dardenne

Jaunākais

You are viewing the most recent 20 entries

18. Februāris 2019

22:17: - Bet kas jums noskaņojumu ir tā sabojājis? 
- Divas lietas – vienu nevar teikt atklāti, otru nevar teikt vispār... (Klusē.) 
Redziet, mani satrauc, ka pasaule manās acīs paliek pilnīgi traka. Es jūtu, kas tuvojas... Un tuvojas cilvēcei lielas ziepes. Tas mani ļoti nospiež un aizņem lielāko daļu domu. Šobrīd strauji nāk virsū tas, par ko stāstīts Bībelē, Jāņa atklāsmes pēdējā grāmatā. Tur ir aprakstīts viss, kas ar mums tūlīt notiks. Tas tiešām tuvojas, par ko konkrēti liecina cashless society – norēķini drīz būs vispār bez naudas. Viss norisināsies tikai caur bankām, kā, piemēram, tagad – autorizēšanās dažādiem pakalpojumiem. Mums tiek radīts iespaids, ka tas ir ļoti ērti, bet, no otras puses, tas iet uz to, ka katrs mūsu solis tiek kontrolēts. Absolūti! Un tas beigsies ar čipu zem ādas! Tikko Zviedrijā jau kādi 3000 cilvēku ir eksperimentāli atļāvuši sev ievietot čipu. Bet tā nav laba ziņa, jo šādā viedā cilvēkiem tiek atņemta brīva griba, pārvietošanās brīvība un konfidencialitāte. Un par to Bībelē ir rakstīts! Nevarēs pirkt, pārdot, pārvietoties... Un tas nāk ļoti, ļoti straujā tempā, domāju, ka jau piecu, desmit gadu laikā visi būsim čipoti. Ir cilvēki, kas tam piekrīt, jo tic, ka tas ir komforts – varu ieiet veikalā, viss notiek ar vienu pīkstienu. Daudzi neiedomājas, ka civilizāciju kontrolē konkrēti cilvēki.
Skaidrs, ka tā ir Bilderberga grupa, cilvēki, kas nosaka pasaules likteni. Tagad bankas kartēm ieviesta funkcija, ka vairs nav jāievada PIN kods, pietiek tikai to nopīkstināt, lai norēķinātos. Apgalvo, ka tas mūsu ērtības labad – kā viss, ko mums mēģina „iebarot”. Bet man ir skaidrs, ka tas nav mūsu ērtībai, bet gan tādēļ, lai mūs pamazām pieradinātu pie čipiem!


Mūzika: Ingus Pētersons
Tags: , , ,

11. Februāris 2019

10:15: Taisīt sešas stundas garas izrādes tomēr ir megalomānijas un hipertrofēta ego blakne. Un ar to [skatuves un ekrānā mākslās] slimo tikai vīrieši, atļaušos piebilst.
(Un turklāt vēl šīs sešas stundas galvenajā lomā spīdzināt 80+ aktieri. Ok, ok viņš ir izcilība, bet viņam ir 80+ un viņš ik pa laikam aizmirst tekstu.)
Upd. Lai gan, atzīšos, es labprāt būtu bijusi viena no tiem drusku iesirmajiem vācu intelektuāļiem, kas starpbrīdī kantīnē uzkoda ūdens kliņģeri, uzdzēra pa virsu vīna glāzi un palika uz 2.daļu. Tobiš, vēl +3 stundas ģēnija.

4. Novembris 2018

14:22: Rokasspiediens
Aizvakardienas izstādes atklāšanas spilgtākais moments - attāli pazīstamais mākslinieks AB, gadus 10 vecāks par mani, starp citu, pienāk sasveicināties, pasniedz man roku, sarokojamies. Auč. Varbūt tomēr pieredzēšu izkārpīšanos no akmens laikmeta vēl savas dzives laikā.

31. Augusts 2018

12:55: Kādas slimības vēsture (via Ziedot.lv)
2016. gads: "Taču pavisam drīz jau tika uzzināts patiesais sliktās pašsajūtas cēlonis – dzemdes kakla vēzis. Tika nozīmēta operācija, taču Sanita meklēja alternatīvas iespējas ārvalstu klīnikās. Viņa ārstējās ar saudzējošām metodēm, lai maksimāli attālinātu un varbūt pat izvairītos no operācijas."
2018.gads: "Viņas veselības stāvoklis ir strauji pasliktinājies, viņa cieš stipras sāpes, strauji zaudējusi svaru, kas arī ierobežo šobrīd iespējamās ārstniecības iespējas."
Tas ir saprātam (manam) neaptverami, kādas iespējas mums dāvā alternatīvā medicīna.

26. Augusts 2018

22:38: Hermanis
"Mūsu teātrī strādā kādi septiņi pasaules līmeņa aktieri. Dailes teātrī tāds ir viens, Nacionālajā – neviens, Valmierā – divi, Liepājā – divi."
Par JRT skaidrs.
Par Daili - skaidrs.
Par Naciķi - skumji.

Bet kuri ir otrie Valmierā un Liepājā?

21. Augusts 2018

14:14: Mītū
Vienkārši bija tā, ka Vainstīna laiks bija pienācis, stunda bija situsi, augšas vairs negribēja, bija sakrājies, un ne jau tikai sievietēm bija līdz brošai, believe me, un vissstasss notika. Korķi droši vien izrāva plānots, tā vai šitā, bet plānots figurants, kas nemazina visas tās sekojošās straumes, nē, visa tā ūdenskrituma jaudu un dabisko izcelsmi no tumšiem, dziļiem gruntsūdeņiem, teiksim tā. Un prasība pret Ardžento gaņau ir pretinieka komandas iznāciens, ne jau tikai tā džeka. Show must go on. Turpinājums sekos.
Bet, ja īsumā un personiski: - labi, ka #metoo ir noticis.

15. Augusts 2018

13:58: Čorti
Vakar secināju, ka nekad dzīvē neesmu izgājusi uz ielas šortos. Un vispā, manā garderobē ir bijuši tieši vieni "čorti", raibi kokvilnas, ar kuriem "dzīvoju mājās ar bērnu" un vienu reizi barošanas miglā aizklīdu uz tuvējo veikaliņu pēc piena pakas, un turpat uz karstām pēdām noklausījos viena babuļa lektoriju par to, ka "šādā paskatā" var klumzāt pa māju "ja pašam patīk", nevis rēgoties ielās un iestādēs...Domāju, ka šim incidentam gan nav nekāda [īpašā] sakara ar to, ka nekad dzīvē tā arī neesmu izgājusi uz ielas šortos.

23. Jūlijs 2018

21:42: Vēlīnās atklāsmes
Jaunība bija grūta, jo nemitīgi pietrūka pašapziņas un naudas.

14:41: Och, my, nu kā mēs te dzīvojam, kā Jamaikā kaut kādā, kā paradīzē. Vakardienas zvilnēšana Salacgrīvas pludmalē, (jā, uz brīdi gan iedomājos, ka citi laikabiedri kaut kur tepat šobrī dzēš purvu un dzīvo dūmos, un jau pēc minūtes bridu atveldzēties Baltijas jūrā), festivāls patīkami patukšs un ēnains, un tā neaprakstāmā sajūta, ke nekas nespiež, ne laiks, ne domas, ne tarakāni; ne darbu stress un dedlaini, ne finanšu panika, ne radinieki un citas pietuvinātas personas, - nu tā, ka pilnīgi nekas. Nu, un tad tas Keivs, ar Meļķi finālā uz skatuves - kamēr citi hajoja un fočēja, viņa smuki paraudāja, un Keivam tas vislabāk piestāvāja, nu ganrīz kā es pati būtu tur izpildījusies. Vienuvārdsakot, ai, labi, viss baigi labi, paldies paldies paldies.

13. Jūnijs 2018

01:19: Riga. Take 1
Siegfried "Riga. Take 1" īpatnēji bija tas, ka kaut kādas pilnīgi neiespējamas epizodes - piemēram, piedzēries Antons aizmieg Daugavā svešā laiviņā un pēc brīža jau ar laiviņas īpašnieku-pasaules apceļotāju kopā airējas uz Pēterburgu, vai smukā balerīna no Operas puantēs kopā ar atsaldētu tīni lēkā pa Andrejsalas dokiem - šķita ļoti pat ok un pilnīgi ticamas, kamēr kaut kas tik reāls, kā foršais LMA kursabiedrs aicina Elīnu uz Kluča izstādi un abi čato par mākslu, likās riktīgi samākslotas, sadomātas un pilnīgi nenoticamas.

9. Jūnijs 2018

17:33: Kira
Un vajadzēja Kirai Muratovai nomirt, lai viena dorša LV pārskatītu viņas galvenās filmas un beidzot tās ieraudzītu, un saprastu, cik krutas tās bija (ir). Tīronpaps arī savā 2005.gada RL intervijas priekšvārdā epatažē, ka Muratovu nav skatījies dēļ "aizspriedumiem pret sievietēm kinorežisorēm", bet šis ir cits gadījums. Mans ir tā kā "ilgā satikšanās", nu kaut kā tā. Muratova - režisore, rakstniece - cik izcili ir viņas dialogi - hiperreāliste.

1. Jūnijs 2018

22:27: Akāciju palags
Visu apzinīgo mūžu esmu domājusi, ka "Balts ir akāciju palags" ir smeldzīga un skaista mīlestības dziesma, ko dzied neprātīgi, atdevīgi un varbūt arī vienpusēji iemīlējusies sieviete -"vai tu negribi vai gribi, būs tev akāciju palags, vai tu negribi vai gribi, būs tev manas vēsās rokas" utt. Tikko uzzināju, ka tā patiesībā esot dziesma par nāvi, tobiš, dziesma no nāves point of view. Un, ja vēl tā labi padomā, tad abi dziesmas lasījumi viens otru nebūt neizslēdz.

21. Maijs 2018

14:24: Ernestīnes diena
Reiz jaunībā (un tā jaunība, par kuru šobrīd ir runa, man bija pirms gadiem 25), es izdomāju, ka mani sauks Ernestīne, nevis Kristīne. Pašpārdēvēšanās akcija neizrādījās dzīvotspējīga, tas dzīves un Ernestīnes periods drīz vien beidzās, bet ir viens tā laika draugs, kurš joprojām katru gadu man šajā dienā atsūta vārda dienas apsveikuma īsziņu. Tā arī visa mūsu komunikācija. Līdz nākamā gada 21.maijam - Ernestīnes dienai.

29. Marts 2018

01:17: Ladybird, Florida Project, Call Me by Your Name, Turpinājums - kīno jaunā vienkāršība, tik sarežģīti un grūti panākamā vienkāršība.

19. Janvāris 2018

22:44: Lasu Lešinska "Starp divām pasaulēm", un, par spīti kolosālajam vēsturiskajam materiālam, tekstā kaut kas atgrūž. Tā nicinošā, morāliskā pārākuma sajūta par saviem, lai kā nu nebūtu, bet - tomēr darbabiedriem. Takš tomēr vienu lietu darīja, vai nav vienalga priekš tādas darīšanas, vai ar uzticību, vai naidu, vai vienaldzību sirdī. Darīšanas rezultātu jau tas nemainīja. Atceros, kam vēl bija tāda aroganta rakstīšanas maniere - Grūtupam tāda bija, lasīt negribējās. Vakarā klausos "komjauniešu dzejnieka" (IL) epifānijas, un pasaules kārtībā atkal kaut kas sagrupējas man pieņemamā kārtībā.

25. Decembris 2017

18:40: Augusta meitenes
Viņam apkārt vienmēr bija meitenes. "Augusta meitenes", tā arī mūs sauca. "Ar večiem viņš taču būtu ātri vien sakāvies," tā to skaidroja vieni. Citi teica - "Nu loģiski, tikai sievietes var tā izkalpināt, gandrīz neko viņām nemaksājot, ar vīriešiem tas neiet cauri." Lai nu kā, darbā viņam apkārt bija vienas meitenes, Augusta meitenes. Izkalpināt jau viņš droši vien prata, bet mēs bijām tik jaunas un aizrautīgas, ka to nemanījām. Ja kāda situācija kļuva kritiska, Augusts vienmēr kaut ko izdomāja - pusdienas smalkā restorānā, brauciens uz kādu festivālu, pikniks ar gaļas cepšanu un labiem vīniem Jūrmalā... Festivāla laikā pirms dedlainiem, programma vai kataloga nodošanas, mēs mājās nemaz negājām, strādājām visu nakti. Tajos vakaros ledusskapis šaurajā virtuvītē bija bagātīgi pilns, sieri, augļi, vīni, kafija. Apkārt vienmēr kaut kas virmoja, visādas slavenības, VIPi, nekur-citur-neredzētas-filmas, intrigas un noslēpumi, vienreizējas iespējas un spoža nākotne. Augusts laikam bija pirmais, ja neskaita manas literatūras skolotājas, kurš sajūsminājās par manu spēju rakstīt, tā sajūsma bija vismaz pāris prēmiju vērta. Augusts bija izcils režisors. Nē, ne kinorežisors, bet tieši režisors. Un tāpēc mēs bijām Augusta meitenes.

10. Decembris 2017

13:50: Mana paaudze ir tā, kas savieno analogo un digitālo laikmetu. Un ne tikai. Tā savieno A un R Eiropu, sociālismu un kapitālismu, diktatūru un demokrātiju, anarhiju un veselīgu dzīvesveidu un zaļo domāšanu... Mēs esam baigā tiltu paaudze, jā.
What does Douglas Coupland think the future holds for Gen X? “A really good bottle of Pinot Gris, a comfortable bed, good wi-fi, and nobody around to bug them.”

9. Maijs 2017

20:22: 9.maijs
Šajās dienās tā sauktajā publiskajā telpā esmu dzirdējusi trīs atvainošanās - divas no krieviem, par to, ka citi krievi uzvedas kā nu viņai tur uzvedas - auro pie Uzvaras pieminekļa un neatzīst nekādu okupāciju; trešā bija no jauktā ģimenē dzimuša latvieša, kura tēvs sadarbojies ar VDK un bijis līdzdalīgs padomju represijās. Vai es jūtos labāk? Ne ta nu tā ka labāk, bet, ka beidzot šie topiki sāk kustēties arī zem šāda, "jā, tā bija, sorry" diskursa - tā kā vieglāk. Pat ne par to, ka man (a kas ta man - man nekas!) vai, drīzāk jau - maniem senčiem, kāds atvainojas, bet ka runa par šo visu atkal neatskan no upuru nometnes puses.

10. Aprīlis 2017

22:13: My Quilty Pleasures, Friend
Vairākas dienas quilty pleasures topā turējās ķiršu kompots, "Kāruma" dzeltenie citrona sieriņi un vafeles ar iebiezināto pienu. Bet tūlīt to visu nomainīs ielīšana gultā ar Leldes Stumbres romānu par Maiju Silmali tā vietā, lai meklētu apsolītos citātus, papildinātu projektu, gatavotos rītdienas mītingam utt.

8. Aprīlis 2017

15:34: Provinces meitene
Šis laiks ir tik stresains un saspringts, un es pieķeru sevi, ka brīžiem apzināti esmu sākusi stiept vārdus un locīt patskaņus, runāt ar tādu vieglu, šarmantu izloksnīti. Tā es jūtos vairāk pasargāta.

Powered by Sviesta Ciba