Sadzīves mirkļi
20 most recent entries

Date:2014-12-16 15:26
Subject:
Security:Public

Bez Rudziisza nav cepesza. Vispaar es cereeju, ka kaads man ierakstiis - fon Trieram sanaaktu lieliska Juulijas jaunkundze.

12 comments | post a commentDate:2014-12-16 13:27
Subject:Mūžība un lasāmviela
Security:Public

Bērni slimo, es sēžu mājās, nu ir laiks palasīt un par izlasīto iešņāpt kādu vārdiņu.
Tā ir iegadījies, ka man bija iespēja izlasīt Viestura Rudzīša „Pilni pagrabi partizānu”. Esmu lasījusi arī „Bendesmeitiņa un viņas tēvs”. Man Rudzītis neizraisa nekādas spēcīgas fizioloģiskas reakcijas. Spēju lasīt viņa tekstus un nedauzīt pieri pret klaviatūru. Man viņš šķiet interesants kā literatūras autors un simpātisks kā patstāvīgs domātājs. Ir diezgan viegli piestutēties pastāvošajai doktorīnai un arvien daiļākiem vārdiem atkārtot to pašu, ko saka visi. Tā var uzbūvēt karjeru, nopelnīt naudu, bet tajā nav nekādas jaunrades. Tā cilvēks kļūst par remdeno, kuru izspļauj un aizmirst. Lai izveidotu kaut ko jaunu ir jāmeklē ceļu, kurus citi izvairās iet. Cilvēka garīguma pētniekam pilnīgi loģiski ir meklēt jaunu taciņu tajā virzienā, kurā pastāv aizliegums.
No sākuma es domāju, ka Rudzītis provocē, lai iegūtu publicitāti, jo reklamē savu rūpalu. Latvijā psihoterapeitu tirgus varētu būt diezgan piesātināts, salīdzinot ar to, cik ir cilvēku, kuri par parunāšanos ir spējīgi samaksāt. Vairāk trokšņa, vairāk lasītāju, vairāk klientu. Tad man atveda no Rīgas žurnālu „Privātā Dzīve”, kur Rudzītis pats stāsta, ko un kāpēc ir izdarījis. Tas manas domas mainīja. Es domāju no sava jauna cilvēka perspektīvas, man visu laiku gribas no dzīves ņemt, jo vairāk paņemu, jo labāk. Rudzītim bērni ir lieli, karjera uztaisīta un viņam par ņemšanu vairs nav jāuztraucas, savu tiesu viņš ir paņēmis un nu viņam vissvarīgākais ir dot citiem. Par šī gada sasniegumiem viņš raksta, ka tās ir 3 grāmatas viena gada laikā. Katra grāmata veltīta vienam mazbērnam un viņš cer, ka pēc 30 gadiem mazbērni izlasīs un uzzinās par viņu.
Lūk tagad es beidzot saprotu, kas īsti notika. Man arī piemīt šī ticība rakstīta vārda mūžīgumam. Viens no sasniegumiem, kas man ir pašai nozīmīgs ir tas, ka esmu iztulkojusi vienu grāmatu un iekļuvusi LNB katalogā. Nevienam citam šīs grāmata var nenozīmēt neko, es neuzplijos, lai kāds no maniem tuviniekiem to lasītu, bet fakts, ka šī grāmata pastāv, klusībā piepūš mana ego buras.
Turpinot par troļļu karali Viesturu. Rudzītis ir interesants, bet diezgan nevīžīgs rakstnieks. Viņa pārdomātie raksti ir pat ļoti neslikti (par latviešu literatūru un psihoanalīzi), bet no bloga interesantas ir tikai kādas atsevišķas rindkopas. Jau „Bendesmeitiņa” bija diezgan impulsīva un haotiska izklāsta ziņā, „Partizāni” burtiski brēc pēc tā, lai tekstu noliktu plauktā un vēlreiz pārdomātu. Tā vietā Rudzītis citē savus interneta komentētājus. Man šī pārspīlētā fīrēšanās pa virtuālo vidi šķiet nedaudz amizanta. Kas piedien pusaudzim, pieaugušam cilvēkam kaut kā nepiedien. Nu kā tas izskatās, ka viedais onkolis ar pliko pakausi vaiga sviedros plosās pa bloga komentāriem, feisīti un tviteri. Domātājam vairāk piedien meditēt par dziļiem tekstiem nevis iefanot par lietotājas Skaudra69 pusnakts dzērojumiem, kas iekomentēti pie ātrumā rakstītiem, līdz galam neizdomātiem tekstiem. Rudzītis, gan paspēj ij vienu, ij otru. Tā viņš savā blogā piefiksē savas pārdomas par Augusta Strindberga autobiogrāfisko tekstu. Pēdējā laikā kaut kā Strindbergu jūt gaisā. Par „Jūlijas Jaunkundzi” te sprieda kinofestivāla sakarā, tad nu izlasīju es arī šo lugu. Filmu neskatījos, pēc treilera šķita, ka tās režisēšana nav uzticēta īstajam cilvēkam. Īstais režisors „Jūlijas Jaunkundzes” ekranizācijai būtu Larss fon Trīrs, jo tā luga, manuprāt, ir ļauna satīra nevis milzu mūžīgo kaislību drāma. Starp citu - intervijā pēc „Antikrista” fon Trīrs atzīstas savā mīlestībā uz Srindbergu. Rudzītis arī neslēpj savas simpātijas pret abiem augšminētajiem. Viss sakrīt Strindbergs-fon Trīrs-Rudzītis tie nav tipāži, kas patikšanu pelna caur izpatikšanu.

73 comments | post a commentDate:2014-12-14 20:40
Subject:paareedos, blja, sliedi
Security:Public

Gada beigas arhiivaa - vakar uz darbu, maajaas ar taksi ap 23. Szodien liidz 20 grauzu sliedi caur vpn . Taadaas reizees pat Livas Ullmanes intervijas spruust ausiis. Tagad beerni treszo stundu skataas multenes, pusmeenesza atskaite nodota un viina pudele arii pusee.

post a commentDate:2014-12-08 17:40
Subject:spalvu teema
Security:Public

Pie kaada treszaa dzeeriena ar kori saakaam irgoties, ka sopraanu no alta var atszkjirt peec taa vai rugaaji cieti kaa sari jeb maigi kaa puucinjas, bet tenoru no basa veel vienkaarszaak - tenoriem uz kruutiim spalvas neaugot.
Veel dirigjentei meedz pasprukt: tagad puiszi kopaa ar tenoriem.

7 comments | post a commentDate:2014-12-07 17:09
Subject:sliideeju pa slidotavu
Security:Public

Triis diezgan sakariigas dienas.
Bijaam ar beerniem slidot. Meita bija pirmo reizi. Ar sziibereejamo pingviininju vinjai sanaaca diezgan braszi. Taa vinji iemaaciisies daudzas lietas kameer mazinji un vinjiem aiztaupiisies taa sajuuta, kas mani vajaa diezgan biezhi, neertiiba par lietaam, kuras nemaaku.
Vakar bija mana dziedaaszanas diena. Vispirms koncerts, tad pica un alus kopaa ar koristiem. Szodien klausos ierakstus, ir divi gabali, kas mums tieszaam sanaak neslikti.
Piektdien negaaju uz darbu. Speeleeju sintezatoru, dziedaaju un kaartoju maaju. Dienaas, kad varu sakaartot vidi un uztaisiit normaalu eedienu, es juutos saimniece savaa dziiveei. Velaak bija ljoti veiksmiiga viziite pie daktera ar puiku. Tad veel dzjudo treneris vinju baigi slaveeja, esot zikjerim potenciaals.
Veel es domaaju, vai varu atljauties naudas un laika zinjaa aiziet pie savas dziedaaszanas skolotaajas. Ir sakraajuszaas paaris lietas, ko gribu pajautaat, jo iipaszi par elposzanu.

3 comments | post a commentDate:2014-12-04 19:10
Subject:maaksla manaa dziivee
Security:Public

Szodien ar kori bija kruts koncerts, biszkji sajaucaam ritmu pie What Child Is This? Vienaa citaa dziesmaa, dazhi skukji biszku sajauca tekstu, skukjis kas vilka szkjiibi nebija iipaszi skaljsz un beigu akordi katraa dziesmaa sanaaca superiigi.
Mana gjimene nezin, ka esmu jau maajaas, taapeec uztaisiiju sev vienu balzaaminju ar kolu un klausos Hendelja aariju Let The Bright Seraphim uz pilnu katuszku. Man ir miiljaakais sopraans no visas Youtubes - Dzjoana Saterlanda. Diemzheel kopsz 2010. gada vinja dzied enjgelju aarijas. Paklausaas arii juus: https://www.youtube.com/watch?v=x1luHn8SjjE
Vismaz man norauj jumtu.

post a commentDate:2014-12-04 12:02
Subject:Pret vardarbiibu
Security:Public

Tie un taas, kas fantazee par stipro roku un iisto veci domaa, ka tas notiek taa: https://www.youtube.com/watch?v=1aUjPzAIGr4 (treileris 50 Greja nokraasaam)
bet patiesiibaa tas izskataas szaadi:https://www.youtube.com/watch?v=jMoIvLJikCY (Family Instinct. A documentary film by Andris Gauja. Cinematography by Aleksandrs Grebnevs. Produced by Madara Melberga, FA FILMA. 61 min., Latvia, 2010.)

2 comments | post a commentDate:2014-11-24 19:08
Subject:muuzikas skanjas
Security:Public

Pirms paaris nedeeljaam nopirku sintezatoru. Vairaak beerniem, jo puika daarzaa maacaas klavieres speeleet un lai maajaas arii ir ko paplinkszkjinaat. Un pa biszkam arii plinkszkjina. Es arii raadu priekszziimi un plinkszkjinu pati. Man nekad nav bijis muuzikas instrumenta, tagad riktiigi iespaarda jaunaa rotaljlieta. Esmu iemaaciijusies vienu dziesminju ar vienas rokas visiem pirkstiem speeleet.

post a commentDate:2014-11-24 08:52
Subject:aronija
Security:Public

Nebuus jaamelo, gremlini tocz slimi un palika maajaas.

1 comment | post a commentDate:2014-11-22 22:04
Subject:skaistuma notureeszana
Security:Public

Paszkjirstirstiiju fotostaastu par Albas hercogieni, jauniibaa tak bija ljoti skaista sieviete. Ja liidzeklji neierobezho, tad laikam nekas netraucee tarakaaniem, kuri ir galvaa izliist laukaa uz sejas. Es nenosodu, ja vareetu atljauties, gan jau arii es saaktu niekoties ar skalpelja tuuningu. Tas ir praata staavoklis. Piemeeram es vingroju, ik pa laikam pareizi un maz eedu, bet taa pat manis mazaak nepaliek. Doma, ka visu lieko var vienkaarszi nogriezt nah nost, szkjiet ljoti vilinosza. Saakumaa mazas fileru szpriciites, veelaak jau tacinja iestaigaata un cilveeks pats vairs nesaprot, ko redz spogulii.

2 comments | post a commentDate:2014-11-22 18:42
Subject:cieminju nedeelja
Security:Public

Pirmais vakars, kad pie mums nav cieminju. Tagad ieedaam sushi (paldies zin reportaazhaam par iedvesmu) un leenaam suucot viineli var padomaat un atcereeties.
Vispirms bija braalis ar draudzeni. Jauka meitene, dazhaados siikumos liidziiga man un saucas arii taa pat.
Kopaa nosvineejaam kora dzimszanas dienu. Koris ir taads maaksliigais tuvinieku pulks no "Titaana sireenaam". Kopsz dziedu korii, man vienmeer ir kur aiziet patuseet un ar ko iedzert. Tas patieszaam ir patiikami. Paszdarbiiba ir ljoti labs dziives atsaapinaaszanas veids. Viens no blakusefektiem, kas man iisti nepatiik, ir tas, ka liidz ar 20 jauniem pazinjaam mazaaku vietu un laiku aiznjem vecie draugi.
Peec tam bija veestnieciibas riikotaa pienjemszana. Satiku veesturnieku kursa biedreni, vinja veelaak paarnaksznjoja pie manis. Maaciibu laikaa mees no vienas siles nelakaam, bet tagad bija abpuseeji ljoti prieciigi satikties.
Vakar atbrauca vieni baltkrievu kouczseerferu senas pazinjas ar meitinju. Beerni savaa nodabaa demoleeja maaju, mees gudri izrunaajaamies par audzinaaszanas jautaajumiem.
Peec szaadas nedeeljas szkjiet, ka dziive bez pozitiiviem kontaktiem muusu savienotajaa pasaulee ir ljoti jaagrib.

post a commentDate:2014-11-13 10:28
Subject:laiku, laiku, laiku!
Security:Public

Lai dziive nespruustu kaklaa vajag pietiekoszi daudz laika un naudas. Kaa tas naak, ka parasti ir tikai viena no sastaavdaljaam, bet gadaas, ka neviena? Es nenjemu tulkojumus, man nav studentu un rakstu darbu, bet es taa pat nevaru izraut laiku, lai nopirktu meeteli, aizietu pie friziera vai sakaartotu, blja, vienreiz savu dziivokli. No riitiem es skrienu, vakaros es vairs nerubiiju fiszku un pasiivi gaidu, lad taa diena vienreiz beigsies. Darbaa arii nezinu, kaa lai visu paspeej. Kas ar mani notiek?

2 comments | post a commentDate:2014-11-11 11:45
Subject:cacu badaspeeles
Security:Public

Esmu tikusi pie lielaa monitora un nu varu skatiities visu pasaules treszu, ko piedaavaa juutuube. Noskatiijos vienaa raavienaa Meladzes "Gribu Viagru", par milzu kastingu, kuraa tiek izveeleets grupas sastaavs. Tik interesanti, kaa taas playboy cacas naak no dziljiem paakjiem un teetis vinjas savulaik ar riteni 20 km uz muuzikas skolu vadaajis, kaa vinjas met krustus pirms iet uz skatuves, lai vienaa apakszveljaa teerptas dziedaatu "Czem vysze ljubovj, tejem nizhe poceluj". Kaa pensioneetaas Viagra meitenes grib veel paspeet atnjemt jaunajaam kaadu slavas kriksiiti. Ljoti ievelk, bet atneredzeet arii nevar.

3 comments | post a commentDate:2014-11-10 17:18
Subject:draugi un miiljaakie
Security:Public

Skatos veesturnieku salidojuma blildes http://failiem.lv/g/pqkpdrr#aa/foto-169.jpg un kaut kaadaa meeraa priecaajos, ka tomeer nebiju tajaa pasaakumaa. Es noteikti buutu nepiemeeroti apgjeerbusies - atnaaktu savaa maikaa ar Biivisu un Bathedu, a tur priekszaa visas kokteiljkleitaas un ar frizuuraam. Noteikti visu laiku seedeetu pie galda, lai tikai nav jaadejo un temptu, bet beigaas, kad buutu jau krietni pietempusies, tad arii streipuljotu dejot. Gluzhi vai fiziski sajutu seno deemonu, kas mani mociija, klaatbuutni, skatoties taas bildes.
Nee, viss, kas notiek, notiek uz labu.

9 comments | post a commentDate:2014-11-07 11:57
Subject:ole, ola, kochana Legia
Security:Public

Vakar pirmo reizi biju skatiities futbolu stadionaa. Varszavas Legia pret Harkovas Metalist eiroliigas speele. Bija forszi, iesim veel, puika gan iztureeja vienu puslaiku, bet saka, ka patika.

post a commentDate:2014-11-06 08:20
Subject:pilni kapi neaizstaajamu cilveeku
Security:Public

Atkal klepoju laukaa plauszas, bet nevaru sanjemties aiziet uz slimiibas lapas - darbaa baigi daudz daraamaa. Pagaajuszaa piektdienaa viens koleegjis darbaa dabuuja insultu. Taa dara arhiivisti, kriit turot sliedi cieszi sakostos zobos.

post a commentDate:2014-11-01 10:22
Subject:laiks sievaam
Security:Public

Taapat kaa peern puiszi aizbraukuszi uz kalniem. Nu mums ir laiks abaam czubinaaties vienai ar otru. Lasaam Mardaritas Staarastes graamatas, dziedam, ziimeejam, bijaam uz baseinu. Man ir laiks pamaniit, cik vinja ir praatiiga. Ikdienaa pamanu tikai nebeidzamo kaprizeeszanos un iideeszanu.

4 comments | post a commentDate:2014-10-29 10:10
Subject:harno
Security:Public

Sveiciens no Ukrainas taam, kas speej noveerteet slaavu puiszu vitalitaati un humoru:
http://www.youtube.com/watch?v=L-UBXr5_m38&feature=share

2 comments | post a commentDate:2014-10-27 21:12
Subject:iemesls iedzert
Security:Public

Nu notesteejos liidz galam. Apskatiijaas USG visas manas kjidinjas, viss kaartiibaa. Laikam no sadomaaszanaas un vikipeedijas lasiiszanas man tie imaginaarie zhultsakmenji saapeeja.

4 comments | post a commentDate:2014-10-27 13:50
Subject:ir reizes, kad kavers paarspeej origjinaalu
Security:Public

http://mashable.com/2014/10/26/jim-carrey-nude-bodysuit-snl/?utm_cid=mash-com-fb-main-link - liidz asaraam!
Joprojaam miilu Dzjimu Keriju.

1 comment | post a comment


browse
my journal