- 2009.03.30, 22:32
- Galvenais raksturojošais lielums kas skaidro "nodokļa" jēdzienu, ir tas, ka tev nauda tiek ar varu atņemta, jo nevar maksāt (vai nemaksāt) pēc izvēles - par nemaksāšanu draud kriminālsods.
Galvenais raksturojums "nodokļiem" ir tas, ka tā nav labprātīga vienošanās vai brīvprātīgs maksājums, sagaidot pretī kautkādus pakalpojumus* vai labumus**: pretī tu saņemi pigu un ierēdņa treknu atraugu sejā.
* kas reāli tiks piegādāti
** kas ir patiešām noderīgi un iedzīvotājam nepieciešami - 21 rakstair doma
- 30.3.09 22:53 #
-
Vispār jau tiek gan sagaidīti pakalpojumi pretī. Piemēram, tas, ka to nodokļos maksājamo naudu Tev automātiski atņem valsts ar ierēdņiem, nevis burlaks pa ceļam uz mājām ar ķieģeli. Sabiedriskā līguma teorija un tā.
- Atbildēt
- 30.3.09 23:37 #
-
nu, pastāsti, paņem vai nepaņem tas burlaks.
http://caurums.lv/Zog-visu,-kas-nav-piesiets/ - Atbildēt
- 31.3.09 00:11 #
-
Nekas, to kompensē nodokļu nemaksāšana vai vismaz _visu_ nodokļu nemaksāšana, tā kā.
- Atbildēt
- 31.3.09 00:13 #
-
mhm visas naudas neatdošana lieliski kompensē (tb tas ka neceļam komunismu)
- Atbildēt
- 31.3.09 00:17 #
-
mani īstenībā satrauc kāpēc tik daudz samaksā nodokļos piemēram policijai, un tā neko negarantē par taviem auto un īpašumu, bet ja samaksā apdrošinātājiem, tad tie atdod nozagtā auto vietā citu, vai arī izmaksā vērtību, utt.
tas ir, ka apdrošinātājs pamanās sniegt reāli noderīgu pakalpojumu, bet policija vairākumā gadījumu - ne velna. - Atbildēt
- valsts ir tikai ar sabiedriskā līguma teoriju leģitimizēts rekets
- 31.3.09 09:51 #
-
Aizdomas, ka tam, kuru aplaupa, dziļi pie pakaļas, vai viņu aplaupa X vai Y - kāposts atņemts šā vai tā.
- Atbildēt
- Re: valsts ir tikai ar sabiedriskā līguma teoriju leģitimizēts rekets
- 31.3.09 09:58 #
-
Nebiju domājis, ka Tev tik ļoti patīk "Mežonīgie Rietumi".
- Atbildēt
- 31.3.09 11:09 #
-
vispirms mums ir jāsaprot lietu patiesais stāvoklis, pēc tam varam meklēt risinājumus.
fakts: nodokļi tiek izspiesti ar varu: uz kriminālatbildības pamata, ar vardarbības draudiem.
kā tas psiholoģiski noskaņo VID darbiniekus? kā tas psiholoģiski noskaņo valsts darbiniekus, kas šādi iegūtu naudu saņem savās kabatās, un kā viņi jūtas? jūtas kā lūzerus appisuši, un jūtas ka var droši turpināt to aitu baru drāzt. - Atbildēt
- 31.3.09 11:17 #
-
Nu, ņemot vērā to, ka valsts iestāžu darbinieki paši arī maksā nodokļus, tad sanāk, ka privātā sektora darboņi ir lūzeri, bet valsts sektora - šizofrēniķi. Nē nu, es saprotu, ka modernā sabiedrība nepatīk, vai ka šī konkrētā valsts nepatīk, tomēr mok nevajag to racionalizēt absurdos ceļos.
- Atbildēt
- 31.3.09 11:49 #
-
vot par šo derētu parunāt: piemēram, kāpēc skolotājam ir jāmaksā IIEN un soc.nodokļi? ja jau viņš 100% no algas vienalga pēc tam no nodokļiem saņem? pensiju vienalga tikai nākošā paaudze maksās?
kāpēc šo ciklu uzturēt? kāpēc lieki strādāt VID darbiniekiem, kreisajai rokai atņemot to, ko labā roka dod.
un kāpēc VID darbinieki maksā IIEN, piemēram? ierēdnim izrēķina algu, un 23% tūlīt pat atrēķina atpakaļ, un faktiski tajā pašā algu budžetā ieskaita - līdz nākamajam mēnesim.
apgrozībā būtu mazāk naudas, preces un pakapojumu būtu attiecīgi lētāki, mazāk darba neproduktīvai VID rēķināšanai un pārrēķināšanai, mazāk izdevumu banku nodevās skaitot un pārskaitot naudu pa visādiem kontiem.
(par PVN būtu cita runa, jo tas ir patēriņa nodoklis - bet no otras puses, tas ir regresīvs nodoklis, jo paņem lielāku procentu no mazāk nodrošinātas ģimenes budžeta. bagātie procentuāli PVN maksā daudz mazāk, jo savu naudu var ieguldīt visādās neapliktās štellēs - piemēram iepērkoties valstīs kur nav vai ir minimāls PVN / sales tax.) - Atbildēt
- 31.3.09 14:18 #
-
> kāpēc skolotājam ir jāmaksā IIEN
Kaut vai tādēļ, ka IIN nonāk pašvaldības budžetā afaik. _Šobrīd_.
Kaut gan liekas, ka ir lieka ņemtne ar to, ka sabiedriskajā sektorā nodarbinātie maksā nodokļus, nemaz tik neloģiski tas nav. Jo, ja tā nebūtu, kā izlemt, kuru nodokli maksās valsts sektorā, bet kuru - pašvaldību? Un ko darīt ar tiem, kas strādā uzņēmumos ar dažādiem īpašniekiem (valsts, pašvaldības, privātais) vai to kombinācijām? Un kā sadalīt, ja pašvaldības ir vairākas? Aprēķini nodokļu nomaksu darbiniekam, kurš strādā uzņēmumā, kura kapitāla daļu 28,5% ir valstij, 39,2% privātam, 13% Rīgas Domei, 12% Jūrmalas Domei un 7,3% Siguldas novada Domei? VIDa aparāts dubultotos šito joku aprēķināšanai :) - Atbildēt
- 31.3.09 07:16 #
-
te no tvnet komentāra: "Biju iesniedzis gada deklarāciju,Vids atsūtīja vēstuli ka nodokļi pārmaksāti.Pēc kāda laika uztaisīja auditu, lika samaksat soda naudu gan pirms gan pēc deklaracijas iesniegšanas.Godīgi samaksāju.Par to ka uzreiz samaksāju atlaida daļu soda naudas, pēc pus gada ierosināja kriminālprocesu par nodokļu nemaksāšanu.Pats interesantākais ka nekad neesmu atteicies maksāt nodokļus.Teica ka ir pārmaksa, nu labi ir ir.Pēc tam lika maksāt, nu labi samaksāju.Pēc tam rosina kriminalprocesu kāpēc uzreiz nav maksāts."
http://www.tvnet.lv/onlinetv/lnt/zinas/comments.php?oid=335645&tab=news&no=1 - Atbildēt
- 31.3.09 08:48 #
-
Apdomā nu labi, vai tad tiešām valsts no tiem nodokļiem nu nekādu labumu konkrēti Tev nedod?... Piemēram, sabiedriskajā transportā biļete maksātu krietni dārgāk, tāpat policistu, ugunsdzēsēju pakalpojumi... pat luksoforos un ielu apgaismojumā notērēto enerģiju apmaksā valsts. Ceļu būvi apmaksā valsts, bērnu izglītību līdz vidusskolas beigšanai lielākoties apmaksā valsts... es piekrītu, ka liela nodokļos saņemtā nauda tiek iztērēta ne īpaši gudri vai pat vienkārši nozagta, bet tā nu gan nav, ka nekāds labums no tiem nodokļiem Tev pašam netiek.
- Atbildēt
- 31.3.09 10:58 #
-
vot man rodas iespaidas, ka es atpakaļ reāli kapeikas dabūju, nevis par pilnu rubli.
tas ko tu uzskaitīji nemaksā tik daudz, tas viss varētu būt lēti nopērkams - ceļi vismaz. skolas reāli naudu izgāž huj zin kādos veidos - ASV par to raksta un raksta, ka tā nauda reāli kā melnajā caurumā pazūd, un nulle rezultātu.
par sabiedrisko transportu būtu cita runa. - Atbildēt