Paldies par laba vēlējumiem. Uzskatiet tos par bumerangiem. - [entries|archive|friends|userinfo]
aborigens

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Dec. 17th, 2021|04:10 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Barbary slave trade

In his 2003 book Christian Slaves, Muslim Masters: White Slavery in the Mediterranean, the Barbary Coast and Italy, 1500–1800, Ohio State University history professor Robert Davis states that most modern historians minimize the white slave trade. Davis estimates that slave traders from Tunis, Algiers, and Tripoli alone enslaved 1 million to 1.25 million Europeans in North Africa, from the beginning of the 16th century to the middle of the 18th. European slaves were acquired by Barbary pirates in slave raids on ships and by raids on coastal towns from Italy to the Netherlands, Ireland and the southwest of Britain, as far north as Iceland and into the Eastern Mediterranean.

The enslavement of Europeans doesn’t fit the general theme of European world conquest and colonialism that is central to scholarship on the early modern era. Many of the countries that were victims of slavery, such as France and Spain, would later conquer and colonize the areas of North Africa where their citizens were once held as slaves. Maybe because of this history, Western scholars have thought of the Europeans primarily as “evil colonialists” and not as the victims they sometimes were.

https://www.bbc.co.uk/history/british/empire_seapower/white_slaves_01.shtml
LinkLeave a comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:December 17th, 2021 - 08:20 pm
(Link)
No shit. Tā pat vēsturnieki ignorē faktu, ka pirms eiropieši pirmo reizi sāka PIRKT vergus, ar vergu turēšanu un tirdzniecību jau sen nodarbojās tie paši Āfrikas nēģeri, arābi un žīdi, no kuriem šie vergi tika iepirkti.
Vēl viņi ignorē fakti, ka baltie bija vienīgie, kas ne tikai atcēla un aizliedza verdzību, bet arī to morāli nosodīja institucionālā mērogā un turpmākos laikos centās šo principu ieviest nebaltajos reģionos, kuri tam pretojas vēl līdz šai baltai (lol) dienai.
[User Picture]
From:[info]begemots
Date:December 18th, 2021 - 11:01 am
(Link)
Citiem vārdiem sakot, verdzība bija ikdiena lielāko daļu cilvēces vēstures.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:December 18th, 2021 - 01:58 pm
(Link)
Jā.
[User Picture]
From:[info]indulgence
Date:December 18th, 2021 - 02:45 pm
(Link)
Vēsturnieki to neignorē un zina. Ignorē akurāt NEvēsturnieki, kuru pasaules skatījumu nosaka nevis zināšanas par pagātni, bet ticība.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:December 18th, 2021 - 04:46 pm
(Link)
Labi. Labosim to uz "angažēti vēsturnieki", kuri šobrīd nosaka toni un kurkuļus.
From:(Anonymous)
Date:December 18th, 2021 - 08:48 pm

Kur ir jēga?

(Link)
Nesapratu šo faktu/pārdomu jēgu? Jā, vēsturiski cilvēku dzīve ir bijusi briesmīga - bezspēcība pret badu, katastrofām, slimībām un savstarpējais cīniņš: vieni izvēlējās smagi strādāt uz laukiem vai jūrās (vai paverdzināt citus), citi izvēlējās riskēt ar nežēlīgu ievainojumu saņemšanu un doties karā, lai otram kaut ko atņemtu.

Bet tagad taču viss ir mainījies! Ir tehnoloģijas, ir medicīna. Ir daudz kas tagad un vēl tikai daži, daži soļi un būs vēl vairāk jau tuvākos gados. Šis viss - veselība, drošība, iespēja nežēlīgos darbos nodarbināt mašīnas - taču radikāli maina apstākļus, kuros cilvēki eksistē!

Un ja cilvēks dzīvo radikāli mainītā bio-sociālā pasaulē, tad taču tam ir pavisam cita ētika, pavisam cita antropoloģija, pavisam cita attieksme pret otra ciešanam un robežām, kādas ciešanas var pieļaut otram cilvēkam.

Tik bieži gribas vienkārši pārcirst saiti ar pagātni un pateikt - nē, man nav nekāda sakara ar to cilvēkveidīgo radījumu, kas spēja pavredzināt otru. Vai nu kā vergu tirgotājs. Vai kā rakstnieks/komponists/... kurš materiālās iespējas izdzīvoja pateicoties labumu plūsmām no vergu darba...

Gribas būt pavisam citam, nesaistītam ar pagātnes kravām.

Kur paliek vakardien piedzīvotā Bēthovena Missa Solemnis? Lai tas arī paliek, kā Dieva un ticības labākai dzīvei pieskāriens, kā cerības dzirksts, kas pagātnes radījumiem ar apziņu deva jēga kustēties uz priekšu. Kā pienākuma zīme mūsdienu paaudzei, ka mums ir pienākums izmantot sasniegtās tehnoloģijas, medicīnu, zināšanas mūsu visu labumam un visaugstakā mērā. Mūsu priekšteči tā dēļ kustējās, dzīvoja un miera.
[User Picture]
From:[info]aborigens
Date:December 18th, 2021 - 09:42 pm

Re: Kur ir jēga?

(Link)
un kādu jēgu tu sagaidi no svešas cibas ierakstiem? Man šis likās atcerēšanās vērts piemērs critical race theory un BLM popularitātes kontekstā. piefiksēju arhīvam.
vai tāpēc, ka mums ir jaunas tehnoloģijas un iespējas medicīnā vairs nevajadzētu interesēties par cilvēces vēsturi un pagātnes notikumiem, kad šo iespēju nebija? man nav vēlmes "pārcirst saiti ar pagātni", gluži otrādi.

[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:December 19th, 2021 - 12:04 am

Re: Kur ir jēga?

(Link)
Pie tam šajā gadījumā saikne netiek gluži pārcirsta, bet koordinēti viltota, lai izmantotu naida kurināšanai pret kristiešiem un "baltajiem cilvēkiem". Nē, mēs to nekad neaizmirsīsim.
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:December 20th, 2021 - 09:43 pm

Re: Kur ir jēga?

(Link)
Tieši otrādi vajag interesēties un zināt pēc iespējas labāk, tā ir mācīšanās.