pajautaa

Kādi tur ir cilvēki?

« previous entry | next entry »
Apr. 18., 2017 | 09:24 pm
posted by: panacea in pajautaa

Sveiki!

Es te esmu apceļojusi pasauli un dzīvojusi dažādās valstīs un lai gan piekrītu, ka katrs cilvēks ir individuāls, tomēr valstu pārstāvjiem mēdz būt visispārinošas iezīmes. Tad nu gribēju lūgt cibiņus dalīties iespaidos par to valstu iedzīvotājiem, kurās attiecīgajam cibiņam gadījies dzīvot (vēlams norādot, cik ilgi tur tajā valstī apmēram dzīvots).

Piemēram no manas pieredzes, ko nācies novērot:

Beļģi (novērošanas periods 1 gads), samērā lieli pofigisti, kas izpaužas tā, ka piemēram ir netīras pilsētas, bet tas visiem pofig. Kaut kas valstī nestrādā -- piemēram ilgi nav valdība -- atkal visiem pofig. Diezgan arī tādi dzīves baudītāji, tendēti uz izēšanos - nacionālie ēdieni ir frī kartupeļi, šokolāde un alus. Paši par sevi saka, ka ir introverti, kam daļēji piekrītu, ka cilvēki pārāk nelielās ne ar ko un vēl viņiem ir liels komplekss par savu necilo vēsturi, it īpaši abiem pasaules kariem.

Amerikāņi (novērošanas periods 2,5 gadi, divās dažādās lokācijās). Vispār man amerikāņi ārkārtīgi patīk. Viņiem ir tāds diezgan liels iekšējs moto, ka kamēr tu ej uz darbu un kontributē ekonomikai, tad ir diezgan pofig par to ko tu dari mājās, kāda ir tava tautība, kādi ir tavi dīvainie paradumi. Pat ja dīvainie paradumi amerikānim riebjas, tad viņš ne vienmēr to atklāti teiks, jo it īpaši paviršā komunikācijā valda liels pozitīvisms un entuziasms. Kopumā tas sociālo saskarsmi padara diezgan vieglu un patīkamu. Amerikāņi savu smaidu un prieku piedevām neuzskata par samākslotu un parasti jūtas sāpināti, kad eiropieši viņiem to pārmet. Bet tai pat laikā, jā, ir arī tāds undercurrent, ka spiediens uz pozitīvismu un spēju sasniegt ir tik liels, ka nesmaidīšana jau vairs netiek sociāli akceptēta un tad ja ir depresija vai skumjas, tad cilvēkiem var būt grūti to pavilkt. Nu un vēl amerikāņi tiešām ir nācija, kas ļoti daudz strādā. Viņiem ir arī normāli celties 4-5os no rīta.

Īstenībā, visās nācijās, kur man ir nācies dzīvot, ir uzskats, ka tieši viņi strādā visvairāk. Es teiktu, ka visvairāk strādā USA, tad UK, tad LV, BE un NL apmēram vienādi, bet, manuprāt, gandrīz vispār nestrādā PT (hehe).

Gaidu jūsu novērojumus un paldies!

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {21}

cimone

from: [info]cimone
date: Apr. 19., 2017 - 02:03 pm
#

ā, nu jā, zematslēga.
mans iespaids ir tāds saraustīts, jo man līdz šim nav īpaši bijusi saskarsme ar holandiešiem ārpus tāda visai šaura radinieki/draugi loka, un domāju, ka krāsaināka aina veidojas, tieši iepazīstot random piespēlētus cilvēkus skolas/darba vidē. tas man vēl priekšā.
bet viens no maniem vispārīgajiem novērojumiem ir saistīts, piemēram, ar t.s. assertiveness (pašpārliecinātība varbūt skan pārāk šerpi) šajā sabiedrībā. tas ir tāds koks ar diviem galiem - no vienas puses, ļoti labi un es no tā personīgi esmu mācījusies (jo man vajadzēja/vajag), bet reizē rēcīgi, ka arī viņiem pašiem savstarpējās attiecībās šīs kvalitātes reizēm var būt par daudz - no sērijas, kāds (holandietis) kādam (holandietim) izdara pakalpojumu, ļaujot izmantot jogas stundām savas mājas pagrabstāvu, un tas beidzas ar to, ka jogas skolotājas bez atsevišķas prasīšanas nāk augšā tā kāda virtuvē bez prasīšanas taisīt sev kafiju. nu tas ir nedramatisks piemērs, par kuru nesen dzirdēju sadzīvisku stāstiņu.
bet tā jau šī praktiskā pieredzē balstītu novērojumu tēma ir ļoti interesanta. es pati neesmu īpaši labs novērotājs, tāpēc man allaž patīk dzirdēt citu novērojumus un tad paskatīties, vai tie saslēdzas kaut kā ar manējiem, maina vai papildina bildi.

Atbildēt | Iepriekšējais