Toulouse-Lautrec ([info]gentle) rakstīja,
@ 2005-05-29 17:38:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Dzeršana
Alus, šņabis... Kur ir robeža starp reibuma paradīzi, kas saucas 'dzert ar mēru', un elli, kas saucas 'totāls alkoholisms'? Jā, šī robeža ir nosakāma tikpat viegli, cik viegli būtu noteikt samadzeņu šūnu skaitu, kas iet bojā ar katru dzeršanas reizi. Savukārt tas būtu 10x grūtāk, cik saskaitīt precīzi konkrētā cilvēka smadzeņu šūnu skaitu vispār. Tātad mūsdienās vēl neiespējami.

Ko tad es redzu īpašu šajā tautas pakļaušanas un kontroles līdzeklī?
Izlasīju šo rakstu par Alkohola ietekmi uz smadzenēm.

Pats lielākais, kas man pievērsa uzmanību, ir pati pirmā rindkopa sadaļā par BLACKOUTS. No visas sadaļas izriet, ka iedzerot pat nedaudz, rodas atmiņas zudumi gan par tā brīža noteikumiem, gan arī par senākajiem notikumiem. No iedzertā alkohola daudzuma ir atkarīga bezfilmas intensitāte. Iedzerot lielu daudzumu uz tukšu kuņģi, rodas pilnīga bezfilma.

Pamanīju šādu lietu par cilvēkiem, kas dzer: katrs, neatkarībā no tā, cik bieži, cik daudz un ko dzer, apgalvo, ka dzer ar mēru un kontrolē situāciju. NEVIENS nekad nav teicis, ka viņam alkohols ir problēma.

Šis novērojums un rakstā izteiktās atziņas uzvedina uz hipotēzi, ka:

ja cilvēkam ir pat neliels atmiņas zudums dzeršanas laikā vai pēc dzeršanas, tad, praktiski, apgalvojums, ka kontrolē situāciju, ir maldīgs, jo cilvēks neatceras pilnīgi visu, ko ir darījis. Un cilvēks to praktiski arī nespēj apzināties, jo, loģiski, cilvēks neatceras to, ko viņš neatceras.

Šī iemesla dēļ man nav īsti skaidrs mehānisms, kā cilvēks nonāk pie slēdziena, ka viņš neatceras to, ko ir darījis reibuma laikā. Mans minējums būtu tāds, ka cilvēks pamostas un konstatē, ka nespēj izskaidrot to, kāpēc atrodas noteiktajā vietā.

Ņemot vērā to, ka dzeršana izraisa atmiņas zudumus - gan apzinātos, gan neapzinātos, var izsecināt svarīgāko dzeršanas funkciju:

- dzeršana palīdz aizmirst to, cik garlaicīga ir bijusi nedēļa, kas savukārt ļauj nodzīvot nākamo nedēļu bez domām par to, cik tā ļoti neatšķiras no iepriekšējās.

Secinājums:

Alkohols ir ieteicams cilvēkiem ar vienveidīgu dzīvesveidu kā emocionālās spriedzes noņemšanas ārstnieciskais līdzeklis. A nu davai visi uz aptie... tpfu, točku!


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]karlis_i
2005-05-29 19:22 (saite)
Hehey, beidzot kāda spriedelēšana par alcu, kura beidzas sakarīgi! :DDD
Ja godīgi, šajā Jaunajā gadā ar vienu draugu gājām mājās no salūta, un es šņācu par tiem, kas jau bija pālī, vai dzēra utt. Tad es nedzēru, tad man bija smagās pārdomas par to, kāda gan tam ir jēga, kādēļ visi to dara, un kādās kategorijās man zināmos sadalīt, un kā pret katru kategoriju izturēties... Nu lūk, un draugs teica- viņiem visiem ir darbs, kuru viņi necieš, un piektdienās un svētkos viņi var piemesties un aizmirst to, kā viņiem derdzas ikdiena, un priecāties. Un kam te ko pārmest? Principā varētu, bet par to es bik vēlāk..

(Atbildēt uz šo)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?