Sadzīves mirkļi
20 most recent entries

Date:2014-08-20 21:20
Subject:mazliet apjukusi un mazliet lepna
Security:Public

Man patiik maaciities, pat ja taas ir zinaaszanas bez jebkaada praktiska pielietojuma. Es szodien sanjeemos aiziet pirmo reizi uz dziedaaszanas privaatstundu. Interesanti. Augusta beigaas ieszu uz divdienu meistardarbniicu un septembrii atgrieziiszos korii ar milziigiem vokaalajiem muskuljiem.

post a commentDate:2014-08-18 16:04
Subject:Akmenji kabataas
Security:Public

Baigi gribeetos noskatiities jauno Signes baumanes filmu, bet W. pilseetaa diez vai raadiis. Eh.

post a commentDate:2014-08-15 21:19
Subject:zhee teema
Security:Public

Ko tur daudz baidiities, es te palasiiju par Varszavas Pakta militaarajiem plaaniem, kas paredzeeja Polijaa, Czehoslovaakijaa un Ukrainas rietumi buutu neapdziivojamas saindeetas zemes streemeles. No NATO valstu iedziivotaajiem dziivi paliktu kaadi 10-20% utt.
Savukaart, kad man ir optimistiskaaks praats, tad atceros, ka lai kur krievi nebuutu neluugti ieliiduszi, kaut kad jau vinji aizlien prom. Budapeszta un Praaga tak tika valjaa, ne uzreiz, bet tika.

4 comments | post a commentDate:2014-08-15 13:33
Subject:dāvana diriģentei
Security:Public

Tāda bija mūsu kāzu dāvana kora diriģentei: https://www.youtube.com/watch?v=T_ouOyYZWPM

post a commentDate:2014-08-13 11:57
Subject:nakts muuzika
Security:Public

Vakar bijaam uz Antword koncertu, kas notika kaut kaada vienas dienas festivaala ietvaros. Mums kaa vecaaka gadagaajuma cilveekiem neko nezizteica paareejo maakslinieku nosaukumi, taapeec norises vietaa ieradaamies peec pusnakts. 00.30 saakaas kaadas 10 minuutes ilgs intro, Sikspaarnis saaka uujinaat: booooring. Pats koncerts bija ljoti jauks, labi apskanjots, ljoti paarrdomaats szovs. Var redzeet, ka vinjiem netruukst autoironijas un radoszaas dzirksteles. Katrai dziesmai bija pieskanjoti teerpi, spontanitaati nodroszinaaja Ninza izkliedzot vaardu "kurwa", paraadot pliku pakalju un nemitiigi daivojot no skatuves. Yolandi spindzeeja pa visu skatuvi kaa taada absinta lauminja. Kopumaa, priecaajos, ka aizgaaju, bet otreiz diez vai ieszu, jo maz ticams, ka tur buus kaadi baigie paveersieni. Vinji joprojaam raada trikus, kurus izdomaaja pirmajaa albumaa.

post a commentDate:2014-08-12 14:32
Subject:truukst
Security:Public

Man pietruukst Cibas Kolektiivaa Praata poliski. Mocos ar vienu literaaru reebusu.

2 comments | post a commentDate:2014-08-10 08:20
Subject:pa visiem kopaa apeediisim
Security:Public

Vakar piemaajas veikalaa nopirku Valmieras Piena jogurtu. Jogurtam bija magjiskaa bio formula uz iepakojuma un tas bija par kaadu 1/4 daargaaks par liidziiga tilpuma polju produktiem. Veel ir sanaacis igaunju anszovus-kjilavas szaadi nopirkt piemaajas bodiitee.
Veel ir izsludinaata aabolu eeszanas kampanja. Sabiedriskajaa transportaa ir aicinaajumi eest aabolus. Darba eedniicaa mums pie kases arii saakuszi tirgot aabolus. Es szajaa kampanjaa irsaistos un peerku aabolus, kaut arii banaani man garszo labaak.

7 comments | post a commentDate:2014-08-09 15:31
Subject:Rīga-LabaDaba-Ventspils
Security:Public

Šoreiz Latvijas brauciens bija izdevies. Žēl bija projām braukt un uzreiz jau sāku plānot nākamo braucienu.
Rīgas centrā sanāca būt cauri braucot. Mamma šopavasar nopirka mazdārziņu Jaunciemā, tur netālu ir ļoti forša peldvieta pie Ķīšezera. Tajā pašā dienā, kad atbraucām devāmies uz dārzu un nakšņojām tur. Nākamajā vakarā gribējām iziet ar Sikspārni uz pilsētu, bet mamma negribēja palikt ar abiem gremliniem, tāpēc nācās paņemt līdzi mazo meitēnu, kura neizbēgami vienā brīdī kļuva miegaina un kašķīga. Opermūzikas koncertu Esplanādē līdz ar to redzēju tikai pa trolejbusa logu.
Cirslīši bija paņēmuši savu lielo telti, bet atstājuši mājās lielās telts mazos mietiņus, tāpēc nācās nopirkt jaunu telti. 40 eiras šņakt, bet nu mums Rīgā stāvēs telts un būs par vienu vadājamo vienību mazāk.
Nokļūšana uz LabaDabu bija diezgan mokoša, bet festivāls tomēr bija tā vērts. Draugus gan satiku garāmejot, tomēr kuplā skaitā. No mūzikas pirmajā dienā patika Sky Forger, pilnīgi apdusmojos, ka ģimenes apstākļi neļāva noklausīties līdz galam. Nākamajā dienā patika Juventus. Pēc koncerta aizgāju arī uz workshopu. Vakarā visi aizskrēja uz Čipsi un Dullo, es šo formāciju īsti neizprotu. Man ļoti patika K-Remonts un Akurātere, bet viņa man jau no agras bērnības ļoti patīk.
Atpakaļ uz Rīgu tikām diezgan raiti. Bērus un Sikspārni atstāju centrā, pati aizbraucu uz Sarkandaugavu pēc tīrām drēbēm un 20.00 devāmies uz Ventspili. Ventspilī nakšņojām piejūras kempingā. Jutos kā ārzemniece. Latviešu varēja satikt tikai apkalpojošā sfērā. Visa pilsēta un pludmale pilna ar lietuviešu un krievvalodīgiem tūristiem. Beidzot noticēju, ka Latvijai ir kaut kāds tūrisma potenciāls. Visas infrastruktūras lietas bija tādā pat līmenī vai pat labākā, kā tas ir redzēts Spānijā vai Itālijā. Priekš ģimenes ar maziem bērniem Ventspils ir ideāla vieta. Pirmajā dienā bez Dienvidu pludmales un Enkuru parka aizdevāmies uz Bērnu pilsētiņu. Tā ir kā Rīgas Mežparka bērnu pilsētiņa x 3 un labāk uzturēta. Varšavā arī investē uz nebēdu parkos un rotaļlaukumos, bet tādu kā Ventspilī šeit nav. Otrajā dienā izbraucām ar mazbānīti un bijām Brīvdabas muzejā. Puika par mazbānīti bija pilnīgā sajūsmā. Mēs pēc brauciena vēl kādu pus stundu stāvējām pie lokomotīves un skatījāmies, kā mašīnisti ar spaiņiem nes ogles, ar šļauku uzpilda ūdeni un mazo spaini pielej ūdens mīkstinātāju. No vilcieniņa viņu izdevās pārvilināt tikai ar piedāvājumu pašaudīties no loka.
Pēdējā dienā es brauciena dalībniekus gandrīz aiz matiem aizvilku no pludmales līdz pilsētas vēsturiskajam centram un ostas promenādei. Ostas promenādē man nedaudz bija jāspurdz par Hūti, kad ieraudzīju puķupodus ar palmām(!), kuri izdaiļoja Krišjāņa Valdemāra pieminekļa apkaimi. Bijām arī Livonijas ordeņa pilī.
Ventspilī man patika tik ļoti, ka izdomāju divas lietas. Nākamvasar pavadīšu šajā pilsētā vismaz nedēļu, un ja es kādreiz repatriēšos, tad uz Ventspili nevis Rīgu. Tāmnieku izloksne manām ausīm skan kā mūzika, Užavas alus garšo pēc ambrozija un ja kaija apdirš telti, tad es piktojos ievērojami mazāk, nekā, kad to izdara balodis.
Pēdējā dienā padzīvojāmies pa Sarceni. Aizgājām uz Skaju saldējumu paēst, sapirkties latviešu gardumus un uzdzīvot Valtera&Rapas grāmatnīcā. Par to, ko tur sapirkos gan jau kaut kad nākotnē iešņāpšu kādu rindiņu.

2 comments | post a commentDate:2014-07-26 20:42
Subject:upsaa
Security:Public

Atnaacu uz dziedaaszanas meistarklasi, bet te visi dejo. Tagad niigri dzeru.

post a commentDate:2014-07-18 10:58
Subject:kaa mainaas domas
Security:Public

Atbuldiibu esot jaauznjemaas tai valsti, virs kuras notikusi katastrrofa. Peec Smolenjskas 10.04.2010 taa nedzirdeejaa runaajam.

2 comments | post a commentDate:2014-07-16 21:14
Subject:gribeeju biszkji pakluseet, bet nu nesanaak
Security:Public

Paszai biszkji neerti par trololo, ko sariikoju savaa klabee. Parasti speeju attureeties no szaadas spredikjoszanas.
Szodin sagribeeju uzrakstiit par savu kori. Muusu dirigjenti uznjeema Muuzikas Akadeemijaa ar 3 labaako rezultaatu. Man protams ir prieks un lepnums, bet ir arii maza bailiite par to, kas notiks, kad vinja muus paaraugs. Paarlieku jau man ir iepatikusies taa uzdziive ar patiikamiem cilveekiem. Es tagad apsveru domu, ka man jaapamaacaas dziedaat kaadaas privaatstundaas, lai es tieku liidz vinjas meerkjtieciibai. Mums jau kaadi 3 koristi ir atbiruszi, jo netureeja meldinju.

3 comments | post a commentDate:2014-07-15 11:05
Subject:kursz vainiigs?
Security:Public

Negribu vairs piekjeepaat citiem klabes, bet, jaa, es uzskatu, ka atkariigie ir paszi vainiigi pie savaam probleemaam. Uzskatiit savaadaak ir liidzatkariigaa attieksme. Ja par apreibinoszo vielu apriti, tad domaaju, ka tiesiibaam izveeleeties (lietoszanas dekriminalizaacijai) jaanaak komplektaa ar seku njemszanu uz kruuts. Savaadaak, kad lietot tad "pats par savu naudu dzeeru, pats szpriceeju krokodiilu, teevam maatei nezinot", bet veelaak - sabiedriiba vainiiga. Lai precizeetu, szai atbildiibai ir jaabuut driizaak moraalas dabas, jo sabiedriibas interesees ir tomeer nepieljaut, ka szie cilveeki nomirtu, kur pakrituszi.

86 comments | post a commentDate:2014-07-14 16:28
Subject:kjeceriiga doma
Security:Public

Ja runaa par izveeles tiesiibaam uz dziiviibu un naavi. Narkomaanija ir eitanaazija uz nomaksu.

post a commentDate:2014-07-14 08:47
Subject:tālie tuvinieki
Security:Public

Daļēji piederu pie cilvēkiem, kas cenšas izvairīties no mākslīgi uzturētas radu būšanas. Neesmu gan nomainījusi adresi un nepaziņojusi par jauno, bet diezgan maz piedalos lietās, kas uz mani tieši neattiecas. Lielu trūkumu tāpēc neizjūtu. Savukārt pašu tuvāko cilvēku atsvešināšanās man šķiet ļoti skumja parādība. Sveši cilvēki, kas sakostiem zobiem viens otru pacieš, lai arī gadiem ēd no vienas bļodas un dzīvo zem viena jumta, tas nav nekas labs. Tad nu domāju, kā tas notiek, ka beigās vecāki viens otram un bērniem nokļūst situācijā: "Mūs taču garīgi sen nekas vairs nesaista! Ne Tev interesē futbols, ne rokasbumba..." Man šķiet, ka mūsu attiecības ir tik nenotikušas, jo tās ir sagrauzusi ikdiena un ar to saistītās nemitīgās rūpes. Es vakar ar bērniem biju pie ezera. Tā vietā, lai mēs parunāos, lai es uzklausītu, 99% laika es vaktēju, lai nenoslīkst, ģērbu sausās drēbēs, karināju slapjās peldbikses, padevu dvieļus, šķīru, lai nekaujās un neizdur viens otram ar zarainiem puļķiem acis, devu ēst, devu dzert, utt. Faktiski visu šo laiku es biju sacepusies un nopērusies, aizņemta un mēs neko par mūsu savstarpējām personības dzīlēm neuzzinājām. Bija tikai viena saruna, kura viņiem bija nozīmīga un kuru viņi varbūt kādu laiku atcerēsies. Blakus ezeram bija pļava, kur ganījās kazas un aitas. Paņēmu bērnus pie rokas un aizgājām mazliet tuvāk apskatīties. Puika prasīja vai melnie ir auni un gaišās aitas, es taicu, ka gan aitas, gan auni var būt gan melni, gan balti. Vēlāk ezera krastā viņš par aitām un auniem stāstīja kādai savai vienaudzei, uzsverot: "Tā ir. Tā mana mamma teica."

15 comments | post a commentDate:2014-07-12 11:12
Subject:Biznesa nisza
Security:Public

Beidzot to kaads ir sapratis! Vakar nopirku veikalaa "Eeszananai gatavus avokado". Patieszaam ne pa cietu, nedz arii paargatavojuszies. Maksaaja taa pat, vai kaadu nieku daargaak.

1 comment | post a commentDate:2014-07-10 18:48
Subject:intensiivi
Security:Public

Peedeejaa laika notikumu pietiktu 3 nedeeljaam. Bet ir jomas, kur esmu slinka gos.

post a commentDate:2014-07-08 23:59
Subject:viss ir labi
Security:Public

Bet beigaas man ne tikai pateica paldies, bet iedeva buczu uz vaiga un daavanu.

4 comments | post a commentDate:2014-07-04 11:59
Subject:aiz padebesza aizsprausta karote
Security:Public

Iespeejams, ka tomeer mans izgliitoszanas darbs tomeer nebuus galaa. Taa nu atkal aizdomaajos par studiju virzieniem un to lietderiibu.
Augstaakaa izgliitiiba ir iedalaama divos virzienos. Pirmais virziens taa ir taada izgliitiiba, kuras rezultaataa absolvents ieguust prasmes, kuras var paardot citiem cilveekiem un peec diploma ieguuszanas straadaat kvalificeetaaku darbu un sanjemt augstaaku atalgojumu.
Otrs virziens ir studijas, kas attiista personiibu, paplaszina apvaarsznus un ir visumaa jauks laika pavadiiszanas veids. Sziis studijas nekaadu karjeras perspektiivu nesola un ir paredzeetas tiem, kas ir piedzimuszi tajaa paaudzee, kas jau var atljauties studeet maakslas veesturi. Atklaati neviens, protams, augstskolu bukletos to neraksta, bet taa nu tas vienkaarszi ir.
Visvairaak man ir zheel tos cilveekus, kas izveeloties otraas grupas studijas, domaa, ka izdosies ieguut ar pirmaas grupas studijaam saistiitus labumus. Tad visbiezhaak sanaak aplauziens.
Attieciibaa par baltu filologiem, taas ir otraas grupas studijas 90% diploma sanjeemeeju, tikai mazaa daljinja, kas valodas apguust patieszaam augstaa liimenii, varees ar savaam zinaaszanaam kaut ko nopelniit.

11 comments | post a commentDate:2014-07-01 10:53
Subject:ja nav rutiinas, tad nekaa nav
Security:Public

Kwiikendu izbraucieniem ir nelaaga blakusparaaadiiba, neviens nepadara viikendu darbus. Tagad jaasaak nedeelja, bet tiiru trauku nav, dreebju nav, eedamaa nav, bardaku pat nepiemineeszu. Un laika, kad nokjert astes liidz sveetdienai arii nebuus.

2 comments | post a commentDate:2014-06-30 17:01
Subject:pie dinozauriem
Security:Public

Bijaam ar beerniem atkal Baltovas dinozauru parkaa. Laba vieta, ljoti atpuutos. Bija laiks pastaigaat ar katru no vinjiem individuaali. Iireejaam istabu lauku saimnieciibaa. Jauka saimniece, kas nedaudz nespeeja saprast manas paranojas, jo es luufzu novaakt kaartiigi degmaisiijuma pudeli un ierobezhoju savu gremlinu kontaktus ar vinjas iesnaino mazmeitinju. Tomeer ponijs, batuts un szuupuljtiikls bija fforszas atrakcijas.
Paszas parka atrakcijas sadaliijaam pa dienaam, lai gremlini nesaak no paarsaatinaajuma trakot. Pirmajaa dienaa - karuselji, otrajaa-dinozauri, treszajaa - zoo un safari.

post a comment


browse
my journal