barvins ([info]barvins) rakstīja,
"Pareizs antivīruss":
Zināmu daļu no tā dara mūsdienu firewalli, t.i., ierobežo konkrētu aplikāciju pieeju intenetam, katrai aplikācijai ļaujot izmantot tikai konkrētus portus, konkrētus protokolus. Protams, firewalli neierobežo pieeju lokālajam datoram.
Ierobežot pieeju lokālajam datoram - pofig, cik tas ir tehnoloģiski sarežģīti, galvenā problēma ir apzināt kaut vairumu populārākās programmatūras un noteikt, ko tās drīskt, un ko nedrīkst darīt. Darbs 100 cilvēkiem uz gadu. Un gada laikā būs iznākušas jaunas programmatūras versijas, kurām jau būs citas prasības. Un, atstāt lietotāju ziņā katras programmas tiesību piekonfigurēšanu arī nevar, jo lielākajai daļai lietotāju nav ne jausmas, ko drīkst un ko nedrīkst - lietotāju interesē tikai tas, lai darbs ir padarīts, un ja antivīruss visu laiku uzdod jautājumus, vai ļaut šo, vai ļaut to, tad antivīruss tiek aizvākts, jo traucē produktīvi darboties.
Vārdsakot, ideja nerealizējama, ja vien nav ļoti daudz darbaspēka.

"Experiments : Living Image"
Varētu būt interesani. Biznesa izredzes gan grūti pamanīt.

"Dinamiskie attēli (tickers, counters, etc)"
Ja viss ir vienkāršs un ievietojams savā lapā ar copy->paste palīdzību, tad popularitāte garantēta, un script-kiddies izķers uz nebēdu. Ja taisa freimworku ar advancētām fīčām, konfigurācijām un skriptiem, tad to spēs lietot vien daudz maz advancēti lieotāji, kas paskatīsies uz freimworku, padomās, ka tas ir pārāk sarežģīts, lieki tērē resursus tādām fīcām, kas viņiem nemaz nav vajadzīgas, un beigās nospļausies un uztaisīs paši - uztaisīs tieši to, kas viņiem ir vajadzīgs, un kas nedara neko lieku, neaizņem lieku vietu, netērē liekus resursus.
Bez tam, apmeklējuma counteri jau sen kā vairs neskaitās stilīgi.
Varētu gan, varbūt, meģināt iziet uz vertikālo tirgu, t.i., radīt nevis plaša patēriņa multi-purpose counterus, bet specifiskām nišām paredzētus, viegli lietojamus counterus - kaut vai tos pašus grūtnieču nedēļu skaitītājus, svara vērotāju svara diagrammas atkarībā no laika, vēja virziena un spēka statistiku kaitbordistiem, makšķernieku mēness fāžu un vēja virzienu kalendārus, valūtu maiņas kursus, akciju vērtību svārstības biržā, vai tādā garā - vārdsakot visādus widgetus un gadjetus, kas ir noderīgas uzreiz, bez programmēšanas un konfigurācijas, un kas prasa vienīgi tik daudz, ka piekoriģēt vizuālo stilu.

Hmm, neatceros, kurš to teica, bet, ja grib uztaisīt kaut ko, kas kādam ir noderīgs un vajadzīgs, tad var sākt ar to, ka atrisina kādu savu problēmu. T.i., pasēdēt un pusstundu padomāt, kas pašam riebjas, atrisināt šo problēmu, un pēc tam paskatīties - varbūt arī citiem šis risinājums patiks, varbūt citi pat būs gatavi par to maksāt. Man, piemēram, riebjas tas, ka atstājot datoru pašplūsmā, mans epasta un interneta pārlūks tiek noswapots no operatīvās atmiņas uz disku, tāpēc, ka fonā visu laiku darbojas dc++ vai tamlīdzīgas aplikācijas, kas visu laiku grabinās pa cieto disku, kā rezultātā diska cache apjoms visu laiku pieaug, līdz izstumj no operatīvās atmiņas sen nelietotas programmas. Tādēļ, līdzko es atnāku mājās un gribu kaut kodarīt joprojām atvērtajā interneta pārlūkā, paiet 10 sekundes, līdz tas no diska tiek atkal salādēts operatīvajā atmiņā. Ja būtu iespēja pakoriģēt dažus winows sistēmas failus tā, lai es varētu uzlikt konkrētām, bieži lietotām programmām proritātes tā, lai tās tiktu swapotas uz diska tikai galējas nepieciešamības gadījumā, tad būtu baigi ok. Skaidrs, ka es nekad neko tādu neprogrammēšu, jo tas prasa pārāk daudz laika un pacietības, bet, katrā ziņā, tas ir labs piemērs reālai problēmai, kas prasa risinājumu.


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Gandrīz jau aizmirsu pateikt – šis lietotājs ir ieslēdzis IP adrešu noglabāšanu. Operatore Nr. 65.
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?