Alternatīvā izglītība

« previous entry | next entry »
Mar. 1., 2010 | 05:52 pm
posted by: komeeta_naak in pajautaa

Pirmkārt jau atvainojos, ja kādam liekas nepareizā komūna - [info]aptauja man liekas mazliet par īsu kārtīgām diskusijām un man interesē cibiņu viedoklis, nevis ieinteresēto entuziastu pilnie tavaskola.lv forumi.
Tātad, ko jūs domājat par alternatīvo izglītību? Nu tur Valdorfs, Montesori, Tautskola, utt.
Kā galvenie argumenti kādā intervijā, ko nesen lasīju, bija individuāla pieeja, mācību modelis/metodes nav pēc 40 minūšu principa (lai nav pārslēgšanās problēmu), alternatīva vide (pļava, piemēram, nevis skolas soli), utt.
Man nez kāpēc tas viss tika arī ar tradicionālās izglītības skolu. Tas tikai man tā ir paveicies vai arī tas atkarīgs no cilvēka? Kāda ir jūsu pieredze un attieksme visā šinī pasākumā?
Runa, protams, ir par izglītību līdz vidusskolai. To, kas puslīdz oficiālā.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {46}

Young & braless

from: [info]made_in_china
date: Mar. 1., 2010 - 07:23 pm
#

ir man klasesbiedrene, kas, pabeigusi valdorfus, atnāca uz "parastu" vidusskolu. kādu laiku nekāda čīkstēšana nav dzirdēta, bet +/- pirmos divus gadus tad mājasdarbu par daudz, tad uzdevumi par sarežģītu vai vispār tipa nepiemēroti ("nav pareizi analizēt literāru darbu blablabla"), tad pārāk neinteresanta pieeja utt. nu, negāja viegli meitenei pēkšņi mainīt mācību metodes. man šķiet diezgan neapdomīgi no vecāku puses sūtīt bērnus "attīstīt personību" uz tāda veida skolām, jo cilvēks pēc tādas iestādes pabeigšanas, šķiet, absolūti nav gatavs tam, ka neviens ar viņu vairs netaisās auklēties, ka darbus uzdod tik, cik uzdod, nevis tik, cik būs interesanti pildīt utt.
pazinu kādreiz arī meiteni no JAS, cik zinu, vidusskolā iestājas 1. ģimnāzijā, kur viņai ļoti labi rezultāti. es gan nezinu, cik tas no iepriekšējas skolas atkarīgs, man šķiet, šajā gadījumā vairāk no rakstura un dabiskas inteliģences

Atbildēt