Comments: |
Nu, man uz šiem brīnumbērniem skatoties vienmēr pirmā doma ir vecāki narcisisti. Kāpēc lai bērnu pašu tik ļoti aizrautu gleznot vēl un vēl klusās dabas, un vienmuļus dabas skatus? Kur ir gleznas ar dzīvnieciņiem vai mašīnām vai supervaroņiem? Šeit veca anekdote par tēmu: В город приехал цирк. Расклеили афиши: ``Потрясающий номер: ЛЕТАЮЩИЕ КРОКОДИЛЫ``. В цирке аншлаг. Под конец 2-го акта объявляют обещанный номер. Раздаётся трель барабанов. Из-за рампы вылетает ровный косяк крокодилов, делает круг под потолком и улетает обратно. В конце стаи летел маленький крокодильчик. Он устал махать своими маленькими лапками и приземлился перевести дыхание на плечо маленькой девочки. Изумленная девочка спросила: - А как же вы летаете? Вы же крокодилы! Вы не умеете летать! На что маленький крокодильчик, грустно вздохнув, ответил ей жалобным голосом: - А ты знаешь как нас здесь пиздят?
jā, par tiem narcisiem man arī mēgināja teikt. Nu ka nevar būt, ka bērnam pašam šitais interesē. Bet nu nezinu, kāpēc lai bērnu tas nevarētu interesēt? Man tā intervija izklausās gana ticama. Mani arī bērnībā interesēja, ko mani vecāki dara kādā posmā un gribēju tāpat. Viņš jau nav vainīgs, ka vecāki tiešām prot zīmēt un gleznot un var palīdzēt ar padomu, ja kas. Cits jautājums vai viņu tas interesēs arī vēlāk, teiksim ap 14.
Protams, bērniem patīk visā iesaistīties un mācīties no vecākiem. Atšķirībā no veselīgas vides, narcisisti bērna "sasniegumus" padara par priekšnosacījumu atzinībai vai pat emocionālai tuvībai. No ārpuses šīs lietas mēdz būt ļoti grūti atšķirt.
Konkrētajā gadījumā, manuprāt, ir vairāki sarkanie karodziņi: 1) bērna aktīva izrādīšana un popularizēšana 2) šīs intereses komercializēšana 3) darbu saturs ir, maigi izsakoties, aizdomīgs - jā, tādas gleznas ar ziediem un dabas ainām ir viegli pārdot, bet kāpēc lai bērns gribētu tādas gleznot?
nujā, ģimeni tuvāk nepazīstu, šīs apsūdzības komentēt nevaru :) Darbi jebkurā gadījumā man patīk.
Pat ja pazītu, nevarētu komentēt. Narcisistiem ir daudzas sejas, un tās ļaunās tiek rūpīgi slēptas no apkārtējiem. :(
Ka tik kaut ko riebīgu pateikt. Es, daudzkur nevis narcismu, bet skaudību redzu. Varbūt puikam pašam gluži labi patīk, ka viņam 1) pievērš uzmanību par viņa sasniegumiem; 2) patīk, ka ir pašam sava nauda; 3) puķes un ainavas - jau zemāk rakstīju - bērni tās glezno neviena nemudināti.
jā, šeit es sliecos tev piekrist. var jau visur mēģināt saskatīt slēptu ļaunumu, kas turklāt nav pierādāms, bet tad tā pasaule pavisam drūmās krāsās rādās.
Vai ne, bērni mēdz zīmēt/ gleznot to ko redz. Turklāt, pieņemu, ka bērns kopā ar vecākiem bijis nevienā vien izstādē, kur klusās dabas un ainavas ir goda vietā. Aiz kam dara pakaļ. Cik sevi atceros, kaut kādā sākumskolas posmā, arī zīmēju klusenes, jo viegli uztvert un atkārtot. Plus, ja to vēl kāds pērk, tad par ko ne.
Man arī liekas drusku jocīgi, ka jomās, kas ir šauri specifiskas, kur vecāki ir iekšā un tas ir dzīvesveids un bērns tajā vidē ir jau no sākuma (sports, motosports, medicīna, fizika) un iet dzimtas pēdās tas tiek uztverts par normu, bet mākslā kkā nenovērtē to vecāku ieguldījumu laika, loģistikas, finansiālajā ziņā, jo tas ir sarežģīti, pat ja vienkārši, bet ja kāds dzied, jo abi vecāki mūziķi, raksta dzeju, sešpadsmit gadu vecumā ir Svarīga Balerīna, izdod dzejas krājumu mazpadsmit gadu vecumā tā uzreiz ir skaidrs - vecāki kačā savu ego, kontakti izbīdīja uzvārds palīdzēja u.tml. Ja visi ģimenē iet vienā ģimnāzijā un dabū tehniskas stipendijas augstskolās, tad tur gan ir talants un paša darbs. Šobrīd vienkāršāk tikt pie materiāliem, atpazīstamības un klientiem nekā citos gadsimtos
Man liekas problēma varētu būt tādas ūber profesionalitātes iedzīšana kopš ~3 gadu vecuma, ka izskatījās tajā fočenē, kur viņš vēl pavisam maziņš un droši vien vēl lāga runāt neprot, bet jau ar pindzeli proporcijas trenē. Tas līdzīgi kā ar pro sportistiem, daudzi no kuriem tiek dresēti kopš bērnudārza vecuma (vai viņus vispār laiž bērnudārzos?) kļūt par olimpiskajiem čempioniem vingrošanās vai daiļslidošanā 14 gados. HVZ kā tas iespaido, labi vai slikti, droši vien miglaini spekulēt. Atkarīgs no personas iedzimtās dabas. Bet mazliet tomēr izskatās pēc vecāku fermerisma. Bērns vēl neprot abstrakti domāt, toties glezno abstraktas gleznas, jo viņam to iemācīja un iepatikās. Nav viedokļa.
| From: | ctulhu |
Date: | February 5th, 2022 - 05:24 pm |
---|
| | | (Link) |
|
1) un 2) - Tūnberga | |