- 2017.03.19, 10:05
- Pie domas kāpēc pārvākties uz pilsētām: "The suicide rate in rural America has increased more than 40% in 16 years. Overall, the suicide rate in rural areas is 40% higher than the national average and 83% higher than in large cities. " (reddit, hnews)
Latvietim piemīt vēlme idealizēt dzīvi laukos, un ignorēt atstumtības, vientulības, nabadzības, alkoholisma, atpalicības un bezizejas realitāti. It īpaši - atstumtība no tālākizglītības, no medicīnas un no ikdienas cilvēciskajiem kontaktiem [kas viss ir pieejams pilsētās, jeb sasniedzot noteiktu iedzīvotāju blīvumu - kad cilvēki var paš-organizēties interešu grupās, un regulāri tikties lai apspriestu un bīdītu savas idejas]. - 59 rakstair doma
- 19.3.17 13:07 #
-
Tas ir vienkārši neizmērojami, cik ļoti atšķiras labās izglītības iespējas, teicamā medicīnas aprūpe, inteliģentā vide un lieliskie kultūras pasākumi Purvciema blokmājas iemītniekam no trulā bezcerībā ieslīgušā privātmājas īpašnieka ar pāris hektāriem brīvas zemes apkārt kaut kur Salaspils novadā.
- Atbildēt
- 19.3.17 13:10 #
-
Vai Salaspils nevarētu būt izdevīga "lauku" dzīvesvieta tāpēc, ka tā atrodas Rīgas aglomerācijā?
- Atbildēt
- 19.3.17 13:23 #
-
Vajag tikai radīt tādu pašu infrastruktūru atlikušajā teritorijā un viss būs čikeniekā. Tas nav nekas neiespējams, jo Latvijas GDP vēl daudz jāaug. :)
- Atbildēt
- 19.3.17 13:32 #
-
Tas bija tas, ko "ļaunā, ļaunā" PSRS darīja, ne bez zināmiem panākumiem, kamēr paši nesabruka. Taču tā jau ir cita tēma, lauku apoloģēti nevēlas laukus pārvērst pilsētā.
Kapitālismā tas tā nestrādā - tur ir pozitīvais feedback loops, attīstītie reģioni aug vēl vairāk. Kas arī ir slikti, jo augšana ilgtermiņā rada jaunas problēmas. Vajag līdzsvaru, nevis augšanu. - Atbildēt
- 19.3.17 13:35 #
-
Tāpēc arī nekur nav tāda absolūta kapitālisma, un visur valsts cenšas regulēt šīs lietas. Piemēram, atbalstīt atpalikušos reģionus, ieguldīt infrastruktūrā utt.
- Atbildēt
- 19.3.17 14:22 #
-
''Puse Latvijas nē, puse vai vairāk Latvijas iedzīvotāju gan (nez kāpēc).''
Jo tāda gadiem ir bijusi valsts politika. Tā nav stihiska evolūcija urbanizācijas virzienā kā tu to laikam interpretē. - Atbildēt