mazās uzvaras
Vācieši beidzot nāk pie prāta un noraida
obligāto vakcinēšanos senioriem.
Pārsteidz 60% atbalsts šai obligātajai vakcinācijai, kas ir procentuāli līdzīgi Krievijas iedzīvotāju atbalstam karam Ukrainā.
Cilvēkiem visur ir totalitāras tendences. UK nekad neuzspieda vakcīnas senioriem, bet centās sniegt izsmeļošu informāciju par riskiem un ieguvumiem, atstājot brīvu izvēli pašu cilvēku ziņā. Tā rezultātā UK 99% senioru ir vakcinējušies. Kad vakcīnu bija maz, UK rekomendēja pirmās devas vispirms ar lielāku intervālu starp pirmo un otro devu, kas nebija saskaņā ar vakcīnu ražotāja ieteikumiem. Tā bija eksperimentāla pieeja un tas tika skaidri pateikts, atšķirībā no Eiropas, kur vakcinācijas biroji verbāli karoja ar skeptiķiem, noliedzot, ka vakcīnas ir eksperimentālas, ar ko bija domāts, ka tās vēl nav pilnībā izpētītas.
Patiešām, tikai vēlāk kļuva skaidrs, ka vakcīnas praktiski nenovērš inficēšanos, lai gan ievērojami samazina smagas slimības un nāves risku. Atklātums šādos apstākļos bija īpaši nozīmīgs, lai veidotu uzticību starp vakcinētājiem un sabiedrību.
UK arī veica pētījumus ar brīvprātīgo inficēšanu (challenge studies). Diemžēl milzīgās birokrātijas dēļ tie tikai veikti tikai gadu pēc pandēmijas sākuma. Tomēr labāk vēlu nekā nekad atšķirībā no tiem, kas runāja, ka šādi pētījumi vispār nav ētiski. Kaut kā šos stingros ētikas aizstāvjus nekas netraucēja uzspiest vakcinācijas sertifikātus un iestāties par obligāto vakcināciju, un kā redzams Vācijā, pat atsaukt deputātu no NATO sanāksmes, lai balsotu par piespiedu vakcināciju, lai gan šajā brīdī karš Ukrainā ir daudz svarīgāks jautājums, kur katra diena ir būtiska.