extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2019-08-13 14:56:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Šodien ir diena ar tehnoloģijām, ka jāpastāsta vēl.

Cikls ir noslēdzies. Esmu veiksmīgi atteicies no gmail, ieskaitot uz google hostēto epastu. Iemesls bija ļoti vienkāršs. Kādreiz gmail interfeiss likās inovatīvs un ērts ar labels un superīgu meklēšanu. Pamazām tas tika sabojāts, izvēlnes tika apslēptas un lietošana kļuva čakarīgāka. Punktu visam pielika jaunais apdeits, pēc kura es vairs nevarēju normāli atlasīt, jo ekrāns kaut kā dīvaini reaģēja, uztverot to kā vilkšanas operāciju.

Esmu pārgājis atpakaļ uz POP3 un Thunderbird. Gmail agrāk bija arī kā milzīga bekapu krātuve, bet tas tomēr nav tik būtiski, jo man mājās ir Synology NAS, kas automātiski visu bekapo. Agrāk web interfeisam bija jēga, ja gribēji pārbaudīt e-pastu uz cita datora vai interneta kafejnīcā (ciemojoties vai ceļojumā). Šodien ir mobilais telefons ar internetu, tāpēc pēc tā arī vairs nav vajadzības.

Varbūt ir kaut kādas nianses, kuras ir gmail, bet nav Thunderbird, piemēram, iespēja iestatīt automātisku atvaļinājuma paziņojumu. Bet ja tā padomā, vai tiešām katra neliela neērtība dzīvē ir jānovērš? Un vai nav tā, ka cenšoties tās novērst, mēs zaudējam citas labas lietas?

20 gadu laikā e-pasts gandrīz nav mainījies. Vienīgais, kas nāk prātā, ir ka tagad vairāk lieto šifrēšanu POP3 un SMTP protokoliem. Bet visādi citādi es to lietoju tieši tāpat kā agrāk, bez jebkādām izmaiņām, un tā noderīgums nekādi nav mainījies. Tomēr ir pārdzīvoti solījumi, ka e-pasts drīz būs vēsture, jo google uztaisīs Wave platformu, vai facebook visus uzsēdinās uz messenger utt.

E-pasta noturīgums ir pateicoties atvērtajam protokolam. Visi citi komerciāli saziņas rīki kā whatsapp ir riskanti, jo esam atkarīgi no lielo uzņēmumu iegribām.


(Ierakstīt jaunu komentāru)

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?