Nepabeigtā dienasgrāmata


30. Novembris 2014

(bez virsraksta) @ 16:51

 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]ravejsledzejs
Date: 30. Novembris 2014 - 18:11
(Link)
Vispār degradācija arī ir attīstība.
From:[info]po
Date: 30. Novembris 2014 - 18:41
(Link)
degradācija

Vārda skaidrojumi:
- Izcelsme - franču dégradation < latīņu degradare < gradus pakāpe.
- 1. Pakāpeniska pasliktināšanās, pagrimums, panīkums.
- 2. biol. Pakāpeniska augu un dzīvnieku uzbūves vienkāršošanās un funkciju pavājināšanās (filoģenēze vai ontoģenēze).
- 3. Pazemināšana dienesta pakāpē.


attīstība

attīstība s. lietv. 1. Norise (piem., dabā, sabiedrībā, personībā), kurā veidojas, rodas kvalitatīvas pārmaiņas, notiek pilnveidošanās. Augu valsts a. Tauriņa attīstības stadijas. Zīdaiņa a. Valodas a. Rūpniecības, zinātnes a. Rakstnieka attīstības ceļš. Talanta a. 2. Gaita (piem., notikumam, procesam); risinājums (piem., sižetam). Sekot notikumu attīstībai. Slimības a. Darbības a. lugā.

Nu, ok, degradācija ir kā slimības attīstība, bet cilvēce zināmās vēstures laikā nav attīstījusies - ja nu vienīgi brīžiem -, un savas spējas ir tikai zaudējusi, dažas no palikušajām kvantitatīvi pārpumpējot (kas tad arī būtu saistīts ar to degradāciju jeb kopējās attīstības iztrūkumu)
[User Picture Icon]
From:[info]traffico
Date: 30. Novembris 2014 - 21:43
(Link)
Visur notiek kaut kāda virzība... tas ir labi. Pat ja mēs nezinam- kurp. Toties interesanti. Nez- delfīni saprot jēdzienu- interesanti. Jēgas īsti nav, bet za to forši! :)
[User Picture Icon]
From:[info]ravejsledzejs
Date: 30. Novembris 2014 - 21:59
(Link)
Grūti pateikt. Cilvēks jau dzīvnieku saziņā meklētādu valodu, kas būtu konstruēta līdzīgi cilvēku valodām, ignorējot, ka varētu būt arī citādi. Delfīnu saziņas pētījumi vēl ir bērnu autiņos, bet pagaidām zināms, ka viņiem ir ekvivalents mūsu personvārdiem, kā arī skaņkopu skaits ar konkrētu viņiem nepārprotamu nozīmi līdzvērtīgs cilvēka lietotajām skaņkopām (vārdiem).

Nepabeigtā dienasgrāmata