Sadzīves mirkļi
20 most recent entries

Date:2016-02-28 00:26
Subject:māksliniece
Security:Public
Music:Faith+1

Polijas valsts televīzijas kultūras kanāls TVP Kultura līdz ar jauno varu ir tikuši pie jauna priekšnieka. Mūsdienīgā katoļa no grupas, kas sevi sauc par hipster-labējiem. Šis priekšnieks ir iedevis veidot autorraidījumu Adai Kačmarčikai (videomākslinieciei, kura stūma sūdu par savām tipveida traumiņām (nevēlēšanos pieaugt, anoreksiju, grūtībām veidot attiecības ar puišiem), bet pirms dažiem gadiem pievērsās katolicismam un ar to izmaukoja nedaudz uzmanības visumā ļevakojošajā kultūras vidē).*
Te piemēram viens viņas darbs: https://www.youtube.com/watch?v=evdx4YdCv6I
Nu uz jauno kultūras kanāla priekšnieku ir dusmīgi visi. Man arī kaut kur skaļi nepateikts, pa muti kūļajas: "Par maniem nodokļiem, bļe!"
*Manu interpretāciju var neņemt par pilnu, jo esmu no cilvēkiem, kuriem, ja jāizvēlas starp laikmetīgo mākslu vai radiatoru, labprātāk ņemtu to otro...

Šeit pretinde tiem, kas uzdrošinājās atvērt linku: https://www.youtube.com/watch?v=uU1taFr17QU

17 comments | post a commentDate:2016-02-19 14:52
Subject:biografiskie motiivi
Security:Public

Noskatiijos briivlaikaa "Volstriitas vilku" un tagad "Mans teevs bankjieris". Kaut kaadaa zinjaa ljoti liidziigi dziivesstaasti.

post a commentDate:2016-02-18 14:10
Subject:es ceru, ka kaadreiz man balkons buus...
Security:Public

Ciba man uzkurinaaja agranoma mazmeitas sapnjus par lauksaimniekoszanu.
Buutu man balkons, eh https://www.k-rauta.lv/buvmaterialu-veikals/balkona-siltumn%C4%ABca-b-t--3-plaukti
Bet vispąr jąnopęrk vismaz szo http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50285779/

11 comments | post a commentDate:2016-02-09 09:46
Subject:maza piebildīte
Security:Public

Delfos raksts par Polijas iekšpolitiku. No ekspertiem visi nolasīti tādi mērenie iepriekšējās varas atbalstītāji un pastāvošās varas kritiķi. Kā galvenais Prawo i Sprawidliwosc noziegums tiek minēts likums par Konstitucionālo tiesu. Tur ir nepieciešams mazs paskaidrojums, kā līdz šim kašķim nonāca. Pēc tam, kad iepriekšējā varas partija Platforma Obywatelska padirsa prezidenta vēlēšanu pirmo kārtu sākās drudzis, fiksi fiksi tika pieņemts jauns likums, kas paplašināja konstitucionālās tiesas pilnvaras, fiksi fiksi tika savēlēti jauni tiesneši. Uff. Lai vai ko reņģēdāji savēlētu, lai vai kādus likumus jaunais parlaments pieņemtu - šķita, ka būs rīks ar kuru varēs noraut stopkrānu jekurā brīdī. Donalda Tuska partija pieļāva domu, ka pakāsīs, bet to, ka tas notiks tik skarbi neviens negaidīja. Nu pēc vēlēšanām netika atzītī pa fikso ievēlētie tiesneši un tika ievēlēti 5 jauni, nu situācija izskatās šāddi: bijušai varas partijai tā pat paliek 9 (ja skaita uz iepriekšējās varas koalīciju tie pat ir 10 tiesneši) tās ievēlētie tiesneši - un neviens viņus netaisās pirms viņu pilnvaru beigām izfīrēt no amatiem. Tikai šai kompānijai tika pievienoti arī jaunās varas ievēlētie tiesneši. Demokrātija ir briesmās un deg ar zilu liesmiņu, Eiropa mūs nesapratīs un mēs visi mirsim!!!
http://nwonews.pl/galeria/_assets/7ce82f89.jpg - te uzskatāma shēma.

2 comments | post a commentDate:2016-02-08 14:36
Subject:jauna, laicīga tradīcija nav man
Security:Public

Vakar biju uz misi kalnu miestā. Baznīca stāvgrūdām pilna. Dzied no galvas un daudzbalsīgi ne tikai koris, bet arī baznīcēni. Ļoti laba sajūta.
Rīt būs mēnesis, kopš neesmu satikusi nevienu no sava kora. Nejūtu nekādu ilgošanos. Patiesībā mani lielākoties viegli sit nervā viņu pēdējā laika aktivitātes un projekti. Vēl neesmu spējusi sagremot "Last Christmas" uz Ziemassvētkiem. Tāpēc esmu izdomājusi - no nākamās nedēļas pārvācos uz draudzes kori. Tuvāk mājām, izdevīgāki meģinājumu laiki un gavēņa laikā nebūs jādzied bezmozglaja popsa. Svētdienas misē jādzied tikai reizi mēnesī, tas nozīmē, ka arī mājām nebūšu pārāk piesieta. Ir viena maza šaubiņa, bet to nu es nevaru noskaidrot nepamēģinot. Tajā draudzes korī dzied mazā gremlina bērnudārza audzinātāja. Varbūt cilvēks grib atslēgties no ikdienas un mans mūlis neļaus viņai to darīt pilvērtīgi. Kaut gan - varbūt viņai pofig un es nezin ko esmu sadomājusies par savas ģimenes nozīmīgumu.
Tautas mūzikas pasākumi notiek meistarklašu ietvaros, nav īsti regulāru iespēju pievērsties lietai, kaut gan tā arī būtu laba alternatīva.
Katrā ziņā man muzicēšanai ir vajadzīgs arī kaut kāds garīgums vai intelektuāls izaicinājums. Man ir grūti dziedāt dziesmas, kuras, ja dzirdu radio, tad pārslēdzu.

4 comments | post a commentDate:2016-01-10 01:18
Subject:Par skabargām un baļķiem
Security:Public

Polijas tieslietu ministra atklātā vēstule Eiropas komisāram Gineram Otingeram:
Godātais Komisāra Kungs,
Neesmu radis atbildēt uz negudrām ārvalstu politiķu piezīmēm par Poliju, jo tās liecina par viņiem pašiem. Tomēr šīs vēstules uzrakstīšanu izprovocēja tas, ko Jūs nepasacījāt, bet, ko no Jums - kā no par medijiem atbildīgā Eiropas Savienības komisāra – sagaidīju.
Sabiedrisko domu Vācijā, un arī Polijā, satrieca masveidīgie seksuāla rakstura uzbrukumi sievietēm, kādi jaungada naktī notika vācu pilsētās. Notikumi, kuri izraisīja bažas arī par poļu, kuri atrodas Vācijā, drošību tika vairākas dienas noklusēti vācu medijos. Bijušais Vācijas iekšlietu ministrs Hans-Peters Fridrihs to pat nosauca par klusēšanas karteli.
Šī informācijas cenzūra izraisīja apjukumu starptautiskajā sabiedriskajā domā. Es veltīgi gaidīju stingru rīcību no Jūsu puses uz tik graujošiem pilsoņu tiesību uz informāciju pārkāpumiem. Es nonācu pie skumja secinājuma, ka Jums ir vieglāk nosodīt cenzūru un runāt par fiktīvu mediju brīvības ierobežošanu citās valstīs, nekā vērsties pret cenzūru savā dzimtenē.
Otingera kungs,
pirms nedēļas intervijā „Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung” Jūs kritizējāt demokrātiski ievēlētā Polijas parlamenta un valdības rīcību, kuras mērķis ir sabiedrisko mediju objektivitātes un neatkarības atgūšana Polijā. Jūs pieprasījāt, lai tiktu uzsākta Polijas uzraudzība.
Šāda veida vārdi, kurus izsaka vācu politiķis, izraisa poļos visļaunākās asociācijas. Arī manī. Es esmu poļu virsnieka, kurš II pasaules kara laikā pagrīdes Armia Krajowa rindās cīnījās pret “vācu uzraudzību”, mazdēls.
Godātais Komisāra Kungs,
Kur Jūs bijāt, kad 2014. gada jūnijā speciālo dienestu aģenti ielauzās vienā no lielāko nedēļas izdevumu “Wprost” redakcijā un spēkojās ar tā galveno redaktoru, lai izrautu viņam portatīvo datoru, kurā bija ieraksti, kas kompromitēja tā laika valdību, kuru vadīja šī brīža Eiropadomes šefs Donalds Tusks!? Jūsu dzimtenē līdzīga ielaušanās nedēļas izdevuma „Der Spiegel” redakcijā notika 1962. gadā un izraisīja milzu skandālu un valdības krišanu.
Kādēļ Jūsu uzmanībai garām ir paslīdējis fakts, par kuru daudzas reizes informēja visi poļu mediji, par to ka tika noklausītas sarunas vairāk nekā 80 poļu žurnālistiem un juristiem, kuri nodarbojās ar ierakstiem, kas kompromitēja iepriekšējo valdību?! Speciālie dienesti izmantoja slepenos aģentus, lai izsekotu neatkarīgas redakcijas.
Vai Jūs spējat atrast attaisnojumu tam, ka PO-PSL valdības laikā no darba tika atbrīvoti pustūkstotis Telewizja Polska darbinieku, kuri bija spiesti pieņemt ārējās firmas pazemojošus darba noteikumus?! Šīs partijas taču ir Jūsu koalīcijas partneri Eiropas Parlamentā. Šo masveida tīrīšanu sabiedriskajā televīzijā sākums bija vairāku desmitu neatkarīgo žurnālistu atlaišana, uzreiz pēc tam, kad šī valdība bija pārņēmusi varu.
Kā Jūs novērtējat faktu, ka Šī valdība panāca neatkarīgas viedokli veidojošās avīzes “Rzeczpospolita” un populāra nedēļas izdevuma „Uważam Rze” galvenā redaktora atlaišanu? Tā laika valdība nodeva šo abu izdevumu akciju kontrolpaketi sev labvēlīgam uzņēmējam. Demisijas bija sekas tikai vienam rakstam, kas apšaubīja valdības veiktās Smoleņskas aviokatastrofas, kurā gāja bojā pretējās politiskās nometnes atbalstītais Polijas prezidents, izmeklēšanas slēdzienus.
Kādēļ Jūs klusējāt, kad vācu-šveiciešu izdevniecība Ringier Axel Springer, kurai Polijā pieder vairāki mediji, tajā skaitā nedēļas izdevums „Newsweek”, drastiski pārkāpj preses objektivitātes principu un atklāti atbalsta protestus pret demokrātiski ievēlēto Polijas parlamentu un valdību?! Šī ārvalstu koncerna vadība atzinīgi novērtēja “Newsweek” galvenā redaktora Tomaša Ļisa rīcību, kas uzstājoties kā žurnālists ielu demonstrācijas laikā aicināja uz pret valdību vērstiem protestiem. Vai Jūs klusētu, ja vācu lielākā nedēļas izdevuma “Der Spiegel” galvenais redaktors Klauss Brinkbaumers, piedaloties demonstrācijā Berlīnes centrā, pieprasītu Angelas Merkelas valdības demisiju masu protestu dēļ?!
Godātais Komisāra kungs,
Jūsu dzimtajā valstī, Vācijā, ir teiciens: „cuius regio – eius radio”, tātad „kam vara– tam radio”. Tas izpaužas kā vienkāršs princips, ka politiķi, kuri tajā brīdī ir pie varas, nozīmē sabiedrisko raidītāju un televīziju vadītājus. Mediju likums, pie kura strādā poļu valdība, paredz daudz demokrātiskākus risinājumus. Tas paredz, ka Nacionālo Mediju Padomi ievēlēs prezidents un abas parlamenta palātas.
Man trūkst Jūsu nekaunības, lai pamācītu Vāciju pieņemt līdzīgus principus. Tā pat es neaicināšu, lai saistībā ar jaungada nakts notikumu informācijas cenzūru nolaistu Vācijas karogu pusmastā – kā savulaik Jūs ierosinājāt darīt ar to Eiropas Savienības valstu karogiem, kuras ir Vācijas parādnieces. Lūdzu, lai Jūs – kaut vai raugoties uz sava amata nozīmi – ieturētu savos izteikumos lielāku mērenību, bet galvenokārt objektivitāti.
Patiesā cieņā
Zbigņevs Ziobro

13 comments | post a commentDate:2016-01-03 18:18
Subject:lielā literatūras balva
Security:Public

Es Noru Ikstenu neprecētu, lai tiktu pie 3000 eiro atbalsta savas vārdnīcas izdošanai.
Tur noteikti bija vēl kāda papildus motivācija, kuru iespējams nevar nosvērt-izmērīt-pārvērst naudā-apēst-izkakāt.

22 comments | post a commentDate:2015-12-27 03:10
Subject:3.10
Security:Public

Lācītis izlasīts, var iet gulēt.

1 comment | post a commentDate:2015-12-26 20:56
Subject:ir jauki lasīt dzimtajā valodā
Security:Public

Turpinu aizpildīt robus savā jaunākās latviešu literatūtas plauktiņā. Paldies elektroniskajai naudiņai un burtiņiem. Pieķēros Viļa Lācīša "Stroikai". Vēl pirms pirmās nodaļas ierēcos tā, ka dzīvesbiedrs nāca skatīties, kas man noticis. Sirdī jau jutu, ka šī grāmata būs mana īstā - "Un vēl: anglicismi un rusicismi tekstā atstāti apzināti un īpaši neizvēloties kā emigrējušo latviešu celtnieku valodas īpatnība. Kas ko nerubī, var ieskatīties mūsu slenga vārdnīcā grāmatas beigās."

post a commentDate:2015-12-26 19:43
Subject:pokemons lasa
Security:Public

Nopirku las.am Dainas Tabūnas "Pirmo reizi". Līdz stāstam "Meiteņu sarunas" man nepatika, bet sākot ar šo stāstu visiem varoņiem parādījās manu paziņu un vietām arī mana seja. Zin - pie izdevības izlasi un pastāsti, ko tu par to domā. Vai kāds gadījumā nav ar ctrl + copy padarbojies gar mūsu atmiņām?

9 comments | post a commentDate:2015-12-25 18:59
Subject:jaunir Star Wars
Security:Public

Man patika. Filma visai gjimenei.

post a commentDate:2015-12-21 13:41
Subject:tomeer palikszu ar vinjiem
Security:Public

https://www.youtube.com/watch?v=u_ttdG3ryuI - klausiities uz savu atbildiibu

post a commentDate:2015-12-21 12:58
Subject:bet orkjestris speeleeja tikai mums...
Security:Public

Delfos amizants staasts par to kaa "kulturaalam" kapeikpiseejam nepaveicaas: http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/vestures_liecinieks/valdis-felsbergs-elinas-garancas-izcila-haltura.d?id=46864273
Arii dzirdeeju szo kuncertu, gan pa radio. Valdis laikam pirmo reizi operaa uz diivas dupsi skatiities bijis. Principaa jau szaada veida dziedaaszana ir tik fiziski sarezhgjiita lieta, kap pat visvarenaakaas balsis nemauc stundaam no vietas.

7 comments | post a commentDate:2015-12-18 14:23
Subject:saukšana
Security:Public

Mani kartona sienu mājiņas kaimņi ir ieberzušies. Droši vien viņi ienīda manu korēšanu, bet tagad esmu aizrāvusies ar dziedāšanas tehniku, kuru latviski laikam dēvē par saukšanu. Vāciski tas ir Weißer Gesang (https://de.wikipedia.org/wiki/Wei%C3%9Fer_Gesang). Jūtu, ka varētu vēl skanīgāk, bet cilvēkus žēl. Varbūt kādreiz jāpadomā par kādu mēģinājuma telpu noīrēšanu, lai var kārtīgi pagavilēt. Jāiepazīstas labāk ar šī mākslīgo draugu pulciņa dalībniekiem un varbūt atradīšu arī citus gribētājus, jo kopā protams jautrāk. Šī dziedāšanas tehnika paredzēta, lai citas bābas otrā lauka malā dzird. Saurā būrī grūti dziedāt tā, lai nekas neietu rīklē. Blokāde rodas nevis no bailēm no sava ķermeņa, bet gan no tā, ka citiem cilvēkiem dvēsele varētu neietrīsēties no dziesmām, par to kā cūkas mežā zem lillijas izraka zelta stieni un tagad no šī stieņa izlies kausu, no kura pats Jēzus dzers pēc tam, kad būs atnācis kopā ar ķekatniekiem. Tomēr šī tehnika ir ļoti ergonomiska. Pēc divu stundu intensīvas dziedāšanas vakar, šodien balss atkal ir kā zvans, nekas nečerkst, rīkle nesūrst. Var dziedāt, cik gribi, bet balss taupās. Man ir zināmas problēmas ar pārslēgšanos atpakaļ uz parasto kora dziedāšanu, jo fiziski patīkamāk ir dziedāt baltajā balsī. Savukārt saucot dažkārt ir grūti uzreiz trapīt notī, jo ir pieradums grūtākas skaņas ražot savādāk. Vēl es it kā ar dzirdi neatpazīstu savu balsi. Skaņa ir nevis priekšā un uz augšu, bet it kā taisni virs galvas. Kā klausoties mūziku austiņās.
Šoreiz biju mācīties pie šīs skolotājas. Šajā saitē, gan ir nevis Ziemassvētku dziesmas, bet klejojošo ubagu balāde https://www.youtube.com/watch?v=Mi_dneLvzXU

post a commentDate:2015-12-11 09:17
Subject:par iemīlēšanās beigām
Security:Public

Vakar biju tautas mūzikas meistarklasē. Šoreiz tēma bija ķekatu un Ziemassētku dziesmas. Nodarbību vadītāja runāja par to, kas ir Ziemassvētiki un ķekatas tradicionālajā kultūrā. Par to, kāda tā ir apslēpta bagātība. Poļiem ir saglabājušās un nopublicētas ar visām notīm ap 500 Ziemassvētku un ķekatnieku dziesmas. Šobrīd apgrozībā ir palikušas vien kādas 20. Jā, ļoti skaistas, bet arvien mazāk cilvēku tās dzied. Uzliek kā fona mūziku kamēr pierīties.
Mūsu koris uz Ziemassvētku koncertu ir sagatavojis "White Christmas" un Džordža Maikla "Last Christmas" kaveru... Uķi, puķi smuki, bet man sprūst kaklā. Arvien biežāk domāju par kolektīva maiņu. Šajā korī ir ļoti laba sagatavošana no dziedāšanas tehniskās puses un regulāri mēģinājumi, kas notiek tuvu mājām. Bet popsīgais atprātojošais repertuārs man ir apnicis.
Vēl man ir apnikusi dažu korētāju ekspansīvā ļevakošana, kas nāk pārī ar humora izjūtas trūkumu. Drausmīga kombinācija.
Lai ilustrētu par ko es runāju. Viena dāmīte feisītī ielika saiti uz testu "Radiators vai mākslas darbs" ar piebildi "Ha, ha cik smieklīgi. Un tā tiek izplatīti netaisnīgi aizspriedumi un ignorance." Jāsaka, ka tests patiešām nebija no vienkāršajiem, ar visu to, ka dažus mākslas darbus vienkārši kā ilgi skolā gājis cilvēks zināju no 10 atbildēm pareizas bija vien 9. Uzprasīju dāmītei, cik tad viņa pareizi atbildējusi. Saņēmu pretī zibeņus: "Tam nav nozīmes [tātad viņa to pildīja :D], šis tests nepārbauda nedz zināšanas, nedz prasmi lasīt kultūras tekstus un interpretēt mākslu, tikai ņirgājas un apsmej. Tas ir tā pat kā paņemt noti ārpus nošu līnijām un prasīt, vai tā ir mūzika, vai kāds ir šķibu aplīti uzzīmējis (jā, esmu dusmīga, pat brīnos cik ļoti)."
Tests gan poļu valodā, bet varat pamēģināt laimi un padalīties ar saviem rezultātiem: http://deser.gazeta.pl/deser/13,143462,6198,to-kaloryfer-czy-sztuka-wspolczesna-quiz.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Deser

24 comments | post a commentDate:2015-12-06 13:52
Subject:o!
Security:Public

Atnaacu uz meegjinaajumu, kas izraadaas jau bija vakar. Dirigente pirms pusnakts nosuutiijusi "riit tiekamies". Es izlasiiju vakarriit. Esmu nikna, tikai nezinu uz ko vairaak. Szobriid hribas iepauzeet visu to koreeszanu nah liidz naakamajam gadam.

1 comment | post a commentDate:2015-11-26 11:51
Subject:ekrāna smukulīši
Security:Public

Biju kinoteātrī noskatīties Pentameronu vai Tale of Tales https://www.youtube.com/watch?v=J9ETi804w-E
Tur laikam bija savākuši vienā filmā visus iespējamos nestandarta paskata aktierus, kādi vēl rūpalā palikuši.
Filmā bija tikai pāris nīkulīgā sūda vietas, kuras Eiropas filmas padara par Eiropas filmām (ar to es domāju ilgu, dziļdomīgu blezienu pa logu, vai nebeidzamu iešanu pa vāji apgaismotu gaiteni). Pārējā filma bija ieturēta jaukā Lanas del Ray video klipa estētikā.
Kopumā iesaku.

post a commentDate:2015-11-18 15:35
Subject:par atšķirīgiem šķidrumiem
Security:Public

Lielās tautu staigašanas iespaidā iedomājos par tādu lietu, ka Eiropa ir kā dažādu veidu alkohols, bet Tuvie Austrumi kā dažāda veida naftas produkti. Un tāpēc nenotiek nekāda vērā ņemama integrācija rietumu-austrumu civilizāciju virzienā arī pie lakbklājīgas dzīves vairākās paaudzēs.
Nu paņem to franču vīnu un pielej viņam šļuku benzīna. Nē, tur nesanāks liķierītis, lai vai cik ilgi šos divus šķidrumus maisītu kopā. Tas pats ar vācu aliņu. Savukārt, ja šim vīnam vai alum pielej šļuku austrumeiropas šņabja vai aliņa, veiksmīgākos gadījumos sanāk punšs, mazāk veiksmīgos - tā joprojām ir kaut kāda šmiga.
Vēl es domāju, ka tad, kad trakie alķīmiķi būs atšķaidījuši vīnus, alus un akvavītu ar naftas produktiem tik lielā mērā, ka tie jau būs kļuvuši par indi, tad visi būs tīri priecīgi, ka kaut kur talajā plauktā stāv trīs mazas suvenīrpudelītes ar vanatallinu, balzāmiņu un suktini, kā arī lēta alus sešpaka, kura vēl nav multikulti.

8 comments | post a commentDate:2015-11-06 17:20
Subject:laid savus putnus ārā no būra
Security:Public

Karš pret hordu ir kļuvis diezgan izmisīgs.
Pirmdien mājai ir jābūt savāktai, jo nāks Viesis.
Tā nu neveiksmīgi ir sanācis, ka puikam klasesbiedrs un draugs ir no aristokrātu ģimenes (tādas, ko pat poļi bez tituliem uzreiz zin) un piedevām viņa mamma pēc profesijas ir interjera dizainere. Abi puišeļi jau sen īdēja, ka grib ciemoties pēc skolas. Trešdien manējais bija ciemos pie tā mazā kņaza. Es pati neredzēju, bet vīrs, kas bija savākt mūsu lolojumu, teica, ka tajās mājās viss esot zašebis.
Protams, līdz pirmdienai mēs nepaspēsim sagādāt penthausu ar terasi, bet ļoti cenšamies, lai pēc drauga vizītes nebūtu, ka viņu pie mums vairs nelaiž, jo nav brīv pa gaģušņikiem staigāt.
Šodien atbrīvoju bērnistabā kvadrātmetru grīdas, sakārtoju grāmatu plauktus. Atdevu pus kubikmetru pavisam mazu bērnu grāmatas, izmetu puskubikmetru nekur nederīgu grāmatu un 0,6 kubikmetru baltistikas grāmatu ar tulznām uz rokām aizvilku uz katedru. Kad vilku lielo koferi pret kalnu, sev solīju, ka nepirkšu vairs grāmatas, kas nebūs elektronikā formātā.
Piedevām atnāca vaļā kaut kādas slūžas prātā un izdomāju veidu, kā atdot dažas grāmatas, kuras pirms kādiem 8 gadiem aizņēmos no viena pasniedzēja. Visu laiku man bija kauns par to, ka tā arī neuzrakstīju pie viņa maģistra darbu. Nu un saprotamu iemeslu dēļ, uz sekretariātu arī negribējās iet. Jo ilgāks laiks, jo lielāks kauns. Bet šodien es atcerējos, ka pasniedzējs ir zvērniāts tulks un viņa pasta adrese ir Tieslietu Ministrijas mājas lapā. Bingo! Uzrakstīju īsu atvainošanās vēstuli un nosūtīju tās grāmatas pa pastu.

2 comments | post a commentDate:2015-10-25 13:42
Subject:Šopēna konkursa atskaņas
Security:Public

Kā jau tas bija sagaidāms, žūrija nožņaudzās un Georgijam Osokinam neko izņemot atzinības diplomu par dalību konkursa finālā neiedeva.
Droši vien tagad visi, kas pukstēja "Kā tā var! Tas taču nav Šopēns!" atviegloti uzelpoja. Tomēr, manuprāt, neatkarīgi no vērtējuma punktiem Osokins tā pat šo konkursu uzvarēja. 29. oktobrī Poznaņā būs viņa koncerts, uz kuru biļetes tika izpārdotas dažu minūšu laikā.
Viens poļu muzikologs bija nepaslinkojis un izveidojis analīzi par Osokina muzikālo tradīciju. Georgiju Osokinu mācīja Sergejs Osokins. Segeju Osokinu Maskavā mācīja Ņina Jemeļjanova, kura bija Samuila Feinberga skolniece. Savukārt Feinbergs bija Aleksandra Goldenveizera skolnieks, Goldenveizers bija mācījies pie Aleksandra Siloti, bet Siloti bija Ferenca Lista skolnieks. Papildus Georgijs Osokins privāti ir mācījies pie Mihaila Voskresenska, Voskresenskis ir Ļeva Oborina skolnieks, Oborins ir mācījies pie Konstantīna Igumnova, kurš savukārt ir Siloti skolnieks, un atkal mēs satiekamies pie Lista. Ieskicējot šo, kļūst skaidrs, kāpēc no Osokina var sagaidīt visu ko, tikai ne remdenu sniegumu.
Vēl aizkustinoši ir tas, ka nedamācītie mūzikas notikumu komentētāji par Osokinu saka: Šim eksotiskajam latvietim trūkst slāviskuma, lai spēlētu Šopēnu.
Man personīgi visvairāk no visiem konkursa priekšnesumiem patika polonēze op. 53 (https://www.youtube.com/watch?v=_zQdXreyLsE)
Kritiķi viņu ļoti slavēja par Souvenir de Paganini, Šopēna jaunības dienu darbu, kuru viņš bija sarakstījis pēc tam, kad Varšavā bija dzirdējis Paganīnī uztāšanos. (https://www.youtube.com/watch?v=xmdq-c9YCAk).

Jebkurā gadījumā, kad Georgijs Osokins atkal spēlēs Varšavā, centīšos dabūt biļetes, lai arī jau tagad ir skaidrs, ka tas nebūs nedz viegli, nedz pa_lēto.

post a comment


browse
my journal