https://en.wikipedia.org/wiki/Lead%E2%80%93crime_hypothesisĪsumā, pat vikipēdija norāda, ka tetraetilsvina saistība ar noziedzību ir lielākoties nepierādīta. Skaidrs, ka savienojums ir ļoti indīgs, un ietekmēja veselību, bet noziedzības līmenis ir ļoti komplekss fenomens. Dažos reģionos it kā jā, bet citur it kā nē. Pārāk sarežģīti, lai tik viennozīmīgi apgalvotu.
Bet par Purdue Pharma, FDA pienākums bija regulēt šo industriju un šoreiz viņi to slikti darīja.
Gadsimta sākumā heroīnu parakstīja pat pret klepu, bet drīz pēc tam jau saprata, cik tas ļoti rada atkarību. Nu nebija jau tā, ka nevienam ārstam nebija ideja, ka šie standarta opioīdi tikai ilgstošas darbības nevarēja būt atkarību radoši. Vienkārši vienaldzība, lēnums būtisku lēmumu pieņemšanā. Un tas ir visos līmeņos. Piemēram, nododot atpiekā atpakaļ neizmantotās zāles, ASV nedrīkst nodot opioīdus. Kaut gan pēc loģikas tieši to visvairāk vajag. Ja tev paliek mājās neizlietoti opioīdi, tad ātrāk vai vēlāk tos izmēģinās kāds cits, kāds jaunietis, kurš ātri kļūs atkarīgs.
Ir cilvēki, kuriem šie opioīdi ir ļoti vajadzīgi. Šeit problēma bija tikai tajā, ka šis cilvēku loks netika pietiekami kritiski izvērtēts.
Tāpēc iesaku būt piesardzīgiem ar big pharma. Ironiski, kad šo piesardzību izsaka pret Pfizer vakcīnām, tad facebook pat bloķē BMJ rakstu par neregularitātēm Pfizer pētījumos. Kā tā?