēt šādas mirušo bildes ir klaja necieņa gan pret viņiem, gan pret viņu tuviniekiem.

lūdzu [info]gnidrologs šo bildi izdzēst, taču viņš to nedara.

tāpēc tagad lūdzu [info]deniss parūpēties, lai šī bilde tiktu izdzēsta. 

paldies!

Atslēgas remontsApr. 18th, 2017 @ 11:42 am
[info]pichshsh, posting in [info]pajautaa
Sveiciens! Vai šādi salūzušu atslēgu kāds remontē?
https://fv16.failiem.lv/thumb_show.php?i=6ppmd2mm&view
Jā, zinu, ka turpmāk jāizvēlas viengabala metāla.
Akurāt skan: Lullatone

Notārs ASAPApr. 18th, 2017 @ 03:20 am
[info]silpurene, posting in [info]pajautaa
Maza cerība,bet varbūt šeit ir kāds notārs,kurš var sniegt padomu? Esmu punkts silpurene @ džīmeils

Apr. 17th, 2017 @ 02:12 am
[info]santech, posting in [info]pajautaa
Nabaklabā senos laikos bija slimnīcas kušete ar redelēm galos, no kuras bija uztaisīts stilīgs dīvāniņš. Kur tādu dabūt.
Kāpēc man liekas, ka esmu šo jau jautājis?

mazsālīti gurķīšiApr. 15th, 2017 @ 02:16 pm
[info]blond, posting in [info]pajautaa
Lūdzu, kam te ir vislabākā mazsālītu gruŗkīšu recepte? Man tūliņ pat jāmazsāla! :)

Atj.
Viss, jau iesālīju.

s e p t u m / septum (deguna starpsieniņa) / pīrsingsApr. 15th, 2017 @ 12:21 am
[info]ziemelji, posting in [info]pajautaa
Sveiki,

jā, šeit ir bijuši triljōns jautājumi un atbildes par tetovējumiem, bet šoreiz ir jautājums par pīrsingiem - kur pēc pieredzes ir labākie pīrsinga (šeit, piemēram, konkrētajā gadījumā 'septum') meistari Rīgā?

Paldies!

Priecīgas brīvdienas!
Akurāt skan: Queen - Killer Queen

sarkans kāpostsApr. 14th, 2017 @ 09:41 am
[info]zvaigzniit, posting in [info]pajautaa
Kur Rīgas centra robežās tikt pie sarkanā (tā, kurš lillā) kāposta? Rimi (visos gan nebiju, bet vairākos) nav, centrāltirgū nav (skatījos cītīgi, neredzēju), Vidzemes tirgū nav, Stockmann'ā nav. Varbūt ir zināmi kādi mazie dārzeņu veikali, kuros ir? Varbūt kaut kur nesen redzēts?

Apr. 13th, 2017 @ 04:50 pm
[info]anonymous, posting in [info]iztulko
Vai Latvijas kino pasaulē ir kāds "jump cut" latviskojums?

kas maksā par avārijas seku likvidēšanu?Apr. 13th, 2017 @ 04:40 pm
[info]zivs, posting in [info]pajautaa
Ja ugunsgrēkā izpostīta daļa kāpņu telpas, kuram finansiāli jāuzņemās tās atjaunošana?
Māja ir 9-stāvene, un pārvaldnieks ir RNP.
Dzirdēju runas par naudas vākšanu no dzīvokļiem, kas liekās absurds. Jābūt taču kaut kādam avārijas fondam, it sevišķi, ja rēķinos regulāri tiek pieskaitīta paredzamo remontu nauda.

Baltu mūzikas izlase(s)Apr. 13th, 2017 @ 04:07 pm
[info]pichshsh, posting in [info]pajautaa
Vai kāds var ieteikt mūzikas izlases, kur apvienota visu trīs Baltijas valstu folkmūzika?
Ja tādas nav, tad kādas labas izlases no katras tautas?
Akurāt skan: The Unwinding Hours

Telefonu grāmataApr. 13th, 2017 @ 09:42 am
[info]pichshsh, posting in [info]pajautaa
Stacionārie telefoni pamazām izmirst, bet vai vēl ir kāda internetā pieejama telefonu grāmata?
Akurāt skan: The Maine

Andergraunda festivāliApr. 12th, 2017 @ 11:43 pm
[info]adelise, posting in [info]pajautaa
Sveiki,
kādus pagrīdes/andergraunda/diy brīvdabas festivālus Latvijā jūs varētu nosaukt (ideāli, ja arī norises vietu, visdeālāk - cik gadus norisinājās) laika posmā no deviņdesmito vidus līdz divtūkstošo vidum?
Paldies!


P.S. Atvainojos, ja šis ieraksts parādās vairākas reizes, Ciba kaut kā jocīgi šovakar uzvedas

Apr. 12th, 2017 @ 07:58 pm
[info]dienasgramata, posting in [info]pajautaa
Ja jums būtu jāsastāda mīļāko albumu saraksts, teiksim, desmit vai divdesmit, kurš būtu vissvaigākais? Nu, vai pēdējā laikā nāk klāt kāds jauns mīļākais? (runa nav tikai par novecošanu un to, ka mēs pārstājam ieklausīties jaunākajā mūzikā, vai par to, ka mūzikai vajag laiku, lai to iemīlētu, bet vai vispār "albuma" koncepts nav gājis zudumā?)
Top of Page Powered by Sviesta Ciba