making sense - Don't (blindly) trust in science [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

Don't (blindly) trust in science [7. Jan 2016|12:35]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:7. Janvāris 2016 - 18:57
(Link)
Ok, lai jau ir. Mūsdienās arī ''gender studies'' ir zinātne.
Es par citu. Neiroloģijas apoloģēts un tradicionālo metožu kritiķis mindbound, aktīvi deklarē, ka pēdējais jāaizstāj ar pirmo. Problēma ir tāda, ka pirmajā ir tieši ZERO atklājumu un šajā gadījumā (pedagoģija), tas nozīmē, ka uz maizes smērēt nav ko. Nevajag izmest sviestu miskastē, ja nav nekā cita, ko uz maizes smērēt, tikai tāpēc, ka ''liekas'' sviests nav īsti veselīgs.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:7. Janvāris 2016 - 20:12
(Link)
Apgalvojums, ka "neirozinātnē ir nulle atklājumu" (pie tam, cik var saprast no formulējuma, tad "nulle vispārīgi, nevis tikai pedagoģijas sakarā") ir 100% wrong. Sliktāk, it's not even wrong, the initial assumptions, whatever they might be, are wrong.

Es piekrītu, ka ir pamats disputiem par pieejām neirozinātnes atklājumu integrēšanai pedagoģijā, jurisprudencē vai kur citur, bet apgalvot, ka tā kā disciplīna nedod pienesumu izpratnei par smadzeņu darbību/kognīciju, ir vienkārši WTF.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:8. Janvāris 2016 - 07:11
(Link)
Tā bija hiperbola, piekrītu. Bet nu pasaki tu man kaut dažus praktiskus pielietojumus tiem atklājumiem. Jo tik tiešām, šī nu ir zinātnes nozare,. kurai jēga ir tikai tad, ja to var ''uz maizes smērēt'''.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:8. Janvāris 2016 - 08:57
(Link)
Nepiekrītu, neirozinātnē fundamentālajiem pētījumiem ir tikpat liela nozīme, cik citās dabaszinātnēs. Kas attiecas uz praktiskiem pielietojumiem, tad šobrīd tos galvenokārt var atrast medicīnā: bioniskās maņu orgānu un ekstremitāšu protēzes, dziļā un transkraniālā smadzeņu stimulācija ar labām sekmēm virknes saslimšanu ārstēšanā, smadzeņu-datora interfeisi un neirālās atgriezeniskās saites sistēmas. Klīnisko testu stadijai tuvojas hipokampa protēze, kam ir paredzams vesels pielietojumu spektrs, sākot ar bojātas attiecīgās smadzeņu daļas protezēšanu un beidzot ar atmiņas augmentāciju un asistēšanu mācību procesā veseliem indivīdiem.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:8. Janvāris 2016 - 09:57
(Link)
Jā, tevis uzskaitītais ir forša lieta.
Man personīgi problēma sākas tad, kad tu, vai tādi, kā tu izdara kosmiska rakstura postulātus tipa ''viss vecais common sense ir bs, visas tradicionālās vērtības ir bs, JO NEIROZINĀTNE''.

Es tam varu piekrist tikai tad, kad redzu alternatīvas UN labākus rezultātus, kurus pienes tevis pielūgtā zinātne.
[User Picture]
From:[info]mindbound
Date:8. Janvāris 2016 - 14:59
(Link)
Tikai neko tādu jau es neapgalvoju, katrā ziņā ne šīs tēmas sakarā (kur paši pētnieki norāda, ka "šī metodika nedarbojas, bet šīs trīs citas, kuras tieši tāpat šķietami balstās uz common sense, darbojas".