- 2012.01.29, 13:54
- Ar šitajiem ACTA, SOPA, PIPA, NDAA, iespējams, mēs drīz zināsim, kā jutās pēdējās dienās pirms zāles/sēnes/LSD/MDMA/utt. kriminalizācijas. Jo tagad cenšas aizliegt internetu (plašākajā nozīmē).
Tas, kā Latvija parakstīja (un, fakts ka parakstīja) ACTA ir lieliska liecība demokrātijas deficītam Latvijā. Jo šis likums ir iedzīvotājiem naidīgs, iedzīvotāju tiesības ierobežojošs un uzurpējošs (vispār, visi augstāk minētie likumi tādi ir - ilustrācija kā lobijs spēj strādāt pret iedzīvotāju interesēm, un it kā demokrātiskā valstī (parlaments! vēlēšanas!) izbīda despotiskus un autoritārus likumus). Nav neko tālu aizgājis no Baltkrievijas piemēra, kā parlaments aizliedz demokrātiju. Par to ir vērts padomāt - ne jau militāra hunta vai fašistiska diktatūra aizliedz, bet gan pašu ievēlētie* tautas priekšstāvji - parlaments aizliedz. Demokrātijas maskarāde.
_________
* "ievēlētie" - 12 rakstair doma
- 29.1.12 15:26 #
-
as said on FB
earlier todayyesterday - Atbildēt
- 29.1.12 16:56 #
-
Jebkura - vienalga, vēlēta vai pašiecelta, - vasts vara neizbēgami ir naidīga šīs valsts iedzīvotājam, kurš nav politiskajā/ekonomiskajā elitas grupiņā.
- Atbildēt
- 29.1.12 17:33 #
-
es nezinu, vai naidīga būtu tas precīzākais apzīmējums.
tas, ka laba daļa to (Elitas pīpētāju) rīcības ir naidu iesveļoša gan ir grūti apstrīdams. bet vai tā nav mūsu pašu problēma? kaut ko gribējām, bet nedabūjām un nu metam kreņķi. no kurienes tad nāca tā drošība un pārliecība, ka dabūs? tikai tāpēc, ka acu priekšā pavicināja burtu salikumu „demokrātija”?
ziemeļkorejieši ar' vēl aizvien vicina un reizēm bērēs skaņi raud.
/// man jau arī nav ne ieteikumu, ne risinājumu, tā ka droši varēju izmantot iespēju turēt muti. tikai asrainām muļķa mierinājuma acīm es uz galmu vairs sen neraugos. - Atbildēt
- 31.1.12 06:23 #
-
Attiecības starp valsts varu un indivīdu/pavalstnieku veidojas un balstās tikai uz savstarpēju solījumu: viens dod, lai otrs viņam ko dotu atpakaļ. Ja viena no pusēm solījumu nepilda, tad viņu attiecībām nav jēgas, aber ja viena puse nepilda, bet pieprasa, lai otra puse turpinātu pildīt saistītas, tad tas ir rekets. Protams, var ieslīgt sīkumos, ka reketu nevajadzētu dēvēt par "naidīgu", bet gan kā maigāk, jo reketējamie objekti gan paši vainīgi. :]
Kā savulaik atzina seno evenku viedie aksakali: Право на власть имеет тот, кто имеет власть. А еще точнее, если угодно, — право на власть имеет тот, кто эту власть осуществляет. Умеешь подчинять — имеешь право на власть. Не умеешь — извини! - Atbildēt
- 29.1.12 17:51 #
-
Par demokrātijas deficītu liecina nevis tas, ka Latvija vispār atbalsta ACTA, bet tas, ka Ekonomikas ministrija, pēc pašas stāstītā, dokumentu pirms tam rādījusi virknei organizāciju, no kurām nevienai neesot bijis nekas iebilstams.
- Atbildēt
- 30.1.12 01:52 #
-
Un tas, ka Šveice parakstīja, liecina par to, ka Šveicē ir demokrātijas deficīts?
Un visās ES valstīs arī?
Varbūt arī jā... Bet gānīt LV šāda plaša starptautiska līguma gadījumā, tas ir vnk pfff... Šī ir starptautiska līmeņa problēma. - Atbildēt
- 30.1.12 10:27 #
-
šveice varētu būt īpašs gadījums, ka fakts ka tur parakstīja, varbūt ir liecība tam, ka tur spēcīga demokrātija... - jo iespējams viņi izštukojuši ka pieņemot likumu valsts pelnīs bargu $$$ :)
The United Nations Headquarters resides in international territory in New York City, with further main offices at Geneva, Nairobi, and Vienna.
The World Intellectual Property Organization (WIPO) is one of the 17 specialized agencies of the United Nations. [...] WIPO [...] is headquartered in Geneva, Switzerland.
The World Trade Organization (WTO) is an organization that intends to supervise and liberalize international trade. [...] The WTO's headquarters is at the Centre William Rappard, Geneva, Switzerland. - Atbildēt
- 30.1.12 14:58 #
-
tieši tā pat arī Lisabonas līgumu parakstīja. (ok, Lisabonas līgums varbūt nav pats sliktākais, bet probēma ir tas ka tautai neko neskaidro un neļauj izlemt).
- Atbildēt
- 16.2.12 20:12 #
-
Peter Joseph lekcijā Defining Peace argumentē, ka valsts per se ir antidemokrātisks un pretcilvēcisks veidojums, kas nepieciešami ved pie dažādām cilvēces nelaimēm.
Pats arguments ir līdzīgs Marksa idejas updeitam par valsti kā virsbūvi (elites kontrolētai) ekonomikai. - Atbildēt
- 16.2.12 21:45 #
-
paldies, ievērtēšu.
šodien uzskrēju virsū šitādam: http://www.youtube.com/watch?v=Xbp6umQT58A . problēma ir tur, ka video vairāk izskatās pēc rokasgrāmatas (instrukcijas) apspiedējiem, ne pēc kautkā cita. ok, var teikt, cilvēks cenšas uzstādīt diagnozi, bet diagnoze pati par sevi nav produktīva, ja nav ieteikta ārstēšanās (un biežāk sanāk ka cilvēkiem vairāk interesē diagnoze, nevis reāli līdzekļi kā situāciju labot vai glābt).
ok, libertārietis saka - ja cilvēki uzzinās patiesību, situācija atrisināsies. tas varbūt no ticības visvarenajam "fair market" - ja jautājums uzdots, brīvais un taisnīgais tirgus dos atbildi (kautkā, maģiski). tas atbrīvo no pienākuma pašam meklēt un minēt. - Atbildēt
- 22.2.12 17:07 #
-
human farming, apmēram jau tā sanāk kā autors saka.
par tām tirgus iespējām gan nezinu. šobrīd, šķiet, dzīvojam anarhokapitālismā, kas tiek intensīvi brendots kā demokrātiski (pie)regulēts tirgus.
man šķiet, ka privātīpašums tomēr izrādījies maldīgs koncepts (nejaukt ar personīgo īpašumu). varu gan arī kļūdīties, varbūt vaina primāri ir kur citur. - Atbildēt