- 2016.01.15, 17:54
- Iepērkoties zemo cenu veikalos (Vācijā: Lidl, Aldi, Penny, Netto) regulāri var redzēt tukšus plauktus: visa maize izpirkta, gaļas vitrīnas praktiski tukšas. Izskatās gluži kā deficīts būtu? Nekā - triks tāds, ka šie zemo cenu veikali ļoti cenšas prognozēt pieprasījumu, un nepiegādā vairāk preču nekā būtu nepieciešams: viņiem ir izdevīgāk, ja kāds nedabū nopirkt preci, nekā 1) tērēt naudu vadājot vairāk preču nekā nepieciešams (pārsniedz pieprasījumu), 2) mest ārā vecu, nepārdotu preci. Turot krājumus mazliet vai tieši ap pieprasījumu, viņi ietaupa naudu.
Negūtā peļņa, t.i., par nepārdoto preci kad viss bijis izpirkts (bet marža viņiem ir visai zema) neatsver zaudējumu par to, kad daļa preces paliek pāri un jāmet veca ārā. (Pie tam imo Vācijā ar mešanu izgāztuvē arī ir diezgan grūti - tā vis vairot atkritumus nav ļauts.)
Tad ko darīt cilvēkam, ja ieskrien pēc maizes, bet plaukts tukšs? Iet uz "normālo cenu" veikalu, Edeka, Rewe, Kaiser's, utt. Tiem cenā ir ierēķināts procents par nepārdoto produktu utilizēšanu: maize dārgāka, bet garantēts ka dabūs. Vai arī kāto uz vietējo beķereju, tie kam masveidā ražotā maize nav gana laba. - 13 rakstair doma
- 15.1.16 23:22 #
-
veikalos ir švakāk, bet vismaz beķeri savos mazajos ūķos cepj uz vella paraušana, kas LV lāgā nav novērojams gan. Rīgā laikam vien viena divas vietas atrodamas.
- Atbildēt
- 16.1.16 09:03 #
-
Man viens paziņa, kurš visu mūžu pieradis pie Samarā brūvētā "žiguļu" alus, caurbraucot sūdzējās, ka Eiropā neviens nemāk normālu alu brūvēt, kaut kādas zupas tirgojot. Tb aizdomas, ka cilvēka bērnības garša nosaka izpratni, kādam jābūt "īstam" produktam, nevis reālā produkta kvalitāte.
- Atbildēt