- 2010.12.28, 13:30
- "Idiocracy" scenārijs ir maz ticams, jo sabiedrībai deģenerējoties un zaudējot kolektīvo IQ, vienā brīdī eugenics idejas atkal kļūs apspriežamas, un tiks liktas lietā. Sekojoši valsts kas atļausies idiokrātēties tiks nežēlīgi izdrātēta no kaimiņiem, kas izvēlējušies eigēniski izkopt savu genofondu.
- 45 rakstair doma
- 28.12.10 16:11 #
-
Man tomēr subjektīvas aizdomas, ka mainās tikai tas lego klucīšu kopums/skaits, bet prasme ar tiem operēt ne īpaši. Tb indivīds, kurš māk iedarbināt veļasmašīnu, spriestspējas ziņā nav neko pārāks par indivīdu, kurš gurnautu iemeta mirkt pietelts avotiņā.
Kā jau senie helēņi smējās, ka tad, kad cilvēci parādisies pirmā paaudze, kura spēs mācīties no iepriekšējo paaudžu kļūdām, iestāšoties zelta laikmets. Taču Olimpa dievi varot dzīrot mierīgi, jo tas nekad nenotiks. :) - Atbildēt
- 28.12.10 16:35 #
-
es te tā padomāju vairākus atbilžu variantus pirmajai rindkopai - bez kontrolēta eksperimenta laikam tiešām grūti viennozīmīgi apgalvot pretējo. taču gribētos ticēt, ka mūsdienu izglītības sistēma tomēr vairāk veicina indivīda spriestspējas attīstību, nekā tās, kas bijušas pirms pāris gadu simtiem un tūkstošiem.
a par to mācīšanos - šeit atkal man subjektīvas aizdomas, ka ne jau mācīšanās no iepriekšējo paaudžu kļūdām ir tā nelaime, pārāk labi mums tas jau ir dokumentēts. drīzāk gan nespēja tikt pāri aizspriedumiem un personīgajām īstermiņa interesēm, ar to domājot, ka jebkura vadošā sistēma, lai cik "par tautu" domājoša tā arī nebūtu, tomēr ir pārāk savtīga gan individuālā, gan nacionālā/valsts līmenī, lai pieņemtu (globāli) optimālus lēmumus - Atbildēt