lasītprieks' Journal [entries|friends|calendar]
lasītprieks

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[04 Jan 2006|05:58pm]

halceon
Nesen pārlasīju "Mazo Princi". Pirmkārt jau gribas arvien palielīt, otrkārt vai kāds nevarētu ieteikt ko tamlīdzīgu.
6 comments|post comment

[03 Jan 2006|05:09pm]

ely
kāds ir lasījis grāmatu "Sidhārta" vai kaut kā tā? :)
12 comments|post comment

Ranja Pāsonena. Saules gaita. [30 Dec 2005|12:33pm]

eeverggeeliiba
Paplāna grāmata.
Brūna, mīkstiem vākiem.
Apelsīna šķēlīte un virsraksts.
Neierasti, bet varbūt tieši tas mani piesaistīja.. vai varbūt tas bija nosaukums? Lai vai kā, es atšķīru, lai gūtu priekšstatu, jo nav arī anotācijas. Brūni vāki.
***
Satori.lv lasīju, ka stāsts nav analoģija rakstnieces dzīvei, bet aprakstītajās vietās tā tomēr ir norisinājusies, viņa raksta par sev pazīstamu apkārtni. Gari teikumi, komatu mudžeklis, kristāldzeltenas domas un saulē samiegtas acis. Neierasti mīļš, nu gluži kā saruna vai doma, nodaļu izkārtojums. Zem katra reālā notikuma var saskatīt zemtekstu, domas lidojums ir savijies ar vides tēlojumu kā tās pūkainās, ķīmiskās konfektes, kuras atgādina spilventiņus.
***
Pārlasu.
Apelsīna šķēlīte.
Saule.
Skaisti un dziļi.
post comment

[28 Dec 2005|11:12pm]

g_
varbūt kāds varētu ieteikt ko lasāmu līdzīgu Duglasa Koplenda "X-paaudze / stāsti paātrinātai paaudzei"? nupatās gadījās šamējo izlasīt un tagad gribas vēl:)
paldies!
5 comments|post comment

[20 Dec 2005|09:46pm]

mr_brightside
Džozefs O'Konors "Jūras zvaigzne" - tagad arī latviski!!! ;)
1 comment|post comment

[19 Dec 2005|04:54pm]

maans
nopirku Iana Makjuana ''Bezgaliigo miilestiibu''. Graamatas vaaks ir atbaidoshs - kaa lubu literatuurai. Vai nu Zvaigznes redaktori nav iepazinoshies ar sho darbu vai arii Makjuans pieveersies cita veida gara darbu radiishanai. Ja nebuutu lasiijusi Melnos suņus un Piedošanu, tad pie šīs grāmateles neapstātos.
4 comments|post comment

[11 Dec 2005|02:44pm]

jooly
Tauta, vai kāds zin,kur var internetā atrast Harija Potera 6. grāmatu? [lasīt..]
6 comments|post comment

fantastika m? [20 Nov 2005|07:02pm]

mjauminka
sakārojusies zinātniskā fantastika ..

kāds var ieteikt kādu autoru m? sen nava lasīs and negribās iegrābties ..


iepriekšējs ..paldies
6 comments|post comment

[28 Oct 2005|08:38pm]

bexe
Vai kāds zinošāks cilvēks varētu pateikt, vai ir pieejams viss Semjuela Beketa darbs "Gaidot Godo" latviešu valodā? Internetā atradu tikai 1.cēlienu latviešu valodā un visu lugu angļu valodā.
10 comments|post comment

[26 Oct 2005|07:50pm]

f
Meklēju interesantu, filosofiska rakstura vai arī tīri filosofisku grāmatu.
42 comments|post comment

[20 Oct 2005|09:41pm]

jubilacija
Nestāstīšu par lasīto, lūgšu ieteikumu - ko lai lasa?!? Esmu samulsusi - jau trešo grāmatu nolieku malā - nav īstā... HELP!
26 comments|post comment

Cita dēle. [19 Oct 2005|10:51pm]

fuzzy
[ music | Bob Marley - Jamming ]

Arčibalds Džozefs Kronins - "Citadele": Romāns ar morāli. Morāli par materiālo vērtību ietekmi uz cilvēku attiecībām. Protams, ka ietekme ir negatīva. Vismaz grāmatā. Šajā. Neko vairāk par šo filozofisko apogeju un citiem domu graudiem, ko var atrast piespraustus pie ledusskapja, Kronina kungs nespēj sniegt. Turklāt dara viņš to tik salkani un melodramatiski, ka vai gribas Selīnu Dionu klausīties. Kopumā ņemot - diezgan garlaicīgi. Patīkami bija dažu cilvēku portreti un grāmatas sākumā radītā noskaņa, bet arī tas bija diezgan garlaicīgi attēlots - nebija valodas orģinalitātes. Lasīt var. Protams. Ja tā nebūtu - es to nemaz nedarītu. Neliela panaivas morāles deva pirms gulētiešanas noder. Tikai problēma tā, ka cits kas var noderēt vēl vairāk.
Rezumē: mainstream melodrāma, ar ko iedabūt vairāk tējas pusmūža sievietēs.
Līdz bezkaunībai subjektīvais vērtējums: 5/10

3 comments|post comment

.Niks Makdonels. DIVPADSMIT. [12 Oct 2005|12:04pm]

f
Ir divas tēmas, kuras es grāmatās vienmēr apeju (pareizāk sakot - es apeju pašas grāmatas). Karš un narkotikas. Šī iemesla dēļ es neesmu izlasījusi nevienu Remarka grāmatu. Šī iemesla dēļ neesmu izlasījusi zoostacijas bērnus.
Un te nu tā ir - Divpadsmit - mana pirmā grāmata, kurā ir skarta narkotiku tēma. Nekāda dragošanās sliktā puse neparādījās, atskaitot to, ka daudziem tika izšķaidītas smadzenes, ja vēlamies citēt.
Raugoties ar kritisku aci, es, protams, saprotu, kāpēc septiņpadsmitgadīgais Makdonela jaunskungs saņēma daudz kritisku atsauksmju. Tāds nu ir sods (ja esi bagātu vecāku dēliņš, kurš paspējis izbaudīt uz savas ādas visādus draņķus, un tad, ticis tam pāri, jūtas ļoti gudrs, zinošs un pieredzējis), ja esi izdomājis uzrakstīt real life story.
Grāmatas galvenais varonis Baltais Maiks ir 17 gadus vecs narkotirgonis ar smadzenēm. Tuvojas Vecgada vakars, un bagātie Ņujorkas tīnīši grib izklaidēties pa īstam. Pa īstam, t.i., liels tuss, daudz alkohola, daudz zāles, daudz divpadsmit, jo divpadsmit ir kaut kas labāks var parastajiem niekiem.
Un tomēr man patika. Autors savu vēstījumu uzrakstījis mazliet stīvā valodā (vai arī es vienkārši esmu pieradusi pie vairāk izceltām detaļām; pie bagātīgākas valodas), bet tas piederas. Piederas šim stāstam, kurā savijās kopā daudzi mazi, sākumā nesaistīti notikumi (tomēr tu lasot nojaut, ka tie noteikti saistīsies) un personāži, kurus vēlāk vieno ne tikai Vecgada vakars (un narkotikas).
Beigas visu sabojāja.
Lasiet tikai līdz 223.lpp. Tālāk gan ne.

8 comments|post comment

.atlaides. grāmatas. [09 Oct 2005|12:30pm]

f
[ music | Delerium feat. Aude - Terra Firma ]

Valtera un Rapas grāmatnīca pašreiz ir katra grāmatmīļa paradīze un elle. Daudzām grāmatām, kuras jau sen esmu vēlējusies izlasīt ir tādas atlaides, ka ir vienkārši kauns un negods neiegādāties. Tomēr ir arī tādas, kuras ar visām atlaidēm maksā pāri diviem latiem, pāri trīs latiem un pat pāri astoņiem latiem. Ja grāmata ar atlaidi maksā vairāk par diviem latiem, tad tā vairs nav nekāda atlaide - pēc manas pārliecības.
Savu bērnības grāmatu numur viens iegādājos par 0.29 Ls.
Esmu iegādājusies jau četras grāmatas un pirmdien došos pēc Budisma.
Vienvārdsakot - run, Forrest, run!

14 comments|post comment

21. gs. komēdija. Nāves ēnā. [09 Oct 2005|10:06am]

fuzzy
Es savā necilajā dzimumdienā kā dāvanu pamanījos iegūt tādu grāmateli kā "Mazais Dieviņš" ("Vernon God Little"). Autors - D.B.C. Pjērs (Dirty But Clean Pierre).

Šī austrāliešu rakstnieka debijas gabals ir varen pavelkošs. Pavelkošs,
galvenokārt ar savu... īpatnējo valodu. T.i. rupju līdz šokam (neliels atdarinājums
no manas puses) . Tāda varen laba Dienvidparka sērija iespīlēta starp
diviem vākiem (nu es domāju, ka tālāki paskaidrojumi par lokāciju
aprakstu, varoņu portretiem un valodu ir lieki :).
Bet, neskatoties uz virspusējo trulumu, kas tomēr gāžas kā no
pārpilnības raga, darbā ir pietiekoši daudz domugraudu, kuri ir
pietiekoši vērtīgi, lai tos paglabātu kādā smadzenes kaktā uz labu
laiciņu. Un tai sirrēali idiotiskajai noskaņai, kas tiek romānā radīta,
gribas pieķerties kā Andželinai Džolijai.

Iztiku bez liekiem spoileriem, tā kā ideja šajā tekstā ir viena - rekomendēju to sviestu. Pie tam diezgan agresīvi.
10 comments|post comment

par pasaku [08 Oct 2005|08:38am]

emy
ja kaadam interesee muusdienu romantiskaas pasakas, varu ieteikt vienu sameeraa nesliktu darbinju.
jaaiet uz:
http://www.tvnet.lv/izklaide/rentgens/marginaalijas/article.php?id=264885
post comment

Mišels Velbeks – Platforma [03 Oct 2005|12:41pm]

hestia

Pašā pirmajā romāna lappusē lasāms: Pie zārka, kurā bija guldīts vecais, man nāca prātā nepatīkamas domas. Viņš pratis dzīvot, vecais mērglis; ar visiem sūdiem ticis galā kā lielais. Tev ir bērni, vecais sakārni... aizgrābti nodomāju. Tu varēji bāzt savu resno pimpi mātei pežā.” Vispār biju mazliet satraukts, skaidrs, ne jau katru dienu ģimenē ir bēres.

 

Platforma ir trešais un skandalozākais franču rakstnieka Mišela Velbeka romāns. Ja pirms šīs grāmatas lasīts iepriekšējais viņa latviski izdotais darbs Elementārdaļiņas, no salīdzināšanas būs grūti izvairīties. Arī Platformā Velbeks pieturas pie sev raksturīgākajām iezīmēm- saasināta novecošanas uztvere, pornogrāfiskas ainas, sekss kā vienīgais cilvēka instruments laimes sasniegšanai, bet, ja Elementārdaļiņās vēl bija vērojams smalks dvēselisks aizkustinājums, tad Platforma salīdzinoši ir parupjš, brutāls darbs.

Rietumu civilizācija tiek atvemta un bez īpašas aiztures uzsvērta kā džungļveidīgs modelis, kas būtībā darbojas bez jebkāda mērķa un jēgas. Cilvēks tiek tēlots kā nedaudz apdullis un no kultūrslāņa uzblīdis radījums, šausmīgi tukšs, īslaicīgs un bezjēdzīgs. Vienīgā viņa cerība uz prieku- plaukstošais sekstūrisms uz 3.pasaules valstīm, kur maigas un prasmīgas ielenes pratīs padarīt viņa locekli laimīgu atšķirībā no pārāk prasīgajām un nemākulīgajām rietumu sievietēm. Šī darba skandalozumu nav grūti izprast- Rietumeiropas civilizācijas nolikšana, cieš arī islāms, cilvēka pamatvērtības. Velbeka teorijas ir mūsdienīgas, no visa esošā viegli izlobāmas.

Lasīšanas process kaut kā nogurdina, nomāc, cilvēka dzīves garlaicības aura darba nebūt ne garlaicīgajā sižetā ir prasmīgi ievīta un ne mirkli neatstāj tāda nožēlojama bezspēcības sajūta. Grāmatas fināls ir skaidrs ja ne pašā sākumā, tad vidū noteikti. Autors uz to mērķtiecīgi iet, ar grupveida seksa aprakstiem it kā izpildot savādu, visdziļāk aizskarošu rekviēmu cilvēka dzīvei. Apokaliptiska garša.

Velbeka centrālais tēls- vīrietis ir izteikti pasīvs. Viņš gaida vai nu, kad sieviete par attiecīgu samaksu izmasēs viņa pautus, vai savu nosprāgšanu. Uz grāmatas aizmugurējā vāka teikts, ka galvenais varonis Mišels ir pusautobiogrāfisks, viduvējs, ar TV, vientulību un alkoholismu apsēsts pusmūža ierēdnis. Pats Velbeks, pēc Elementārdaļiņu publicēšanas kļuvis par literāru sensāciju un saņēmis starptautisko IMPAC Dublinas literāro godalgu, kopā ar sievu dzīvojas no ļaužu uzmanības pasargātā mājiņā Īrijā.

3 comments|post comment

Jurga Ivanauskaite – Ragana un lietus [03 Oct 2005|11:26am]

hestia

Jurga Ivanauskaite, dzimusi 1961.gadā, ir lietuviešu rakstniece. Romāns Ragana un lietus Lietuvā iznācis 1993.gadā. Katoliskajā valstī tas ieguvis skandalozu raksturu un pat ticis aizliegts. Latviski izdots 1994.gadā izdevniecībā Preses nams ar pašas autores, kas pēc profesijas ir māksliniece, vizuālo noformējumu. Galvenie skandalozuma iemesli ir par mīlestības stāsta varoni izvēlētais priesteris un atklāti erotiskas epizodes, kā arī Marijas Magdalēnas tēls.

Romānā savijas trīs dzīvesstāsti- mūsdienās dzīvojošas jaunas sievietes, kādas viņas priekšteces un Marijas Magdalēnas. Visi šie stāsti savstarpēji saistīti ar identiskām varoņu izjūtām, darbībām un ļoti līdzīgiem mīlasstāstiem. Kopā tie vēsta tādu kā senu ciešanu līniju, kuru jāiziet, šķērsojot aizliegtā robežu. Sievietes iemīlas sev nepieejamos vīriešos un par to izpelnās sāpes un bojāeju.

Romāns ir piesātināti emocionāls un pat smags, ciešanas, kuras pārdzīvo stāsta varones, ļoti bieži ir grūti aptveramas, attēlotās epizodes- slimīgas un fatālas. Pats galvenais, ko it kā cenšas pateikt autore, ir- senais atmaksas stāsts nav izzudis, par ābola nogaršošanu Ieva ir nesusi lāstu pār sieviešu dzimumu, un tas tiek izdzīvots arvien no jauna, sievietes ir nolemtas pārkāpt aizliegto robežu un par to samaksāt ar uzviju.

Ragana un lietus ir ļoti interesants darbs tādēļ, ka tapis tepat kaimiņos, attēlo sievieti kā destruktīvas mīlestības iemiesotāju, apskata Marijas Magdalēnas emocionālo dzīvi un rada pārdomas par reliģiskiem jautājumiem. Tas liek vēlreiz aplūkot sievietes vietu sabiedrībā, kristietības nomelnošanas politiku, kas sievieti padarījusi nešķīstu, tās sekas, ar kurām mēs dzīvojam joprojām. Vai kopš raganu dedzināšanas laikiem kaut kas ir mainījies? Varbūt tas, ka raganas sevi sadedzina pašas.

post comment

Žans Pols Sartrs – Nelabums [27 Sep 2005|11:02am]

hestia

Cilvēks, ticot, ka viņu radījis Dievs, zina, kas viņš ir, kāds ir viņa esības nolūks. Pastāv Dievs, un tāpēc pastāv arī cilvēks, kura jēga ir ierakstīta Visumā. Bet, ja Dieva nav, cilvēks eksistē, bet nezina, kādā nolūkā. Tādēļ, palūkojoties uz sevi, cilvēks sastopas ar „neko”, kas viņam ar kaut ko jāpiepilda.

Sartra kā visievērojamākā mūsdienu eksistenciālista galvenie pārdomu objekti ir cilvēka brīvība, eksistence bez Dieva, neesamība, sevis definēšana. Viņaprāt, esamība ir pirms cilvēka, viņš tajā uzrodas un cenšas sevi definēt. Visas šīs domas izpaužas arī Nelabumā- vienā no romāniem, kas Sartram atnesa pasaules slavu.

Nelabuma galvenais varonis raksta dienasgrāmatu, lai caur savām ikdienišķajām izjūtām „aizraktos” līdz to būtībai. Tās ir gandrīz kā sarunas ar savu pastāvēšanu. Katram ikdienas vērojumam ir nozīme, cilvēks uz to atsaucas, kaut ko domā, kaut ko izjūt. Sartrs to apraksta apbrīnojami skaisti un smalki, tomēr gana nesaudzīgi, lai arī lasītājs riskētu piedzīvot nelabumu.

Sartrs parāda, cik skaistas ir nianses, ko var novērot, koncentrējoties uz savu eksistenci, bet arī to, cik tās bīstamas un bezjēdzīgas, jo īsta atrisinājuma sajūtām nav. Sartrs parāda, kāds ir brīvs cilvēks- cilvēks, kas nav saistīts ar ģimeni, darbu, konkrētiem uzskatiem, ko viņš spēj novērot, kā viņš aiziet bojā vientulībā.

 

„Es esmu mana doma, tāpēc es nevaru apstāties. Es esmu ar to, ko domāju... un nespēju nedomāt. Tajā pašā mirklī- cik šausmīgi- ja es esmu, tad tāpēc, ka es ienīstu būt. Tas esmu es, tas esmu es, kas atgrūž sevi no neesamības, uz kuru es tiecos; naids un riebums pret esamību ir tikai daudzējādi veidi, kas liek man būt, liek noticēt esamībai.”

1 comment|post comment

.Fransuāza Sagāna. Esiet sveicinātas, skumjas. [26 Sep 2005|11:26pm]

f
Grāmatiņa nav nekāda jaunā - 1981. gada izdevums, un tas pats atrasts bibliotēkas ārā metamo grāmatu kaudzē. Nu, labi, plauktā. Kāpēc? Droši vien tāpēc, ka lapas krīt ārā no vākiem, bet, kā par brīnumu, vēl visas ir savā vietā, un neviens jau tādu nodriskātu grāmatu lasīt nevēlēsies. Kur tad palika - nevērtē vīru pēc cepures un nevērtē saturu pēc iesaiņijuma (vai kaut kā tā) un, galu galā, grāmatu - pēc vākiem?

Skumjas - šajā skaistajā un nopietnajā vārdā es vilcinos nosaukt svešādo sajūtu, kas mani pārņem tik klusi un neatlaidīgi.

Skumju šajā romānā nav nemaz tik daudz, lai gan viss atkarīgs no tā, kā uz to skatās. Ja aizrautīgi seko septiņpadsmitgadīgās Sesilas un viņas tēva dzīvesgaitām grāmatā aprakstītās vasaras laikā, nepievēršot uzmanību Sesilas pārdomām par savas eksistences jēgu, tad...nē, tas nav iespējams. Nav iespējams viņas pārdomām un domām nepievērst vajadzīgo uzmanību, kaut vai tāpēc, ka pirmo reizi savā mūžā viņa ir spiesta pārvērtēt savas dzīves ne īpaši dažādās puses. Visa viņas dzīve sastāv no alkohola, cigaretēm, izklaidēm. Nē, viņa nav narkomāne. Vienkārši, viņas tēvs ir sieviešu aprindās iemīļots donžuāns, un tas, savukārt, arī Sesilai paver ceļu uz attiecīgo izklaižu, vieglprātības un nekādas-domāšanas dzīvi.
Līdz mirklim, kad Sesilas tēva dzīvē ienāk Anna. Jaukā, gudrā, nosvērtā, harmoniskā, pareizā Anna.

Grāmata, kas liek uz sievietes domāšanas stilu paskatīties ar citām acīm. Vīrietim liktu paskatīties ar citām acīm, t.i.


1 comment|post comment

navigation
[ viewing | 160 entries back ]
[ go | earlier/later ]