Pilota memuāri.

kārtīga sapīšanās kimono, noliekoties uz mutes.

kārtīga sapīšanās kimono, noliekoties uz mutes.

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Jeb lūk jums skarbā patiesība par kompaktajām fluorescentajām spuldzēm (CFL).

Mums, zinies, visur paredzētas LED un halogēnspuldzes.
  • too many letters
    • T.i., pasaki vienā teikumā, kur ir āķis
      • nav ne efektīvas, ne lētas, ne ekonomiskas. gluži pretēji - katastrofāli bīstamas videi un cilvēkiem visā ciklā no izgatavošanas līdz pārstrādei (ekhm. cik tad no mūsējiem vispār tādas i prot lietot, i uz pārstrādi stiepj).
        • Back to sveces un skalu gaisma
          • Back to Edisons, back to kvēlspuldze un beigu beigās back to Teslas vienelektroda 'mūžīgajām' spuldzēm.
            • back to future
            • Forward to LEDs everywhere.
              • Nu, jā. Principā vai nu LEDi, Teslas HF vienelektroda vai, kas man patiktu vislabāk - lēta elektroenerģija + labojamas kvēlspuldzes.
                • Teslas spuldzes patērē ļoti masīvus enerģijas daudzumus un nav padarāmas īpaši kompaktas, un kvēlspuldzes... nav jēgas atgriezties pagātnē, there is nothing for us.
                  • Ō, džekiņ, apsveicu. :) Te nu Tu uzkāpi uz smagā laukakmeņu grābekļa. Šādi izteikumi ir ļoti bīstami, jo implicitly sevī ietver domu, ka viss mūsu tehnoloģiskais progress ir virzījies pa vienīgo iespējamo pareizo vislabāko ceļu. Un tā tas nav, to es uzreiz no pieredzes saku. Kaut vai radiolampas kā viens ļoti kolosāls piemērs. Enerģētika ir nākamais, un izdarīt secinājumus par Teslas spuldzēm kā par kaut ko 'neefektīvu' ir fatāla kļūda. Tās nav parastās ogles (div)elektrodu lampas.
                    Galu galā, ja būtu atrisinātas problēmas ar enerģijas iegūšanu, kvēlspuldzes būtu pati krutākā manta. No resursiem tur aiziet tikai stikls, skārds, mazliet alvas un volframa. Tagad salīdzini to ar LED izmaksām un know-how. Par CFL pamatnē iebūvēto elektroniku es nemaz nerunāšu. Kvēlspuldzes varētu arī elementāri labot, ievietojot jaunus kvēldiegus.
                    • Ak, šo domu es esmu gatavs paust ne tikai implicīti, bet arī eksplicīti. Izvērtējot pagrieziena punktus XX gs. tehnoloģiskajā progresā, es tiešām atrodu, ka esošā trajektorija ir perspektīvākā vismaz no man iedomājamajām. Radiolampas? Please, nesmīdini visus, kuriem jelko izsaka saīsinājums ENIAC.
                      • ENIAC piekritēji, protams, mūžīgi mūžos slavēs pusvadītāju ierīču radītājus, bet no audioinženieriem gan pateicības vārdus var negaidīt. Lampu pastiprinātājiem arī mūsdienās konkurences īsti nav. Un ne tikai audioindustrijā, arī militāro lieljaudas radaru nozarē. Kad lieta nonāk līdz kilovoltiem un superaugstām frekvencēm, nekas nespēj sacensties ar lampām.
                        Es no sava viedokļa vērtējot pēdējo 150 gadu vēsturi redzu tik daudz pagrieziena punktu, kur kaut kas vai nu tehniskās nespējas vai drīzāk ģeopolitikas un citu ar zinātni tieši nesaistītu faktoru ietekmē ir aizgājis nebūtībā, ka gluži vai jābrīnās, kā mums nav kauna lepni sist sev pie krūtīm un apelēt pie vārda 'attīstība'. Kāda attīstība, ja iekšdedzes dzinējs joprojām 30% palaiž siltumā un gluži vienkārši fizikālu iemeslu dēļ nevar darboties savādāk. Aj, sviesC.
            • Tādas arī pastāv? :o
              • Nu, kā ta'! Kad būs veiksmīgi noslēgušies mūsu free-energy projekti, tā būs viena no nākamajām lietām, kas tiks būvēta.

                Lūk viens no patentiem. Teorētiski šīm spuldzēm vajadzētu pārspēt jebko citu - pēc gaismas atdeves (lumeni, lm), pēc spektra (gaisma ir balta un ļoti, ļoti tuva saules gaismai) un pēc mūža ilguma, par ko gan ir grūti spriest, neuzbūvejot un nenotestējot. Vienīgi šīs spuldzes darbojas ar augstfrekvenci, tas gan.
                • Feini :) Izskatās pēc savādāk konstruētas kvēlspuldzes. Ja tāds darinājums ēd jūtami mazāk strāvas un dod tik pat daudz lm gaismas kā Edisona kvēlspuldze, varbūt tas būs laba un lēta alternatīva Edisona kvēlspuldzei.

                  Nesen saistībā ar jaunajiem elektrības tarifiem pastījos, kādas ir iespējas pamazām pāriet uz LED bāzētiem apgaismes risinājumiem, jo priekš manis flola lampas nav alternatīva. Konstatēju, ka pāriešana izmaksā baigi dārgi. Liela daļa dzīvo uz ~120w kvēlspuldžu risinājuma (3x40w vai 2x60w). 120w jaudīga kvēlspuldžu kopa dod laukā ~1800lum! Un lai ko tādu dabūtu ar lediniecēm, nepieciešamas vismaz divas 800lum spuldzes, kuras maksā dārgi, nemaz nerunājot par mazajiem transformatoriņiem, izstaroto gaismas diapazonu un citiem faktoriem.
                  • flola -> flora :D
                  • Nu, jā. Bet man te ir stipri lielāka platība un lampu armatūra ar visiem transformatoriem būs tāda, kas ļaus likt iekšā gan 50W halogēnspuldzes, gan LED kaķacis. Es jau noskatīju. Jā, it kā dārgas - 8ls /gab., toties garantētais darbamūžs - 200 000h un gaismas spektrs ir tuvs baltam un ļoti, ļoti patīkams.
                    Ja tā paskatās, cik, piemēram, dažs labs nopīpē cigaretēs vai nodzer aliņos vai izpērk Rīgas Satiksmes mēnešbiļetēs vai LG apkurē, tad tāds cipars ir tīrais štrunts. Vēl es sarēķināju, ka vestibilā tad varētu atstāt ieslēgtu gaismu uz nedēļu un tas būtu maksājis štrunta Ls0.08.. ;) :D

                    so...
                    • Kur atradi ~800lum ledenes pa ~8ls? :/ Pēc maniem meklējumiem tādas maksā ~20ls un vairāk.
                      • Kantora nosaukums man mūždien izkrīt no prāta (LASD?). Atrodas viņi blakus "Latgalītei", tur kur ir balta 2-stāvu ēka, iekšā pa vārtiem un pašā galā - durvis pa labi ir elektroinstalācija, pa kreisi - apgaismojums. Tur ir spuldzes, kādas es savā mūžā redzējis neesmu.

                        P.S. Kad Tu beigsi spokoties un sāksi pukstēt kā normālam Cibiņam pieklājas?
Powered by Sviesta Ciba