Sadzīves mirkļi
20 most recent entries

Date:2016-10-22 15:24
Subject:Ķīniešu pakaļdarinājums
Security:Public

Biju uz ķīniešu versiju par nāriņu.
Izrādās, ka pakaļdarināt var arī filmu mūziku. Šķiet šķībie tēvi bija nofenderējuši Karību jūras pirātu motīvu. Neizdevās atrast konkrētu mūzikas autoru, ja tas ir patiešām tas pats, kas Karību pirātiem, tad atvainojos par vainošanu fenderī, jo autoplaģiāts konkrētais.
Īpaši jau neiesaku: http://www.imdb.com/title/tt4885916/combined

post a commentDate:2016-10-22 09:24
Subject:dzemdes trakošana
Security:Public

Lai arī kompromisa varianta abortu likums paliek, poļu feministes ir izdomājušas pirmdien no 15-18 rīkot blokādi W-was centrālajam krustojumam, tajā skaitā metro ieeju. Spoža ideja. Trepes, šauras betona ejas, kur pūlis ļoti ērti varētu kādu sabradāt. Importa laikrakstu virsraksti garantēti.
Visas cerības uz policiju. Ja te viņi ir jaudājuši vienlaikus pat ap 700 futbola fanus aizturēt, tad cerams tās trakās kuces paspēs aizvākt pirms vēl pateicīgie pilsētnieki un pilsētnieces būs viņām kādu patriarhijas zīmogu starp acīm uzlikuši. Es arī negribētu kavēties, tikai tāpēc, ka izmisušu personu tētis nav mīlējis un vēlāk arī dzīvē nav īpaši paveicies, bet nu viņai pēkšņi ir paspīdējusi iespēja sevi parādīt un par sāpīti skaļi pabrēkāt. Ne manā vārdā, ne par manām problēmām.
Vispār jau virsraksti tā pat ir garantēti. Kad Rīgas antifašistus saiņo bobikos arī vienmēr blakus stāv kāda krievu ziņu kanāla brigāde. Atkal jau varēs kaukt par to, cik zem Kaczafi režīma grūta dzīve. Lai gan, ja kādam interesētu, kā patiešām ir režīmā, var paskatīties jūtūbē Femen piedzīvojumus Baltkrievijā.

20 comments | post a commentDate:2016-10-21 15:40
Subject:popkultūras baudītājas piezīmes
Security:Public
Music:Boys dont't cry The Cure

Vakar biju uz Lodzu aizbraukusi The Cure paklausīties. Robis bija formā. Neizklausījās nedz vecs, nedz no dzīves noguris. Vietām mazlietiņ trūka saspēlēšanās starp taustiņiem un gičām. Bija daudz veco labo gabalu. Atlas Arena ir diezgan laba akustika, stipri labāka nekā W-was Nacionālajā Stadionā. Tāpēc varbūt arī vairāk klausāmiem nekā skatāmiem māksliniekiem ir jēga uzstāties tur. Mēs gan viesnīcu gādājām priekšpēdējā brīdī un tāpēc dzīvojām vēl dziļākā postapo ainavā.
Pati pilsēta drēgnā un lietainā laikā man šķita nesamērīgi liela un dzīvei nelabvēlīga, ar sabtransportu pārvietoties sanāk lēni un ar ilgu gaidīšanu.
Uz Piotrowska ielas trāpījām hipsterīgā restorānā, kur ēdiens tiek gatavots klientu acu priekšā. Bija labi, nošpikoju, ka mīdijas vajag sutināt ar šalotes sīpoliem. Es līdz šim to biju darījusi ar kātu selerijām.

2 comments | post a commentDate:2016-10-20 11:07
Subject:Gaujas rivjēra
Security:Public

Biju uz Jaņa Rozentāla izstādi. Man vienmēr ir priecīgi, ja varu noķert kādu Latvijas kultūras kripatu. Šoreiz izstādē bija vairākas lietas, kas mani patiešām aizkustināja. Bija interesanti apskatīies slaveno darbu studijas. Tāds nedaudz burvju mākslinieka triku atmaskojums. Fotogrāfijas bija lieliskas. Kopā saliktas ar gleznām, tās parādīja, cik par vienu un to pašu cilvēku var pastāstīt šie divi mākslas veidi. Trešā lieta - ainavas. Tas, ka Siguldai bija Kapri krāsas, bet Vidusjūras pludmalē kaut kas no Gaujas.
Vēl dažas dienas var paspēt, ja kas nav bijis, iesaku.

post a commentDate:2016-10-11 09:48
Subject:par čukstiem slepenībā
Security:Public

Mēdz būt interesantas klabes, bet tur nav feiskontroles. Ir tādi, kas šo faktu izmanto ļaunprātīgi. Tāpēc nākas pat savu ne pārāk izklaidējošo domu plūsmu turēt pārsvarā aiz piekarenes. Mazliet žēl, jo tā es sevi norobežoju no potenciāli iedvesmojošā.

33 comments | post a commentDate:2016-10-10 18:17
Subject:es laikam sapratu
Security:Public

Šodien redzēju cibā kārtējo atšķirīgas domas apņirgāšanu. Mēģināju saprast, kādēļ autors tai ļaujas. Šajā gadījumā daļai lasītāju nepieņemami ir kristīgi konservatīvi uzskati. Tādi lielos vilcienos piemīt arī man, tikai es cibu neizmantoju, lai rakstītu par tik nopietnām lietām. Patiesībā es arī IRLā vienkārši izvairos no invazīviem marksisma atvasinājumu sludinātājiem. Tā es eju vieglāko ceļu. Piemēram, nomainīju pašdarbības kolektīvu, lai Ziemassvētki būtu svētki nevis ziemas brīvdienas.
Mana sludināšana aprobežojas ar lūgšanu dziedāšanu dievkalpojumos. Es to daru sev, savam priekam, lai sakārtotu savu prātu, noķertu savas dzīves kursu. Dažkārt pie mums pienāk cilvēki un pasaka paldies, ka ir labi izdevies. Dažkārt eju mājās un dzirdu, ka cilvēki turpina dungot mūsu melodijas. Tā ir vienīgā mana dalīšanās.
Ir cilvēki, kas ar savu ticības dāvanu ir gatavi dalīties daudz lielākā mērā. Filmā "Bet stunda nāk" bija tāda vieta, kur Ēriks uzrunā bezpajumtniekus, bet Daniels spriež, ka draudzei jau tādi tā pat nav vajadzīgi. Tā mana attieksme - ir kā Daniēlam, sašķirot un izvēlēties tikai, kas man der.
Katra lieta, ko cilvēks ir redzējis, izlasījis un pieredzējis kaut kādā mērā viņā saglabājas. Iespējams, ka tiem, kas tagad iet uz svešu klabi paņirgāties, kaut kad tieši pateicoties šiem izlasītajiem tekstiem atradīs cerību bezcerīgā situācijā. Cilvēka dzīve ir diezgan gara. Nekas nav neiespējams. Polijā pēdējos gados mirst komunistu līderi, kas savulaik ir cīnījušies pret ticību līdz pat rīkojumiem fiziski iznīcināt nepakļāvīgākos mācītājus. Un lūk šie cilvēki, grib aiziet izlīguši ar pasauli. Lūdz grēksūdzi un bēres ar mācītāju.

25 comments | post a commentDate:2016-10-07 17:26
Subject:Amadeus
Security:Public

Kāda no dziedātājām intervijā stāstīja, ka vienmēr priecājas dziedāt Mocarta mūziku, jo tā dara labu viņas balsij.
Kopš mums repertuārā ir Ave Verum, kas skaitās jau apgūts, es pirms sākt mācīties savas partijas konkrētajam mēģinājumam pāris reizes nodziedu alta partiju kopā ar jūtūbi: https://www.youtube.com/watch?v=l2q9OboH8zk
Pēc tam gan prāts, gan balss ir tīri un gatavi turpmākām mācībām. Pamēģiniet, fiziska sajūtu it kā smadzeņu viļņi tiktu saķemmēti pareizajā virzienā.

2 comments | post a commentDate:2016-10-06 16:43
Subject:Man bija jauna sirds, gluzi jauna, neievainota un stipra kā tikko no cepļa ņemta krūze
Security:Public

Meklēju vecu ierakstu un pati paliku pārsteigta, cik man ir kādreiz gribējies skaidroties un pārliecināt.
Tagad par tiem pašiem cilvēkiem ir pilnīgs pofigs.
Tā tās interneta "draudzības" pāriet.

14 comments | post a commentDate:2016-09-28 21:49
Subject:spēlēju, dancoju
Security:Public

http://naba.lsm.lv/lv/raksts/zibens-pa-dibenu/23100-ilgi-albums-speleju-dancoju-2002.a74606/ - Iļģi stāsta, kā tapa mūzikls.

post a commentDate:2016-09-16 17:32
Subject:Tik mīļi
Security:Public

https://www.youtube.com/watch?v=RyasBBoQqCA&list=PL1C90BDF46E6EACFD&index=99 - lieliski, bet izraisa atkarību!

1 comment | post a commentDate:2016-08-24 15:29
Subject:kopprodukts
Security:Public

Latviešu izcelsmes poļu žurnālestes Sandras Užules-Fons filma "Baltijas pokeris: ko spēlē Putins?"
http://vod.tvp.pl/25969444/baltycki-poker-w-co-gra-putin - te var noskatīties, poļu val.

post a commentDate:2016-07-28 12:22
Subject:Pārrobežu svārstības.
Security:Public

Svētdien Vecāķos mani spītīgi apkalpoja krieviski. Pēdējo reizi tā bija bijis 80-to nogalē. Sapīku.
Vakar pie Pērnavas redzēju kā virs jūras divi A-10 Thunderbolt II lidinājās. Noskaņojums uzlabojās.

post a commentDate:2016-07-10 10:53
Subject:King of the North
Security:Public

Noskatījos 2015. gada BBC ekranizāciju "Lēdijas Četerlejas mīļākajam" un tur titullomā Robbs Starks (Rīčards Medens). Glīti, protams, tikai pēc grāmatas mežsargs šķiet bija ruds. Holideja Džinšera savukārt uztaisīta it visā ļoti līdzīga Rozai no "Titānika" - tāds jauniņas Keitas Vinsletas rimeiks.
http://www.imdb.com/title/tt4116030/

post a commentDate:2016-07-08 10:38
Subject:Dzīvās bildes
Security:Public

Viena no lietām, kas man patiešām interesē apmeklējot muzejus un slavenus kultūras objektus ir salīdzināt savas iedomas, kuras radušās pētot reprodukcijas vai lasot aprakstus, ar realitāti.
Tā pat ir ar cilvēkiem. Vienmēr ļoti interesanti salīdzināt to, ko par cilvēkiem stāsta mediji, ar to, ko var ieraudzīt paša acīm.
NATO samita laikā ir atbraukusi arī Naģija Savčenko. Vakar ukraiņu diaspora bija sarīkojusi tikšanos ar viņu. Gribēju aiziet, lai paskatītos un paklausītos bez citu komentētāju viedokļa filtra. Mēs ar draudzeni ziemā piestaigājām uz piketiem pie Krievijas vēstniecības, kad jau šķita, ka dzīvu viņu neizlaidīs. Tagad ir zināma maza, personīga panākuma sajūta. Ne jau es domāju, ka ieši man kāda ietekme ir bijusi. Vienkārši prieks, ka Vovans nemaz nav tik visvarens.
Iespaids bija labāks nekā gaidīju. Pozitīvi ir tas, ka viņa pati saprot, ka nav pestītāja. Viņas izturēšanās veids liecina par asu un ātru prātu. Nejūt ne grama glumības.
P.S. Iepriekšējais ieraksts nav drāmas karalienes izpausme. Gribēju padalīties ar vizuāli skaistu stāstu, par karali, kas apprecas aiz mīlestības. Tur arī ir dzīvās bildes - karalienes nāves ainā filmas autori ir atkārtojuši Juzefa Simmlera gleznu.

post a commentDate:2016-07-06 20:16
Subject:super sad true love story
Security:Public

tytuł lub opis
Šovakar noskatījos 1982. gada filmu par Barbaru Radzivilaiti un Zigmuntu II Augustu.
https://www.youtube.com/watch?v=h1Zwj4dAcpY

post a commentDate:2016-06-17 12:46
Subject:noderiigs apkopojums
Security:Public

VDK / Post Scriptum Nr. 2015 - http://okupacijasmuzejs.lv/sites/default/files/vdk%20post%20scriptum%202015_drukai2.pdf
Buus ko palasiit briivdienaas.

1 comment | post a commentDate:2016-06-16 14:52
Subject:laba grāmata
Security:Public

Polijā šbrīd ir zināma mode uz Rodžeru Skratonu [Roger Scruton]. Kad prezidents Duda viņam iedeva medāli, tad visi jaunās varas ideologi rindā stāveja, lai Skratonam paspiestu roku. Pilni žurnāli ar jūsmīgām viņa grāmatu recenzijām. Nu ja jau visi, tad es ar. Iesākumam paņēmu izlasīt "The Uses of Pessimism". Nu jāatzīst, ka ļoti patīkama lasāmviela. Ar ironiju, ar atsaucēm uz garadarbiem, kurus es studiju gados lasīju, lai tikai nokārtotu eksāmenu, bet nu varu padomāt, kāpēc tad mums tie vispār bija jālasa. Lasās viegli un ātri un apstiprina to, ko es sirdī jau jutu, ja kāds ir utopists via cits -ists, tad viņu izglābt tā pat vairs nevar. Nav ko līst virsū ar saviem argumentiem, tas tikai izsauks dusmas. Kad lasīju šo, tad atcerējos sarunu gaitenī ar profesoru Ričardu Paipsu, kad viņš iesmēja par amerikāņu studentiem, kuri būtu gatavi celt komunismu kaut rīt. Skratons gan raksta, ka nav sapistāku sabiedrību par tām, kas pārcietušas komunismu, es gan domāju, ka pretsavoka pote arī ir zināma vērtība. Vismaz Polijā ir lielformāta domātāji, kas nav marksisma bārenīši.

8 comments | post a commentDate:2016-02-28 00:26
Subject:māksliniece
Security:Public
Music:Faith+1

Polijas valsts televīzijas kultūras kanāls TVP Kultura līdz ar jauno varu ir tikuši pie jauna priekšnieka. Mūsdienīgā katoļa no grupas, kas sevi sauc par hipster-labējiem. Šis priekšnieks ir iedevis veidot autorraidījumu Adai Kačmarčikai (videomākslinieciei, kura stūma sūdu par savām tipveida traumiņām (nevēlēšanos pieaugt, anoreksiju, grūtībām veidot attiecības ar puišiem), bet pirms dažiem gadiem pievērsās katolicismam un ar to izmaukoja nedaudz uzmanības visumā ļevakojošajā kultūras vidē).*
Te piemēram viens viņas darbs: https://www.youtube.com/watch?v=evdx4YdCv6I
Nu uz jauno kultūras kanāla priekšnieku ir dusmīgi visi. Man arī kaut kur skaļi nepateikts, pa muti kūļajas: "Par maniem nodokļiem, bļe!"
*Manu interpretāciju var neņemt par pilnu, jo esmu no cilvēkiem, kuriem, ja jāizvēlas starp laikmetīgo mākslu vai radiatoru, labprātāk ņemtu to otro...

Šeit pretinde tiem, kas uzdrošinājās atvērt linku: https://www.youtube.com/watch?v=uU1taFr17QU

17 comments | post a commentDate:2016-02-19 14:52
Subject:biografiskie motiivi
Security:Public

Noskatiijos briivlaikaa "Volstriitas vilku" un tagad "Mans teevs bankjieris". Kaut kaadaa zinjaa ljoti liidziigi dziivesstaasti.

post a commentDate:2016-02-09 09:46
Subject:maza piebildīte
Security:Public

Delfos raksts par Polijas iekšpolitiku. No ekspertiem visi nolasīti tādi mērenie iepriekšējās varas atbalstītāji un pastāvošās varas kritiķi. Kā galvenais Prawo i Sprawidliwosc noziegums tiek minēts likums par Konstitucionālo tiesu. Tur ir nepieciešams mazs paskaidrojums, kā līdz šim kašķim nonāca. Pēc tam, kad iepriekšējā varas partija Platforma Obywatelska padirsa prezidenta vēlēšanu pirmo kārtu sākās drudzis, fiksi fiksi tika pieņemts jauns likums, kas paplašināja konstitucionālās tiesas pilnvaras, fiksi fiksi tika savēlēti jauni tiesneši. Uff. Lai vai ko reņģēdāji savēlētu, lai vai kādus likumus jaunais parlaments pieņemtu - šķita, ka būs rīks ar kuru varēs noraut stopkrānu jekurā brīdī. Donalda Tuska partija pieļāva domu, ka pakāsīs, bet to, ka tas notiks tik skarbi neviens negaidīja. Nu pēc vēlēšanām netika atzītī pa fikso ievēlētie tiesneši un tika ievēlēti 5 jauni, nu situācija izskatās šāddi: bijušai varas partijai tā pat paliek 9 (ja skaita uz iepriekšējās varas koalīciju tie pat ir 10 tiesneši) tās ievēlētie tiesneši - un neviens viņus netaisās pirms viņu pilnvaru beigām izfīrēt no amatiem. Tikai šai kompānijai tika pievienoti arī jaunās varas ievēlētie tiesneši. Demokrātija ir briesmās un deg ar zilu liesmiņu, Eiropa mūs nesapratīs un mēs visi mirsim!!!
http://nwonews.pl/galeria/_assets/7ce82f89.jpg - te uzskatāma shēma.

2 comments | post a comment


browse
my journal