Es pat teiktu, ka woke cilvēki ir tādi, kuri ir ļoti pavirši pret faktiem, un ļoti necieš, ja kāds pierāda, ka viņi kaut kur ir kļūdījušies.
Vakar krii uzrakstīja, ka viņa nedomā, ka Talibāns ir pareizi, un būtu jābūt Talebāns, jo tā ir persieši valodā. Tas vēl tagad ir redzams latests post lapā.
Bauda iekomentēja, ka tā ir krievu izruna (muh russians).
Es patērēju precīzi 1 minūti, lai paskatītos
https://en.wikipedia.org/wiki/Taliban un pateiktu, ka tur teikts, ka rakstība ar i ir no puštu valodas (Talibāns ir nācis no puštuniem) un tur transkribē, kā Taliban.
Tad krii atbildēja, ka diez vai, jo puštu valoda ir persiešu valodas dialekts.
Pēc tam viņa droši vien pati saprata, ka tās ir muļķības (otra Afganistānas valoda – dari ir persiešu valodas dialekts). Puštu un dari ir divas atšķirīgas valodas.
Tad viņa laikam nokaunējās un paslēpa ierakstu. Lai gan varēja jau vienkārši pateikt – ok, tagad skaidrs, no kurienes nāk rakstība ar i. Ikviens kļūdās, un galu galā dari vai puštu, par to šeit cibā ir 0 interese.
Šis ir sīkums, bet ļoti labi raksturo kā cilvēki attiecas pret faktiem. Ļoti reti, kurš patērē 1, nemaz nerunājot par 10 minūtēm, lai pārbaudītu vai precizētu kaut ko no autoritatīviem avotiem. Tā vietā cilvēki var tērēt stundas, lai skaisti runātu un strīdētos utt.
Nu labi, cilvēkiem nav nekāds pienākums par visu pārliecināties par faktiem, bet ja valdība ir tikpat pavirša un izdod lēmumus, kas nav pamatoti ar faktiem, tad tā jau ir liela woke problēma.