pajautaa

par mantas dalīšanas juridisko pusi un mašīnām

« previous entry | next entry »
Dec. 13., 2009 | 02:51 pm
posted by: flitta in pajautaa

Tad nu tā, stāstiņš tāds. Viņš un viņa sķiras. Viņa no vīrieša vēlas izspiest žūksni naudas, lai no precēšanās vispār būtu bijusi kāda jēga, bet nu stāsts ne pa to. Kaut kad laiku atpakaļ viņs, paņēmis kredītā jaunu mašīnu, veco atdeva (bet nepārrakstīja) viņai un viņa ar to braukājās vēl līdz vakardienai. Šodien sajāja, sadauzīja vai vienkārši pēc laika prognozes viņa izdomāja, ka mašīna ir jānodod šrotā (ko viņa it kā jau esot izdarījusi). Tad nu šeit sākas jautājumi

1)Vai viņai vispār ir bijušas tiesības nodot mašīnu šrotā, ja tā nav uz viņas vārda?
2)Ja viņai arī izdodas mašīnu nodot šrotā, vai viņai var izdoties tiesā vēl pieprasīt pusi no mašīnas vērtības (tiesāšanās ir procesā)?
3)Vai viņai ir tiesības pieprasīt pusi no līzingā paņemtās mašīnas vērtības, ja līzingu vēl ilgi un dikti jāmaksā? Vai jāmaksā arī tad, ja tiesāšanās laikā mašīna ir atdota atpakaļ līzinga kompānijai?

Ceru uz kādu viedu vārdu no Jūsu puses. :)

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {23}

oblica

from: [info]oblica
date: Dec. 13., 2009 - 04:25 pm
#

Viedie vārdi - ja paši nav vienojušies par laulības laikā iegūtās mantas sadali, tad to jālūdz izšķirt tiesai, ko arī norāda prasības pieteikumā par lauības šķiršanu, un tiesa šo jautājumu izšķirs pirms šķirs laulību (parasti ir viena tiesas sēde, bet šo jautājumu - kopmantas sadale - skatīs kā pirmo).
Kā jurists uz jautājumiem neatbildēšu, jo atbildes rezultātā var izrādīties nekorektas info trūkuma dēļ (ir/nav laulības līgums, par kādiem līdzekļiem iegūta mašīna (pirmā) - mazums, kādu pirms laulūbas iegūtu mantu pārdodot, u.c.)

Atbildēt | Diskusija


oblica

from: [info]oblica
date: Dec. 13., 2009 - 04:29 pm
#

Nu jā - ar pirmo rindkopu gribēju pateikt, ka prasīt var visu ko, bet izšķirs tiesa, ja nav vienošanās - so, ko tur šausmīgi lauzīt galvu - ir vai nav tiesības - drīzāk vajag lauzīt galvu par to, kā pierādīt, ka viņai nekas nepienākas. Protams, var jau pārsūdzēt pēc tam.

Atbildēt | Iepriekšējais