Pirmdiena, 25. Jan 2021, 11:54
[i]teja:

kaut kas ir jādara ar "50-gadīgo vīrieti" - šis tēls un tā konotācijas manā pasaules uzskatā nemainās jau, hmm, 20 gadus, pa šo laiku es pati esmu daudz tuvāk šim vecumam, un daudzi mani draugi jau ir nokļuvuši šajā vecumā, bet es joprojām vainoju "50-gadīgo vīrieti" netaisnīgu sabiedrisku sistēmu uzturēšanā, kā arī nekādā veidā nespēju uzskatīt par seksuāli vai romantiski interesantu. viņam vajadzētu novecot kopā ar mani, kļūt par 70- gadīgo vīrieti, bet to es nespēju, jo tas jau tad būs vecs vecītis, pret kuru man ir tikai vissirsnīgākās jūtas.

Piektdiena, 22. Jan 2021, 02:20
[i]teja:

tas, kā man pietrūkst no vecās pasaules, ir tievās mentola cigaretes.

Trešdiena, 20. Jan 2021, 14:11
[i]teja:

kristīgais robotisms

Trešdiena, 20. Jan 2021, 11:00
[i]teja:

šajā rakstā paustās domas (vairāk gan to forma nevis saturs) ir aptuvena ilustrācija tam, pret ko es esmu "vecajā paradigmā", jo īpaši draudzīgā (benevolent mansplaining) ironija starp rindām, "sak" un "lūk"
https://www.delfi.lv/news/versijas/ivars-ijabs-rigas-laiks-es-vinu-saprotu.d?id=52852557

Otrdiena, 19. Jan 2021, 20:53
[i]teja:

ciešu no bezformīguma

Otrdiena, 19. Jan 2021, 17:49
[i]lilja_brik:

Navaļnijs ir projektors, tāpat kā, piemēram, Merkele un Obama, kas man liek domāt, pirmkārt, ka viņš noteikti nestrādā viens, viņu kāds pilnvaro, piesedz, pamudina, uzmundrina, uzaicina, otrkārt, viņu neinteresē vara pati par sevi, jo viņš īsti nepazīst tādu matērijas kāri; viņu interesē kustināt kaut kādas radikālas izmaiņas, vest pasauli uz jauno paradigmu. un viņa gājienos ir nenormāli daudz riska, jo tur ir azarts lielāks par bailēm, un segums matērijā nekad nav absolūti stabils. tāpat kā, piemēram, Merkeles ideja - davaj maucam, laižam visus bēgļus iekšā, paskatīsies, kas būs.

Svētdiena, 17. Jan 2021, 22:04
[i]lilja_brik:

citreiz uztaisu sev garšīgi ēst un domāju: I'm the best.
ko vēl tādu interesantu pastāstīt par savu janvāri?

ā, skatos vienu reāli foršu seriālu. šad tad pie viņa paraudu. "sex education"

Ceturtdiena, 14. Jan 2021, 17:22
[i]teja:

labi, notiek polarizācija. manuprāt, (es to jau teicu, bet atkārtošu vēl xx reizes) pašlaik svarīgāk ir nevis uzvarēt, bet sadzīvot, atgriezties pie kaut kāda kopsaucēja par to, ka mūsu galamērķis ir būt kopā. sabiedrības vadītāju darbs pašlaik ir neapskaužams, un ekspertīzes trūkums acīmredzams. kaut kādas grupas pieprasa viena otru izstumt. gājiens no vienas, gājiens no otras. kur tagad ir visi augstas izglītības ieguvušie mediatori, pāru terapeiti, nevardarbīgās komunikācijas eksperti, budisti u.c. vidutāji, kur tas notiek, ir īstais brīdis iet politikā: trešais ceļš pašlaik ir vairāk vajadzīgs nekā jebkad agrāk

Ceturtdiena, 14. Jan 2021, 11:09
[i]dumshputns: SSD ar gadiem paliek lēni.

Restart projekta komūnā lietderīgs raksts no Filipa. Iekopēju te:

Steve Gibson of grc.com 2 has just released a free tool ReadSpeed. Using it to measure the speed of SSDs, early adopters have discovered some interesting but little known facts about how they age.

To explain, a little background. In order to achieve a high storage capacity at low cost, modern SSDs (except expensive enterprise variants) use Multi-Level Cell (MLC) technology. Instead of each storage cell recording a 1 or a zero with full or empty charge, they charge each cell to one of 8 or more voltages, representing 3 or more bits. But with static data (such as operating system files) written once on installation and then read many times, the voltages in individual cells can drift, causing errors. This is accepted, and the SSD will hide it by using sophisticated error correction codes to recover the data, even though the raw data read from the cells contains errors. But it does mean that read operations will slow down because of the computing overhead of the error correction. And eventually, the errors are likely to accumulate to a level beyond which the error correction can work.

What ReadSpeed has shown is that some brands of SSD report markedly slower read times, sometimes drastically slower, for the start of the drive where most of the static operating system files are located. In these cases, another tool Spinrite from grc.com 2 can force the SSD to reallocate tired storage, resulting in a marked increase in speed.

From tests that people have done it appears that Samsung is one brand of drives which are particularly resistant to this form of aging. A few years ago I got an Intel SSD for my previous laptop, thinking that was bound to be a good brand. But when I tested it recently I found it had indeed slowed down in some areas. But after running Spinrite it was 25% or more faster!

ReadSpeed is free (though Spinrite isn’t). You can read about it and download it from https://www.grc.com/readspeed.htm

Ceturtdiena, 14. Jan 2021, 11:48
[i]teja:

šaha seriāls tiešām ir ļoti slikts, pēc 1.sērijas tālāk neskatīšos, toties atypical - paldies kosmosam, kas tādu ir uzražojis! un usnei, kas ieteica. sen nekas uz ekrāna mani nebija tā iepriecinājis. lai arī protams - autisma kopienas pārmetumi - galvenokārt, kāpēc nevarēja noalgot aktierus ar autismu, ir ļoti valid. & vai gadījumā neirotipisks cilvēks kas tēlo autistu nav kind of a blackface. es pazīstu vienu ļoti labu hard working autisku dejotāju, kurai tiešām deja ir visa dzīve, un viņa nevar atrast darbu, pat Somijā, jo viņai ir ļoti īpašas prasības attiecībā uz dzīvošanu, ceļošanu, mēģinājumu apstākļiem un arī dejas stilu - ir lietas, ko viņa nedarīs. un laikmetīgā deja ko dominē psihopātiski horeogrāfi ir tāda pati hierarhiska gaļas mašīna kā holivuda - comply or die. protams, ka ar ASD cilvēkiem ir grūtāk strādāt, un lai arī man filma ļoti patika, par šo tematu vēl stipri padomāšu.