IT studijas un matemātika

« previous entry | next entry »
Jul. 5., 2013 | 04:47 pm
posted by: apzinas_plusma in pajautaa

Ir ideja studēt IT.
Interesējos/bažījos/ievācu informāciju par to, vai es normāli pavilktu studiju matemātikas priekšmetus. Un gribu arī citādi uzzināt vairāk par IT studijām.


Nenoformulētu iemeslu dēļ domāju par LU vai RTU. RTU bez citiem apstākļiem biedē fizika, ķīmija (jo tā ir daudz aizmirstāka par matemātiku). Bet LU (uz ko drīzāk sliecos) asociējas ar ļoti, ļoti nopietnu matemātiku.

1. Vai es, cilvēks ar vidējām (iesūnojušām) zināšanām matemātikā un labi strādājošu galvu tikšu galā ar IT studiju matemātikas priekšmetiem (sevišķi - ja tas notiek LU) bez garām mega privātstundām, konsultācijām un nenormālām mokām? Ar normālu, disciplinētu mācīšanos un lekciju apmeklēšanu.

2. Man ir priekšstats, ka tie, kas dodas studēt IT, 99% jau māk programmēt un reāli to jau dara. Tā ir? Es vismaz zinu, kas ir html :D un varu kaut ko izlasīt, saprast citu rakstītos kodos. Bet vai IT vispār ir reāli studēt pavisam "no nulles"? Ar vidusskolas līmeņa informātikas zināšanām (t.i., tikai MS Office un interneti).

3. Cik strikti obligāts ir apmeklējums LU, RTU? Nedomājot par lekciju sistemātisku ignorēšanu, bet par kādām reizēm, kad jābūt kaut kur citur.

4. Cik kreisa ir doma stāties kaut kādā Alberta koledžā vai tamlīdzīgā vietā, kur varētu būt mazāka mācību slodze un iespēja tikt augstskolas nodrošinātā budžeta grupā? Ja karjera IT jomā vēl tikai jāveido - cik liela nozīme ir augstskolas vārdam un cik - specifiskajiem nozares sertifikātiem (un tātad reālajām ziāšanām)? Vai nav tā, ka vienalga, kur mācos, galvenais, ka iemācos tā, lai tiktu pie sertifikātiem?

Mans matemātiskais background:
* Skolu beidzu pirms gadiem septiņiem.
* Pamatskolā matemātika gāja uz urrā, ar veiksmīgām rajonu olimpiādēm.
* Vidusskolā algebra un ģeometrija kaut kur starp 7 un 9, ar startiem olimpiādēs, bet laikam ne vairāk kā rajonu atzinībām.
* CE matemātikā B
* Kopš tā laika daudz dzīvots Excelī (vairāk kā basic līmenī), kas varbūt nedaudz kustina īstās smadzeņu šūnas; citādi vienīgie ciparu darbi bijuši tāmēs. Galīgi ne-matemātiska karjera un ikdiena.
* Neatceros ne ģeometrijas formulas (ja būtu priekšā, gan jau varētu rēķināt), ne algebras vipendronus.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {21}

from: [info]apzinas_plusma
date: Jul. 6., 2013 - 02:52 pm
#

Par pieredzi un prasmēm kā galveno skaidrs.

Par tiem profesionālajiem sertifikātiem - domāju tādā kontekstā, ka lielie IT uzņēmumi sludinājumos prasa visādus MCSE, MCITP, CCAA, CCEE u.tml.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


barvins

from: [info]barvins
date: Jul. 6., 2013 - 06:58 pm
#

Neesmu nekad redzējis, ka sludinājumos to prasītu. Tiešām.
Intereses pēc pameklēju tos sertifikātu nosaukumus iekš cv.lv. Atradu vienu vienīgu sludinājumu, kam tie ir sadaļā "vēlami" vakancei "sisadmins".

Reāli ir tā, ka visādus diplomus un sertifikātus izmanto, lai samazinātu darbu personāla atlasē, t.i., ja tev uz vakanci piesakās 100 cilvēki, tad no tiem vispirms atlasi tos 10, kam ir diplomi un sertifikāti, un netērē laiku runājot ar pārējiem. Bet patreiz vakanču ir vairāk nekā kandidātu, tāpēc tam vispār nav nekādas nozīmes. Un nedomāju, ka tuvākajos gados tur kaut kas mainīsies.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]anna
date: Jul. 6., 2013 - 07:28 pm
#

ok, skaidrs, paldies!

Atbildēt | Iepriekšējais