pajautaa

« previous entry | next entry »
Maijs. 4., 2020 | 09:03 pm
posted by: adele_varbut in pajautaa

Vai jums kādreiz ir palīdzējusi vienreizēja psihologa/psihoterapeita konsultācija?

Apsveru tādai pieteikties, lai parunātu par hronisku nogurumu un uzmanības traucējumiem, bet, tā kā tas ir diezgan dārgi un ilgstošu terapiju, ja saprastu, ka tā ir vajadzīga, nevarētu atļauties, neesmu droša, vai tas būtu tā vērts. Pati esmu par to interesējusies, galvenokārt lasot populārās psiholoģijas un medicīnas tekstus, un galvenie ieteikumi, kas atkārtojas, ir pārbaudīt fizioloģiskos cēloņus, sakārtot dienas režīmu (miegs, uzturs, kustības) un, iespējams, konsultēties ar psihologu vai psihoterapeitu. Līdz šim ar režīma kārtošanu nav veicies diez ko labi, un redzu, ka tā problēma ir kompleksa - nav runa tikai par to, ka ir jāatrisina konkrētās problēmas, lai varētu labāk funkcionēt tāpat kā līdz šim, runa ir arī par vispārīgu vēlēšanos mainīt lietas dzīvē un iesprūšanas sajūtu, kurai īsti neredzu risinājumu, tāpēc liekas, ka varbūt šāda saruna būtu vērtīga.

Bet jautājums ir, vai vienreizēja konsultācija varētu kaut ko dot - labāk palīdzēt saprast to situāciju, kurā atrodos, sniegt kādus ieteikumus, kurus varētu izmantot patstāvīgi vai ko citu, vai arī visticamāk tikai vispārīgi uzzināšu kaut ko, ko jau tāpat zinu.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {31}

ratatoska

from: [info]ratatoska
date: Maijs. 6., 2020 - 03:33 pm
#

Nē. Es esmu psihologs un, protams, esmu gājusi terapijā, bet kā speciālists varu teikt, ka pirmās trīs reizes ir iepazīšanās reizes. kad cilvēks tikai stāsta par sevi, stāsta savu dzīves stāstu, dažkārt kādā trešajā sesijā zīmē genogrammu (ciltskoku), ja tas ir palīdzoši. Pat visīsākā, uz risinājumu orientētā KBT terapija nozīmē ne mazāk par 20 sesijām. (Viņi dažreiz sola, ka pietiks ar 10, bet tas attiecas tikai uz visvieglākajiem gadījumiem, fobijām vai trauksmi.)
Neviens speciālists pat īsti nesāks nekādu procesu vienā reizē. Viena reize nozīmēs atdot naudu par 45-50 minūšu parunāšanos. Ja problēma ir nauda, no sirds iesaku meklēt lētākus variantus, to pašu LU psiholoģiskās palīdzības centru, kur praktizē studenti (nezinu gan, kā tas notiek šobrīd ar attālināto mācīšanos). Meklē lētāk, nevis īsāk.
Starp citu, tas nav nemaz tik ārkārtīgi dārgi. Pat Laura Pirsko, kas, manuprāt, ir absolūts gigants starp speciālistiem, ņem 30-35 eiro par reizi.
Ja tomēr izlem īsāku kursu, nemeklē terapeitu, ej pie psihologa. Psihoterapijā vidējais ilgums ir gads. Psihoterapeits nekonsultē un padomus nedod. Psihologs konsultēs.
Un, kiā jau redzam pēc daudzajiem komentāriem, katram sava pieredze, un tas ir normāli. Daudziem pietiek ar vienu reizi, lai saprastu, ka trūkst iekšēju resursu šai brīdī strādāt ar sevi. Turpretī citi saprot, ko tas dod, un izlemj atvēlēt naudu un laiku šim procesam.

Atbildēt | Diskusija


adele_varbut

from: [info]adele_varbut
date: Maijs. 9., 2020 - 04:51 pm
#

Paldies! Jā, nauda šajā gadījumā ir galvenais šķērslis. Skatīšos, kādi varianti, lai gan diez ko cerīgi neizskatās.

Atbildēt | Iepriekšējais