Cilvēki lieto alkoholu, Latvijā daudz, reāli nodzeras. Jaunieši varbūt mazāk, bet aktīvi aizstāj to ar narkotikām. Iesākumā ar marihuānu, bet daudzi izmēģina smagākas lietas.
UDHS ārstēšanai rietumos aktīvi lieto metilfenidātu un amfetamīnu pat bērniem, kas var aizkavēt bērnu augšanu. Amfetamīns ir īpaši populārs starp balto apkaklīšu strādniekiem prāta spēju uzlabošanai. Galvenais, kā atrast ārstu, kurš to visu parakstīs.
Cibā daži ir norūpējušies, ka antidepresantus var parakstīt ģimenes ārsti. Salīdzinājumā ar iepriekšminētajām zālēm antidepresantu blakusparādības ir daudz mazākas itin visos aspektos.
Aptiekā katru dienu nāk ap 30 pacientu pēc savas ikdienas metadona devas. Katram ir savs traģisks stāsts, kā viņš vai viņa līdz tam ir nonācis. Kādam bija muguras sāpes un ārsts parakstījis morfīnu un pamazām jau kļuvis atkarīgs utt. Cits sācis ar kodeīnu un tramadolu un tad jau vajadzējis kaut ko stiprāku. Nevienā stāstā nav tas, ka viņi sākuši lietot antidepresantus un pēc tam pārgājis uz kaut ko smagāku.
Cilvēki lieto antidepresantus, kad vēlas. Kad nevēlas, tad pārtrauc lietot. Vairums cilvēku nespēj tik brīvi pārtraukt ne alkohola lietošanu, ne smēķēšanu, lai gan šīs lietas ir brīvi pieejamas katram cilvēkam demokrātiskā sabiedrībā. Pat ja antidepresantiem nebūtu nekādas efektivitātes, to nodarītais kaitējums būtu minimāls salīdzinot ar šīm citām vielām.
Bet speciālisti ceļ trauksmi tieši par antidepresantiem. Nē, tie nav speciālisti, bet tikai aktīvisti, kas neko daudz nezina.
(Lasīt komentārus)
Nopūsties: