(bez virsraksta) @ 16:19
| | Add to Memories | Tell A Friend
Nepabeigtā dienasgrāmata |
|
19. Maijs 2008CommentsNē, nemulsina. Kā likums, epasta paroles var uzzināt jebkurš, kam nav slinkums mēģināt "ielīst pa vidu", jo tās parasti tiek pārraidītas plaintextā, kā arī jebkurš, kam nav slinkums parakāties pa manu datoru (darbā, piemēram), ja šīs paroles ir saglabātas. Un es ļoti šaubos, vai kādam gūglē interesē manas paroles, kontakti un viss pārējais :) Ja interesē, tad uz veselību - nekā TĀDA tur nav :D
Pie sakārtojuma bija bik jāpiešaujas, tiesa. Toties komplektā nāk RSS lasītājs, iGoogle, Google Documents, Picasa un vēl kaudze visa kā, ko es neizmantoju. Par četrām adresēm - nez, man šamo ir kāds pusducis vai vairāk, viss čiki: priekš tā ir leibļi utt utjp. "Toties komplektā nāk [...] vēl kaudze visa kā, ko es neizmantoju."
Es neesmu ne par, ne pret Gmail, vienkārši pamanīju šo teikumu, kurš ļoti labi sasummē patērētāju elektronikas (kura mūsdienās stipri paplašinās arī IT un arī autobūves virzienā) attistības tendenci. un viņu logo ir briesmīgs!
![]() tajā sabāzti vairāki nesaderīgi elementi, turklāt jau kuro gadu šie nevar izkāpt no Beta līmeņa?! Btw, Beta viņiem ir makten izdevīga - nav nekādu saistību par kvalitātes līmeni ;)
(Reply to this)
(Parent)
Interesanti, a kurš izlasīs diskusiju? Jautājums bija, vai mani nebiedē tas, ka Google zina manas pārējo e-pastu paroles, vai arī
![]() ok, es kaut ko pārpratu, jo man ir tikai viens epasts, Gūglī, un līdz ar to nesapratu Tavu tekstu "Kā likums, epasta paroles var uzzināt jebkurš, kam nav slinkums mēģināt "ielīst pa vidu", jo tās parasti tiek pārraidītas plaintextā" - kādu paroli gan jebkurš varētu uzzināt no https savienojuma ar Gūgli.
Gmails šai ziņā tiešām ir patīkams izņēmums, ar kuru arī savulaik piesaistīja manu uzmanību.
Es par "parastajiem e-pastiem", par kuru parolēm žurnāla saimnieks satraucas :)
(Reply to this)
(Parent)
kemune saka pareizi, gūgle nav nekādi draugiem, un priekš tam ir ssl, lai mitm nedarbotos (turklāt pieslēdzoties tas tiek izmantots pēc noklusējuma)
gūgle visdrīzāk pat nezin tavas paroles, tikai to hešus, taču tās var noskaidrot tavā galā, piem., pārtverot taustiņus tajā brīdī, kad tu viņas ieraksti pārlūkā, vai no pārlūka atmiņas, ja tu tur būsi saglabājis
(Reply to this)
(Parent)
runa ir par šo gadījumu:
![]() kad man ir jāpaziņo gmail savas inbox.lv pastkastītes parole, bet savienojums tajā brīdī, kā redzams nav nekāds secure 1kārt, jā, gūgle zinās Tavu inbox paroli.
2kārt, ievadīšanās brīdī to zinās tie, kas ir uzlikuši uz Tava datora keylogeri (taustiņu nolasītāju), ja tādi ir. 3kārt, ievadīšanas brīdī to ziņas tie, kas "sniffo trafiku" (jeb nolasa visu informāciju) starp Tavu datoru un gūgli, ja tādi ir; viņi arī varēs nolasīt to pastu, ko Tu skaties gūglē. Tiesa, pret to var mēģināt nodrošināties, jo gūgle uztur šifrētu savienojumu ne tikai paroles ievadīšanas brīdī, bet arī visa darba laikā; 1kāršākais veids - kad esi gūglē, adresbārā http vietā ieraksti https. 4kārt, Tavu paroli (un pašus epastus) pēc tam varēs nolasīt tie, kas "sniffo trafiku" starp gūgli un inboxu, ja tādi ir, jo šis savienojums nebūs šifrēts - inbox to neuztur. Nu kaut kā tā.
(Reply to this)
(Parent)
|
|
Powered by Sviesta Ciba |
Nepabeigtā dienasgrāmata |
|