Lai arī iknedēļas turnīrā beidzot uzvarēju (numerologi jau būtu teikuši, ka varēja nemaz nespēlēt, bet uzreiz ierakstīt mani kā pirmo, ko pēc 4.,2. un 3.vietas iepriekšējos turnīros bija skaidrs, ka sekos 1.), tāpat iespējams kaut ko sapratu, ko (ne)var spēlēt, arī daži interesanti momenti, bet rūgtums tomēr sirdī palika - drusku par daudz sliktu pozīciju un sliktu gājienu.
Kronis visam bija pēdējā kārta, kur nedaudz sliktāku pozīciju ar pāris izcilu lēmumu palīdzību novedu līdz ļoti, ļoti sliktai, bet tas vēl nebija viss.
Tā vietā, lai spēlētu šahu un pēc vienīgā 1. ... D:g6 2. D:g6+ hg 3. T:h8+ mocītos galotnē bez kvalitātes, kur gan saistībā ar laika kontroli un pretinieka līmeni neižšķirts nebūtu nekas pārsteidzošs, es izvēlējos spēlēt pokeru, "nohipnotizē jenotu, lai tas pats sevi uzcep" vai kaut ko tamlīdzīgu (nekad, nekad, atkārtoju - nekad, nekad tā nevajag darīt) un nospēlēju 1. ... Dg7 un pēc nākošā un acīmredzamā gājiena T:h7 man atliktu tikai padoties. Tomēr mans dzens izrādījās spēcīgs, pretinieks nospēlēja 2. L:h7+ un pēc mana T:h7 palika bez figūras, bet ar lieku figūru es (parasti) esmu ļoti spēcīgs.
Pie interesantumiem ir eleganta taktika (kuru es, protams, nepamanīju) pret Visocki (man baltie), kur ļoti sliktā pozīcijā
viņš mani izlaida. Pēc brutālā 1. ... D:b3 2. cb Zb6 man būtu ļoti skumīgs skats uz dzīvi, bet viņš izvēlējās 1. ... dc+ un pēc 2. D:c2 nepamanīja, ka pēc 2. ... T:f4 seko eleganta zirga dakšiņa 3. Zd5, jo bandinieks e6 ir sasiets. Viņš nospēlēja 3. ... Dd4 es uzreiz paņēmu kvalitāti ar Z:f4 un diezgan ātri uzvarēju vienā brīdī gan, viņa zirgam stāvot uz f5, noliekot dāmu zem sitiena uz d6, bet melnie to nepamanīja. Z:f4 vietā man bija ļoti elegants sitiens 4. L:e6+ un galvenā ideja ir, ka nedrīkst sist laidni, jo pēc 4. ... fe 5. Th8+ Kd7 6. Dh7+ Ze7 7. D:e7+ Kc6 8. D:e6+ Kb5 9. Zc7+ un b4+ melnajiem jāatdod dāma, bet nesitot laidni 4. ... Kb8 5. Z:f4 fe (uz D:f5 ļoti nepatīkmi ir Ld7) 6. Z:e6 D:e5 baltie pēc Dh2 nomaina dāmas un paliek vienkāršā un uzvarētā galotnē.
Otrs interesantums ir galotne pret vienu no Ņevickiem.
Mašīna saka, ka baltajiem jāspēlē pasīvi Ke3, melnajiem variantos pēc Z:b3 negaidīti labākais lauciņš zirgam mēdz būt a1 un baltajiem ļoti jāuzmanās ar viņa ķeršanu, jo pēc Kg6-g5:g4 melno f bandinieks var izrādīties vissvarīgākais. Partijā baltie aktivizējās ar 1. g5 un pēc 1. ... fg 2. L:g5 Z:b3 3. Lh4 Z:d4 nospēlēja 4. Lf2 un pēc manas atbildes Zc6 viss beidzās triviāli, ātri un bez sāpēm. Interesantāk būtu bijis 4. Ke5 palienot zem zirdziņa dakšas Zf3+ un Z:h4, vienīgā problēma, ka pēc Ke5:e6:d5 sekos arī Kc5:b5 un neižšķirts. Nedaudz nepatīkami ir tas, ka neder arī 4. ... Zc6+ 5. K:e6 Z:b4, jo pēc 6. Le1 baltie apēd abus bandiniekus un atkal neižšķirts. Līdz ar to man būtu bijis pēc 4. Ke5 Zf3+ 5. K:e6 jāatrod gājiens d4, kur temps tempā viss izdodas - 6. Lg3(f2) d3 7. Lf4(e3) d2 8. L:d2 Z:d2 9. Kd5 Zc4 10. Kc5 Za3 melno bandinieks paliek dzīvs un baltajiem atliktu tikai padoties.
Pie sapratnēm es ieguvu to, ka "eža" pozīcijas (melnie nelien ar bandiniekiem tālāk par sesto horizontāli, izņemot manevru c7-c5:d4, figūras, izņemot zirgus, mitinās uz septītās un astotās, bet ja baltie neuzmanīgi nāk klāt, tad šī konstrukcija sāpīgi duras) tomēr man nepiestāv. It kā šādos tempoturnīros, kur līmenis un sapratne nav pārlieku augstā līmenī, šī būtu ideāla konstrukcija, kur baltos ķert, tomēr man kaut kā viss beidzas ar to, ka pats pārlieku ātri izbāžu degunu no ierakumiem vai izdomāju kādu īpaši izvirtīgu plānu un atraujos pa pilnu programmu. Līdz šim gan tas beidzies bez letālām sekām, bet skaidrs, ka uz lielo kontroli un pret spēcīgākiem pretiniekiem mani veiksmes stāsti par glābšanos bez bandinieka vai figūras cauri neietu.