//ar šīm smadzenēm var strādāt, bet tas elements, kas ir galīgi, galīgi šķērsām, ir kļuvis par būtisku daļu no sistēmas"//
Kas sabiedrības līmenī būtu - `` šis indivīds ir galīgi dīvains, bet ar grupu vai sabiedrības daļu, kas satur tajā skaitā arī šo dīvaino idivīdu, var strādāt, komunicēt.`` Nu apmēram to jau mēs gribam. Sabiedrību kurā realizējas/ ir noderīgas visādas personas. Un kur tās savādās personas ir būtiska viņas daļa. Tajā pat laikā nepadarot šo sabiedrību pat kādu no daudzajām potenciālajām antiutopijām.
// rezultējošā sistēma varētu būt kaut kas tāds, no kuras praktiski nav iespējams izravēt to šausmas izraisošo elementu, kas tajā nemanot iezadzies kā integrāla daļa.//
Šī ir svarīga lieta. Ko tur varētu darīt izejot no patreizējās sapratnes?
a)lēmumu pieņemšanā iesaistīt jeb pielietot ja ne AI (viņu vēl nav), tad tādas ekspertsistēmas kā IBM ``Watson``
http://www.ibm.com/smarterplanet/us/en/ibmwatson/what-is-watson.htmlkas var tikt lietoti kā reality check rīki, vismaz.
b)visas jau zināmās funkcionālās, racionālās ētikas teorijas, kā Alonso Faifa vēlmju ētika
http://desirism.wikia.com/wiki/Desirismkuras, protams, ir tikai tuvinājumi, bet arī var tikt izmantotas kā daļējas lēmumu čekošanas platformas.
Par demokrātiju, neliela atkāpe - jā to tiešām var novērot, ka skaļi teksti ``man nepatīk demokrātija`` parasti nevienu neuztrauc toties ja tu nāc klajā ar konkrētiem priekšlikumiem kā demokrātiju modificēt/ uzlabot, tad ir ņurdēšana, diezgan izteikta.