Sadzīves mirkļi
18 most recent entries

Date:2015-11-26 11:51
Subject:ekrāna smukulīši
Security:Public

Biju kinoteātrī noskatīties Pentameronu vai Tale of Tales https://www.youtube.com/watch?v=J9ETi804w-E
Tur laikam bija savākuši vienā filmā visus iespējamos nestandarta paskata aktierus, kādi vēl rūpalā palikuši.
Filmā bija tikai pāris nīkulīgā sūda vietas, kuras Eiropas filmas padara par Eiropas filmām (ar to es domāju ilgu, dziļdomīgu blezienu pa logu, vai nebeidzamu iešanu pa vāji apgaismotu gaiteni). Pārējā filma bija ieturēta jaukā Lanas del Ray video klipa estētikā.
Kopumā iesaku.

post a commentDate:2015-11-18 15:35
Subject:par atšķirīgiem šķidrumiem
Security:Public

Lielās tautu staigašanas iespaidā iedomājos par tādu lietu, ka Eiropa ir kā dažādu veidu alkohols, bet Tuvie Austrumi kā dažāda veida naftas produkti. Un tāpēc nenotiek nekāda vērā ņemama integrācija rietumu-austrumu civilizāciju virzienā arī pie lakbklājīgas dzīves vairākās paaudzēs.
Nu paņem to franču vīnu un pielej viņam šļuku benzīna. Nē, tur nesanāks liķierītis, lai vai cik ilgi šos divus šķidrumus maisītu kopā. Tas pats ar vācu aliņu. Savukārt, ja šim vīnam vai alum pielej šļuku austrumeiropas šņabja vai aliņa, veiksmīgākos gadījumos sanāk punšs, mazāk veiksmīgos - tā joprojām ir kaut kāda šmiga.
Vēl es domāju, ka tad, kad trakie alķīmiķi būs atšķaidījuši vīnus, alus un akvavītu ar naftas produktiem tik lielā mērā, ka tie jau būs kļuvuši par indi, tad visi būs tīri priecīgi, ka kaut kur talajā plauktā stāv trīs mazas suvenīrpudelītes ar vanatallinu, balzāmiņu un suktini, kā arī lēta alus sešpaka, kura vēl nav multikulti.

8 comments | post a commentDate:2015-11-06 17:20
Subject:laid savus putnus ārā no būra
Security:Public

Karš pret hordu ir kļuvis diezgan izmisīgs.
Pirmdien mājai ir jābūt savāktai, jo nāks Viesis.
Tā nu neveiksmīgi ir sanācis, ka puikam klasesbiedrs un draugs ir no aristokrātu ģimenes (tādas, ko pat poļi bez tituliem uzreiz zin) un piedevām viņa mamma pēc profesijas ir interjera dizainere. Abi puišeļi jau sen īdēja, ka grib ciemoties pēc skolas. Trešdien manējais bija ciemos pie tā mazā kņaza. Es pati neredzēju, bet vīrs, kas bija savākt mūsu lolojumu, teica, ka tajās mājās viss esot zašebis.
Protams, līdz pirmdienai mēs nepaspēsim sagādāt penthausu ar terasi, bet ļoti cenšamies, lai pēc drauga vizītes nebūtu, ka viņu pie mums vairs nelaiž, jo nav brīv pa gaģušņikiem staigāt.
Šodien atbrīvoju bērnistabā kvadrātmetru grīdas, sakārtoju grāmatu plauktus. Atdevu pus kubikmetru pavisam mazu bērnu grāmatas, izmetu puskubikmetru nekur nederīgu grāmatu un 0,6 kubikmetru baltistikas grāmatu ar tulznām uz rokām aizvilku uz katedru. Kad vilku lielo koferi pret kalnu, sev solīju, ka nepirkšu vairs grāmatas, kas nebūs elektronikā formātā.
Piedevām atnāca vaļā kaut kādas slūžas prātā un izdomāju veidu, kā atdot dažas grāmatas, kuras pirms kādiem 8 gadiem aizņēmos no viena pasniedzēja. Visu laiku man bija kauns par to, ka tā arī neuzrakstīju pie viņa maģistra darbu. Nu un saprotamu iemeslu dēļ, uz sekretariātu arī negribējās iet. Jo ilgāks laiks, jo lielāks kauns. Bet šodien es atcerējos, ka pasniedzējs ir zvērniāts tulks un viņa pasta adrese ir Tieslietu Ministrijas mājas lapā. Bingo! Uzrakstīju īsu atvainošanās vēstuli un nosūtīju tās grāmatas pa pastu.

2 comments | post a commentDate:2015-10-25 13:42
Subject:Šopēna konkursa atskaņas
Security:Public

Kā jau tas bija sagaidāms, žūrija nožņaudzās un Georgijam Osokinam neko izņemot atzinības diplomu par dalību konkursa finālā neiedeva.
Droši vien tagad visi, kas pukstēja "Kā tā var! Tas taču nav Šopēns!" atviegloti uzelpoja. Tomēr, manuprāt, neatkarīgi no vērtējuma punktiem Osokins tā pat šo konkursu uzvarēja. 29. oktobrī Poznaņā būs viņa koncerts, uz kuru biļetes tika izpārdotas dažu minūšu laikā.
Viens poļu muzikologs bija nepaslinkojis un izveidojis analīzi par Osokina muzikālo tradīciju. Georgiju Osokinu mācīja Sergejs Osokins. Segeju Osokinu Maskavā mācīja Ņina Jemeļjanova, kura bija Samuila Feinberga skolniece. Savukārt Feinbergs bija Aleksandra Goldenveizera skolnieks, Goldenveizers bija mācījies pie Aleksandra Siloti, bet Siloti bija Ferenca Lista skolnieks. Papildus Georgijs Osokins privāti ir mācījies pie Mihaila Voskresenska, Voskresenskis ir Ļeva Oborina skolnieks, Oborins ir mācījies pie Konstantīna Igumnova, kurš savukārt ir Siloti skolnieks, un atkal mēs satiekamies pie Lista. Ieskicējot šo, kļūst skaidrs, kāpēc no Osokina var sagaidīt visu ko, tikai ne remdenu sniegumu.
Vēl aizkustinoši ir tas, ka nedamācītie mūzikas notikumu komentētāji par Osokinu saka: Šim eksotiskajam latvietim trūkst slāviskuma, lai spēlētu Šopēnu.
Man personīgi visvairāk no visiem konkursa priekšnesumiem patika polonēze op. 53 (https://www.youtube.com/watch?v=_zQdXreyLsE)
Kritiķi viņu ļoti slavēja par Souvenir de Paganini, Šopēna jaunības dienu darbu, kuru viņš bija sarakstījis pēc tam, kad Varšavā bija dzirdējis Paganīnī uztāšanos. (https://www.youtube.com/watch?v=xmdq-c9YCAk).

Jebkurā gadījumā, kad Georgijs Osokins atkal spēlēs Varšavā, centīšos dabūt biļetes, lai arī jau tagad ir skaidrs, ka tas nebūs nedz viegli, nedz pa_lēto.

post a commentDate:2015-10-17 17:04
Subject:nepiedodamais skaistums jeb ko ziņās nestāsta
Security:Public

Latvijas ziņas nevairās no negatīvas šļuras vai neko nenozīmējošiem tekstiem, bet patiesi labais un svarīgais paliek nepateikts.
Šoruden Varšavā notiek Šopēna Konkurss pianistiem. Tas ir ļoti preztižs pasākums. Faktiski pilnīgi visi pianisti, kas tika otrajā kārtā ir augstākās klases profesionāli mūziķi. Konkursā kā viens no 450 piedalās arī pārstāvis no Latvijas - Georgijs Osokins. Pie kam nevis vienkārši piedalās, bet ir ticis cauri atlasei, trim kārtām un kā viens no desmit spēlēs finālā kopā ar orķestri. Avīzes, radio un televīzija ir pilnas ar viņu. Daži viņu slavē, saucot pat par Ferenca Lista reinkarnāciju. Tomēr pēc pirmajām divām kārtām netrūka vecu āpšu, kas viņu apsaukāja par narcisu un rakstīja recenzijas, ka tā var spēlēt tikai vīrietis, kurš ir iemīlējies ... sevī. Nu nespēj veči, kuriem uz galvas ir mazāk matu, nekā Osokinam uz plaukstām, izturēt viņa jaunību un skaistumu. Rinas par neaizpogāto kreklu un garajiem matiem, tā vietā, lai klausītos mūziku.Publika viņu uzņem ļoti kaislīgi. Pirms viņa uzstāšanās cilvēki filharmonijā savācās savās vietās, jo pat tie, kuri kritizē, grib redzēt, ko atkal viņš nostrādās. Mana diriģente stāstīja, ka Mūzikas Akadēmijā, kur viņš mēģina, skuķi spiegdami skraida pa koridoriem: "Tu viņu redzēji!?!"
Te raksts, kura beigās ir apkopoti linki ar 10 finālistu iespaidīgākajiem uzstāšanās fragmentiem:
http://wyborcza.pl/1,75475,19037344,konkurs-chopinowski-sa-wyniki-iii-etapu-jeden-polak-w-finale.html
Man personīgi no Osokina priekšnesumiem šis gabals šķita visvisjumtu nost raujošākais: https://www.youtube.com/watch?v=_zQdXreyLsE
Ja arī jūs viņš ir pārliecinājis, tad ir iespējams balsot par savu kandidātu skatītāju simpātijas balvai šeit: http://chopincompetition2015.com/news/cd36cf73-3414-402a-a1f7-ff44f913d940?lang=en (diemžēl iepriekš jāreģistrējas).

8 comments | post a commentDate:2015-10-04 21:21
Subject:kultūras ziņas
Security:Public

Latvijas pianists Georgijs Osokins šoruden cīnās Šopēna Konkursā. Tas ir viens no top5 pianistu konkursiem pasaulē. Pavasarī viņš izturēja atlasi (kādi 400 konkurenti). Tagad viņš ir viens no 82 konkursa dalībniekiem. Rītvakar 21.25 pēc Latvijas laika būs iespēja youtūbē skatīties viņa priekšnesuma tiešraidi. http://chopin2015.tvp.pl/21585053/georgijs-osokins
Es klaviermūziku tik labi nepārzinu, lai varētu kādu no dalībniekiem kritizēt vai slavēt. Man viņi visi šķiet kā Olimpa dievi, tādēļ turu īkšķus pēc patriotiskā principa.

post a commentDate:2015-10-02 19:23
Subject:par pantiem
Security:Public

Sākumā doma iztulkot dzejoli visās iespējamās pasaules valodās man šķita lielisks veids kā parādīt pigu, tiem kas Rīgā gribētu nosēdināt MIGus. Bet ja dzejoļa tulkošanas akcija novirzīsies: "Kādi mēs atpalikuši, cik pie mums viss slikti" gultnē, tad viss pozitīvais nevardarbīgās pretošanās dzinējspēks ir sabojāts.
Katru reizi, kad redzu tādu gaušanos atceros par skaudrajiem Tadeuša Konvicka vārdiem, kuros viņš ļoti precīzi noformulēja, kāpēc Austrumeiropas kultūras ļaudis ir tādi kādi nu ir. Ja jau esmu uz tulkošanas viļņa, tad padalīšos ar šo tekstu:

"Ikvienam zināms, ka īstam māksliniekam ir jāiebilst un jābūt opozīcijā pret spēkiem, kas valda viņa vidē, pret viņa sabiedrību, kā arī pašam pret sevi. Tā tas ir bijis vienmēr, tā tas šur un tur ir vēl joprojām. Rietumos šī būšana opozīcijā pieder pie mākslas labajām manierēm. Pat vairāk, tā ir spēcīga mode, nebūtu par maz teikts, tā ir ieejas biļete vērā uz ņemamiem saloniem. Tur notiek nepārtraukta un kaislīga būšanas opozīcijā aktīvu vairāksolīšana, kura ir vienlīdzīga ar progresa kulta atzīšanas privilēģiju. Būt opozīcijā, tātad būt progresīvam, tas ir pirmais solis mākslas druvā.
Mūsu apstākļos šis agresijas instinkts pret varu aiz aprēķina, protams, izpaužas nedaudz atšķirīgi. Būt pozīcijā pret varu, pretoties mūsu spēcīgajai birokrātijai nav nedz izdevīgi, nedz droši. Līdz ar to mākslinieki, kuri vēlas saglabāt eksporta cienīgu seju, kuri pasaules mākslas templī vēlas parādīt opozicionāru un progresīvu tēlu, virza savu agresijas instinktu jaunā gultnē. Tā vietā, lai uzbruktu sava laika varenajiem, tie uzbrūk un plosa miroņus no nožēlojamā, daudzkārt apgānītā nacionālā panteona. Tā vietā, lai drebinātu sava režīma pamatus, tie purina un apvelta ar nepiedienīgiem žestiem tautiskās tradīcijas totēmus, totēmus, kuri ir aplipuši ar divu pēdējo karu piegādātajām mirstīgajām atliekām. Tā vietā, lai iekostu pakaļā, tiem kam ir teikšana, viņi spārda klusējošos, jeb precīzāk viņu trūcīgo, pēdējo, dumjo bet vēl savējo, ne aizgūto priekštatu pasauli.
Bet Rietumi ieliek savu termometru šajos darbiņos, šajos klūgu groziņos kas pilni ar saliektiem ulānu pīķiem, apzeltītām, tautumeitu ģipša figūriņām ar nodauzītiem deguniem, pilni ar tām poļu mazajām skulptūriņām, kuras tiek godātas mazpilsētās kā tādi ceļmalas dieveklīši, kas tātad ir tādi uzblīduši un ar sevi mūžīgi neapmierināti. Rietumi ar saviem gredzeniem rotātajiem pirkstiem izvelk termometru un saka: jā tie ir īsteni opozicionāri darbi, kas patiesi ir pret iekārtu, pilnībā progresīvi."

Tedeušs Konvickis "Kalendārs un smilšu pulkstenis" Varšava 1976.

13 comments | post a commentDate:2015-09-30 12:22
Subject:dveeseles rezonanse
Security:Public

Ingmaara Balode vienaa intervijaa teica, ka atdzejot var tikai tos dzejoljus, kas rezonee ar dveeseli. Dzejolis "Sveetiigi" mani nekaadaa veidaa neaizkjer. Ja to liktu lasiit manam beernam, es vinju mierinaatu - ne taadus vien jaalasa, lai tiktu pie izgliitiibas papiira, bet savaadaak, ne mana cuuka, ne mana druva.
Ja par tekstiem, kurus dzirdot galvaa paszas saak veerpties vaarsmas, tad mani iecieniitie maakslinieki BFF jau atkal ir sacereejuszi lielisku dziesmu:
https://www.youtube.com/watch?v=p83Pkx3-184

Meitene skaudiigaa,
Meitene resnaa.
Ne jau taapeec Jeezus veerta uudeni szmigaa,
Lai glaaziite staaveetu tuksza.
Es nebuut nedzeeru tik daudz,
Tava maasa melo!
Pamodini onkoli Vieslavu,
Vinjsz pateiks taisniibu.

Piedz. Meitene skaudiigaa,
Kaa suns uz siena kaudzes.
Kaa parlamenta deputaats.
Un tik pat alkatiiga.
Es tik daudz reizes esmu luudzis,
Tagad panjemszu ar varu.
Atvainoszos, kad buuszu skaidraa.
Szodien leju sejaa!!

Meitene skaudiigaa.
Nu bet vienreiz, bljagj.
Ne jau taapeec aizgaaju ar draugiem dzert alu,
Lai ar vinjiem runaatos.
Czetri pivczi taadam puikam tas nav daudz.
Taapeec virsuu korteliiti vajag.

Piedz. Meitene skaudiigaa,
Kaa suns uz siena kaudzes...


Meitene skaudiigaa.
Kaa meerkakjis negodiigaa.
Ne jau taapeec czalis 8 stundas darbaa paszii,
Lai nevareetu ieraut alu.
Ja jau gribi taa, tad luudzu -
Staaszos bezdarbniekos.
Tu man veel luugsies,
Lai es temptu alu.

Piedz. Meitene skaudiigaa,
Kaa suns uz siena kaudzes...

Kursz veelas paanalizeet dzeju?

7 comments | post a commentDate:2015-09-28 19:59
Subject:nevienam to īsti nevajag
Security:Public

Par savu grāmatu plauktu vienmēr esmu domājusi kā par zināmu vērtību.Tagad gatavojos atbrīvoties no pagātnes nepiepildītajām čaulām un uzdāvināt savu baltistikas grāmatu daļu katedras biblenei. Viņiem esot maz vietas plauktos, vēl skatīšoties. Kam nafig vajag grāmatas, laikā, kad visu sūknē jau sakošļātu internetā.

1 comment | post a commentDate:2015-09-15 18:01
Subject:37
Security:Public

Lai sieviete buutu labi apbgjeerbta pietiekot ar 37 priekszmetiem (velja, zekjes, rotaslietas un sporta dreebes szajaa. skaitlii neietilpst). Var paguugleet capsule wardrobe. Man protams gribeetos ticeet, ka taa ir taisniiba, bet skaties kaa gribi, tajaa ietilpst tikai ofisa planktona vienas sezonas aadinjas. Nu kaa lai savaa vienoigajaa kaszmira dzjemperiitii, kas vienlaikus ir arii vieniigais dzjemperis, lai tiira kartupeljus?

41 comments | post a commentDate:2015-09-10 13:05
Subject:Eiropas solidaritaate iisumaa
Security:Public

Izraadaas, ka Daanijai, Iirijai un Lielbritaanijai Eiropas Komisija nekaadas imigrantu kvotas uzlikt nevar, jo sziis valstis ir atrunaajuszas neatkariigu imigraacijas politiku. Apsveicami. Ja grib, tad var.
Veel taads siikums, kameer Angela kauninaaja austrumeiropieszus ir nosleegta vienoszanaas par Nord Streem 2 izbuuvi. Apsveicami 2.

3 comments | post a commentDate:2015-09-04 15:04
Subject:naPacinji
Security:Public

https://www.youtube.com/watch?v=7L3eSbpETf8 - beeglji no vilciena met uz sliedeem Ungaarijas policistu atnesto maizi un uudeni.

2 comments | post a commentDate:2015-09-03 21:09
Subject:Orianna bija gudra sieva
Security:Public

Mana feisīša liste sēro par noslīkušo sīriešu bērnu. Ciba lād Viķku Orbanu. Kaut gan, ja paskatās, ko īsti ungāri dara, tad, manuprāt, viņi izmisīgi cenšas panākt to, lai Eiropas Savienība ievērotu pati savus likumus. Patvēruma meklētējam ir jāreģistrējas pirmajā ES valstī, nevis tajā, kur šikāki apstākļi. Likumu ievērošana ilgtermiņā ir viena no galvenajām lietām, kas nosaka to, ka bēg uz ES nevis no. Iedomājaties vienu turīgu komunalkas kaimiņu, kuram nav slēdzamu durvju un kurš dzīvo kopā ar tādiem, kas nekontrolē savu viesu listi. Cik ilgi viņš priecātos par savu turīgumu? Tā pat ar dāsnajām rietumu valstīm. Ja viņas ir vienotā robežkontroles telpā ar nabadzīgo Grieķiju, tad viņu robežas pastāv tikai teorētiski. Un nekādas super-puper lidmašīnas vai atomzemūdenes par viņu varenību neliecina. Vai nu esi noteicējs pār savu robežu vai tev nemaz tādas savas robežas nav. Pagaidām par laimi vēl pietiek naudas, lai atpirktos ar pabalstiem. Un var turpināt izlikties, ka pieņem lēmumus un nosaki kārtību.
Vēl es domāju, kas nez būtu, ja Putins savus desantniekus nevis formās bez uzšuvēm saģērbtu, bet vienkārši pateiktu, lai iet pāri krūmiem paši savos treniņtērpos. Bez ieročiem, bet tā lielā skaitā. Nevēlēšanās dienēt armijā tak ir pietiekami labs iemesls, lai arābu ziķerus atzītu par bēgļiem. Šeit arī varētu kādus asarainus stāstus par nevēlēšanos šaut pa brāļiem ukraiņiem palaist medijos, lai vislatvieši skaļi nepīkstētu. Tad, kad koncentrācija būtu pietiekami liela, tad "bēgļi" varētu sākt dumpoties pret vietējo iedzīvotāju fašismu. Nu arī būtu īstais laiks sūtīt balto konvoju un šeku - reku ne tikai Krim Naš. Pie kam, Putins ir liels meistars p. un p. salīzināšanā. Atceraties amerikāņu karu pret teroru, kuru izmantoja kā ieganstu, lai veiktu Čečenijas brutālu pacifikāciju? Hibrīdkarā vienmēr pastāv pārsteiguma moments, tā kā Krimā un Donbasā vairs nebūs, būs kaut kā savādāk.
Ja par bēgļiem - es neesmu pret, bet tam ir jānotiek kontrolēti. Politiskajiem - ES valstu konsulātos jāizsniedz vīzas. Ekonomiskie, jānoštrāfē par nelegālu robežas šķērsošanu un jāsūta atpakaļ uz valsti no kuras ieradušies. Cilvēku trafika organizatoriem, milzīgus cietumsodus kā par slepkavības mēģinājumu. Visiem tēvaiņiem, kas rīko bardaku stacijās, nometnēs utt., bez liekas runāšanas, jānoņem pirkstu nospiedumi un jāsūta ārpus ES robežām bez tiesībām iebraukt vismaz tuvākos 10 gadus. Pabalstu sistēma būtu jānoreducē līdz zupas virtuvei un guļvietai armijas teltī. Ja problēma ir tajā, ka mājās nogriezīs galvu, tad cilvēks būs priecīgs par to pašu, bet biznesa plāns visai ģimenei tur vairs nesanāk. Tāpēc par to noslīkušā bērna dzīvību ir atbildīgi nevis tie, kas gribētu kontrolētu patvēruma meklētāju politiku, bet tie, kas lemj par sistēmu, kurā visiem ir cerības uz haļavu.

29 comments | post a commentDate:2015-08-10 11:06
Subject:skrienu uz bodi peec szoceneem
Security:Public

diezgan neticami, bet buus jaapameegjina - jappanju kuukas recepte, kur vajag tikai divas sastaavdaljas (olas un szokolaadi) https://www.youtube.com/watch?v=-XG3RU9bCE8
Upd. Kuuka sanaaca laba, miikla bija bez maz vai streebjama bez visas cepszanas. Kuuka gan ir ljoti salda, es dekoreeju ar kruummelleneem nevis puudercukuru.

2 comments | post a commentDate:2015-07-07 14:05
Subject:tehnologjijas zinjas
Security:Public

Tomeer nopirku viedtaalruni. Salabot LG buutu maksaajis 450 zl pa otram laagam, taapeec izdomaaju, da nu maarutks ar to LG un nopirku polju telefonu MyPhone Hammer Iron pa 349 zlotiem. Telefons tiek reklameets kaa ieriice paredzeeta strokas straadniekiem. Trieciendroszs, uudensdroszs un pat ar kaut kaadu androiidu un internetu. Interfeiss ljoti aizkustinoszs, kad iesleedz telefonu no apmetuma izdruup logo un burtinji "draudziiga tehnologjija". Lai pilniibaa ietureetu stilu, razhotaaji buutu vareejuszi korpusaa iebuuveet alus attaisaamo. Citaadi tieszi tas, kas man vajadziigs.

14 comments | post a commentDate:2015-07-03 16:24
Subject:uz nenoteiktu laiku
Security:Public

Personiigo skumju deelj gribeeju izdzeesties, bet szodien sasitu telefonu, taapeec dodos digitaalajaa detoksaa.

3 comments | post a commentDate:2015-05-07 10:45
Subject:amakatanav
Security:Public

Cirslis izmeties vienaa kreklinjaa dodas uz darbu. Uz metro perona satiekot kontrolieri atskaarst, ka maks ar biljeti ir palicis veejjakas kabataa.

7 comments | post a commentDate:2015-02-03 14:11
Subject:beidzot
Security:Public

Norahiveeju cibu http://www.ljbook.com/pdf.php - lielisks verkjis.
Savaadaak arhiivaa straadaaju un pati savas pagaatnes lieciibas nekraaju.

9 comments | post a comment


browse
my journal