Sadzīves mirkļi
20 most recent entries

Date:2014-04-23 11:29
Subject:iedzīt Ķīli
Security:Public

Man arī ir plāns, ko vajadzētu darīt, lai zeltu un plauktu augstākā izglītība un zinātne vienlaicīgi. Ir jāaplikvidē visas mazās un nerentablās nozares un jāsāk beidzot pa īstam sadarboties starpvalstu līmenī. Piemēram, nav jēgas mācīt saujiņu poļu filologu Daugavpilī un saujiņu baltu filologu Varšavā un Poznaņā. Gala produkts šādai mācīšanai tā pat visbiežāk ir labākajā gadījumā viduvējs. Ir jāizveido sipendiju programma - piemēram, kādas 3-5 stipendijas gadā, pietiekami lielas, lai studējot nevajadzētu vēl haltūras ņemt (kādas 500 eiras mēnesī) un apmaksāt mācības šiem censoņiem no pirmā kursa līdz maģistra diplomam tajā augstskolā, kas dotajā nozarē ir visstiprākā. Tā Latvija iegūtu 3-5 cilvēkus, kas patiešām ir poļu filologi un Polija tā pat. Bet kur gan likt pāri palikušos mācībspēkus? Pavisam vienkārši - nolikvidējot mākslīgi uzturētās struktūras parādītos nauda, ko novirzīt uz grantiem dotās nozares pētniecībai. Raugos uz saviem kolēģiem, neviens pēc didaktikas gaužas asaras neraudātu, ja tā vietā varētu mierīgi saņemt naudu par to, kas patiešām interesē. Tas prasītu zināmu plānošanu, bet rezultāti būtu stipri konkurētspējīgāki.

2 comments | post a commentDate:2014-04-22 17:36
Subject:pēdējais tilts
Security:Public

Paņēmu slimības lapu līdz nedēļas beigām. Nolēmu, ja tagad nepieķeršos nopietni mgr darba pabeigšanai, tad to neizdarīšu nekad. Šodien sāku rakāties pa periodiku un ko jūs domājiet - 1938. gada maijā "Brīvā Zeme" raksta: "Pabeigta latviešu-poļu vārdnīca un drīzumā būs gatava ari poļu-latviešu vārdnīca". Tas nozīmē, ka man ir vēl vismaz viens pazudušais manuskripts, kam jādzen pēdas. Iesākumā uzrakstīju vēstuli Varšavas Universitātes muzejam.

post a commentDate:2014-04-20 17:52
Subject:nikns tas viruss
Security:Public

Pagaidaam paliek sliktaak. Vakar sabruku pirms paspeeju sanest visus produktus, vakaraa iepilina aju deguna pilienus ar efedrinu, tas man ljaava sakraasot olas, uzcept keksus un sataisiit siljkji kazhokaa. Jau kurie sveetki paiet slimojot, organismam laikam labaak patiik ikdiena.

4 comments | post a commentDate:2014-04-18 18:13
Subject:cirslības risks
Security:Public

Šodien bija īsā darba diena, tāpēc manā grafikā parādījās logs, kas beidzot ļāva aizvilkt savu slinko dibenu līdz LG servisam, lai atdotu remontā trubu ar sadauzīto ekrānu. Rupji rēķinot 100 eiras aizies pa diršanu. Dodu es prom to savu lūzni un meitene jautā: "Vai jums ir apdrošināšana?" Izrādās ir iespējams apdrošināties pret paša cirslību un līkajām rokām. Samaksājot, kaut kādas naudiņas mēnesī, var apdrošināt savu trubu pret mehāniskiem bojājumiem un nozagšanu. Ko tik neizdomā, lai izpurinātu kādu kapeiku no neveikliem cilvēkiem...
Mani gan diez vai kāda apdrošināšana glābtu. Šonakt pat - vakarā bija slinkums ievilkt segu pārvalkā. Nodomāju, mājās tak silti, gulēšu ka es ar pārvalku vien. Naktī sapņoju, ka braucu uz vilciena jumta kā Indijā, bet daru to Ukrainā. Pamodos ļoti stipri nosalusi un dusmīga uz sevi. Tikai pēc tam iedomājos, ka var tak ielīst pie otra cirslīša sānus pasildīt. Tā arī izdarīju, bet beidzot sasilusi, izmigu tik cieši, ka nogulēju darbu.
Tagad arvien uzstājīgāk sāp kakls. Tā vēl tik trūka pirms svētkiem.

1 comment | post a commentDate:2014-04-13 22:42
Subject:to nevar atneredzēt
Security:Public

Jūs te par dakteri Mūdzīti un viedo lopu dakteri šausmnaties, bet es internetā atradu viiru_lietas, ko katrs var palasīt http://www.returnofkings.com/about
Te tāds maziņš treilerītis: "Women and homosexuals are prohibited from commenting here. They will be immediately banned, and anyone who replies to them will also be banned. This includes replying in any thread that they started."
Jautru vakaru!

UPD Dzimtene lai pieminēta "Check out a few videos of Brazilian TV shows or Colombian girls out dancing. Look at pictures of Ukranian, Latvian, or Polish women. How many plain Janes do you see? Food for thought!" http://www.returnofkings.com/28020/11-hard-truths-i-learned-from-taking-the-red-pill

8 comments | post a commentDate:2014-04-13 19:55
Subject:pūpoli pret karu
Security:Public

Šodien no rīta bijām Pūpolsvētdienas dievkalpojumā un pēc tam Varšavas ukraiņu piketā pie Krievijas vēstniecības. Interesanti bija pavērot pārējos dalībniekus, pārsvarā auklītes un apkopējes, kas strādā Varšavā, nedaudz studenšu un pavisam nedaudz cilvēku, kas laikam nāk uz visiem piketiem, kādi pilsētā notiek. Krievijas vēstniecībai ir milzīga teritorija, tālumā varēja redzēt un just, ka dārzā tiek grilēta gaļa.

1 comment | post a commentDate:2014-04-08 13:09
Subject:Paarapgjeerbta austrumeiropiete
Security:Public

Szoriit naacaas atnaakt uz darbu iisos brunczos un ar augstiem papeezhiem, uz kuriem es laaga pastaigaat nevaru. Manas parastaas, bezpapeezhu ikdienas kurpes izbeidzaas. Man nav laika, kad aiziet nopirkt jaunas. 9 meeneszus garaa sezona, kad vareeja staigaat dzeltenajos timberlandos un ne par ko nebeedaat ir beigusies. Taa nu es kliboju un domaaju, par reizeem, kad pati esmu smiineejusi par cacaam, kas mezhgja potiites ar szpiljkaam pa brugji.

9 comments | post a commentDate:2014-04-06 12:24
Subject:Atdod zeltu!
Security:Public

Meitai uz kristībām sadāvināja 3 zelta ķēdītes, 2 kuloniņus ar Dievmāti, burtiņu un krustiņu. Viņai ir sava rotu kastīte, kuru es viņai kaut kad biju parādījusi. Toreiz es teicu, ka tas ir no īsta zelta un tāpēc nedrīkst vazāt pa mantu kasti. Viņa šo visu bija iegaumējusi un tagad tāds nepilnus trīs gadus vecs mošķis staigā man pa māju pakaļ un pieprasa: "Atdod manu zeltu!"

8 comments | post a commentDate:2014-03-31 10:00
Subject:riepu runas reloaded
Security:Public
Music:Semjon Slepakov - Zhopa praidjot

Pa ziemu ir uzeesti 3 kg spekja. Visi skrieszanas un kaczalkas plaani atduras pret - no pirmdienas, no naakamaas pirmdienas.
Vakar ar beerniem bijaam veloizbraucienaa, nobraucaam vairaak nekaa 20 km, es ne iipaszi sasviidu, ne noguru. Tad nu padomaaju, varbuut jaasaak braukaat uz darbu ar riteni, tas ir kaadi nedaudz virs 10 km vienaa virzienaa, 90 % no trases sanaak braukt pa velocelinju. Szoriit atbraucu, 44 minuutes, kas ir apmeeram tik pat daudz, cik ar autobusu + metro. Panjeemu liidzi tiiru kreklu, smirdiiga neesmu, esmu diezgan mundra un apmierinaata ar sevi.

7 comments | post a commentDate:2014-03-29 09:04
Subject:pasaka par tīģeri
Security:Public

Sairhejs Žadans savulaik ir rīkojis Mahno Festu, pats par sevi saka, ka viņam ir kreisi uzskati un kā lampa tauriņus pievelk visādus meža dīvainīšus.
Vakar, protams, pārsvarā tika runāts par politiku. Viena sirma dāma, tāda, kas vēl Polijas Tautas Republiku pati bija cēlusi, sāka goņīt uz NATO un kapitālistu imperiālistiem. Žadans pilnīgi mierīgi un kulturāli viņai paskaidroja lietas, kuras kā viņš teica "trekni nobarotie rietumu kreisie intelektuāļi saprast nespēj". Viņš publikai pastāstīja pasaku, žurnālisti džungļos satiek tūristu un sāk viņam prasīt - kādi ir viņa nākotnes plāni. Tūrists stāsta, aizbraukšu mājās, nomaksāšu līdz galam līzingu par televizoru, apņemšu sievu, mums būs bērni. Bet tūristam blakus stāv tīģeris, izsalcis tīģeris un ja žurnalists patiešām grib zināt, kas notiks tuvākajā nākotnē ar tūristu, tad viņam ir jāprasa tīģerim par plāniem.

3 comments | post a commentDate:2014-03-27 15:28
Subject:brilles ir kā daļa no sejas
Security:Public

Ceturtdienas man ir laiks paveikt lietas, ko es vienmēr atlieku. Tā nu lūk es jau ilgāku laiku gribēju nomainīt brillēm rāmjus uz tādiem pašiem, tikai jauniem. Mazliet ir apdilusi krāsa un nav vairs tā skata un lidojuma. Šodien biju optikas veikalā, viņiem no mana modeļa bija kādi pieci dažādi varianti - ļeopjords, orandžs ar melnu, elektro zaļš, violets, balts ar melnu, melns bez navarotiem, bet sarkans ar melnu nebija. Tad nu pasūtīju balti melno versiju ar optiskajiem saulesbriļļu stikliem un sarunāju, ka tiks pasūtīts no ražotāja arī tāds rāmītis, kā man jau ir, kad iešu pakaļ saulenēm, man uz vietas pārstiklos rāmīti. Optikas veikala īpašnieks uz mani lūrēja kā uz personu ar uzmācīgiem ieradumiem, bet ja beidzot ir atrastas brilles, kas man pēc manas saprašanas piestāv, tad atkal sākt jauna modeļa meklējumus man nav iekšā.

4 comments | post a commentDate:2014-03-26 20:33
Subject:Pasaules zemes un tautas
Security:Public

Es ik pa laikam nobrīnos, kad Latviju un Rīgu, kāds mēģina notirgot kā potenciālu tūrisma milzi. Ja paskatās Baltijas piekrastes piedāvājuma cenu un kvalitātes attiecību, tad vismaz man ausīs sāks skanēt rindas no Inokentija Mārpla dziesmas "Lutšij drug".
Bet tad padomāju, ka tas kur mēs gribam vai negribam braukt tomēr ir ļoti subjektīvi. Man nav tādu valstu, kur es nožēloju, ka esmu bijusi, bet ir tādas, kur es gribu atgriezties un tādas, kurās es bez īpašas vajadzības (piemēram, darba apmaksāts komandējums) nerādīšos.

Tātad valstis, kur esmu bijusi un gribētu pabūt vēl:
Lietuva
Čehija
Slovākija
Horvātija
Melnkalne
Turcija
Ungārija
Ukraina
Itālija
Spānija
Portugāle

Valstis, kur bez liekas vajadzības otreiz nebrauktu:
Igaunija
Krievija
Zviedrija
Nīderlande
Francija
Bulgārija
Rumānija
Īrija
Vācija

Valstis, kur kādreiz dzīvē gribētu aizbraukt:
Grieķija
Meksika
Čīle
Atgentīna
Brazīlija
Ēģipte
Maroka
Taizeme
Austrālija
Japāna
Kanāda
Gruzija
Izraēla
Austrija

1 comment | post a commentDate:2014-03-25 11:53
Subject:norauj jumtu
Security:Public

Pa slimības laiku vaļojoties lasu savā nodabā vikipēdiju un klausos jūtūbi, atradu dziedātāju, kuru iepriekš nezināju Yma Sumac https://www.youtube.com/watch?v=Ry7WgPZ_wok&list=AL94UKMTqg-9DiMDy2VO8Vtz5CtWPIxBmH Tādu balsi laikam sauc par soprānu ar paplašinātu spektru, viņa skan kā trīs dažādi cilvēki un izskatās satriecoši.

post a commentDate:2014-03-24 20:09
Subject:Piksīši
Security:Public

Varšavā būs Pixies koncerts, neviens no poļu draugiem iet īsti netaisās. Kā nez Rīga?

3 comments | post a commentDate:2014-03-24 09:08
Subject:Mājās
Security:Public

Pašai vienmēr ir bijis dusmas uz stahanoviešiem, kas gārgdami un kraukādamies lien uz darbu, apšķauda visus kolēģus, kā rezultātā lielais darbs tā pat necik uz priekšu netiek. Ja jau es neaizgāju uz savu mīļoto mākslinieku koncertu, tad arī uz darbu neiešu. Tā lūk!

1 comment | post a commentDate:2014-03-23 10:19
Subject:slimiigi
Security:Public

Nu nav man alergjijas, vakar saakaas arii visas paareejaas viirusa parastaa izpausmes. Ieszaavu ibumetiinu, bet taa pat biju spiesta atcelt doszanos uz BFF koncertu un dvd prezentaaciju. Noslauku asarinju un dziivoju taalaak. Veel nevar saprast, ko dariit ar naakamo nedeelju. Iet uz slimiibas lapu, bet tad nepaspeeszu izpildiit normu. Nodarbiibasb atcelt arii ir czakariigi, jo peec tam gruuti atrast laiku, kad taas atstraadaat. Pagaidaam nedomaaszu par neko, lasiiszu Viljama Vortona ''Putneli'' un pildiiszu maajasdarbus noszu apguuszanaa.

post a commentDate:2014-03-21 23:20
Subject:grūti padziedāt bez deguna
Security:Public

Man ir muzikāli izglītota družka, kas man palīdz tikt galā ar notīm. Altu partijas pārsvarā sastāv no viena būūūūūūūūūūū, vai bēēēēēēēēēēēēēēēē, kas ilgi, ilgi jātur uz vienas notiņas. Ja taisni ausī spiedz soprāni, tad man tā turēšanās ļurinās, tāpēc es gribu iemācīties lasīt notis no lapas. Tad es skatītos uz lapu un man būtu vieglāk. Šobrīd W. pilsētā zied koki un virmo putekšņi. Tāpēc man ir kaut kādas alerģskās šķavas. Jebkura skaņa, kuru es mēģinu izdabūt šobrīd skan šādi: http://www.youtube.com/watch?v=u9ZdTnJ9X9Y
Tagad družka droši vien domā, ka uz kori mani ir aizvedis pilnīgs paškritikas trūkums. Bet nekas, es padoties nedomāju.

2 comments | post a commentDate:2014-03-12 07:44
Subject:par auklītes meklēšanu
Security:Public

Uz manu darba piedāvājumu atsaucās 18 cilvēki. Pieņēmu pirmo, kas man uzrakstīja. Atbilda tam, ko es gribēju. Dzīvo tuvu, nav studente. Man nav iebildumu pret mācīties gribošiem jauniešiem, bet divas reizes ir sanācis tā, ka mainās lekciju saraksts un es palieku bez auklītes. Ceru, ka sadarbība būs uz ilgāku laiku.
Vakar pirmo reizi atstāju ar bērniem uz 3 h. Meita bija bišķi noskrāpējusi pieri. Auklīte ļoti uztraucās, atvainojās un negribēja ņemt naudu. Es teicu, ka lai nomierinās un nāk atkal pēc nedēļas.
Visām pārējām uzrakstīju īsu vēstulīti, kur pateicu, ka jau esmu atradusi auklīti. Pati zinu, cik tizli ir tad, ja pat neatbild uz pieteikšanos piedāvājumam.

5 comments | post a commentDate:2014-03-02 11:51
Subject:enerģija
Security:Public

Interesanti tā vietā, lai skaitītu tanciņus ir kāds paskaitījis, cik reāli ir iztikt bez Krievijas naftas un gāzes piegādēm un cik ilgs laiks paietu, kamēr Krievijā bandīti sāktu šaut čekistus, kā trakus suņus, lai nemaisa ģēlas bīdīt (nu tāds Čaušesku bēdīgais gals). Domāju, ka KF elite tā pat kā Ukrainas gāztā elite nekādai ideoloģiskai tuftai netic, vienkārši kampj, cik var iekamt un sakampto nereti nogulda Eiropas bankās (lūk arī iespēja ES izdarīt kaut ko vairāk par pirksta arvien intensīvāku kratīšanu).

2 comments | post a commentDate:2014-03-01 11:46
Subject:jau marts
Security:Public

Kā skrien laiks! Pavasaris sākās ar kārtīgu lietu, bet tagad pilnā balsī auro putni. Laikam jānopērk kāda hiacinte, māju ir izdevies puslīdz apvākt, būs smuki.

post a comment


browse
my journal