par ko es nemīlu mūsdienu latviešu literatūru un tās apcerējumus publicistikā
Cilvēki, kuriem, līdzīgi man, ir gadījies vairākkārt mainīt darba kolektīvus, pazīst to neizsakāmi neveiklo, mulsinošo sajūtu, kāda pārņem nokļūstot pirmajā neformālajā darbabiedru tusiņā, piemēram, šefa vietnieka dzimšanas dienas svinībās. Tev it kā ir visas tiesības piedalīties svinībās, tu it kā jau pazīsti visus - respektīvi, zini viņu vārdus un darāmos vai darītos darbus, klausies sarunas, kuras it kā domātas arī tavām ausīm. Dažubrīd var pat atslābināties un sajusties gluži piederīgs vērotajam. Taču tad, reaģējot uz kāda stāstīto anekdoti, blakus sēdošais kolēģis nosaka: "Nu jā, tas jau ir tieši tāpat kā Dacei ar sarkano lietussargu." Visi smieklos teju ne vārtās pa grīdu, ieskaitot pašu Daci, tikai tu kā idiots sēdi, smaidi un pie sevis domā, kas, pie velna, Dacei ar to sarkano lietussargu varēja atgadīties... Brīdi vēlāk, apcerot aktuālu darba jautājumu, kāds skābenu seju novelk:" Ai, bet ko tad jūs gribējāt - tas taču Andris...", un visi piekrītoši māj, jā, sak, ko tad citu no tā Andra... Tu labi atceries, kā izskatās Andris un ar ko viņš nodarbojas, bet kādā sakarā viņš ticis pieminēts, skaidrāks nekļūst. Tu izmisīgi iekodies kliņģerī, izdzer savu vīna glāzi un dzirdi no gaviļnieka: "Jā, nu kurš tad tagad skries nākamajam pakaļ, ka vēl nesanāk kā Ziemassvētkos!" "Stulbenis!" - klusiņām norūc pa kreisi sēdošā kolēģe, "varēja jau nebāzt Zigim acīs tos Ziemassvētkus, īpaši pēc tā, kā viņi paši ar Sarmīti uzvedās. Grāmatvedībai vēl tagad nav faktūrrēķini iesniegti."
Atliek tikai dziļi ieelpot, klusiņām pateikties svinību rīkotājam (vai aizvērt žurnālu "Karogs") un neuzkrītoši nozust - pie saprotamākām lietām, piemēram, saviem tiešajiem darba pienākumiem.
Atliek tikai dziļi ieelpot, klusiņām pateikties svinību rīkotājam (vai aizvērt žurnālu "Karogs") un neuzkrītoši nozust - pie saprotamākām lietām, piemēram, saviem tiešajiem darba pienākumiem.
;)))
Bet, ja es gribētu uzprasīties uz bučošanu, es varētu nosaukt dažus autorus un viņu 21.gadsimtā rakstītos darbus, kas man ir likušies simpātiski.
ļoti asprātīgi, jaunkundz. Ja vien ar to nebija domāts, ka tu esi vienīgais latv. lit, nepiederīgais cilvēks uz zemes.
Vispirms jau racoon ar savām žults kampaņām, šodien pat vēl svalka atkal lamājās, ka šitie latviešu rakstnieceļi jau to vien dara, kā dzer, un tā tālāk, un tālāk....
man nav nekādu iebildumu pret latviešu literātu dzīvesveidu vai radīto darbu kvalitāti. Es sūdzos tikai par to, ka, gribot iepazīties ar kādām puslīdz analītiskām recenzijām, pārspriedumiem vai tamlīdzīgu informatīvo materiālu, es neizbēgami tieku konfrontēta ar slēgta korporatīvā tusiņa atmosfēru, kurā visi visus pazīst, sarunājas ar mājieniem un zīmīgiem smaidiem, bet Vienkāršais Lasītājs no Tautas jūtas atstumts un nepiederīgs. Un šajās sāpē es pārstāvu ne tikai sevi, bet lielum lielu nerakstošo, vien lasītprotošo indivīdu pūli! Lūk!
Ja tu netici uz vārda un tāpat bučoties atsakies, varu pameklēt to ierakstu. ;)
Bet racoon - ja tu domā to viņa uzbraucienu - laikam tiešām ir taisnība; no malas tā visa virtuve, kas arvien vairāk tiek iztirzāta publiski, izklausās pretīgi. Vēl drausmīgāk nekā tad, ja esi tajā visā iekšā un aptuveni saproti, kāpēc tas tā notiek.
Arii faktu, ka esi zaljsh gurkjis, dazhkaart var izmantot sev par labu!
karoč' - viņi spēlē citā līgā, un nav tur nekāda "mēs". visas profesijas spēlē citā - katra savā - līgā. es esmu autsaideris tavējā, tu esi atusaideris manējā, kaut kā tā var mēģināt atjaunot zināmu vienlīdzību, un tad jau jaut. vairāk ir par empātiju, vai es varu iejusties/iebraukt tavējā vai tu vari iejusties/iebraukt manējā. līdzīgi kā ar valodām -
tā kaut kā