Kopienas info

Informācija par kopienu
Lūk, zemāk ir informācija par "Latvijas Transhumānistu asociācija" kopienu. Lai pievienotos šai kopienai, spied šeit.Tev jebkurā laikā ir tiesības brīvi satīt makšķeri un pamest kopienu.


Novērot kopienu (draugu lentā)  To-Do saraksts  Atmiņas:  Pastāsti draugam!  Meklēt šajā žurnālā
Lietotājs:humanityplus (23572) humanityplus
Vārds:Latvijas Transhumānistu asociācija
E-pasts:
hplus.lv@gmail.com
Par:

Latvijas Transhumānistu asociācijas (LH+A) mērķis ir izplatīt, atbalstīt un veicināt racionalitāti, kritisko domāšanu un veselo saprātu plašā sabiedrības lokā; attīstīt un popularizēt transhumānismu un ar to saistītās intelektuālās kustības Latvijas Republikas teritorijā un ārpus tās.

Pasaules Transhumānistu deklarācija

1. Cilvēce atrodas fundamentālu zinātnisku un tehnoloģisku pārmaiņu priekšā. Mēs apsveram iespējas, kā paplašināt cilvēka potenciālu, pārvarot novecošanu, prāta ierobežojumus, piespiedu ciešanas un mūsu piesaisti planētai Zeme.

2. Mēs uzskatām, ka cilvēces potenciāls joprojām ir lielākoties neīstenots. Eksistē tādi scenāriji, kas var novest pie brīnišķīgiem un ārkārtīgi vērtīgiem cilvēka eksistences stāvokļa uzlabojumiem.

3. Mēs apzināmies, ka cilvēce saskaras ar nopietniem riska faktoriem, it īpaši jaunu tehnoloģiju nepareizas izmantošanas veidā. Ir iespējami reālistiski scenāriji, kas var novest pie tā, ka zaudējam lielāko daļu, ja ne visu, no tā, ko uzskatām par sev vērtīgu. Daži no šiem scenārijiem ir krasi, citi - pakāpeniski un grūtāk pamanāmi. Kaut arī progress vienmēr nozīmē pārmaiņas, ne visas pārmaiņas ir progresīvas.

4. Ir nepieciešams ieguldīt pūles šo perspektīvu izpētē. Mums rūpīgi jāapsver riska samazināšanas iespējas un veidi, kā pasteidzināt jauno tehnoloģiju vēlamo pielietojumu ieviešanu. Tāpat ir jāveido diskusiju telpas, kur konstruktīvi apspriest rīcības plānus, un sociālu struktūru, kuras ietvaros varētu tikt pieņemti atbildīgi lēmumi.

5. Eksistenciālo risku izpēte un mazināšana, dzīvības un veselības saglabāšanas līdzekļu izstrāde, smagu ciešanu novēršana un cilvēka izpratnes un gudrības padziļināšana būtu jāuztver kā augstas prioritātes uzdevumi, un atbilstoši jāfinansē.

6. Veidojot likumdošanu un citas vadlīnijas, vajadzētu sekot atbildīgai un tolerantai morālajai stājai, nopietni uztverot gan iespējas, gan riskus, respektējot autonomiju un individuālās tiesības un īstenojot solidaritāti ar visiem planētas iedzīvotājiem, kā arī rūpējoties par viņu interesēm un elementārajām brīvībām. Tāpat mums ir jāapsver sava morālā atbildība nākamo paaudžu priekšā.

7. Mēs iestājamies par visas justspējīgās dzīvības labklājību, ieskaitot cilvēkus, dzīvniekus, visu veidu nākotnē gaidāmos mašīnintelektus, modificētas dzīvības formas un citus saprāta veidus, ko varētu radīt tehnoloģiskais un zinātniskais progress.

8. Mēs esam par plašām indivīda iespējām lemt par savu dzīvi tās dažādajos aspektos. Tas iekļauj tehnoloģijas, kas var tikt izstrādātas, lai uzlabotu atmiņu, koncentrēšanos un prāta spējas, mūža pagarināšanas terapijas metodes, reproduktīvās izvēles tehnoloģijas, krionikas procedūras, kā arī daudzas citas cilvēka modifikācijas un uzlabošanas tehnoloģijas.

Transhumānistu deklarācija tika veidota un pieņemta 1998. gadā starptautiskas autoru grupas ietvaros. Angļu valodā sastādītais oriģināls lasāms Humanity+ mājaslapā: http://humanityplus.org/learn/transhumanist-declaration


Flattr this

Intereses:100: 2038, anabioze, anarhija, apziņa, ateisms, atmiņa, bioinformātika, bionika, brīvā griba, brīvība, cilmes šūnu tehnoloģijas, cilvēce, cilvēcība, citāda pasaule, cyberpunk, cyberware, dalītā skaitļošana, datortīkli, dehumanizācija, denacionalizācija, dzīves jēga, dzīvība, egalitārisms, eksistenciālisms, ekstropisms, entropija, evolūcija, filosofija, futuroloģija, globalizācija, h+, hayflick limit, himēras, humānisms, individualitāte, izaugsme, kiberpanks, kibertelpa, kiborgi, klonēšana, kognistika, kosmopolītisms, krionika, kultūra, kultūras sintēze, kvantu skaitļošana, law of acceleration, liberālisms, lingvistika, logosfēra, ludisms, memētika, mind uploading, mitoloģija, moore's law, morfoloģiskā brīvība, mākslīgais intelekts, nanotehnoloģijas, neironu tīkli, nemirstība, nootropija, nākotne, nāve, objektīvā un subjektīvā realitāte, opozīcija, paralēlisms, personība, posthumānisms, pozitīvisms, progress, prāta-ķermeņa duālisms, psiholoģija, racionālisms, reality hacking, reliģija, sabiedrība, sajūtas, saprāts, sekulārisms, simulacionisms, simulācijas, smadzenes, solipsisms, spēļu teorija, tehnoloģiskā singularitāte, the matrix, the venus project, transcendence, transhumānisms, uztvere, valoda, virtuālā realitāte, visums, vēsture, wetware, zemapziņa, zinātne, zīmes, ētika, ģenētika. [Pamainīt savējās]
Atbildīgais:1: mindbound
Locekļi ;):10: analgiins, bacillus, cannibalsmith, ctulhu, doomed, jim, mindbound, rasbainieks, totentanz, ze
Štelli pielūko:17: acidkitteh, bacillus, blutzeuge, cannibalsmith, cthulhu, ctulhu, doomed, jedritvai, klosteris, mindbound, murks, phz, rasbainieks, runlikehell, totentanz, unmade, ze
Lietotāja tips:Bezmaksas lietotājs

(vēl vairāk...)

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?