pajautaa

alimenti pēc šķiršanās

« previous entry | next entry »
Feb. 10., 2017 | 10:33 pm
posted by: ulvs in pajautaa

Sveiki, draugi cibiņi! Jautājums par alimentiem (es Civillikuma 1. daļu faktiski neatceros kopš Universitātes). Vai bijušais vīrs var vienoties ar bijušo sievu, ka alimenti netiek maksāti? Un kas nosaka alimentu apmēru? Vīra ienākumi? 

Ak jā, pēdējais jautājums: vai alimentus maksā tas, kurš pamet ģimeni? Vai alimentus vienmēr ir jāmaksā vīrietim? (kas izklausās pārāk muļķīgi, lai būtu patiesi, taču, ņemot vērā, ka Rietumu pasaulē sievietēm ir vairāk tiesības, nekā pienākumi, tas pat izklausās nedaudz ticami)

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {27}

Eos

from: [info]eos
date: Feb. 11., 2017 - 03:16 pm
#

Tas jau ir skaidrs, ka manai paziņai būs jāiet otrreiz uz tiesu.

Jautājums ir par to, ka advokāte maksā 50 euro stundā, un cik liela ir cerība, ka tas viss pasākums atmaksāsies. Ko vēl, bez čekiem viņai vākt vai darīt, jo daudzi saka, ka minimālie alimenti ir par maz.

150 ls ir ap 210 eiro, ja tā notiek, tad jau šķiet vērts.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Skabičevskis

from: [info]begemots
date: Feb. 11., 2017 - 04:32 pm
#

nu, tur ir vērts izvērtēt, cik vīrietis oficāli pelna un vai viņam ir citi bērni vai citi apkopjamie (slima māte utt).

jo pamatojums nemaksāt 150eur/mēn var pamatā būt tāds, ka vai nu (a) bērnam tas nepienākas -- un to ir diezgan viegli uzrādīt, cik kādi izdevumi ir par bērnu -- tipiski jāskaita viņa daļa no komunālajiem/īres (par tiem gan var strīdēties, ka var dzīvot arī citā vietā/lētāk, bet nu saprāta robežās jau), zāles, slimošanas laikā uzturēšanās mājā/auklīte, ēšana, b/d & skolas papildpiemaksas, sports, rotaļlietas, grāmatas kaut kādās saprāta robežās, es domāju, arī skaitās. jo mērķis nav vis uzturēt bērnu pēc iespējas lētāk, bet uzturēt viņu tā, lai izaug veselīgs un saprātīgs sabiedrības loceklis.

vai arī otrs pamatojums (b) ka nevar samaksāt tādus alimentus, jo ir spiedīgi materiālie apstākļi. un te ļoti noder oficiālie ienākumi (kurus var pieprasīt arī ties, domāju), dzīvesvieta -- ja īrē nezinu kādu megamitekli par 1K mēnesī, bet nevar bērnam atlicināt 150eur, tad sūds vien ir no vecāka -- un, kā jau teicu, kaut kādi citi sociālie apstākļi - citi apgādājamie, kas arī jāņem vērā.

vai ir kādi luksusa/bonusa asseti, kas nesaskan ar oficiālajiem ienākumiem, vai kas tāds varbūt.

un ieguldīt 50eur/h, ja bonuss ir pret tagadējo kādi, nezinu, +50-100eur/mēnesī tuvākos 10+ gadus, tas ir vnk jāizkalkulē. ja bonuss ir +100 eur/mēnesī, tad advokāts, visticamākais, sevi atpelnīs gada laikā. -- jo bērns ir mazāks, jo vairāk tas atmaksāsies.

Atbildēt | Iepriekšējais