Ūūlę ([info]chimera) rakstīja,
@ 2013-12-31 09:56:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
tātad pa punktiem:

vakar bija otra pseidoepileptiska lēkme, es nebiju klāt, apsargs izsauca ātros, m. no ārstēšanās, loģiski, atteicās, varonīgi, bļe, atsteberēja mājās.
naktī bija varen interesante psihotiska epizode ar halucinācijām, šorīt visu rītu ir histērisks un demonstrē man, kā māk ar skatienu kustināt monētas [nemāk].
saka, ka bēgs mežā, ja izsaukšu ātro palīdzību. šobrīd arī ir aizmucis kaut kur, lai gan vakar piekrita, ka pirms viņš būs izgājis apskati pie ārstiem, es viņu visur pavadīšu.
viņš taisās 2. janvārīt iet uz dabu, kur viņš viens pats vadās žurnālus. manuprāt, tas ir bīstami. viņš pagaidām vēl ir ar mieru iet pie ārstiem, bet baidos, ka operatīvi tas nenotiks. ko lai dara?


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


(Anonīms)
2013-12-31 12:15 (saite)
ārsti mājās var novērst tikai momentānos simptomus, lai apārstētu, visticamāk, nepieciešams stacionārs. Ja ir psihotiskas epizodes, tad var iniciēt piespiedu ārstēšanu, kā paredz ārstniecības likums. 72 stundas var turēt stacionārā, tad nepieciešams tiesas lēmums par stacionēšanu(kas arī prasa laiku, maksimums līdz 72 stundām, ko iespējams pagarināt līdz 48 stundām), taču, ja neesat precējušies, tad tiesas sēdē klāt jābūt likumiskajam pārstāvim.

Tas viss, protams, ir brutāli, bet tas varētu būt nepieciešams, jo, ja viena psihotiska epizode jau ir bijusi, tad tas var turpināties un eksalēties. Turklāt, ja līdz šim arī nav noteikta diagnoze, tas ir bīstami, jo slimība turpina progresēt un var tikt sasniegts mirklis, kad izārstēt neko nav iespējams, var vienkārši noņemt akūtos simptomus.

(Atbildēt uz šo)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?