ctulhu ([info]ctulhu) rakstīja,
@ 2020-10-02 22:32:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Izlaižas!!!
15. gs. humānists no Venēcijas Hieronimo Skvarčafiko (Hieronimo Squarciafico) savus darbos un vēstulēs ļoti pukojās par to, kā jaunā mode uz poligrāfiski drukātajām grāmatām acu priekšā degradējot jaunatni.
Ja tā turpināsies, cilvēki aizmirsīšot rakstīt! Viss tev priekšā nodrukāts kantainiem burtiem - neko nevajag pašam neko pārrakstīt, vingrinot roku motoriku. Nevajagot vairs iedziļināties, censties saburtot neskaidrās vietas pergamenta rokrakstā. Pateicoties šim gadžetam, jaunatne nevis socializējas krogos, meitu mājās un dueļos, bet nu par lētām naudiņām katrs varot iegādāties kaut kādas blēņas un savā kaktā lasīt. Grāmatatkarība! Jau esot tādi, kas vispār no mājas neejot ārā, iegrimuši tai verķī, ko rokā tur!
Visbīstamākā situācija veidojas tad, ja uz jauno prātu iedarbojas zemas kvalitātes teksti ar patērētājpsiholoģijas sindromu. Līdz ar to viņš kļūst par t. s. “masu” cilvēku, viduvējību, kas pamazām zaudē jaunrades spējas. Lētās un tagad viegli pieejamās grāmatās agresivitāte, sadisms, izvirtība izraisa haosu, “tumsas” spēku darbību, tieksmi visu sagraut, izpostīt. Ikviens, kurš lieto drukātās grāmatas, var nonākt atkarībā no tām, un jo īpaši tie cilvēki, kuri jūtas vientuļi, kautrīgi, garlaikoti, un tie, kuri cieš no citām atkarībām vai kuriem ir vāja savu impulsu kontrole.
Grāmatatkarība - atkarība no drukātās grāmatas varot rasties arī tad, ja to bieži izmanto, lai mazinātu stresu - ja cilvēks neprot citādi tikt galā ar negatīviem notikumiem un emocijām. Nevēlama ietekme rodas tad, ja grāmatu izmanto, lai vilcinātos paveikt darāmo, izvairītos no netīkamas atbildības, mierinātu sevi, mēģinātu slāpēt depresīvas izjūtas vai censtos apmierināt vajadzību pēc domubiedriem vai piederības kādai ļaužu kopai.
Verdikts: jaunās tehnoloģijas veicina globālu intelektuāla slinkuma un domāšanas sekluma izplatīšanos. Vēl pāris paaudzes, un cilvēce būšot degradējusies līdz mežoņu līmenim.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]gnidrologs
2020-10-02 23:03 (saite)
Straujais IQ kritums un izglītības standartu lejupslīde ir fakts. Tehnoloģijas to varētu arī neietekmēt tik ļoti, ja kultūra kopumā netiktu atprātota ideoloģisku apsvērumu pēc.
Btw, tam keksam zināma taisnība par grāmatām ir. Tās VAR tikt izmantotas nejēdzīgi.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]ctulhu
2020-10-02 23:07 (saite)
Nu emmm pilnīgi visu var izmantot nejēdzīgi, [cpt obvious]

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]gnidrologs
2020-10-03 00:07 (saite)
Tad kāda bija ieraksta morāle?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]mindbound
2020-10-03 02:50 (saite)
Ir gadījumi, kur lietas plusi tik tālu pārsniedz jebkādus mīnusus, ka šādas tirādes lasās [sic] tikai kā kaut kas absurds un grotesks. Grāmatas, rakstība u.c. informācijas glabāšanas un nodošanas tālāk līdzekļi, manuprāt, ir klasiski piemēri tādiem gadījumiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]mindbound
2020-10-02 23:22 (saite)
Tā jau ir tradīcija ar stāžu. Sokrāts nav bijis sevišķi augstās domās par rakstību kā tādu, kas, ironiskā kārtā, mums ir zināms, pateicoties Platona pierakstītajiem dialogiem ("Faidrs", 274c).

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?