pajautaa

« previous entry | next entry »
Apr. 1., 2011 | 05:08 pm
posted by: walkire in pajautaa

Kā pareizi likt atsauces bakalaura darbā, gadījumā, ja atsauce uz konkrēto gramātu jau ir bijusi pirms tam? Rakstīt to pašu grāmatu literatūras sarakstā, minot citu lpp numuru, vai apvienot ar iepriekšējo atsauci?

P.S.: Universitātes vadlīnijas šo jautājumu nez kāpēc neapskata.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {24}

from: [info]pievakare
date: Apr. 1., 2011 - 05:51 pm
#

atkarībā no fakultātes. jāprasa darba vadītājām. biofaķī atsauces liek šādi:

Spānijas kailgliemeža Arion lusitanicus dabiskais izplatības apgabals ir Ibērijas pussala (Borreda et all. 1996), bet kopš 70-tajiem gadiem tās savu izplatību ir paplašinājis (Proschwitz pers. kom). Latvijā konstatēts 2008. gadā (Rudzīte u.c. 2010)

Literatūra (beigās sarakstā)

Borreda, V., Collado, M.A., Blasco, J., Espin, J.S 1996. Las bsbosas (Gastropoda, Pulmonata) de Andora. Iberus, 14 (2): 25-38.
Rudzīte, M. Dreijers, E., Ozoliņa-Moll, L., Parele, E., Pilāte, D., Rudzītis,M. Stalažs, A. 2010. Latvijas gliemji. Sugu noteicējs. AGuide to the Molluscs of Latvia. LU Akadēmiskais apgāds, Rīga,252.

Atbildēt | Diskusija


from: [info]pievakare
date: Apr. 1., 2011 - 05:57 pm
#

un vēl nedrīkst rakstīt citātus no grāmatām. ir jāraksta pašam savs teksts.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


vinny

from: [info]vinny
date: Apr. 1., 2011 - 06:44 pm
#

A kā ir, ja tu esi samuļļājis pats savu tekstu no vairākiem avotiem? Jāliek atsauce, no kuriem esi to ņēmis, vai nē? Jo oriģinālā es neko negudroju, bet salieku teikumu no diviem, piemēram.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]pievakare
date: Apr. 1., 2011 - 07:35 pm
#

nu tā kā tai teikumā, ko es kā piemēru ieliku. teikums veidojies no trim dažādiem avotiem, bet teikuma autors esmu es.

Borreda norāda, ka locus typicus tam lopam ir Portugāle + min, kur vēl viņš ir konstatēts. Prošvits norāda, kad sākusies sugas ekspansija un pašreizējo izplatību (uzskaitot valstis, bet es savā teikumā valstis neuzskaitu, bet norādu avotu), kā arī papildinu informāciju par izplatību ar jaunākajiem datiem, pieminot LV un norādot, kur publicēts tas, ka tas dzīvnieks ir arī pie mums sastopams. es arkstu savu tekstu, bet atsauci lieku pie katra fakta.

šas vēl viens piemērs:

Latvijā ir konstatētas 20 kailliemežu sugas (Dreijers 2000, Dreijers 2003, Rudzīte u. c. 2010, Dreijers 2011) no tām 7 sugas nav vietējas izcelsmes (Rudzīte u.c 2010, Dreijers, 2011).

nevienā no minētajām publikācijām nav uzrakstīts tik un tik ir tik un tik, proti, pirms uzrakstīt šādu teikumu es saskaitu cik ir vienā rakstā, cik ir otrā rakstā un cik ir kopā, un attiecīgi no tā salieku atsauces uz rakstiem. rezultātā teikums ir tīri manis radīts. es esmu tā autors, un es neesmu rakstījis citātus no cita autora darba, lai gan esmu izmantojis citu autoru datus un uz tiem atsaucies, atsauces iekļaujot teikumā, minot faktus.

Atbildēt | Iepriekšējais


Skabičevskis

from: [info]begemots
date: Apr. 1., 2011 - 10:09 pm
#

atvainojos par gramatikas nacismu, bet "et al." nevis "et all.", jo no latīņu, nevis angļu.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


from: [info]pievakare
date: Apr. 2., 2011 - 04:03 pm
#

principā skaitās, ka jābūt no tās valodas, kādā ir konkrētais raksts bijis, bet tā kā mūsdienās studenti labākajā gadījumā prot angļu valodu nevis latīņu, tad tiek pieļauts visiem nelatviešu valodā esošajiem rakstiem likt all. bet, kā jau es norādīju augstāk, prasības var atšķirties dažādām fakultātēm (dažreiz arī atšķirības ir vienas fakultātes ietvaros dažādās katedrās). tāpēc studentam jādara tā, kā to prasa darba vadītājs.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Skabičevskis

from: [info]begemots
date: Apr. 3., 2011 - 09:41 am
#

nu, ja ir "et" tad tas ir latīņu izteiciens, līdz ar to "al.". No "et alia". citādi sanāk kā etc. vai u.c. vietā uzrakstīt "e.citi".

Atbildēt | Iepriekšējais