LiveJournal for adatezis.

View:Par lietotāju.
View:Draugi raksta.
View:Kalendāra skats.
View:Izlase.
You're looking at the latest 35 entries.

Wednesday, May 7th, 2014

Doma:ekōlaif - pannaz
Pulkstens:17:18
ar čuguna pannu iznāca tā, ka arvien vairāk sāka riebties kaut ko cept eļļā (tas gan neatkarīgi no pannas jau agrāk, bet tagad papildus), tad mājās bij 2 varianti: sviests un kokoeļļa, otro tā kā žēl, un pirmo jau arī nevar bezgalīgi - vienu brīdi draugam kartupeļu pankūkas cepu eļļā, bet sev 1-2 panniņas - sviestā. Tagadiņ nopirkām un izkausējām cūku taukus 3 l, tērējam otro puslitreni, bet eļļas pudele uz ledusskapja noputēja putekļiem - ieliku skapī. Variējam taukus / sviestu, forši, virtuve nesmird tik traki kā ar eļļu čugunā. Yē - pirms 15-20 gadiem tādus taukus vispār nezināju un droši vien negribētu zināt, nelietojām ģimenē kā jau ilgi rīdzinieki.
3 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, April 17th, 2014

Pulkstens:12:06
juhū! man uztaisīja lielos vākos "grāmatu", paņēma no manis dažnedažādus paraudziņus, novēlēja nekratīties, ievadā stāstīja par Zaļās (čistij) ceturtdienas tīrajām domām :) un finālā rādīja bildītes no grāmatas :D tik mīļi
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, April 7th, 2014

Doma:mati
Pulkstens:13:25
es tā saprotu, ka nu mani mati ir atguvuši dabisko pārklājumu visā garumā. vienu dienu uztaisīju katastrofu, cerot, ka kaļķainā ūdenī varēšu ar veļas ziepi + ekopūnu izmazgāt matus, hahahāāā, jau ūdenī visi mati visā garumā (agrāk - kādu sprīdi no ādas) uztaisīja lipīgu vaskainu rungu, skalot ar ieskābinātu ūdeni varēju cik gribu, žāvēt un iet gulēt, cerot, ka pa nakti viss taps labāk, arī.... No rīta draugam bija labs uzskates materiāls - nē, ar krāna ūdeni un šampūnu/ziepi šito kaķi nemazgājiet! izmazgāju ar olu, perfektō!
nu tad - ola ir mans matu draugs, lai gan visur raksta, ka neizmantojiet olu bieži.
un vēl man nepatīk tā saldā piesmaka no olas matos.
bet ir spīdīgi, slīdīgi (neturas bizē), tīri, viegli.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Friday, March 21st, 2014

Pulkstens:20:45
Music:majid bekkas - chabakrou.
papildus visām fiziskajām būšanām, manī ir modusies vēlme pēc krāsām, pēc krāsainības, pēc gaišiem, raibiem paklājiem, karekļiem, krellēm, lakatiem, spalvām
un patīk, kā skan Āfrikas mp3 folderis
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, March 20th, 2014

Doma:ieraugs vairs nav mans draugs
Pulkstens:16:26
Ierauga projekts atceļas uz nezināmu laiku, jo vienkārši man no viņa ir nelabi! :D jau doma par bļodu ar dvielīti uzdzen nelabu dūšu. Gaidu, kad vīrietis aiznesīs prom. Man pat nav tik liela ziņkāre, lai paskatītos, cik sapuvis no pusotras nedēļas nekustināšanas šams ir.
vienkārši vienā dienā nelabi, un viss. "būtu kaut kā brīdinājuši", varēja ielikt ledusskapī vai izkaltēt plānu 'sēņotni' un noglabāt sausumā. nezinu, vai tam ir sakars ar to, ka dažas dienas pirms tam 1.x cepu maizi & pīrāgus (pīrāgi nesanāca (bez sodas bija ar mīklas oriģinālo skābumu), maize ar sodu, sāli un timiānu bija izcila).
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Friday, March 7th, 2014

Doma:bērni
Pulkstens:17:05
nesen biju ciemos apskatīt zīdaini
nevaru saņemties nopirkt grū testu
tāpēc, ka mazliet baidos no abiem iespējamiem rezultātiem, vairāk jau no negatīvā :D
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:mati
Pulkstens:16:58
tā kā aizvakarnakts lietu nokavēju, nav ūdens, ar ko mazgāt matus (ok ok, var vārīt to, kas no krāna), bet, ēē, nu jau ir vairāk kā nedēļa pēc mazgāšanas ar olu + aizvakarvakar sausā mazgāšana ar kartupeļu cieti pirms pasāciena, ēē, mati ir varbūt putekļaini un galvai pieglaudušies, bet ne taukaini. urā! nevaru izdomāt, ar ko šoreiz mazgāt. bez nekā? ar ziziphus? ar šķīdinātu veļas ziepi? ar sūkalām kaut kādām? (ar raugu, kas mēnešiem mētājas ledusskapī?)
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:ieraugs pūšas
Pulkstens:12:32
vakardienas lielais prieks un šārīta atkārtotais - kamēr pusotru dienu nebiju mājās, ieraugs pirmoreiz un otroreiz uzpūtās! līdz šim šīs nedēļas bija skābums un burbulīši, taču tilpums nemainījās. tagadiņ pievienojusies rauga mīklas smarža mazdrusciņ un izskatās arī pēc rauga mīklas, lai gan veikala raugs nav ticis pievienots & skābā smarža, garša arī neierakstās ierastajā rauga mīklas skatā.
Teorētiski šim vajadzēja notikt jau 4.-5.dienā pēc ierauga iesākšanas, bet visu laiku bija plakans.
Ko es izdarīju savādāk:
1) sāku barot ar veikala baltajiem miltiem (līdz šim - ar nesijātiem tikko maltiem pilngraudu kviešiem)
2) uz glāzi miltu vairs nelēju 3/4 glāzes ūdens (tad mīkla bija kā plāno pankūku mīkla), bet raudzījos, lai mīklu knapi var ar koka lāpstiņu izmaisīt - pirmajā papildināšanas reizē vispār vairs neliku ūdeni, pēc tam pa druskai pēc vajadzības.

Kā arī nokačāju lielisko "The Bread Baker's Apprentice" grāmatu
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Friday, February 28th, 2014

Doma:ierauga vērošana
Pulkstens:15:22
nu, nesašūmējās un nesadubultojās man [paštaisāmais maizes] ieraudziņš, tāpēc turpināju barot [ar miltiem un ūdeni], un pārliku siltākā vietā uz galda pie radiatoriem (istabas pretējā kaktā vakarā, kad vairāk kurina, ir ap 19, pie radiatoriem tātad vairāk). Tagad tāds skābs. [Jāpagūglē]. Pabaroju, noliku atpakaļ vēsākā vietā. Ja skābums nemazināsies, varbūt būs jāiesāk jauns.
Vienu atdalīto porciju (lai nebūtu jābaro muca, bet bļodiņa) izcepu pankūkās, ar sodu smuki sašūmējās un atskābinājās, man garšoja (tas nav rādītājs :D) & nededzināja, kā man mēdz būt pēc maizēm un saldajiem. Garšoja pēc (rudzu?) maizes, lai gan 99% kvieši.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, February 19th, 2014

Pulkstens:23:11
tā ir kaut kāda mistika,
mati - forši - bet prasās izmazgāt - izmazgāju (šoreiz ar vāju eko šampūna šķaidījumu ūdenī - faktiski, lai likvidētu hennas paliekas, cepešu aromātu un putekļu kārtiņu) - un mati ir ķepīgi vaskaini sprīdi no galvas. Ūdenī tik forši tādi ūdensatgrūdoši, spīdīgi, bet, kā pažūst, tā briesmas. rīt briesmas, pēc tam jau izvazāsies pa visu garumu vienmērīgi, un uz nedēļas otro pusi jau būs feini. Jāpamēģina citreiz vispār bez jebkā un vēsā ūdenī. Pēc nedēļas droši vien olas reize.

ieraugam iet labi, šorīt (jo ilgi gulēju - nebija, kas uzmaisa) bij tāda brūna šķidruma maliņa apkārt bļodai (tā esot dzīvībiņas bada izpausme), bet vairs pa dienu nav bijis. un rādās, kaut kādi pirmie krāterīši veidojas
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, February 18th, 2014

Doma:a mati ko?
Pulkstens:19:33
a mati mazgājami 4..5x mēnesī (vispārīgi reizi nedēļā, bet šad tad trāpās kāds svarīgs ekšens, uz ko jāuzprišinās). Pēdējās reizes man bija 1. - 2 olas ar bišķi kefīra un ēteriskām eļļām - uz aizmirsu cik ilgu laiku - maska. Divas olas ir daaaudz, būtu pieticis ar vienu, un mati bija lieliski. 2. - henna uz ietaukotiem matiem - arī forši. Olas neiesaka matiem bieži lietot. Žēl, jo baigi īzī pīzī un forši.
Neķemmējos kā kaķis, jo apnika. Mati priecē, bet ar no-poo jāuzmanās, ka nepaliek pārlieku sausi galos.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:Slow Fermented Sourdough Bread
Pulkstens:19:15
lūk, pirms dažām stundām samalām aizpērnos kviešugraudus, iemaisīju 2 cups whole flour ar 1,5 cup water, apsedzu ar tīru dvielīti, vēl tik gūgles ārēs jāpārliecinās par rūgšanas telpas temperatūru. Taisīšu dabiskā ierauga maizi, tāpec tagad uz kādām 4..5 dienām ar regulāru maisīšanu un vērošanu būs bļodas projekts "ieraugs".
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, January 23rd, 2014

Doma:pirkumi
Pulkstens:12:32
pirms dažām dienām iegādājām čuguna pannu
un pannu ekspedīcijā atradu tik mistiskas veļas ziepes (bez sastāva marķējuma, iebāztas aizspiežamajā maisiņā un identificējamas tikai ar iespiesto гост numuru), ka paņēmu, un гост apraksts saka, ka sastāvā tikai tauku ziepes, dzīvnieku tauki, nātrijs un dzeramais ūdens.

vēl dzirdēju, ka ar šogadu Latvijā aizliegšot tirgojamos kūpinājumos izmantot īstus - degoša koka - dūmus.
kopā ar Nabas izārdīšanu un eiro uzspiešanu piestāv pie pasaules gala :D
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:sticky
Pulkstens:12:15
visa knosīšanās ar matu aiztikšanu, pirkst- un ķemm-ķemmēšanu ir jauka un efektīva, mati forši un spīdīgi un vienmērīgi ne-sausi/ne-trekni visā garumā, līdz vienā brīdī matu dabiskā eļļa atrod kopīgu valodu ar visām mājas smakām (cepšana, vārīšana, gulēšana..). Tātad vakar izmazgāju [vārītā&padzesētā mājas ūdenī ar kripatu citronskābes pie katras 'izlietnes' un ar šļuciņu eko šampūna] un sagaidīju paredzamo - mati smaržīgi, puslīdz ne līdz galam attaukoti kā jau pie bez-šampūna un STICKY LIPĪGI CUKURAINI MEDAINI sprīdi no galvas. šitais joks man jau sen šajā eksperimentā ir, tikai visu laiku domāju, ka vot tur sōda vai veļas ziepe paliek galvā. uzreiz pēc mazgāšanas kādu diennakti līp! tad izķemmējas pa visu garumu un ir pilnīgi normāli.

šoreiz turklāt biju ar smalko birstīti visus matus vienmērīgi izķemmējusi & bija ārkārtīgi viegli mazgāt -> nevarētu teikt, ka pie galvas bija stipri taukains & so.

varbūt pie vainas tas, ka skaloju nevis tekošā ūdenī, bet izlietnē (bet bija izņēmumi, kas šo neapstiprina), vai arī mazgāju/skaloju par maz

pirms nākamned. sesijas ar ilgo prombūtni jāuztaisa henna, tas attīra (bet laikam arī stipri attauko, hmm, lai gan hennas likšana viscaur ieeļļojušos matos bija forši)

ar šito kaķa metodi (ķemmēt un knužināt) pēc ilgiem laikiem izpelnījos komplimentus no draudziņa par matiem!
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, January 20th, 2014

Doma:viss notiek
Pulkstens:21:29
Nu ir tāds brīdis, kad es sāku saprast, kas no tā, kas man uz galvas, ir mani mati, kas ir sebums, kas ir putekļi, kas ir ziepes, eļļas, kartupeļu ciete, kakao un citas vielas, ko lieku matos, un tā visa rezultātā man pievilcīga izskatās doma, kas pati no sevis sākusi realizēties - "water only" un "sebum only" metodes, jebšu sapņošana par milzīgu kaķi, kas ar mēli mazgātu manus matus bieža matu aiztikšana ar pirkstiem, ķemmi un [šito ļoti gribas] mežacūču saru suku. Pirksti varen ieeļļojas no šī procesa. Jāatceras, lai citreiz neapdomībā atkal neatļauju kādam palīdzēt izpīt bizītes no matiem.. :D Vēl varētu to saukt - mazgā savu ķemmi, nevis matus.

Padusēm (ārpus miera, kad nevajag neko) palīdz nemazgāšana ar ziepēm un iesmērēts etiķis. Stresam uz skatuves, diemžēl, palīdz tikai dezītis vulgaris. Nopirku vienu iekš Rimi mākslas un darbinterviju vajadzībām.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, January 6th, 2014

Doma:Ziepju sastāvs
Pulkstens:23:34
kas iekšā veļas ziepēs (es ar viņām piekopju mazgāt matus)?

tātad, brūnās ziepes kaut kur pazuda, izvilku no skapja baltās Ringuva veļas ziepes ar kokosa eļļu un glicerīnu, "aizsargā un mīkstina roku ādu", "dabīgas", "neizraisa alerģiju".

Sastāvs:
Soap >30%, Aqua, Parfum, Glycerin, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate.

Pavirša analīze gūglē:
Titāna dioksīdu visi iztaisa par dabīgu minerālvielu, sastopams pārtikā, krāsās, kosmētikā. It is a white pigment, an opacifier and a sunscreen. Vīd ziņas par kancorigēnu, bet laikam var iztikt.

Tetrasodium EDTA un Tetrasodium etidronate - dažādas lietas, internets pats apjucis, kurš ir kas, kopā ņemot par abiem - “chelator", which means it binds to certain mineral ions to inactivate them. Through this action, it can prevent the deterioration of cosmetic and personal care products, as it stops the growth of mold and other microorganisms. Tetrasodium EDTA also helps maintain clarity, protect fragrance compounds, and prevent rancidity. One of its main uses it to help personal care products work better in hard water. (aha, tāpēc tik smuki atkaļķojās izlietne, kad lietus ūdenī mazgāju tur matus ar šīm ziepēm)
Lieto "naturālos" produktos kā parabēnu aizstājēju. Bet vispār taisīts no formaldehyde un sodium cyanide, iesūcas asinsritē un vēl visādi slikts, harmful, slikti sadalās vidē, top five chemicals to avoid un tā tālāk. Kairina ādu, ekzēma. Kairina gļotādu, acis.

Pačekoju, kādas vēl Ringuvas leiši ražo, atradu ŪKIŠKAS universal laundry soap Ingredients: Soap > 30%, Aqua, Parfum, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Silicate. Uz parfum pievērsim acis, ja vispār atradīsim veikalā.

Nākamais solis - aiz plikas ziņkārības jāpaskatās, kas dzīvnieku šampūniem sastāvā. Varbūt jāpāriet uz mincīšu šampūniem, hahā.
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Sunday, January 5th, 2014

Doma:Populārā medicīnas enciklopēdija, 1984. gads.
Pulkstens:21:57
MATU KOPŠANA
Avots: Populārā medicīnas enciklopēdija, 1984. gads.

MATU KOPŠANA ir regulāra galvas matainās daļas mazgāšana, masāža un pareiza matu sukāšana, kā arī dažādu kosmētisku līdz. lietošana.

Mazgājot mati attīrās no putekļiem, atmirušajām ādas raga kārtas šūnām, mikroorganismiem, tauku un sviedru dziedzeru izdalījumiem. Mati jāmazgā mīkstinātā, siltā (40°) ūdenī regulāri 2—4 reizes mēnesī atkarībā no tā, kādi ir mati — sausi, normāli vai taukaini. Cietu ūdeni mīkstina, to uzvārot vai pievienojot boraku (1/2 tējk. uz 1l ūdens) vai dzeramo sodu (1/4 tējk. uz 1l ūdens). Ziepes, ko lieto matu mazgāšanai, iepriekš ūdenī jāsaputo. Ieteicams matus mazgāt ar neitrālām tualetes (bērnu, olu, lanolīna) ziepēm vai olas dzeltenumu.
Šķidrās ziepes.. )
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:kokoss galvā
Pulkstens:01:40
man bija kokostauku-medus maska, mazgāju entās reizes ar baltajām veļasziepēm, daudz ūdeņos, skaloju atkal etiķūdenī un beigās aukstā tējūdenī. rīt laikam izskatīsies taukaini.
gribas uz gemosu reidā (neesmu bijusi) un kokosriekstus arī gribas
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, December 30th, 2013

Doma:Ziņģīte
Pulkstens:00:05
"Visur, kur vien iespējams, jācenšas kaut nedaudz parāpot."
šis man vnk patīk :)

"Ielejiet bļodā siltu ūdeni, izģērbieties, aplejiet augumu un sāciet! Lai nesmirdētu paduses un nebūtu tur ķīmijas "jāpačkā", lai būtu aicinošas, tās jāizper ar ūdeni. Tas trenē sviedru dziedzerus. Un turpmāk paduses svīdīs tikai pie milzīgas fiziskas slodzes. Tas pats jādara ar "vāverītēm". Tad tās būs skaistas, nesmakos un nebūs urīna nesaturēšanas. Nav jālieto ziepes vai citi mazgāšanās līdzekļi. Ar rīvēšanos jānodarbojas katru rītu, ieteicams katru ķermeņa vietu izrīvēt 7 reizes vai tikmēr, kamēr āda kļūst sārta un jūtams siltums."
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Sunday, December 29th, 2013

Doma:rīvēt paduses un mazgāt tēju ar veļas ziepēm
Pulkstens:23:48
tā lūk,
lasīju šādus tādus Ziņģītes domugraudus, a tur - regulāri [ar mitru frotē] rīvējot paduses, samazināsies arōmā. Būs jāpārvar slinkums un jāizmēģina.

šovakar matus mazgāju 2x, jo ir pie 100l lietusūdens, un pirmā reize (kārtējais experiments) mazdrusku izgāzās, mati pažuva un izrādījās ķepelīgi. Tātad man vislabāk darbojas matus mazgāt lietusūdenī ar veļas ziepēm. Experiments šodien bija tāds - ziepes lietot ārkārtīgi maz, pēc tam iekleksēt zilos mālus, patirināties pa vannasistabu, cik ilgi varu izturēt (ne pārāk), lai māli iedarbojas, tad skalot un beigās ar tējūdeni izskalot. rezultātā žūstot jau varēja saprast, ka ir matu kleksis tāds pats, kā kad centos kaut ko panākt ar sōdu. vai nu es nemāku, vai kas. otro reizi mazgāju smuki ar ziepēm, daudz skaloju, priekšpēdējais ūdens bija ar etiķi un pēdējais - pastiprs tēju (nātres, kumeles, ozols, raudene) uzlējums. Mati smaržo mmmmm! Ilgtermiņā nevaru saprast, vai ziepes nav par kodīgu un sausinošu matiem, vai veikalu brūnās veļas ziepes satur to pašu, ko pirms 50 gadiem, radās doma izvārīt pašai savas. Katrā gadījumā mati pēc ziepju mazgāšanas ir tīri, iztieku perfekti nedēļu (ņemot vērā, ka pa ceļojumu laiku ar šampūniem man atkal vajadzēja 2x nedēļā), mati nav tik viegliņi kā ar šampūnu - un tas man tieši patīk.

vēl man ir jauna kaite, par ko googlēt un urbties cauri vispārējai drazai, lai atrastu kaut kādus slepenos konspirācijas labumus, jupījē.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, December 23rd, 2013

Doma:šamp.vulgaris, kokodorants
Pulkstens:19:48
šodien bija jāiet pie ārsta un mati tuvplānā bija tādi "padomās, ka nemazgājas" (pašai tādi būtu bijuši labi vēl ilgi). vakar lietusūdens joprojām nebija dabonams, izmazgāju ar šampūnšķaidījumu. vē. mati elektrizējas, jūtās plāni, ož pēc šampūna, niez kakls, izskatās normāli. atradām muciņu, palikām zem notekcaurules, būs gaisa ūdens krājumi.

veiksmīgi kādā optimistiskā prāta stāvoklī esmu izlidinājusi ārā visus drogu padušu smērus, tā nu uz koncertiem smirdinos ar tējaskoku/lavandu, bet diez kas nav, neviens neko nesaka, bet jūtos iesmirdusi šad tad + pašām ēter.eļļām smarža arī spēcīga, kristāls arī tā so so darbojas, varbūt jāpamēģina "izmazgā padusi, tad vājš etiķūdens, tad kristāls" metode.

bet! šodien, lai pie ārsta izskatītos pēc cilvēka, kas mazgājas, ieziedu padusēs kokosriekstu taukus + sodu. šķiet, ka darbojas! fakts, ka pie stresa smirdu, bet bez stresa iztieku perfekti bez nekā, tā ka jāizmēģina vēl dažādos apstākļos. + nav skaidrs, kā ar baltiem tērpiem un koko taukiem..
5 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, December 19th, 2013

Doma:upe. alveja.
Pulkstens:18:53
lietiņš nelīst un nelīst.. :D toties paildzināja nemazgāšanos (nedēļa). šodien aiztecēju pēc upes ūdens. M saka, ka kaļķains esot, bet es prātoju par sniegiem, kas varbūt upes sākumgalā kūst.
Bet vispār es tūdaļ izmēģināšu alveju (kaķis nogāza podu un sagādāja mums lapu krājumus, akurāt M divreiz apsvilinājās ar karstiem priekšmetiem/metāla kušņiem, bet pāri arī palika).

upd. Pilnīga izgāšanās, upē ūdens ir 2x kaļķaināks, nekā mums pa krānu, alveju vajadzēja tomēr ar mixeri sakult viendabīgu, bet nu galvenais tas ūdens, pilnīgs errors, rīt uzstāšanās, parīt ciemošanās, a matus tikai saņergāju - ar kaļķi, ar etiķi, sodu (cerot, ka tas līdizēs), ar veļas ziepēm, beigās eko šamp. No rīta skatīsies, varbūt būs fiksā sausā mazgāšana jātaisa
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Thursday, December 12th, 2013

Pulkstens:01:33
Jaa, kas to buutu domaajis, ka es saakshu aiz briivas dabas komponeet taadas receptes kaa shii: silts kefiirs ar linseeklaam un kaneeli.
Kefiiru (no veikala) paraudzeeshu papildus. Experiments ar saldpiena izsleegshanu.
Un kjeksiitis pie sniega kauseeshanas matu vajadziibaam.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, November 13th, 2013

Pulkstens:21:45
esiet sveicināti, nakts studiju darbi!
izrādās, jauns Shpongle albums torrentos. būsim klausīties :)
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, September 23rd, 2013

Pulkstens:20:57
parīt prom. PARĪT PROM. džzs, ne soma, ne dārzs, ne kaņepes..
un man ir sajūta, ka braucu atvaļinājumā. atpūsties no konservēšanas (no way, iestādīt 40 paprikas ir debīli pārsteidzīgi, un tomātu kastes istabā arī izskatās jau pēc veikala, nevis pēc "wī, mums nogatavojies vēl viens mīlulis siltumnīcā" (man tomēr patīk cienīt katru individuāli). atpūsties no dusmām, no slapstīšanās mājās, no naida, no neatvērtiem logiem, no netīras švammes, no nejaukām runām un aprunām. tur galā būs darbiņš, nogurums, būs cilvēki, būs latvijānisms no sākuma, bet vismaz pārmaiņas ir cerīgi.
pie feispuka iztīrīju divas lielbļodas paprikas, tagad eju griezt un gaidīt tomātu malēju mājās.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Pulkstens:12:00
jeij, pēc Ziziphus - bezkrāsainās hennas mati jau 2.dienu izskatās tīri - gluži kā ar šampūnu mazgāti, jūtos atkal skaista :D
paši matu gali šķiet tādi sausi, bet kas gan ir sausi matu gali pret tīriem matiem pie galvas! jāiepērk drogās priekš brauciena (cik gab??) un jācer, ka arī nākamās reizes būs ok. Šampūnu laikam neņemšu vispār līdzi. Toties cepurītes, ķemmes mazgājamo birsti..
Miu. Stress par došanos - gk par mājās darāmo darbu KAUDZI un par lidošanu, kā parasti, un par to, ka miega režīms pēdējo nedēļu ir un būs švaks, un tur galā jau arī līdz svētdienai atelpas nebūs.
Un mamzeles bēniņos.. un papriku grīda..
5 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Sunday, September 22nd, 2013

Doma:1.x Ziziphus
Pulkstens:01:34
šodien mati beidzot ne tikai izskatījās, bet arī jutās netīri ->
aukstā puskrūzē lietusūdens iejaucu 1 paciņu (25g) "bezkrāsainās hennas" no Drogām jebšu Ziziphus spina-christi, atstāju uz pusotru stundu (kamēr mizoju gurķus),
tad pieliku kefīru līdz krūzītes augšai, sasildīju lietusūdeni, izskaloju matus, sazieķēju Ziziphus... ōō jēē, beidzot kaut kas IEZIEŽAMS :D pēc sōdām un linsēklām, kas bija UZLIEKAMAS matiem un PAKASĀMAS :D Tātad ļoti viegli un patīkami mazgāt/iemasēt matos. Un pilna krūze bija pat par daudz! (Vēlāk pārpalikumu uzzieķēju uz sejas). Uzāvu cepurītes, uzņēmu laiku un pusstundu (jo pastāv matu sausināšanas drauds) darīju kaut ko citu. Skaloju pakarstā krānūdenī un trijos lietusūdeņos. Izskalot bija visai viegli, vieglāk, nekā hennu. (varbūt arī dēļ mīkstā ūdens?) Vēljoprojām žūst, ir cerīgāk, bet bail rītdien atkal pie spoguļa ieraudzīt šķipsnu konglomerātus :)
2 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Friday, September 20th, 2013

Pulkstens:15:09
rupjmaize ar sviestu un medu.

stāvot starp lakstiem, izskaitīju ap padsmit ķirbju vienā dārza pleķī, otrā arī ap desmit.

šodien laikam jānorok burkāni
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Pulkstens:14:47
pēc linsēklu mazgāšanas sanāca aiziet gulēt ar daļēji vēl neizžuvušiem matiem, tāpēc pirmie iespaidi bija no rīta:
forši. tikai pie galvas izskatās netīri.
:D again.
šajā eksperimentā pārsvarā nodarbojos ar štukošanu, kā matus nēsāt, lai tas būtu mazāk redzams :D
ienāca prātā uz ceļojumu matus sapīt 50 bizītēs, bet nu..

karoče nākamais, ko izlēmu darīt - hennas+kefīra attīrošā terapija uz daudzām stundām vai pat nakti, jo, manuprāt, pēc hennām mati neizskatījās ķepelīgi. iegāju ar savu taukainā paskata galvu spožajās drogās... iedevu draugam хна bezkrāsaino un хна krāsaino, lai iet pie kases nopērk manā vietā :D
jau pie plaukta iedomājos, ka bezkrāsainā хна noteikti nav nekāda henna, nudien, sastāvs: Ziziphus Spina-Christi, nu tur augs ar lielu vēsturi, bet internets saka:
It leaves hair clean, shiny, healthy and well conditioned
!!
un
It also foams
(ok ok)
Zizyphus Spina Christi is ideal for:

people who have light colored hair and would like the conditioning of henna, but with no color change
people who can't use any soap or detergent to wash their hair.
people who have fine, limp hair and would like more thickness and texture
people whose hair needs extra protection from water, sun and dust

Mix Zizyphus Spina Christi with water until it is a paste about as thick as yoghurt. Let the paste rest an hour or two. Section your hair, and apply the paste. Work the paste throroughly into your hair. Let it stay in your hair for twenty minutes
(citi - ka uz stundu). Rinse your hair completely with hot water. 25 grams of Zizyphus will clean and condition your hair.
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Wednesday, September 18th, 2013

Pulkstens:23:03
Man ir aizdomas - bet tikai aizdomas, jo par realitāti varēsim spriest pēc ilgāka laika posma - ka mazgājot ar tik maz šampūna, kā es mazgāju, tik cietā ūdenī, kāds mums ir mājās (cietākais, ko esmu dzīvē sastapusi), es faktiski jau biju no-poo.
Drauga tēva mamma vienmēr mazgājusi ar lietusūdeni.
1 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Doma:1.x lietusūdens, 1.x linsēklas
Pulkstens:22:45
savācu lietusūdeni, mazgāju ar linsēklām ~2..3 tk uz krūzīti krāna ūdens (+ 1piliens eļļas, 1 piliens lavandas eļļas), skaloju ar vāju etiķūdeni, beigās aukstu lietusūdeni. pie tā, cik foršs likās tīrs lietusūdens, iemērcot matus, linsēklu biezūdenītis pat šķita nesaprotams - vai viņš tur ko dod? lai vai kā, žūst. tad jau redzēs =)
p.s. izmirkušas linsēklas ir garšīgas, nu, pēc konsistences jaukas (man ar iesnām ir stadija, ka nejūtu smaržu, bet draugs apstiprināja, ka linsēklām tiešām nav garšas), skaitās, ka viņas ir veselīgas, ja jau tirgo pārtikas veikalā? ko viņas dod?
p.p.s lietusūdenim ir putnu kakas un šīfera sūnas homeopātiskās devās.
7 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Tuesday, September 17th, 2013

Pulkstens:11:18
dry cleaning - kartupeļu ciete sausos matos ir jaukāk, nekā soda. vienīgi - vai nu man nav tik smalkas ķemmes, lai to izķemmētu laukā, vai arī tā jābūt, bet gan vakar, gan šorīt man izskatās sirma galva :) sirma latviešu Baibiņa ar bizē sapītiem, pie galvas pieglaustiem matiem :D mati pēc sajūtām jauki, pēc izskata publiskām vietām - ni. Nopirkām linsēklas. Kad prasīsies mazgāt galvu, tad būs :) ievēroju, ka mani pakauša mati nemaz nav taukaini un smagi - tādi ir tikai galvas augšpusē un priekšā - iespējams, tieši tur, kur ar manu līdžšinējo šampūnmazgāšanas metodi (lejam izlietnē ūdeni, iemaisam tējkaroti šampūna, iebāžam galvu ūdenī, mazgājam) mati un galvas āda visvairāk tikuši berzēti

padzeršu tēju, sakrāmēšu savu iesnu kapucē un iešu rakt kartupeļus. ir gan pašu stādītie, gan tādi mežoņi - no iepriekšējās zemes saimnieces pārziemojušie un izaugušie. gan jau būs mazi kā plūmes, bet tas nekas. wilD!!
5 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Monday, September 16th, 2013

Pulkstens:16:47
Esmu saaukstējusies jau 2 dienas. rēcīgi, ka pirms vēl dažām dienām uz paziņas epastu "esmu saķērusi kkādu vīrusu" man gribējās atbildēt ar savu pēdējā laika mūžīgo "pamēģiniet neēst graudaugus un cukuru", bet atturējos, un opā :) Draugs smejas - kā, tu tak vakar neēdi miltus! kāpēc tad tev sāp kakls un ir iesnas? :D
Bet es pēdējā laikā ēdu cukurus, ņer ņer, un restorānā apēdu 2 baltmaizes šķēles, kas bija atnestas pie vistas žuljēna (krūzītes formāta ēdiens, bet nu tāds 100% krējums-sviests-gaļa, ka pat es nespēju bez maizes apēst, un viesmīle skraidīja pa divām telpām tik izmisīga, ka negribēju uzbāzties ar rupjmaizes vēlmi + 75% rupjmaižu ir kvieši šā vai tā). Un es ēdu pārāk daudz nakteņus (ir spaiņiem tomātu, papriku, baklažānu mājās). Un saelpojos tomātu puvi. Un.. kas zina.
Man nav celiakijas, tas ir, es neesmu pārbaudījusies (žēl 20ls asinsanalīzēm un vispār jau pēc tam nākamais izmeklējums ir zarnu gabala kniebšana), bet ko gan šāds atzinums mainītu?
Bet kopš pagājušgada decembra eksperimentēju ar graudaugu / kviešu / cukura neēšanu ar mainīgu konsekvenci, un ir DAUDZ atšķirīgu lietu.

Piemēram, neēdot kviešus 100% vismaz dažas dienas pirms MR, var dabūt nesāpīgas vai vāji sāpīgas MR. Parasti man diennakti ir stipras vēdersāpes, kuras paciešu ar ibumetīniem ik pēc 6h..
Man dzīvē ir bijuši dažādi periodi - gadi, kad nesāp nemaz (arī pirmie - mamma brīnījās, jo viņai un omai sāpes (galvassāpes) bijušas līdz vemšanai gultā..), gadi, kad sāp vājprātīgi (grozies ik pēc minūtes citā sačokurojumpozā - un tā diennakti), gadi, kad sāp viena 400Ibumetīna izteiksmē..
Man gan arī ir bijis periods (ap vidusskolu), kad neēdu kviešus un cukuru, jo salasījos laikam makrobiotikas grāmatu vai kko tādu. Man ir bijuši periodi - attiecības ar puišiem, kad ēdu ļoti daudz miltu izstrādājumus (picas, maizes, makaronus). Un tādi, kad dzīvoju viena un dabiski ēdu ļoti maz kviešus - jo maizes kkā ne pārāk, retu reizi spageti. Nevaru gan nesāpīgo MR gadus ar kviešu mazēšanas gadiem savienot, toreiz neko tādu neiedomājos.. Bet tagad saistība ir acīmredzama (un okēj, ja tas ir placebo, tad šis placebo ļoti labi strādā :D)
Varbūt tu ko ierakstīsi?

Pulkstens:11:33
Mati vakar mazgāšanas laikā (īpaši, kad skaloju ar etiķūdeni) šķita tik tīri un jauki, bet žūstot ātri sataukojās nepārprotami netīra paskata matos, tik "netīri" viņi man neizskatās pat 4..5..6 dienā pēc mazgāšanas ar šampūnu. Netīri viņi nav, bet eļļaini, un tagad es nesaprotu:
vai par daudz/vai par ilgu soda
vai par maz sodas
vai par daudz etiķa
vai par maz etiķa
vai arī šāds ir tas pārejas posms no shampoo uz no-poo?
un ar visām taukainajām saknēm, kādas man tādas sen nav bijušas, mati paši šķiet biezāki, kuplāki, īstāki - palaisti brīvībā, vienvārdsakot.
Ķemmēju bieži. Tīru ķemmi. Ķemmēties ir kaifīgi.

bet nu kamēr man mājdzīve, paeksperimentēs vēl. Vēl kārta linsēklām un māliem. Vai vecai labai hennai ar kefīru, bet tagad hennai uj kāda cena
11 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?

Sunday, September 15th, 2013

Pulkstens:23:00
Katrai lietai izrādās sava otra puse.
Piemēram, izrādās, ka šampūni noēd matu dabisko sebumu -> mati taukojas un mati šķeļas -> matus vairs nevar izaudzēt garus. go Water Only!
Give me back my body varētu būt mans pēdējā gada sauklis,
dēļ jokainībām veselībā + daudzreizējas vilšanās ģimenes ārstē un nupat ne tikai kaunā pie viņas doties, bet arī neticībā + nu jau rituāla visām jokainībām googlē pielikt klāt "paleo" vai "sugar" vai "gluten/celiac", un - tici vai nē - atrodas tādi brīnumi par _visu_!
Arvien mazāk ticu ģenētikai. (Un to saka cilvēks, kam ģenētika studijās bija vismīļākais izaicinājums..) Arvien vairāk ticu, piemēram, sēnēm. Un baktērijām. Ticu sunim, kurš nelieto šampūnu, kļūst lipīgs, ja nav bijis upē/sniegā/vārtījies zālē, un kļūst zīžains, ja ir..
Ticu gaļai un ticu taukiem. Neticu miltiem. Neticu cukuram. Sāku ticēt nesāpīgām reizēm -> un attiecīgi dzemdībām.
Redzu savā ciltskokā kaišu sarakstā uzturu, ne ģenētiku.

Mati otro dienu eksperimentē. Vakar soda + kumelītes + eļļa un bize,
šodien soda + etiķis + izskalot + tomēr vājš etiķis, jo mums ciets ūdens.
Redzēs, kas no tā sanāks. Ceļojuma somā laikam būs visādi pulveri (soda, kartupeļu ciete, māli, tējas...) un etiķis līdzi.
8 jau ierakstīja | Varbūt tu ko ierakstīsi?