Sadzīves mirkļi
20 most recent entries

Date:2016-12-04 18:21
Subject:gadījums, kuru būtu vērts apsekot pēc laika
Security:Public

Nu, lūk vardarbība vairs neskar tikai ierindas lumpeņus - Maria Ladenburgera, kuras tēvs ir augsts Eiropas Komisijas ierēdnis, tika izvarota un nogalināta. Aizturēts oficiāli 15 gadīgs afgānis. Tālāk būs interesanti redzēt, cik un ko piespriedīs. Vai, piemēram, pārbaudīs, cik patiesus datus afgāņu jaunietis ir sniedzis par savu vecumu. Kāda veida drošības līdzekli piemēros, ect. Pati Maria bija brīvprātīgā patvēruma meklētāju centrā. Pēc Krišjāņa grūpīju domu gājiena - kā var zināt, ka pati neuzprasījās?
Šeit var palasīt ķiršus:http://www.dailymail.co.uk/news/article-3998478/Teenage-Afghan-immigrant-arrested-Germany-murder-medical-student.html

12 comments | post a commentDate:2016-12-01 17:32
Subject:burāns
Security:Public

Vakar biju izstādē par kosmosa ceļojumiem. Uzzināju, ka arī PSRS ir bijusi sava kosmosa prāmju programma, kurai izbeidzās finansējums līdz ar impērijas galu. Prāmis, kas veiksmīgi gadā bija lidojis ap orbītu bez pasažieriem 2002. gadā tika iznīcināts, kad angāram, kurā to turēja, iebruka jumts. Vēl interesanti šķita tas, ko izlasīju šodien wikipēdijā, ka PSRS uzbūvēja divus prāmjus un otru, par 95% pabeigto atdeva Kazahstānai. Taisnība vien būs Boratam - lieliskākā valsts pasaulē - gan savs kosmodroms, gan kosmosa prāmis.

post a commentDate:2016-11-30 12:42
Subject:gribu dalīties
Security:Public
Music:Divna Ljubojević - Slavoslovije - Hristos Anesti

Mūzika pie manis nāk pa visādiem ceļiem un es gribu to laist tālāk.
Tā nu nesen uzzināju par serbu dziedātāju Divinu Ljubojeviču. Skasts, dabisks balkānu dziedājums ar vīru kora pavadījumu.
https://www.youtube.com/watch?v=oqRlJC-ckL4
Kas ir labākais no latviešu sakrālās kormūzikas, kas būtu pa spēkam arī vienkāršam draudzes korim? Man dažreiz prasa padziedāt kaut ko latviski, bet es protu tikai tautasdziesmas.

post a commentDate:2016-11-30 11:13
Subject:balsu manu gan dzirdēja
Security:Public

Man pārsvarā labāk patīk iegūt informāciju no teksta. Drīzāk lasīt grāmatas nekā skatīties filmas. Ja dzird cilvēka balsi, tad negribot sanāk uztvert arī kaut ko ķermenisku. Var dzirdēt uztraukumu, dusmas, nogurumu utt. Balss nodod samākslotību, ar kuru tiek slēpts kaut vai akcents, kas liecina par izcelsmi no provinces. Uzmanīgam klausītāja priekšā cilvēks paliek atkailināts. Skatīties uz plikiem cilvēku ķermeņiem tikai retos gadījumos ir patīkami. Viena no dziedāšanas skolotājām stāstīja par blokādēm un bailēm no negatīva novērtējuma, kas liek cilvēkiem kropļot savu dziedamo balsi. Tas pats attiecas uz runu. Tāpēc es bez liekas vajadzības neklausos radio.
Tas būtu par attiecībām ar citu cilvēku balsīm, bet vēl ir manas attiecības ar savu balsi. Mani tā nomierina. Kārtojot eksāmenus tā bija. Kamēr es gaidīju eksāmena sākumu, reizēm jutu ļoti lielu uztraukumu, bet kā sāku runāt, tā viss stress uzreiz atlaida. Tagad šis triks noder darbā.

2 comments | post a commentDate:2016-11-27 12:36
Subject:Kačalkas piezīmes
Security:Public
Music:Pidmanula, pidvela

Družka mani sakoļīja aiziet uz jogu 9 no rīta. Es pusaizmigusi aiztenterēju uz kačalku un viņas nav... Nu neko, prom jau neies. Man gan joga tā ne visai, pēdējo reizi biju apmeklējusi to pirms kādiem 10 gadiem. Jāsaka, ka šajā biznesā lietas ir gājušas pa šo laiku uz priekšu. Jogas zāle aprīkota ar pribambasu, pribambasiem. Paklājiņi bija arī pirms desmit gadiem, bet tagad tur vēl ir striķi, koka kluči, veltnīši, sega tāda, sega šitāda, krēsliņi, kur atsturēties un vēl visādi brīnumi, kas šoreiz netika likti lietā. Kopumā iespaids palika labāks nekā iepriekš par jogu, laikam var šad un tad aiziet, lai izstaipītos, bet spēka vai kardio vingrojumi man tā pat patīk labāk.

2 comments | post a commentDate:2016-11-26 14:10
Subject:par vēlu nāca mīla
Security:Public
Music:The Dog Days Are Over

Pentatonix kaverversijas iespaidā sāku klausīties Florence and the Machine. Diezgan lieliska māksliniece, kas turklāt pagājušajā vasarā uzstājās Gdiņā. Tagad man žēl, ka neesmu bijusi viņas koncertā. Par Lanas del Ray konci uz kuru man pat bija biļetes,bet es sajaucu datumus un neaizgāju, man sāpīte drīz vien pārgāja, jo viņas dzīvie ieraksti nav diez cik jaudīgi. Ar Florenci Velšu tā nav - dzīvajā izskatās, ka varētu būt pat vēl krutāk nekā ierakstā. Cerams, ka viņa dos man vēl vienu iespēju, lai satiktos.

2 comments | post a commentDate:2016-11-23 23:25
Subject:kas maisā?
Security:Public

PL politisko un pasaules uzskatu komplektu līdz ar ieņemamo statusu sabiedrībā diezgan lielā mērā manto.
Taciņa ir vecais opis istrebiķeļs/pēckara čekists -> vecfāteris postkomonistu transformeris -> dēls biznesmenis/mediju darbonis/ jurists vai vienkārši cilvēks "ar sakariem" -> mazmazdēls vārdos pirmais SJW ciemā, kas savā firmelē gan gluži arodbiedrību dibināt neļauj. Tā ir shēma, nevis konkrētas ģimenes sāga. Priekšrocība ir tajā,ka arhīvi palika uz vietas puslīdz neiznīcinātā veidā un šādus veiksmes stāstus var uzrakstīt.
Iedomājos vienkārši tā, pēc Jura Dimitera LPSR mīlestības uzplūdiem. Kaut kā tā famīlija noteiktā laikā vienmēr aktivizējas un vienmēr ar skatu uz austrumiem.

4 comments | post a commentDate:2016-11-23 18:49
Subject:izraisa smīnu
Security:Public

Henrikam Senkēvičam ir romāns "Tuksnesī un džungļos" kurā ir fragments par iezemieti un govs zagšanu. Tās saturs ir apmēram tāds: "Ja Kali govs tiek nozagta, tad ir slikti, bet, ja Kali nozog govi, tad ir labi".
Dažiem politikas komentētājiem tā ir ar vēlēšanām.
http://www.politico.eu/article/for-eu-poland-is-not-lost-yet-jaroslaw-kaczynski-sanctions/
Žēl,ka arī LV žurnālisti šādu sažļebātu pļuriņu labprāt rezonē tālāk.
Ja nu kādam būtu gribēšana var tak kaut pasmelt no http://www.thenews.pl/
Bet, lai uzmundrinātu garastāvokli var paklausīties, kā Adams Mihņiks stāsta par to, ka viņa loloto avīzi grib iznīcināt, jo valsts iestādes to vairs neabonēs. Kur nez palicis liberālais sauklis "Ej, pats nopelni!"?

post a commentDate:2016-11-15 15:23
Subject:Nomoda sapņotāja
Security:Public

Labi, atzīšos. Kad būšu jau gana savu muguru liekusi un visi kurmju slazdi aiz manis būs aizcirtušies, es gribētu dzīvot Ventspilī. Es dziedātu tautas nama korī, pārtiktu no kūpinātām butēm un gaišā užavnieka. Pa retam aizbrauktu uz Rīgu, lai man pēc tam būtu par ko šķendēties.

11 comments | post a commentDate:2016-11-15 11:32
Subject:Folklora
Security:Public

Tarkšķot cibā par maizes garozu ēšanu, atcerējos pilnu pantiņu, kuru man vectēvs iemācīja. Pantiņš jāskaita, kad taisa stabuli vai svilpīti, lai ātrāk nāk nost kokam miza.
Til, til stabulīt'
Atlec ādiņ'
Vilkam kauliņš, man tā ādiņ'
Ko nozīmē "til, til" es nezinu, varbūt kaut ko lībiešu valodā. Vectēvs bija no Upesgrīvas un viņam mamma bija lībiete.

Citas šī pantiņa versijas:
28680. Kad stabuli mauc, tad koka mizu atdauzot rakstā
jāskaita: "Vilkam gaļiņa, man tā ādiņa!"
/P. Š., Rauna. J. Jaunsudrabiņš, Nereta./

28681. Ja taisa stabulīti, tad jāsaka: "Lec, lec, ādiņ',
man tā ādiņ', tev tas kauliņš", tad ātrāki miza
atlec. /R. Kroģers, Vāne./

Tā no Vānes (netālu no Kandavas) ir līdzīga.

Ierakstīju šeit, lai atkal neaizmirstu.

5 comments | post a commentDate:2016-11-11 17:25
Subject:Sveiciens svētkos!
Security:Public

tytuł lub opis
Vispār pietiks skumt. 71 % poļu uzskata, ka būtu jāpalīdz, ja Latvijai vai Igaunijai uzbruktu.
44 % aptaujāto poļu būtu gatavi atdot dzīvību par dzimteni.

1 comment | post a commentDate:2016-11-11 14:39
Subject:veļu laika skumjas
Security:Public

Rīt dziedāsim mūsu draudzes prāvesta mammas bēru dievkalpojumā. Kundze nodzīvoja cienījamus 90 gadus. Parasti šādās bērēs skumjas ir gaistošas, tās sajaucas ar cilvēku pateicību par nodzīvoto dzīvi. Vecu cilvēku bērēs nav palicēju izmisuma, bet es vienalga nevaru atkārtot nozīmēto repertuāru, jo kamols ir kaklā uz palikšanu.

9 comments | post a commentDate:2016-11-10 11:23
Subject:neitralitāte
Security:Public

Es arī ļoti gribētu prast aiz lietotājvārda redzēt tikai cibiņu idejas un tekstus, bet man tā nesanāk. Es turpinu redzēt cilvēkus (pat ja tikai manā iztēlē pastāvošus). Man pret šiem tēliem ir subjektīva patika vai nepatika, interese, empātija vai dažreiz dusmas. Un tas attiecas uz IRLā man nepazīstamiem cibiņiem, galvnokārt uz viņiem.

post a commentDate:2016-11-10 10:36
Subject:tikai ar ielūgumiem
Security:Public

http://klab.lv/users/gnidrologs/103619.html - te var redzēt, kāpēc man patīk pasākumi ar biļetēm vai ielūgumiem un mājas ballītes.

post a commentDate:2016-11-04 12:06
Subject:pārdomas par romantisko
Security:Public

Klausos kādu 5. reizi pēc kārtas Je crois entendre encore un domāju, ka tā var dziedāt tikai par neiespējamu mīlestību.
Iespējama un notikusi mīlestība ir: - Ev, būsi veikalā, nopērc man šokolādi!
- Jau nopirku, še ņem!
Un ko tur dziedāt?
https://www.youtube.com/watch?v=Z2RItLKUTfw - Te Alfredo Kraus par neaizsniedzamo.

4 comments | post a commentDate:2016-11-02 11:13
Subject:#6 Pikachu
Security:Public

Ja es prastu, man būtu jauna jūzerpikča!
http://www.boredpanda.com/low-cost-cosplay-anucha-saengchart/?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=BPFacebookfunny - un vēl citas idejas maskuballei.

10 comments | post a commentDate:2016-10-31 10:32
Subject:Ar līkumu
Security:Public

Šodien it kā būtu laiks un vēlēšanās aiziet uz zumbu, bet tur noteikti būs kaut kāds helovīnu pārtijs. To nu es negribu pieredzēt. Laikam iešu uz klubu un vingrošu viena pati. Kādas 20 min paskriešu, tad kaut kādu štangu pacilāšu vai hanteles, beigās kādas presītes, izstaipīšos un būs gana.
Vispār vakar pilnīgi netipiski paleo Pokohontasai pirms gulētiešanas skatījos dienvidparku un apēdu kādus 2-3 zefīrus šokolādē. Naktī bija ļoti labs miegs un spilgti sapņi par visai patīkamu tematiku.

post a commentDate:2016-10-28 20:49
Subject:pārdomas par tehniku
Security:Public

Šodien mani saskumdināja telefonu remontā. Manu veco LG Swift G lētāk nopirkt jaunu nekā remontēt. Manu līdzšinējo āmuru staipīt līdzi sāk palikt besīgi. Pāris lietas, kuras dažkārt ir vajadzīgas īsti neiet, piedevām gremlini pat tādam ir zirneklīti uzdauzījuši. Tagad skatos uz telefoniem, ir tādi pavisam lēti zem 100 eirām, piemēram, Kruger&Matz Move 6. Saules mūžu jau pie manis neviens telefons nav nodzīvojis, varētu lieki netrakot un ņemt ciet, bet tur fotoaparāts gaļimijs un cilvēki raksta, ka zonu arī švaki ķer. Tad nākamais, kas man šķiet intereses ievērīgs ir Samsung Galaxy Xcover 3. Ar stiprināto korpusu varētu ilgāk vilkt. Vēl ir Sony Xperia E5. Tas arī vēl būtu paceļams cenas ziņā un tam telefonam ir labs fočuks. Vai ir kādi ieteikumi par lētiem un izturīgiem telefoniem?

14 comments | post a commentDate:2016-10-25 08:44
Subject:roku darbs
Security:Public
Music:HAYDAMAKY kohania

Man uzdāvināja gucuļu siksnu. Šādu: http://klamra.com.ua/en/leather_belts/tkaniy_belt.html
Siksnai ir iestrādāts gudrs paņēmiens, kā to var saīsināt. Sāku jau mērīt, cik lielu gabalu šņāpt nost,bet tad pamanīju, ka neko es nešņāpšu. Uz siksnas otras puses, tur, kur būtu jāgriež, bija iespiests uzraksts:"Siksnas izgatavošanas laikā nav cietis neviens moskalis. Diemžēl..."
Ukraiņu amatniekiem laba humora izjūta, tikai melna.

4 comments | post a commentDate:2016-10-24 22:15
Subject:papildus fīča
Security:Public

Ciba, protams, ir jauka savā senatnīgumā, bet man tomēr prasās vēl pēc vienas funkcijas. Būtu labi, ja varētu uzdod jautājumu, kas redzams tikai puksta autoram. Citādi kā ar skaistu ēku, kurai deģīši visu durvjupriekšu nomīzuši. Gribētos ieiet paskatīties arī iekštelpu arhitektūru, bet kurpes smērēt arī pārāk negribas.

2 comments | post a comment


browse
my journal