apjukuma · sajukuma · piezīmes

Entries · Archive · Friends · Profile

* * *
FB latviešu grupā uzvirmojusi diskusija par produktiem, kurus ārzemju latvieši kārotu iegādāties. Visa diskusija man izsauca major facepalm. Ātri vārāmās auzu pārslas, tomātu mērce, majonēze, doktordesa. Jomajo, vai tiešām vidējā latvieša sapņu ēdienkarte aprobežojas ar tik prastiem produktiem un vai tiešām Latvijas majonēze ir tik pārāka par vietējo. Un Laimas saldumi kā saldumu kvalitātes etalons mani izbrīna vēl vairāk.
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry

* * *
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 20:06, [info]sw commented:
kāds taču visu to Maximas sortimentu pērk.

par Laimas klientūru arī brīnos, lasot to saldumu sastāvu. lielveikalā nopērkamā vācu vai beļģu šokolāde sasit Laimu vienos vārtos.

[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 20:12, [info]apjukums replied:
Exactly my point. Nīderlandes veikali pilni gan ar dārgā, gan lētā gala saldumiem, kur tas Laimas šarms, joprojām mistika
* * *
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 20:15, [info]karmena commented:
Laimas saldumu gadījumā nostrādā bērnības atmiņas un sentiments, manuprāt. Un attiecībā uz majonēzi- nezinu, kā ir NL,bet Beļģijas veikalos nopērkamā ir tiešām neēdama, salīdzinot ar LV majonēzēm. Un cilvēki jau ir dažādi- Briseles latvieši, cik novērots, visvairāk ilgojas pēc rupjmaizes un biezpiena sieriņiem :)
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 20:46, [info]zimbabve replied:
Ķelmēnu rupjmaize, biezpiens, skābenes un tomāti želejā - ja kāds brauc uz šo galu, ļoti lūdzu atvest:)
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 21:47, [info]karmena replied:
Lūk :)
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 22:21, [info]apjukums replied:
Manā pārtikas veikalā vulgaris ir pieejami kādi 10 majonēžu veidi, ar visiem iespējamiem olu saturiem, vidējais aritmētiskais man šķiet gana labs, cik nu šo izstrādājumu patērēju.
Vecāki aprīlī atveda rupjmaizes kukuli, vēl saldētavā glabājas, kādreiz pa kādai šķēlei paņemu, ja atceros.
Pēdējo reizi LV esot, notestēju vairākus biezpiena sieriņus, muah, sentiments neattaisno baudījuma iztrūkumu. saķepa mute un gandrīz aizspriedās rīklē :)
Pirms kādiem 3 gadiem nopirku paku pelēko zirņu, nu tik vārīšu un baudīšu - vēl tagad plauktā stāv...
es kaut kāds atkritējs :D
* * *
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 21:08, [info]cimone commented:
mjā, man arī visas šīs ilgas pēc 'tēvzemes produktiem' ir kā cits kosmoss. ja dzīvotu kaut kur ķīnas laukos ar pilnīgu citu racionu, varbūt ilgotos, bet diezin vai tieši pēc ādažu čipsiem un saldskābmaizes. bet nu katram savs ilgu objekts un laimes solījums :)
* * *
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 22:41, [info]deloveja_kundze commented:
nu, atceros, ka savulaik vedu no mājām piparmētras no dārza tējai. un vispār arī beramo tēju, jo kaut kā savulaik nespējo atrast Amsterdamā beramo tēju. bet nu tās piparmētras jau vairāk bija ar emocionālo vērtību, domāju, ka noteikti viegli atrastu, ja meklētu.

un tad kādreiz atradu lokālo krievu veikalu, kur kādreiz sentimenta vārdā pirku kaut ko, kas bija skābais krējums un rupjmaize. bet nu, ja godīgi, LV nac virtuve nav nekas tik ekselenti unikāls, lai baigi iespringtu. itāļu draudzene masveidā importēja olīveļļu no mājām, tā jau ir cita lieta.

bet tie ārzemju latvieši lai savas trūkstošās lietas iet meklēt uz krievu veikaliem, tur pat reizēm var atrast preces no Latvijas. un bērzu sulu 3litru burkās.

[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 22:50, [info]apjukums replied:
man no tiem austrumeiropiešu veikaliem metas šermuļi - parasti izskatās tik žēlīgi, ka nav brīnums, ka vietējie mūs uzskata par kaut kādiem nabaga radiniekiem. noplukuši, tādā 90. gadu stilā.
tikpat nožēlojama sajūta, kā lasot L. Mukutupāvelas "Šampinjonu derību".
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 22:51, [info]apjukums replied:
Bet piparmētras jāiet meklēt uz turku/marokāņu veikaliem, tur parasti plašā klāstā un ļoti lēti :)
[User Picture]
On 13. Jūlijs 2016, 23:09, [info]deloveja_kundze replied:
jā. bet tās nav pašas lasītas no dzimtas dārza, haha :))
* * *

Previous Entry · Leave a Comment · Add to Memories · Tell A Friend · Next Entry