making sense - [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[27. Nov 2015|13:10]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
From:[info]narrenschiff
Date:27. Novembris 2015 - 15:53
(Link)
Kam šis eirocentrisms, ar Eiropas vērtībām kā labākajām? Cik ilgi šo mītu atkārtot? Turklāt, kāda jēga no šis idejas piesaukšanas vispār? Kā var šķirot un vērtēt vērtības? Pēc kādiem kritērijiem?

+ Kurš teicis, ka valstīm jārīkojas morāli? Tā taču ir brīva rīcība. Piemēram, Polija, atsaucot visu uzņemšanas programmu, varbūt deliberately brīvi izvēlas rīkoties nemorāli (realitātē viņi droši vien argumentētu, ka viņiem ir morāls pienākums rīkoties morāli vispirms pret savējiem, "svešos" deliberately, lai nu tas būtu arī amorāli, atstājot aiz borta). Iedomāsimies situāciju, kur Polija ir uzaicināta pie apaļā galda, viņai saka - tu rīkojies nemorāli, uz ko viņa varētu atbildēt - es zinu, nu un? In fact, no šādiem momentiem, iespējams, ir būvēta vēsture, diemžēl. ASV iebrukums Irākā šājā ziņā arī bija deliberately nemorāls akts. "Ko jūs varat man padarīt?"

Kas a
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:27. Novembris 2015 - 16:44
(Link)
Par reālpolitiku lai uztraucas politiķi un impēriju vadītāji. "Politiski attaisnojami" ir slidens jēdziens - Krievijas/Ukrainas sakarā esmu daudz dzirdēji šāda veida spriešanu. Manuprāt, mums kā vienkāršajiem cilvēkiem būtu jāuztraucas par to, vai kaut kas ir morāli pareizi, nevis vai kaut kas ir laba reālpolitika.
From:[info]narrenschiff
Date:27. Novembris 2015 - 16:46
(Link)
Ok, individuālā līmenī tas gan, taču tieši tāpēc arī bēgļu jautājumā es vairāk atbalstu privātās un ngo iniciatīvas, par valstu un ES state/govermentally imposed charity esmu skeptisks.
[User Picture]
From:[info]heda
Date:27. Novembris 2015 - 22:09
(Link)
Mans parastais jautājums ļoti morāliem cibiņiem ir, cik bēgļi jau dzīvo tavā dzivojamā platībā un pilnā pansijā. Neviens vēl nav pieteicies. Kad pieteiksies, varbūt noticēšu.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:28. Novembris 2015 - 10:26
(Link)
Individuāli izmitinot var palīdzēt dažiem. Novirzot, piemēram, vienu procentu nodokļu ienākumu var palīdzēt desmitiem tūkstošu.
[User Picture]
From:[info]heda
Date:28. Novembris 2015 - 11:33
(Link)
Noticēšu tikai pašu piemēriem, jo tas, ko tu raksti, nozīmē par savu morāli likt maksāt kaimiņam, kura uzskati varbūt ir pavisam citādi, nevis pašam uzņemties pilnu materiālo atbildību par savu augsto morāli.
[User Picture]
From:[info]indulgence
Date:28. Novembris 2015 - 18:17
(Link)
Nesanāks. Visi patvēruma meklētāji tiek izvietoti filtrācijas nometnēs, kur dažkārt pat gadiem gaida - birokrātiskā procedūra personas pārbaudei rit lēni. Šajā laikā personai aizliegts iekļauties vietējā darba tirgū, jādzīvo nometnē, iztiekotno pabalsta. Tad, attiecīgi no noskaidrotā, personu vai nu deportē atpakaļ, piešķir bēgļa statusu vai uzturēšanās atļauju. Kad statuss saņemts, persona atstāj nometni un iekļaujas vietējā (vai brauc prom uz labvēlīgāku ES zemi) darba tirgū, tb kļūst sevi uzturēt spējīga un to ne pie viena nevajag izmitināt.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:28. Novembris 2015 - 21:05
(Link)
Kopumā pareizi, tikai vidējais gaidīšanas laiks jau nav gadi. "The total waiting period for asylum decisions will double this year, compared with 2014, and end up at around 10 months, according to the Migration Board’s own estimate" - te. Ja gribas to vidējo laiku saīsināt, tad kā reiz papildus finansējums ir tas, kas vajadzīgs. Bēgļu nometnes te arī nav gluži teltis lauka vidū, un apzināt iespējamās darbavietas un mācīties valodu jau drīkst arī gaidīšanas laikā.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:27. Novembris 2015 - 16:46
(Link)
Par Eiropas vērtībām - paradoksāli, bet pārceļoties uz Zviedriju sapratu, ka man ir tuvāks un gluži vienkārši labāk saprotams vidējā šejienieša domu gājums salīdzinājumā ar tautiešiem, kuri priekš manis brīžiem ir mistērija.
[User Picture]
From:[info]kautskis
Date:27. Novembris 2015 - 16:46
(Link)
Speciāli pārlasīju vēlreiz. Kur tieši bija minēts, ka Eiropas vērtības ir labākās? Tuvākais, ko varēju atrast, bija "veiksmīgākās", ar linku uz skaidrojumu, kāpēc tā.
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:27. Novembris 2015 - 16:51
(Link)
+1
[User Picture]
From:[info]svari
Date:20. Decembris 2015 - 01:28
(Link)
Kam šī angļu vārdu iepīšana tekstā? Cik ilgi tā var?

deliberately - apzināti
in fact - vispār bez komentāriem.