slimnieka dienasgrāmata [entries|archive|friends|userinfo]
anna

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[14. Sep 2018|20:25]
Lūdzu iesakiet skaistu, maigu, īstu mūziku.
Link6 raksta|ir doma

[2. Sep 2018|13:06]
latviešu internetos pierasts vārdu salikumu "big pharma" lasīt, manuprāt, muļķību vai uz tām attiecināma sarkasma kontekstā. sākumā arī šeit, farmācijas lielvalstī, ironiski smaidīju par šo vārdu salikumu. viens personīgas pieredzes piemērs liek turpmāk būt mazliet uzmanīgākai.

endometriozes slimniekiem ļoti palīdz tas, ka pēdējos gados medijos par to dzirdams daudz biežāk. jo problēma joprojām ir ne tikai apkārtējo, tuvinieku, kolēģu neizpratne, bieži nosodījums, bet arī noraidoša attieksme un pat neticība no ārstu puses. ļoti labi, ka kvalitatīva informācija ir arvien brīvāk pieejama.

bet. pēc visa, ko pusotra gada laikā esmu noskatījusies, izlasījusi, izstudējusi pagaidām nav pamata neticēt ar labas pētnieciskās žurnālistikas palīdzību pašķetinātajam jautājumam par to, kam tas ir izdevīgi un kas par to maksā.

tātad, endometriozi (vismaz tās tālāku attīstību) bieži sākumā mēģina apturēt, nepārtraukti lietojot hormonālo kontracepciju, iesākumā principā vienalga, kādu. viens farmācijas milzis izdomāja veiksmīgu mārketinga stratēģiju jaunām hormonālās kontracepcijas tabletēm. testēja tās nevis kā kontracepciju, bet kā līdzekli endometriozes simptomu mazināšanai un rezultāti bija vērā ņemami. tā arī tās reģistrēja - kā hormonālu līdzekli endometriozes simptomu nomākšanai. kā kontracepciju netestēja. līdz ar to oficiāli tas nav kontracepcijas līdzeklis - un tas tāpēc tiek iekļauts apdrošināšanas apmaksāto medikamentu grozā. caur vienu pr firmu pasūtīja daudz dažādu publikāciju medijos par endometriozi, dažkārt iekļaujot produkta reklāmu, dažkārt bez tās. "parasto" ārstu vidū tabletes tagad zināmas kā tās jaunās zāles, kas palīdz pret endometriozi - praktiski standarta pirmā izvēle, ja ir aizdomas par slimību.

kas šajā stāstā ir labi: vairāk cilvēku, tostarp ārstu, zina par šo slimību

kas šajā stāstā nav labi:
* ārsti kaudzēm izraksta dārgu preparātu situācijās, kad tikpat labi (patiesībā - vēl labāk) varētu palīdzēt lētākas kontracepcijas tabletes ar krietni mazāku devu. sākt ar mazāko devu būtu normālā loģika bez šī mārketinga trika.
* tā kā hormonu deva ir pietiekami liela, arī blakusparādību risks ir krietni izteiktāks; tostarp - daudz smagas depresijas gadījumu
* zāles testētas un atzītas par drošām 16 mēnešu lietošanai, ārsti (jo tās ir "vienīgās") izraksta lietošanai gadiem ilgi
* medikamentu reģistrējot izmantotā gudrā stratēģija produkta aprakstā liek rakstīt "šis nav kontracepcijas līdzeklis" un aicina, lai izsargātos, paralēli šīm tabletēm lietot ne-hormonālos izsargāšanās līdzekļus - tas ir lieks čakars un lieki papildus tēriņi
* tiek maldināti ārsti un pacienti
* tas vienkārši nav godīgi

ko es ar šo visu gribēju teikt - šis piemērs man atvēra acis par to, ka lielajos, nopietnajos farmācijas biznesa skandālos manipulēts tiek arī ar ārstiem. nevis "uzsauksim ceļojumu un restorāna ēdienu konferencē un jūs izrakstīsiet mūsu preparātu", bet kvalitatīvi, gudri, oficiāli (jo, come on, medikamentu reģistrācijas dokumentiem parasti taču tic).
Link2 raksta|ir doma

[30. Aug 2018|13:55]
man slinkums meklēt, kāds noteikti šo jautājumu jau ir atrisinājis, bet es šo laiku - atvasaru - franču valodā uz savu galvu tulkoju kā "les adieux de l'été" un tas man šo laiku padara vēl patīkamāku.
Linkir doma

[8. Jun 2018|13:42]
"Ceļš no dvēseles augstspriedzes nometnes dzīves pēdējās dienās, ceļš no šī nervu kara uz dvēseles mieru nekādā ziņā nav ceļš bez jebkādiem šķēršļiem. Galīgi aplami iedomāties, ka no koncentrācijas nometnes atlaistajam resp. atbrīvotajam ieslodzītajam vairs nav nepieciešama dvēseles aprūpe. Gluži pretēji, mums jāapdomā, ka cilvēkam, kas ilgstoši atradies zem milzīga dvēseles sloga, ko nozīmē koncentrācijas nometne, šādam cilvēkam pēc atbrīvošanas, jā, tieši pēkšņā sloga noņemšanas dēļ, atbrīvojot viņu, draud noteiktas briesmas psihiskā ziņā. Šīs briesmas (dvēseles higiēnas ziņā) nav nekas cits kā, tā teikt, Keisona slimības kopija. Keisona slimības gadījumā ir apdraudēta cilvēka fiziskā veselība, ja viņš pēkšņi pamet ūdenslīdēju kameru (tur viņš atrodas nenormāla augsta gaisa spiediena apstākļos), gluži tāpat arī cilvēks, kam pēkšņi noņemts dvēseles slogs, noteiktos apstākļos var kaitēt savai psihiskajai veselībai." /Frankls/
Link2 raksta|ir doma

[4. Jun 2018|21:30]
turpinot sadaļu #recommend: plūškoka ziedu sīrups
Linkir doma

[2. Jun 2018|18:29]
Par tējām runājot, iesaku pamēģināt pagatavot rozmarīna, timiāna, oregano, lavandas tējas. Tās pirmās trīs man agrāk asociējās tikai ar garšvielām, bet visas arī tējā garšo labi.
Link2 raksta|ir doma

knābi pret knābi [23. Apr 2018|19:58]
Sēdēju dārzā un laiski brokastoju. Kaimiņos tepat pāris metru attālumā koka lapotnē no viena zara uz otru sāka plivināties krauklis. Pamanīju, ka turpat no viena zara uz citu bēguļo mazāks putns. Un tad atskanēja šausmīga ķērkšana.

Skrējām skatīties - krauklis nabaga putnam burtiski klupa virsū. Tik skaists putniņš, augumā apmēram kā strazds, bet es gribu viņu saukt par brīnumputnu, tik skaistu cekuliņu un pelēki-zaļi-zilām spalvām. Brīnumputns tik skaists un ķērkšana tik traka, ka bija skaidrs, ka jāmēģina viņu pasargāt, lai arī tā it kā ir iejaukšanās dabas lietu kārtībā.

Kamēr aizgāju pēc darbarīkiem - tīkla, spaiņa, lietussarga un slotas -, kolēģe palika pie koka ar garu zaru rokās. Kad atgriezos, visi trīs jau bija pārdesmit metru tālāk pie paša zirgu aploka. Un brīnumputniņš tik sabijies, un visa galvas spalva izpluinīta pūkaina. Krauklis te tuvojās, te pārmetās uz blakus koku. Brīnumputniņš ielaidās zirgu aplokā. Kamēr mēģnājām saprast, kā labāk - ar tīklu, spaini vai lietussargu to uz mirklīti saķert, tuvojās trīs zirgi, un krauklis lēni, cēli pāri mūsu galvām aizlidoja "prom", paslēpās augstā kokā aiz zirgu aploka, kādus 200 m tālāk.

Miers mājā? Nekā nebija. Biju lasījusi, ka kraukļiem ir intelekts maza bērna (neatceros, septiņgadīga?) līmenī. Skaidrs, ka šis konkrētais bija gudrs žuļiks. Brīnumputniņš šķietami mums uzticējās, tomēr ne pietiekami, lai ļautos tikt notverts; kā tuvojāmies, tā pārcēlās vienu zaru augstāk. Pēc minūtēm piecām krauklis aizlaidās paslēpties uz citu pusi, vēlāk vēl uz pavisam citu. Pēc kādām 20 minūtēm brīnumputniņš saņēma dūšu un žvikc iespurdza tuvējā biezoknī.

Viss brokastlaiks pagājis, kafija atdzisusi, bet tik priecīga un dzīvīga sajūta un, galvenais, prieks par brīnumputnu.

Tā es uzzināju, ka kraukļi ēd arī gaļu. Tomēr putns bija liels, domāju, varbūt viņi cīnās par īpašumtiesībām uz vienu un to pašu koku. (Vienreiz kaķis uzskrēja tuvējā priedē un netika lejā; krauklis, priedes apsaimniekotājs, nabagu gandrīz noknāba. Nu, un reiz pieķerts, noknābis vāveri.)

Pusdienas. Sēžu tajā pašā dārzā un soliņa, ēdu, te lēni, cēli, ļoti zemu, knapi pāri manai galvai pārlaižas krauklis ar beigtu brīnumputnu nagos.

Noknābis putniņam galvu, to kopā ar pārējo ķermeni atstāja uz zemes pie tā paša koka, kur no rīta pirmoreiz satikāmies.

Ko līdz drošības pasākumi, kuru ietvaros visu dienu pār galvu treniņlidojumos traucas šausmīgi skaļas kaujas lidmašīnas, ja tepat dārzā dzīvo tāds melns mežonis!
Link5 raksta|ir doma

[12. Apr 2018|16:32]
I knew it (boring, un kaut kāds briesmīgs portāls): Self Care: It’s not all salt baths and chocolate cake.

Ai, varbūt es vienkārši meklēju labsajūtu un veidus, kā sevi iepriecināt, bet viss ir vai nu boring vai šķiet kā darbs (pienākums), vai arī      ai, neatceros, brain fog.
Prieks vienkārši ir vai nav, es nesaprotu to sevis iepriecināšanas ideju, laikam jābeidz censties.
Link3 raksta|ir doma

[11. Apr 2018|17:52]
kādi ir veidi kā jums patīk un izdodas parūpēties par sevi?
un vai jums tas sniedz arī gandarījuma sajūtu vai prieku?

mācos slimības lapu, looking for ideas.
Link2 raksta|ir doma

haha [6. Apr 2018|17:44]
"Saying that she had been using birth control pills since she was a teenager, 30-year-old Claudia Spencer told reporters Friday that she was now thinking about switching to an entirely new set of debilitating side effects. “I’ve been having painful cramps from the pill for more than a decade, so I’m thinking there might be an option out there that gives me excruciating migraines instead,” said Spencer, adding that she planned to consult with her doctor because she had heard that NuvaRing might work well at shrinking her libido and making her vomit. “I could also try an IUD, but I’m not sure it’d be worth it if I have to give up the depression I’m already experiencing from the pill just for the risk of a uterine perforation. In the end, I guess it’s just important that I go with the unbearable side effects that are right for me.” Spencer went on to say that while she liked her current anti-anxiety medication, she hoped adjusting her dosage might help completely destroy her ability to sleep." /no sīpola/
Linkir doma

[1. Apr 2018|21:20]
ai, marts taču bija endometriozes mēnesis, te mans mīļākais no visiem redzētajiem akciju video:


Link2 raksta|ir doma

[25. Mar 2018|09:44]
Ko lai lasa internetos (daudz, viegli), kad ilgstoši jānovērš uzmanība no sāpēm? Man atrofēsies smadzenes, ja turpināšu virināt vaļā-ciet Buzzfeed.
Link6 raksta|ir doma

[8. Mar 2018|08:06]
Es gribētu kādreiz pa īstam iemācīties gatavot tēju. Piemēram, īsti nezinu par tiem pirmajiem, otrajiem, trešajiem uzlējumiem. Un par modernajām tējkannām nezinu, esmu aizdomīga - vai tiešām apliet tēju ar ūdeni, kas uzvārīts tikai līdz nepieciešamajai temperatūrai ir tas pats (vai varbūt vēl labāk?) kā uzvārīt ūdeni pilnībā un nogaidīt, kad tas pietiekami atdziest.
Link1 raksta|ir doma

[23. Feb 2018|10:14]
jūs arī sarunājaties ar lietām?

nupat termosam lūdzu, lai tajā būtu vēl nedaudz kafijas; nebija.
reizēm lūdzu tualetei, lai tā būtu brīva.
Link4 raksta|ir doma

[18. Mar 2011|01:44]
piedodiet, es te par banalitātēm, bet šodien radio dzirdēju, ka mīlēt nozīmē atrotīt piedurknes un uzvilkt gumijniekus, un tā arī ir.
Link2 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]