pajautaa

« previous entry | next entry »
Maijs. 4., 2020 | 09:03 pm
posted by: adele_varbut in pajautaa

Vai jums kādreiz ir palīdzējusi vienreizēja psihologa/psihoterapeita konsultācija?

Apsveru tādai pieteikties, lai parunātu par hronisku nogurumu un uzmanības traucējumiem, bet, tā kā tas ir diezgan dārgi un ilgstošu terapiju, ja saprastu, ka tā ir vajadzīga, nevarētu atļauties, neesmu droša, vai tas būtu tā vērts. Pati esmu par to interesējusies, galvenokārt lasot populārās psiholoģijas un medicīnas tekstus, un galvenie ieteikumi, kas atkārtojas, ir pārbaudīt fizioloģiskos cēloņus, sakārtot dienas režīmu (miegs, uzturs, kustības) un, iespējams, konsultēties ar psihologu vai psihoterapeitu. Līdz šim ar režīma kārtošanu nav veicies diez ko labi, un redzu, ka tā problēma ir kompleksa - nav runa tikai par to, ka ir jāatrisina konkrētās problēmas, lai varētu labāk funkcionēt tāpat kā līdz šim, runa ir arī par vispārīgu vēlēšanos mainīt lietas dzīvē un iesprūšanas sajūtu, kurai īsti neredzu risinājumu, tāpēc liekas, ka varbūt šāda saruna būtu vērtīga.

Bet jautājums ir, vai vienreizēja konsultācija varētu kaut ko dot - labāk palīdzēt saprast to situāciju, kurā atrodos, sniegt kādus ieteikumus, kurus varētu izmantot patstāvīgi vai ko citu, vai arī visticamāk tikai vispārīgi uzzināšu kaut ko, ko jau tāpat zinu.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {31}

restart

from: [info]restart
date: Maijs. 5., 2020 - 07:13 pm
#

Domāju, ka var.
Kad esi atnācis pie speciālista un izstāstījis gana daudz, lai viņam rastos daudz maz precīzs priekšstats (apbrīnojami ātri, jo viņi ir profesionāļi un tādus cilvēkus satiek katru dienu), viņš arī apmēram saprot, ko tu vispār spēj vai nespēj izdarīt. Viņš nevar pateikt – tiec vaļā no sava mazvērtības kompleksa, jo tas nestrādās. Bet viņš var teikt – padomā, kādas labas lietas par tevi pēdējā gada laikā teikuši citi cilvēki. Pēc tam vēl kaut ko un tā tālāk pa solītim līdz panāks to pašu.
Pirmajā reizē viņš var pateikt problēmu vispārinātā veidā, piemēram “bez disciplīnas un režīma nekas nebūs” vai pateikt kādu atziņu, kas aizķeras prātā un palīdz cilvēkam sevi vilkt uz priekšu. Tikpat labi viņš var arī pateikt – aizmirsti, te ar vienu reizi nekas nebūs, jānāk un jārunā regulāri.
Tāpat īsto frāzi vai atziņu var pateikt kāds draugs vai izlasīt grāmatā, bet arī tā ir neliela laimes spēle un prasa kaut mazliet atvērtu prātu, lai spētu to uztvert.

Atbildēt | Diskusija


adele_varbut

from: [info]adele_varbut
date: Maijs. 5., 2020 - 11:05 pm
#

Paldies! Tieši uz to spēju ātri aptvert situāciju es ceru. Man jau liekas, ka vispārīgi es saprotu, kādi būtu tie pirmie soļi, bet vienkārši netieku uz priekšu. Ceru, ka varbūt terapeits varētu pateikt - vai daru kaut ko konkrētu nepareizi, vai arī vajadzīga pavisam cita pieeja.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


restart

from: [info]restart
date: Maijs. 5., 2020 - 11:28 pm
#

Var arī būt, ka pietiek ar līdzīgas pieredzes izpētīšanu. Tiesa, nezinot tēmu, grūti to pateikt. Bet jebkurā gadījumā viss ir ļoti atkarīgs no konkrētā cilvēka un situācijas.

Lai veicas!

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


adele_varbut

from: [info]adele_varbut
date: Maijs. 5., 2020 - 11:37 pm
#

Paldies! Tēma ir hronisks nogurums un uzmanības traucējumi + spēcīga vēlme diezgan pamatīgi mainīt dzīvi, kas, savukārt šādā stāvoklī nav izdarāms. Komplicēti. Jau līdzīga pieredze nav tik bieži sastopama, bet galu galā jau tāpat jārisina paša unikālā situācija.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


restart

from: [info]restart
date: Maijs. 6., 2020 - 10:14 am
#

Pirmi divi izklausās pazīstami. Man tā mēdza būt, kad ilgstoši centos būt koncentrējies. Pat ne koncentrējies, drīzāk vienkārši uzmanības tonusā, jo likās, ka “vienmēr jābūt gatavam reaģēt”. Risinājās tas ļoti pakāpeniski un patiesībā risinās vēl šobrīd. Cenšos koncentrēties tikai vienam uzdevumam vienlaicīgi un nesatraukties, ja tajā laikā kaut ko nedzirdu vai palaižu garām. Tāpat vairāk uzmanības mēģinu pievērst atpūtai, lai tajā iespējami pilnvērtīgāk atslābinātos.
Protams, katram ir sava situācija, stāsts un piemērotākās metodes.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


adele_varbut

from: [info]adele_varbut
date: Maijs. 9., 2020 - 04:52 pm
#

Jā, šīs lietas zinu. Vienkārši konkrētais gadījums ir kaut kas visai komplicēts un ar garu vēsturi.

Atbildēt | Iepriekšējais